Česko – Turecko 48:37 (kon.)
Česká republika
48:37 (11:6, 27:21, 41:23)
Turecko
cz Piatok 24.08.2018, 18:00 • Kaunas Sports Hall, Kaunas (Litva) • ME do 16 rokov - ženy • Semifinále

Děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek dne. (19:37:20)

Je dobojováno! Vcelku vyrovnaná první půle se po přestávce změnila místy až v exhibici českého týmu, který začal Turecko zcela jasně přehrávat. Po vítězství 48:37 si tak svěřenkyně trenéra Fouska zahrají na evropském šampionátu do šestnácti let o zlaté medaile! Zda to bude proti Italkám, či Španělkám, se rozhodne v druhém dnešním semifinále, které začne v 20:15 hodin.

Konec zápasu. (48:37)

39:53
    Poslední střelu utkání obstarala Vardarová, tři body z toho ale nejsou. Balón se od obruče odrazil zpět do hřiště. (48:37)

39:46
    Turecko si ještě bere oddechový čas. Češky už ale radostnými výkřiky víceméně slaví postup do finále. (48:37)

39:42
    Stloukalová mohla překulit český bodový zisk přes hranici padesáti bodů, z větší dálky ale netrefuje. (48:37)

39:20
    Fišerová blokuje pokus Mandiraciové. (48:37)

39:00
    Rozbíhá se poslední minuta tohoto utkání. (48:37)

38:34
    Erdoganová snižuje, jde již ovšem pouze o "kosmetickou" změnu skóre. (48:37)

38:24
    To Monika Fučíková si na protější strany palubovky vedla o poznání lépe! (48:35)

38:06
    Yilmazová z pravé strany netrefila trojku, po útočném doskoku trestuhodně neuspěla z bezprostřední vzdálenosti ani Erdoganová. (46:35)

37:25
    Sacalirová napravuje své předchozí zaváhání. Rozdíl ve skóre je však nadále značný. (46:35)

36:42
    Z pole neuspěla ani Erdoganová. (46:33)

36:34
    Poslední zbytky šancí tureckého týmu pohřbila Sacalirová, která ze značky pro trestné hody dvakrát minula. (46:33)

36:16
    Ucarová po svém prvotním úspěchu nadále zkouší střely za tři body, ani tentokrát jí to ale nevyšlo. (46:33)

36:01
    Timeout tentokrát v podání turecké strany. (46:33)

36:01
    Anna Chromá se po přihrávce Zeithammerové dostala pod koš a skóruje. (46:33)

35:39
    A oddechnout si mohou Češky i teď – Yilmazová neuspěla z hranice tří bodů. (44:33)

35:14
    Česká lavička si vyžádala oddechový čas. (44:33)

35:14
    Přesto po chvilce boduje. Ucarová si doskočila pro balon a přidává na turecké konto dva body. (44:33)

35:10
    Ucarová se snažila svůj předchozí kousek napodobit, tentokrát ale úspěšná nebyla. (44:31)

33:44
    Do střeleckých statistik se tříbodovým pokusem zapisuje Ucarová. (44:31)

33:14
    Zeithammerová proměnila jeden trestný hod ze dvou, Češky si udržují luxusní náskok. (44:28)

32:57
    Také Turecko se však k zakončení nedostalo. Chvíli poté zaznamenala dva body Zeithammerová. (43:28)

32:37
    Špatná přihrávka Fučíkové znamená míč v držení Turecka. (41:28)

31:46
    Fišerová na druhé straně ze stejné vzdálenosti neuspěla. (41:28)

31:20
    Turecké hráčky rozhodně nechtějí poslední čtvrtinu jen tak odchodit. Gulová úspěšnou trojkou ještě přiživuje naděje svého týmu. (41:28)

30:32
    Zeithammerová netrefuje trojku. (41:25)

30:15
    Oba týmy řádně prostřídaly sestavy. Na palubovku se vrátila mimo jiné Yilmazová, která se okamžitě prosazuje. (41:25)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (41:23)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (41:23)

29:59
    Se sirénou zkoušela štěstí Gulceliková, trojka z toho ale není. Turecko tak ve třetím dějství nevsítilo ze hry ani jeden koš! (41:23)

29:54
    Zeithammerová mohla zaokrouhlit náskok na dvacet bodů, avšak neprosadila se. (41:23)

29:07
    Nikola Zdeňková umístila balón do koše z tříbodové vzdálenosti. Češky v této čtvrtině na palubovce jasně dominují. (41:23)

27:59
    Malíková tentokrát neuspěla. (38:23)

26:40
    Naše děvčata jsou při chuti. Další dva body přidala Chromá. (38:23)

26:16
    Turecko si pomáhá dvěma trestnými hody. Jejich autorkou byla Gulceliková. (36:23)

25:53
    Po koši Zdeňkové vedou Češky o patnáct bodů. (36:21)

23:51
    Simona Fišerová trefuje trojku! Obrovská radost na české straně. (34:21)

22:52
    Turecko po přestávce stále čeká na své první body! Yilmazová teď k nim měla relativně blízko, neproměnila však dva trestné hody. (31:21)

22:47
    Stloukalová ukořistila míč, česká akce ale dalším košem nekončí. Malikové střela nevyšla podle představ. (31:21)

22:03
    Turecko reaguje oddechovým časem. (31:21)

22:01
    Fučíková tentokrát v roli nahrávačky. Balón poslala na Malíkovou, která navyšuje vedení českého celku na deset bodů. Výborný vstup do třetí čtvrtiny! (31:21)

21:14
    Fučíková prolomila českou nemohoucnost při trestných hodech a proměnila oba dva! (29:21)

21:00
    Na české straně se zrodily zkraje druhé půle hned tři dvoubodové pokusy, ani jeden se ale neujal. (27:21)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (27:21)

České basketbalistky jsou finále ME blíže než turecké soupeřky, v polovině zápasu vedou 27:21.

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (27:21)

19:58
    Výborně! Fučíková v závěru čtvrtiny vybojovala míč a předala jej Fišerové, která před přestávkou navyšuje náskok českého celku na šest bodů. (27:21)

19:25
    Po faulu Gulové zahrávala Stloukalová další dva trestné hody, v této disciplíně ale dnes není Češkám přáno! Není z toho ani jeden bod. (25:21)

19:20
    Stejná hráčka nyní zablokovala náběh Stloukalové. (25:21)

19:13
    Vardarová netrefuje trojku. (25:21)

18:24
    Zeithammerová ale odpovídá stejnou mincí. (25:21)

18:09
    Hra pokračuje, mění se i skóre. Gulová dostává Turecko na dostřel. (23:21)

17:50
    Turecká lavička reaguje oddechovým časem. (23:19)

17:50
    Tentokrát je stejná hráčka úspěšná. Kubíčková přidává na české konto dva body. (23:19)

17:13
    Češky doskočily a mohly dále útočit, akce končí nepovedenou trojkou Kubíčkové. (21:19)

17:08
    Finková byla při střelbě faulována, bohužel z následných dvou trestných hodů ani jeden nevyužila. (21:19)

16:51
    Češky jsou opět u balónu... (21:19)

16:00
    Malíková předala míč Finkové a ta si s ním věděla rady. (21:19)

15:31
    Teď je to doslova a do písmene přestřelka. Vardarová opět dorovnává stav. (19:19)

14:54
    Anna Chromá překlápí misky vah na českou stranu. (19:17)

14:35
    Po nedovoleném zákroku Kubíčkové házelo Turecko dva trestné hody. A Gulová si dala záležet – proměnila oba. (17:17)

13:58
    Zeithammerová zaznamenává své premiérové dnešní body a vrací hráčkám v bílých dresech vedení. (17:15)

13:45
    Po tříbodové střele Derin Erdoganové je v Kaunasu srovnáno! (15:15)

13:30
    Češky se po kratší odmlce prosazují, konkrétně Monika Fučíková. (15:12)

12:32
    Po faulu Fišerové se míč vrátil do tureckých rukou. Po zakončení Yilmazové činí rozdíl ve skóre už jen bod! (13:12)

11:45
    Erdoganová je zatím ve druhé čtvrtině neomylná. (13:10)

11:25
    Teď už se Fišerová prodrala až pod koš a navyšuje opět český náskok. (13:8)

11:04
    Erdoganová za dva body. (11:8)

10:50
    Hned dva střelecké pokusy obstarala aktivní Fišerová, bohužel se ale ani v jednom případě neprosadila. (11:6)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (11:6)

10:00
    První čtvrtina skončila. (11:6)

09:59
    Erdoganová pálila těsně před sirénou z poloviny hřiště, míč poslala jen do desky. (11:6)

09:40
    Finková s Fišerovou zkoušely navýšit skóre z hranice tří bodů, ani jedna ze jmenovaných však nebyla úspěšná. (11:6)

08:42
    Poblíž koše se zjevila zcela volná Mikšíková, svou střelu ale poslala hodně mimo. (11:6)

08:20
    Po nepřesné střele Yilmazové mají míč v držení české hráčky. (11:6)

07:45
    Zdeňková našla na levém křídle úplně volnou Malíkovou, která trefuje čistou trojku! (11:6)

07:15
    Český výběr se aktuálně střelecky trápí. Štěstí zkoušely v krátkém sledu Finková s Fučíkovou, stav se ale nemění. (8:6)

06:30
    Turecko mohlo jít dokonce do vedení, Yilmazová ale z tříbodové vzdálenosti neskóruje. (8:6)

05:45
    Yilmazová získala míč a poté celou akci zakončila. (8:6)

05:22
    Už se opět hraje. Simseková se postarala o snížení. (8:4)

05:10
    Turecká lavička reaguje oddechovým časem. (8:2)

05:10
    Výborně! Nikola Zdeňková vykouzlila první dnešní trojku. (8:2)

04:45
    Na druhé straně se o vyrovnání pokoušela Yilmazová, dalekonosný pokus se ale neujal. (5:2)

04:21
    Zdeňková mohla přidat další české body, koš ale netrefila. (5:2)

04:10
    Po nedovoleném zákroku Gulové zahrávala Chromá první dva trestné hody. Úspěšná byla z poloviny. (5:2)

03:44
    Malíková s trojkou neuspěla, míč se ale vrátil na českou stranu. Chvíli poté poslala náš tým do vedení Fišerová. (4:2)

03:18
    Erdoganová hledala přihrávkou do náběhu spoluhráčku, balón ale končí v zámezí. (2:2)

02:31
    První tureckou hráčkou, která se dnes zapsala do střeleckých statistik, je Gulceliková. (2:2)

01:36
    Fučíková netrefila trojku, Stloukalová ale míč doskočila a vzápětí ho pohodlně poslala do obroučky. Češky jdou do vedení. (2:0)

00:55
    Na druhé straně to z dálky zkoušela Uzunogluová, avšak rovněž neúspěšně. (0:0)

00:21
    Stloukalová vyhrála úvodní rozskok, o dvacet vteřin později poté zkoušela otevřít pokusem z tříbodové vzdálenosti skóre, leč marně. (0:0)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

Česko: Zeithammerová, Malíková, Fučíková, Fišerová, Stloukalová, Finková, Hajnová, Mikšíková, Zdeňková, Chromá, Pokorná, Kubíčková

Turecko: Mandiraciová, Gulceliková, Ucarová, Gulová, Yilmazová, Sacalirová, Uzunogluová, Erdoganová, Simseková, Tokatliová, Vardarová, Turkmenová. (0:0)

Turecko si v osmifinále poradilo s Lotyšskem 74:59, další výhru přidalo posléze i proti Rusku (58:47). Co se vzájemných utkání týče, vedou si v posledních letech jasně lépe české mládežnice. Porazí Turecko také tentokrát a zahrají si na ME o zlato? Sledujte jejich počínání spolu s námi.

Češky v osmifinále bez problému přehrály 64:54 Nizozemsko, to ve středu se na postup přes Maďarsko nadřely o poznání více. Ačkoliv naše děvčata vedla zkraje druhé čtvrtiny dvojciferným rozdílem, v poločasové pauze prohrávala 23:25. Zejména díky střeleckému procitnutí Zeithammerové v poslední čtvrtině nakonec Češky duel otočily a vydřely důležité vítězství v poměru 51:48.

Oba týmy zahájily mistrovství působením ve skupině A. Zatímco Češky byly po třech zápasech stoprocentní, Turecko schytalo dvě porážky. Jednu mimo jiné právě od výběru trenéra Fouska. Na druhou stranu je třeba říci, že Česká republika zápas vyhrála až v prodloužení, a sice těsně 62:60.

Příjemné páteční odpoledne. České basketbalistky do šestnácti let na evropském šampionátu v Litvě stále nenašly přemožitelky a dnes si tak zahrají už o finále! Soupeřkami jim budou dívky z Turecka, s nimiž se na turnaji už jednou střetly.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Filip Lefenda

Česká republika: Zeithammerová, Malíková, Fučíková, Fišerová, Stloukalová, Finková, Hajnová, Mikšíková, Zdeňková, Chromá, Pokorná, Kubíčková
    Štvrtiny: 11:6, 16:15, 14:2, 7:14