Třinec – Trenčín 3:1 (kon.) | Vítkovice – Poruba 2011 6:2 (kon.) | Kladno – Litoměřice 1:2 (kon.)
Zlín – Znojmo 3:2 (kon.) | Třebíč – Prostějov 2:3 (kon.) | Slavia – Sparta Praha 2:3 (po pr.)
Poprad – Zvolen 2:4 (kon.) | Kometa Brno – Chabarovsk 1:5 (2:1 po s.n.) | Opava – Vítkovice U23 2:4 (kon.)
Šumperk – Přerov 2:1 (kon.)
HC Slavia Praha
2:3 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
HC Sparta Praha
cz Štvrtok 23.08.2018, 17:30Prípravný zápas

Stejně jako v loňském roce i letos došlo letní hokejové derby pražských "S" až do prodloužení. A i tentokrát byli šťastnější sparťané. Ti se v průběhu třetí třetiny dostali do vedení díky trefě Petra Kumstáta. Slávisté ale dokázali zásluhou Martina Šagáta dotáhnout zápas do prodloužení. V tom se však dočkali rozhodující branky rudí. Andrej Kudrna od pravého mantinelu nahodil puk na branku a Polívka jeho střelecký pokus propustil za svá záda. Sparta tedy odchází z derby jako vítěz. (20:13:13)

63:24
    Sparta právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Sparťané rozehráli útočnou akci za vlastní brankou. Po ose Blain-Klimek se nakonec dostal kotouč k ANDREJI KUDRNOVI. Ten se dostal do útočné třetiny podél pravého hrazení a nahodil puk na branku bekhendem. Brankáři Polívkovi puk propadl do sítě a Sparta tak vítězí v jediném letošním hokejovém derby. Asistence: Lukáš Klimek a Jeremie Blain.

62:55
    Drtina potom pálil od modré čáry jen těsně vedle levé tyčky.

62:25
    Drtina si v obranném pásmu poradil s dotírajícím Pšeničkou a rozehrál.

61:50
    Jarůšek měl před sebou odkrytou branku, ale nedokázal do ní uklidit kotouč!

61:22
    Slávisté kombinovali v útočné třetině, ale přišli o puk, Neužil nemusel zasahovat.

60:45
    Šteiner se už už hnal do samostatného nájezdu, ale sparťanští obránci se stihli rychle vrátit a připravit ho o puk.

60:33
    Kudrna se málem prokličkoval až do zakončení, ale slávistická obrana si poradila.

60:07
    Jako první se dostali ke kotouči sparťané, ale jejich útočná akce skončila odpískaným ofsajdem.

60:01

Ve třetí třetině se dokázali opět prosadit oba týmy, ale ani jeden z nich nestrhl zápas na svou stranu. Po krátké přestávce tedy bude následovat pětiminutové prodloužení tři na tři s náhlou smrtí.

60:00

59:58
    Až teď se puk objevil opět ve středu ledové plochy, zápas půjde do prodloužení.

59:36
    Puk zmizel ve skrumáži těl u mantinelu v obranném pásmu Sparty.

59:12
    Po zásahu sparťanské hole se puk odrazil do ochranné sítě a bude se vhazovat ve středním pásmu.

58:54
    Rudí se teď usadili v útočné třetině a slávisté se nemohou osvobodit.

58:23
    Blainovo nahození od pravého hrazení na branku neprošlo.

58:07
    Domácí střídačka si bere oddechový čas.

57:59
    Sešívaní vyhazují puk na zakázané uvolnění, Sparta se tlačí dopředu.

57:27
    Hosté jsou opět kompletní, Slavia se v přesilovce neprosadila.

56:59
    Kudrna dobře napadal slávistickou rozehrávku a málem nachytal domácí na švestkách. Polívka ale puk skryl v lapačce.

56:41
    Kubica na pravém kruhu nezpracoval přihrávku od modré a sparťané se osvobozují.

56:08
    Drtinovo nahození od modré čáry proletělo jen těsně nad horní tyčí.

55:38
    Sešívaní se provinili úmyslným postavením mimo hru a vhazuje se před Polívkou.

55:27
    Domácí dostávají příležitost dostat se opět do vedení. Lukáš Klimek (SPA) půjde na dvě minuty pykat za hákování.

54:50
    Hrdinkovo jedovaté nahození ze střední třetiny Neužil ukryl ve výstroji.

53:55
    Šmerha hledal před odkrytou brankou volného Furcha, ale ten promáchl!

53:40
    Sparťané si opět nerozuměli v útočném pásmu a slávisté se vrhají do útoku.

52:59
    Kohút hledal před brankou Matějku, ale ten byl obsazený a ke kotouči se nedostal.

52:30
    Sparťané si nedali pozor při přechodu útočné modré a píská se ofsajd, který je navíc posouzen jako úmyslný.

51:43
    Barákova zblokované střela od modré čáry jen proskákala do rohu kluziště.

51:14
    Blain se napřáhl ke střele na modré čáře, ale trefil jen zadní mantinel.

50:58
    Sparta se snaží o rychlou odpověď, ale slávistická obrana zatím odolává.

50:28
    Slavia právě vstřelila branku!
    Tak to je něco! Slavia zničehonic vyrovnává a Eden je na nohou! MARTIN ŠAGÁT se dostal ke kotouči ve středním pásmu, namířil si to do plné sparťanské obrany a ze středu útočné třetiny propálil překvapeného Neužila. Asistence: Jindřich Barák a Zdeněk Kubica.

49:59
    Kudrnovu tvrdou ránu z levé strany Polívka udržel ve výstroji.

Dnešní utkání sleduje 3148 diváků.

49:15
    Drtinovo vyhození končí až na zakázaném uvolnění, vhazovat se bude po Polívkově levici.

48:25
    Pšeničkovi se nepovedlo v situaci dva na jednoho prostrčit kotouč na spoluhráče.

47:51
    Krejčíkovi ve středním pásmu utekl puk a z protiútoku tak nebylo nic.

47:04
    Šagátův tvrdý pokus od pravého hrazení skončil na betonech gólmana Neužila.

46:39
    A znovu v akci Filip Hanták! Ten teď z levého kruhu nastřelil tyč!

46:30
    Hanták se dostal do úniku, ale jeho přízemní bekhendový pokus mířil těsně vedle pravé tyče.

45:51
    Hanták drží puk za slávistickou klecí, Sparta se druhým gólem zvedla a tlačí se dopředu.

45:20
    Sparta poprvé v zápase vede! I druhý gól Holešovických má na svědomí PETR KUMSTÁT. Ten dobře doplnil Pšeničkův útok a dokázal dorazit kotouč za ležícího Polívku. Asistence: Tomáš Pšenička a Lukáš Pech.

45:07
    Slavia je opět v plném počtu.

45:00
    Sparťané se opět dostali do velikého tlaku, ale ten gólem neskončil!

44:37
    Polívkovi se povedlo vyhodil kotouč přes všechny čáry.

44:15
    Vrána výtečně tečoval nahození od modré čáry a Polívka se musel činit, aby puk vyrazil do rohu.

43:55
    Gregorc tvrdě vypálil od modré čáry, jeho pokus ale zaplul do Polívkovy lapačky.

43:19
    Krejčík vystihl rozehrávku hostů a vypíchl jim puk do středního pásma.

43:07
    Ondřej Panna (SLA) inkasuje dvouminutový trest za hákování a možnost přesilové hry dostávají Holešovičtí.

42:46
    Sparťané jsou opět kompletní, oslabení ubránili.

42:11
    Piskáček odpaluje kotouč přes všechny čáry a osvobozuje Spartu.

42:02
    Drtina se ihned po buly opřel do střely od modré, Neužil jeho dělovku lapil.

41:45
    Obrovská šance Slavie! Šmerha mohl v pádu zakončovat do prázdné klece, ale Neužil se proti němu výborně přesunul a skryl kotouč ve výstroji.

41:10
    Domácí jsou kompletní a začíná jejich přesilovka.

40:46
    Zach Sill (SPA) měl v souboji hůl moc vysoko a zasáhl protihráče do obličeje. Dostává dvouminutový trest za vysokou hůl.

40:09
    Sparťané vyhráli úvodní buly a hned se ženou dopředu.

40:01

Druhá třetina přinesla poměrně tvrdou hru z obou stran a rozhodčí rozdělili velké množství trestů. Diváci v Edenu se krátce před polovinou zápasu dočkali první branky. V přesilovce prostřelil gólmana Honzíka domácí útočník Tomáš Šmerha. Vedení drželi sešívaní deset minut, pak ale přišlo sparťanské vyrovnání z hole Petra Kumstáta, které znamená prozatímní stav 1:1. Povede se některému z týmů strhnout zápas na svou stranu už v základní hrací době?

Další třetina začne přibližně v 19:16.

40:00

39:54
    Sešívaní se osvobozují, třetina už se dohraje za nerozhodného stavu.

39:10
    Slávistická lavička je potrestána menším trestem za střídání po zakázaném uvolnění. Dvě minuty půjde odsedět Jiří Doležal (SLA).

38:55
    Valík se v obranném pásmu hezky vyhnul dvěma dotírajícím sparťanům a dokázal rozehrát.

38:31
    Tak nakonec se i sparťané dočkali branky! Lukáš Pech vybojoval puk na pravém kruhu, zavezl jej za branku, odkud nabil PETRU KUMSTÁTOVI přesně na hůl a zkušený útočník se trefil přesně mezi lapačku a tělo domácího gólmana. Asistence: Lukáš Pech.

37:52
    David Matějka (SLA) byl v souboji u mantinelu pozdě a dostává dvouminutový trest za pozdní dohrání.

37:40
    Hosté jsou opět kompletní.

37:35
    Saňa dostal na levém kruhu nabito, do odkryté klece se ale netrefil!

37:15
    Po skrumáži před Neužilem si našel puk na modré čáře obránce Barák, jeho rána ale zamířila jen do betonů hostujícího brankáře.

36:35
    Sill nastřádal za brankou Slavie cenné vteřinky, ale sešívaní už se opět valí dopředu.

35:40
    Jeremie Blain (SPA) si počínal v souboji u mantinelu hodně nešetrně a dostává 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku.

35:17
    Kumstát se po hezké kombinaci ocitl před Polívkou úplně sám, ale domácí brankář se proti jeho zakončení stihl přesunout a zasáhl!

34:53
    Drtina odpálil puk z vlastního brankoviště přes všechny čáry a píská se icing.

34:20
    Šagát uklidňuje hru za vlastní brankou, tohle Slavii vyhovuje.

33:47
    Šmerha překvapivě vyhrál za brankou Sparty souboj o puk a sešívaní mohou zaútočit.

33:20
    Gregorcovo nahození končí až na zakázaném uvolnění, hra se stěhuje před Neužila.

32:49
    Antošovo nahození ze středního pásma bylo moc pomalé a sešívaní se provinili postavením mimo hru.

32:06
    Sparťané se v pohodě ubránili, Neužil v oslabení moc práce neměl.

31:28
    Saňovi se rána od modré vůbec nepovedla a slávisté musejí zakládat útočnou akci opět od brankáře.

30:55
    Pšenička se dostal v oslabení do úniku, ale z mezikruží nastřelil levou tyč!

30:06
    Jeremie Blain (SPA) má na svědomí další faul sparťanů. V souboji u mantinelu byl moc důrazný a půjde pykat za krosček.

30:06
    Sparta střídá brankáře. Ze hřiště odchází David Honzík, přichází Jakub Neužil.

28:59
    Lukáš Klimek se ocitl v samostatném nájezdu, který zkoušel zakončit mezi lapačku a beton domácího brankáře. Polívka se ale nenechal nachytat a drží Slavii ve vedení!

28:40
    Ondráček vedl další protiútok domácích po pravé straně, jeho ránu z kruhu Honzík udržel v lapačce.

27:45
    Slavia se v přesilovce ujímá vedení! Veselý našel na levém kruhu dobře postaveného TOMÁŠE ŠMERHU, který naznačil přihrávku na pravou stranu. Místo toho ale nakonec vypálil a puk propadl za bezmocného gólmana Honzíka. Asistence: Jan Veselý.

27:30
    Třetí početní výhodu si zahrají také domácí. Hrdinka v obranném pásmu zakopl o hůl Lukáše Pecha (SPA), který si půjde odsedět dvouminutový trest za podražení. Aleš Furch (SLA) a Petr Kumstát (SPA) se poté poprali a jdou si odsedět dvě minuty za hrubost.

26:43
    Sparťané hrají opět v plném počtu, Matějkův průnik nakonec nevedl k ohrožení hostující klece.

26:16
    Ondráček šikovně tečoval mezi kruhy nahození od modré čáry, ale Honzík sklapl betony včas.

25:55
    Voráček ze středního pásma vypálil na domácí branku, ale jeho spoluhráči nepočkali před útočnou modrou, a tak se píská postavení mimo hru.

25:24
    Veselý chtěl nahodit kotouč na branku, ale u levého mantinelu nedostal ke střele dostatek prostoru.

24:43
    Blaž Gregorc (SPA) dostává k nelibosti sparťanských fanoušků dvě minuty za nedovolenou výstroj.

24:38
    Domácí se ubránili, i když teď měli namále.

24:15
    Neskutečný zákrok gólmana Polívky! Ten vleže vyrážečkou zlikvidoval gólový pokus Petra Vrány!

23:55
    Sešívaní se osvobozují.

23:07
    Blain se napřahoval na levém kruhu ke střele do prázdné klece, ale slávisté mu puk v momentu střely odpálili do střední třetiny!

22:38
    Sparta si zahraje další přesilovku, Tadeáš Hejda (SLA) fauloval kolenem a odpyká si dvouminutový trest.

22:22
    Sill se napřáhl ke střele mezi kruhy a jeho rána jen prosvištěla kolem pravé tyčky.

21:55
    Šmerhova skákavá přihrávka mezi kruhy se dostala do střední třetiny.

21:32
    Oba týmy hrají v plném počtu.

21:20
    Rousek se dostal před obránce, ale zakončení bekhendem nedokázal zvednout nad Polívkův beton!

20:50
    Pech se snažil najít zpoza branky mezi kruhy někoho ze spoluhráčů, ale jeho pas neprošel.

20:19
    Panna dobře vybojoval kotouč za hostující klecí, ale neměl dostatečnou podporu od spoluhráčů.

20:01

Úvodní dějství jediného letošního hokejového derby pražských "S" je minulostí. Hladovější byli v první třetině domácí slávisté, kteří nedali sparťanům na ledě ani kousek prostoru navíc. Hostující hokejisté měli s aktivní hrou Slavie problémy, ale i Sparta dokázala v úvodních dvaceti minutách zahrozit. Oba gólmani však zůstávají nepřekonáni a v Edenu zatím platí nerozhodný stav 0:0. Komu se povede skórovat jako prvnímu?

Další třetina začne přibližně v 18:22.

20:00

19:50
    Červenobílí se po vhazování usadili v útočném pásmu, ale Honzík nakonec nemusel zasahovat.

19:32
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Doležal – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Pšenička – 2 min., krosček).

19:10
    Doležal zkusil překvapit Honzíka střelou zpoza obránce, sparťanský gólman byl pozorný.

18:51
    Domácí jsou opět v plném počtu, Antoš je na ledě.

18:35
    Neskutečný závar teď připravili sparťané před Polívkou, slávistický brankář ale jejich velké šance pochytal!

17:44
    Gregorc pálil od modré, ale jeho pokus Polívka vyrazil ke Krejčíkovi, který sešívané osvobozuje.

17:16
    Sparta se usadila kolem branky Slavie a svírá domácí kolem jejich území.

16:51
    Sešívaní jdou do čtyř. Milan Antoš (SLA) si odsedí dvouminutový trest za vystřelení puku mimo hřiště.

16:28
    Černoch se hezky prokličkoval do útočné třetiny podél levého mantinelu, ale do zakončení se nedostal.

16:05
    Úspěšnější byl nakonec útočník Sparty, následná střela Dvořáka z levé strany ale Polívku nepřekvapila.

15:54
    Panna bojuje s Kudrnou o puk u mantinelu v pásmu Slavie.

15:06
    Delisle pálil tvrdě od modré čáry, jenže neprostřelil hradbu těl před Polívkou.

14:53
    Sešívaným se nepovedl přechod přes útočnou modrou a píská se ofsajd.

14:29
    Furch se snažil otočit s pukem u levé tyče sparťanské brány, ale kotouč mu sjel z hole.

14:06
    Rudí vyhazují puk jen na zakázané uvolnění a hra se opět stěhuje před gólmana Honzíka, který v loňské sezoně odehrál pár zápasů v červenobílém.

13:49
    Sparta je opět kompletní, sešívaní nevyužili ani duhou přesilovku.

13:40
    S nahozením od pravého mantinelu neměl Honzík potíže, bude se vhazovat po jeho levici.

13:20
    Sparťané se osvobodili a v útočné třetině nasbírali cenné vteřinky.

12:38
    Šmerha našel mezi kruhy Veselého, který se s pukem elegantně otočil a bekhendem zamířil jen pár centimetrů vedle levé tyče!

11:58
    Novákova jedovatá rána od modré čáry prošla jen těsně vedle pravé tyčky.

11:49
    Slavia si zahraje další přesilovku. Andrej Kudrna (SPA) si půjde odsedět dvě minuty za pozdní dohrání.

11:04
    Blain je obtěžován při rozehrávce za vlastní bránou, Holešovičtí nemají klid.

10:37
    Veselý byl hodně důrazný v těsné blízkosti Honzíka a sparťanský brankář měl co dělat, aby udržel kotouč ve výstroji.

10:22
    Sešívaným se ale protiútok nepovedl, neporadili si s přechodem útočné modré čáry.

09:52
    Delisle neměl dostatečnou podporu od spoluhráčů, a tak opět jen odevzdal kotouč slávistům.

09:40
    Červenobílí si nedali pozor při přechodu útočné modré a píská se ofsajd.

08:59
    Krejčík se vydal napadat, ale obrana sparťanů si s jeho výpadem poradila.

08:45
    Martin Jandus nastřelil puk na teč od modré, ale jeho nahrávka nenašla nikoho ze sparťanů před brankou.

08:25
    Teď se dostal do zakončení Rousek, jenže Polívka jeho střelu z ostrého úhlu lapil.

07:45
    Šagát sbírá další nepřesnou rozehrávku Sparty, rudí zatím nejsou ve své kůži.

07:22
    Drtina uklidňuje hru za vlastní brankou.

06:53
    Veselý střílel z pravé strany ihned po buly, Honzík měl připravený beton.

06:49
    Holešovičtí vyhazují puk jen na zakázané uvolnění, bude se vhazovat před Honzíkem.

06:11
    Hejda zahrál výborně pozičně a vybojoval kotouč na unikajícím Kumstátovi.

05:31
    Po delší době jsou na kotouči sparťané, ale Vránova nepřesná rozehrávka je o držení puku opět připravila.

05:05
    Kubica šikovně tečoval před Honzíkem nahození od modré, ale brankář Sparty si poradil.

04:42
    Furch ve stoprocentní šanci před prázdnou brankou zlomil hůl!

04:35
    Sparta je opět kompletní.

04:08
    Vršovičtí hokejisté se provinili postavením mimo hru.

03:48
    Honzík musel nyní předvést několik skvělých zákroků, sešívaným se přesilovka zatím daří.

03:46
    Červenobílí se usadili v pásmu Sparty, Drtinova rána od modré mířila nad.

02:35
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Delisle – 2 min., sekání).

02:31
    Slavia je opět kompletní, první oslabení přežila bez úhony.

02:12
    Furch se v oslabení pustil do útoku, ale proti čtyřem protihráčům neuspěl.

01:41
    Sill pálil z první z mezikruží, ale o kousek minul pravou tyč.

01:11
    Sešívaní vyhazují kotouč přes všechny čáry a osvobozují se.

00:52
    Kalina pálil tvrdě od modré čáry, jeho pumelice jen zaduněla o zadní mantinel.

00:31
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Šmerha – 2 min., krosček).

00:31
    Na druhé straně se ale z rychlého protiútoku dostal do zakončení Kalina, Polívka udržel beton na ledě.

00:12
    První jsou u kotouče sešívaní a už se ženou do prvního útoku.

00:01

Oba týmy už jsou na ledové ploše, derby za okamžik začne!

HC Slavia Praha: Polívka (Šorf) – Hrdinka, Novák (C), Drtina (A), Saňa, Barák, Antoš, Hejda, Valík – Doležal, Veselý, Šmerha – Panna, Šagát, Kubica – Ondráček, Kohút, Krejčík – Šteiner, Furch, Matějka – Jaša

HC Sparta Praha: Honzík (Neužil) – Blain, Kalina (A), Dvořák, Gregorc, Piskáček, Delisle, Voráček, M. Jandus – Pšenička, Vrána, Jarůšek – Rousek, Klimek, Kudrna – Kumstát, Pech, Hanták (A) – T. Jandus, Sill (C), Černoch.

Také sparťané před novou sezonou změnili trenéra. Na lavičku holešovického týmu přišel německý kouč Uwe Krupp, jehož jméno vzbudilo v Čechách velký rozruch. Vždyť jde o jednoho ze tří německých vítězů Stanley Cupu. A Spartě se v přípravě pod bývalým koučem berlínských Medvědů daří. Stejně jako slávisté odehráli sparťané zatím šest duelů, z nichž čtyři vyhráli. Rudí nestačili pouze na Hradec Králové a Salzburg, obě porážky utrpěli ale až po prodloužení. I kádr holešovického mužstva je poměrně široký, a tak ne všichni hráči dostanou v derby prostor. Velkou posilou Sparty se v létě stal brankář Matěj Machovský, jenž se vrátil do Čech po nevydařené štaci v zámoří. V útoku patří mezi největší sparťanské hrozby Lukáš Pech, Miroslav Forman nebo Petr Vrána.

Poslední tři zápasy:
    Davos – Sparta 2:10
    Salzburg – Sparta 3:2p
    Mnichov – Sparta 1:8

Sešívaní rozjeli kolotoč přípravných zápasů s velmi širokým a poměrně mladým kádrem. Červenobílí ale pod vedením nového trenéra Miloše Říhy mladšího v dosavadním průběhu přípravy ukázali, že se s nimi musí v nadcházející sezoně počítat. Po úvodní porážce s kazašským Kokšetau totiž sešívaní v přípravě ani jednou nezaváhali a z šesti odehraných zápasů vyhráli pětkrát. Tým Slavie prošel v průběhu léta několika selekcemi, ale přesto mají slávisté na soupisce stále přes třicet hráčů. Do derby tedy všichni zasáhnout nemohou. Nejvýraznějšími postavami v sešívaném mužstvu jsou bezesporu zkušení obránci Jan Novák a Jiří Drtina. O body by se potom měli starat zejména útočníci Jan Veselý, Martin Šagát a Zdeněk Kubica, jenž před pár dny podepsal v Edenu novou smlouvu.

Klatovy – Slavia 1:5
    Slavia – Benátky n/J 2:1
    Litoměřice – Slavia 1:2

Zdravím všechny hokejové fanoušky! Vítejte u sledování dalšího přípravného utkání na hokejovou sezonu 2018/19. A že nás nečeká jen tak ledajaký zápas! Na zimním stadionu ve vršovickém Edenu se totiž uskuteční jediné letošní derby pražských „S“. Slavia i Sparta se navíc blíží ke konci přípravy a utkání tak slibuje atraktivní podívanou. Pojďme se nyní na oba aktéry čtvrtečního mače podívat o něco blíže.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Michal Toman

Góly a asistencie: 28. Šmerha (Veselý), 51. Šagát (Barák, Kubica) – 39. Kumstát (Pech), 46. Kumstát (Pšenička, Pech), 64. Kudrna (Klimek, Blain)

HC Sparta Praha: Honzík (31. Neužil) – Blain, Kalina (A), Dvořák, Gregorc, Piskáček, Delisle, Voráček, M. Jandus – Pšenička, Vrána, Jarůšek – Rousek, Klimek, Kudrna – Kumstát, Pech, Hanták (A) – T. Jandus, Sill (C), Černoch