Česko – Turecko 62:60 (po pr.)
Česká republika
62:60 (11:18, 24:38, 42:41, 50:50)
Turecko
cz Sobota 18.08.2018, 15:45 • Basketball school • ME do 16 rokov - ženy • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:45.

Dobré odpoledne u dalšího utkání ME hráček do šestnácti let. Společně se podíváme na duel mezi Českem a Tureckem.

Česko

České hráčky vstoupily do šampionátu tou pravou nohou, v úvodním duelu skupiny A porazily Francii 56:51. Zápas to rozhodně nebyl lehký, Francouzky vedly v poločasu o sedm bodů a ještě před startem čtvrté čtvrtiny to bylo o pět, ale závěrečná část patřila českým reprezentantkám, vyhrály ji 15:5 a zápas dotáhly do zdárného konce.

Turecko

Turecké basketbalistky měly v úvodu za soupeře Belgii a připsaly si jasnou výhru 60:38. O vítězství rozhodly prakticky již v první čtvrtině, kterou Turecko vyhrálo o 17 bodů a po navýšení ve čtvrtině druhé už zápas pouze kontrolovaly.

Rozhodčí

Zápas budou řídit Zdravko Rutešić z Černé Hory, Mindaugas Vecerskis z Litvy a Paulina Gajdoszová z Polska.

Zápas uvidí Basketball school "Žalgiris" v Kaunasu a začátek je naplánován na 15:45. Nic si tedy na tento čas neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hráčky obou týmů jsou již na palubovce, na řadě jsou hymny Turecka a Česka.

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

00:12
    Hned první akce Turecka končí košem, po přihrávce se střelou o desku prosadila Erdoganová. Byla u toho navíc faulovaná, takže následuje jedna šestka. (0:2)

00:12
    A i tu proměnila. (0:3)

00:49
    Střelou ze střední vzdálenosti snížila Malíková. (2:3)

01:16
    Uzunogluová už musela v časové tísni střílet za tři, jenže minula. (2:3)

01:25
    Na druhé straně se za tři trefila Zeithammerová a Česko vede. (5:3)

01:59
    Yilmazová faulovala pronikající Fučíkovou, český tým pokračuje v útoku. (5:3)

02:10
    A právě Fučíková se pokusila o střelu z odskoku. Dobrá myšlenka, ovšem horší provedení, míč vůbec netrefil obroučku. (5:3)

02:36
    Erdoganová srovnává, je zatím jedinou střelkyní Turecka. (5:5)

03:08
    Erdoganová dostala míč za trojkovou linii, zamířila a trefila. (5:8)

03:27
    Na druhé straně okamžitě odpovídá z protiútoku Stloukalová. (7:8)

04:02
    Je to hodně živelný basketbal, na obou stranách vidíme spoustu chyb a nedokončených akcí. (7:8)

04:12
    Turkmenová se prodírala dvojtaktem pod koš, byla u toho ale faulována. Má k dispozici dva trestné hody. (7:8)

04:12
    Neproměnila však ani jeden z pokusů! (7:8)

04:32
    Trojkový pokus Chromé se pouze odrazil od obroučky a turecké hráčky si pak připsaly úspěšný doskok. (7:8)

04:43
    Trojka na druhé straně byla úspěšná, do střelecké listiny se ranou z pravého křídla zapsala Gulceliková. (7:11)

05:37
    Turecké hráčky mají i trochu štěstí, Gulceliková nyní vystřelila tak trochu od pasu a vysoký oblouček propadl košem. (7:13)

06:14
    Z otočky se o střelu pokusila Erdoganová, nyní její rána nedolétla k obroučce a dopředu už jde český tým. (7:13)

06:33
    Zdeňková se ale také netrefila. Po doskoku následoval faul Turecka, dvě šestky si dá Fučíková. (7:13)

06:33
    A proměnila oba dva! Výborně. (9:13)

06:51
    Zdeňková si napravila chuť právě nyní svou střelou z levého křídla. Už je to jen o dva body. (11:13)

07:15
    Už to zase neplatí, Simseková navýšila náskok Turecka na čtyři. (11:15)

07:45
    Yilmazová proměnila dva trestné hody a poté mohla spokojeně odejít na střídačku. Náskok Turecka opět narůstá. (11:17)

08:12
    Mandiraciová posunula Simsekovou pod koš, ta byla u svého pokusu faulována. Takže další trestné hody. (11:17)

08:12
    Pro Stloukalovou to znamená docela problémy, má už totiž tři osobní chyby! (11:17)

08:12
    Simseková proměnila pouze druhý trestný hod, ale i tak je to už o sedm bodů. (11:18)

09:08
    Chybu v rozehrávce vystihla Mandiraciová, Turecko míří do protiútoku. (11:18)

09:40
    Ne ne, českým hráčkám se nyní nedaří střelba, další akce tak skončila bez úspěchu. (11:18)

10:00
    První čtvrtina skončila. (11:18)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (11:18)

10:20
    Erdoganová ze zatím k neudržení, táhne střelecky svůj tým. (11:20)

11:12
    Gulceliková dala z těžké pozice koš a navíc to bylo s faulem. Takže ještě jedna šestka. (13:22)

11:12
    A i tu dala. (13:23)

11:28
    Na druhé straně reagovala Hajnová, je to ale zatím stále pouze dotahování rozjetých soupeřek. (15:23)

12:36
    Na levém křídle se z otočky prosadila Erdoganová, míč nejprve poskočil na obroučce, poté propadl síťkou. (15:25)

12:57
    Yilmazová házela dvě šestky, první dala bez problémů, druhá byla neúspěšná. (15:26)

13:06
    I Erdoganová se občas splete, nyní po rychlém brejku trefila pouze obroučku. (15:26)

13:43
    Zase sledujeme basket nahoru a dolů, plný chyb ve finální fázi. A platí to pro obě strany. (15:26)

14:08
    Dva neúspěšné pokusy o trojku ze strany českých basketbalistek, dopředu už jde Turecko. (15:26)

14:25
    Turkmenová dala jednu ze dvou šestek, náskok Turecka je již dvanáctibodový. (15:27)

14:43
    A může zase narůst, neboť český tým zaznamenal ztrátu. (15:27)

14:53
    Mandraciová proměnila po faulu Zeithammerové oba trestné hody, tohle začíná být pro české hráčky velmi nepříjemné. (15:29)

14:59
    Kateřina Zeithammerová svůj faul odčinila alespoň jedním proměněným trestným hodem. (16:29)

15:18
    Na její trefu reaguje i Monika Fučíková střelou ze střední vzdálenosti a po delší době se tak český tým může radovat z koše ze hry. (18:29)

15:38
    Erdoganové poskočil míč pouze na obroučce, soupeřky už míří do protiútoku. (18:29)

16:02
    Akci českých hráček zastavil čistý blok, ty budou mít na zakončení pouze jednu vteřinu. (18:29)

16:03
    Stačilo to na střelu, tak však nebyla přesná. (18:29)

16:20
    Jedna proměněná šestka Turecka, je to zase o dvanáct. (18:30)

16:40
    Mikšíková byla zablokována, český tým ale pokračuje se zbytkem času v útoku. (18:30)

16:45
    Sacalirová proměnila další šestky, tureckému týmu takovýto průběh utkání zajisté vyhovuje. (18:32)

17:07
    Pod vlastním košem zůstala ležet Kubíčková a na nohy ji musel pomoci týmový lékař. Hráčka kulhá a míří na střídačku. (18:32)

17:28
    Po chybě českých hráček v rozehře pospíchala do protiútoku Uzunogluová, byla faulovaná a i ona si dá dva trestné hody. (18:32)

17:28
    Proměnila pouze druhý pokus. (18:33)

18:11
    Další brejk Turecka, Uzunogluová jej zakončila rychlým dvojtaktem a po nedovoleném zákroku na její osobu bude házet jednu šestku. (18:35)

18:11
    I ta byla přesná. (18:36)

18:26
    Koš s faulem i na druhé straně, na čáru trestného hodu jde Malíková. (20:36)

18:26
    I ona zaznamenala tříbodovou akci. (21:36)

18:49
    Dalekonosná trojka Mandiraciové byla o něco kratší, český tým jde dopředu. (21:36)

19:04
    No a byl zakončen přesnou trojkou od Malíkové! (24:36)

19:22
    Pěknou akci s náběhem pod košem předvedla Ucarová, zakončila ji střelou přes hlavu. (24:38)

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (24:38)

Je za námi první poločas, který se českým hráčkám příliš nepovedl, Od začátku ztrácely a Turecko si celkem pohodlně budovalo náskok. Česko zaostává při střelbě, ale také při doskocích pod košem soupeřek. Rozhodně je do druhého poločasu co zlepšovat.

20:29
    Druhý poločas začal pro český tým výborně, trefily se Malíková a hned po ní i z brejku Fišerová. (28:38)

21:36
    Uzunogluová byla zablokována, český tým vyráží do dalšího útoku. (28:38)

22:01
    Stloukalová při své individuální akci narazila do Turkmenové a přišla o míč. (28:38)

22:31
    Malíková ale nyní měla kousíček za šestkou dostatek času na zamíření a byla přesná. Rázem je to pouze o osm bodů! (30:38)

23:13
    Čistý blok Stloukalové, Turecko pouze vyhazuje zpoza koše. (30:38)

23:16
    No a vzápětí je tu ztráta a české hráčky jdou dopředu. (30:38)

24:03
    Poslední minuta přináší plno nepřesností na obou stranách, výsledkem jsou divoké střely. (30:38)

24:30
    Na lavičku odkulhala Stloukalová, to je dnes již druhé zranění. Smůla se trochu lepí na český tým. (30:38)

25:38
    Po dlouhé době jsme viděli koš, na chvíli volná zůstala Zeithammerová a byla úspěšná zpoza trojkové linie. (33:38)

26:06
    Chromá byla sice při svém nájezdu faulována, trestné hody však proměnila stoprocentně. Už je to pouze o tři body! (35:38)

26:40
    Faul Simsekové, je to její čtvrtá osobní chyba. Na čáru trestného hodu jde Fučíková a bude házet hned tři šestky. (35:38)

26:40
    První sice nedala, zbývající dva už ale bezpečně proměnila. (37:38)

27:33
    Zdeňková dala s trochou štěstí trojku a český tým už vede! Tohle je skvělý obrat v poměru 16:0 pouze v rámci této čtvrtiny. (40:38)

27:50
    Turecko sice reaguje taktéž trojkou, ale už sledujeme zápas, který bude zřejmě dramatický až do konce. (40:41)

28:21
    Malíková na čáře trestného hodu, proměnila oba pokusy a vrátila českému týmu těsné vedení. (42:41)

29:30
    Turecku vypršel čas na střelu, tohle se hráčkám v červených dresech moc nevyvedlo... (42:41)

29:57
    Akce ale nevyšla ani českým basketbalistkám, Turecko má čas na poslední akci. (42:41)

29:59
    Podařilo se jim sice dát trojku, jenže rozhodčí si všimli přešlapu. Takže míč bude patřit Česku. (42:41)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (42:41)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (42:41)

30:21
    Faul na Erdoganovou při pokusu o střelu, budou z toho dva trestné hody. (42:41)

30:21
    Nedala však ani jeden ze svých pokusů. Český tým stále vede. (42:41)

31:48
    Stále čekáme na první koš této čtvrtiny, střelba nyní na obou stranách hodně vázne. (42:41)

32:21
    Až nyní se trefila Chromá, která doskočila neúspěšný pokus spoluhráčky a zblízka dotlačila míč do koše. (44:41)

33:08
    Mikšíková neproměnila trojku, českým hráčkám poté nevyšel ani pokus o doskok. (44:41)

33:34
    Dva trestné hody pro Turecko, na čáru se postaví Gulceliková. (44:41)

33:34
    Proměnila ten druhý a zaznamenala první bod svého týmu v této čtvrtině. (44:42)

33:52
    Pískalo se i na druhé straně, v souboji pod košem byla faulována Zeithammerová. (44:42)

33:52
    Nedala sice ani jeden pokus, její spoluhráčky však doskočily a český tým zůstává v útoku. (44:42)

34:33
    Je to opravdu střelecké trápení z obou stran, pokusy mnohdy ani netrefí zařízení. (44:42)

34:56
    Fišerová vystihla rozehru soupeřek a své sólo pak dotáhla po pohotovém dvojtaktu do konce. Český tým vede o čtyři body. (46:42)

35:11
    Gulceliková měla další trestné hody, proměnila ten druhý. (46:43)

35:49
    Dva dobré doskoky předvedl tým Česka, se střelbou to ale bylo už horší. Body nepřibyly. (46:43)

36:31
    Kubíčková předvedla až moc krátký pokus za tři, míč sotva dolétl k obroučce. (46:43)

36:40
    Další šestky pro Turecko, Uzunogluová proměnila pouze první ze dvou pokusů. (46:44)

37:12
    Erdoganová minula trojku, český tým si doskočil a může jít do útoku. (46:44)

37:42
    Fučíková sice svůj brejk nezakončila, ale za sebou měla ještě Zeithammerovou a ta se už zblízka nemýlila. (48:44)

38:25
    Zeithammerové nyní nevyšlo zakončení z otočky, míč mají soupeřky a jdou do kontru. (48:44)

38:33
    Trestné hody pro Turecko, má je Erdoganová. (48:44)

38:33
    Proměnila první ze dvou, po druhém získaly míč hráčky Česka. (48:45)

38:40
    Akce se bleskově přesunula pod turecký koš a Zeithammerová vybojovala dva trestné hody. (48:45)

38:40
    Byla úspěšná v obou případech! (50:45)

38:49
    Český tým je opět u míče a jde do postupného útoku. (50:45)

39:13
    Gulceliková byla faulována Malíkovou, tohle je za dva trestné hody. (50:45)

39:13
    Proměnila oba své pokusy, je tu dramatická koncovka čtvrté čtvrtiny. (50:47)

39:39
    Fišerová nedala koš z dobré pozice pod košem a poté českému týmu vypršel čas. (50:47)

39:40
    Turecko si bere oddechový čas. (50:47)

39:42
    Erdoganová po rozehrání vystřelila a její trojka byla úspěšná. Je srovnáno. (50:50)

39:57
    Zeithammerová minula dalekonosnou trojku, nevyšla pak ani dorážka. (50:50)

40:00
    Čtvrtá čtvrtina skončila. (50:50)

40:01
    Začalo prodloužení. (50:50)

40:33
    Zeithammerová se obtočila kolem své strážkyně, uvolnila se a pak z výskoku dala se štěstím koš. (52:50)

41:07
    Další body přidala střelou z levého křídla Mikšíková a je to už o čtyři. (54:50)

41:35
    Výborná obrana českého týmu, přihrávka Gulové byla sražena. (54:50)

41:46
    Mikšíková doskočila pod vlastním košem a zakládá akci svého týmu. (54:50)

41:53
    Ta byla opravdu blesková, Malíková dostala přihrávku do sóla a hravě jej střelou o desku zakončila. (56:50)

42:50
    Gulceliková vystřelila z nouze, rána ji ale sedla a bylo to za dva body. (56:52)

43:14
    Faul na Malíkovou, budou následovat dva trestné hody. (56:52)

43:14
    A byla úspěšná v obou případech. Český tým vede o šest. (58:52)

43:20
    Už to neplatí, neboť z protiútoku se trefila Erdoganová. Závěr tak bude opět velmi dramatický. (58:54)

43:46
    Pod košem českého týmu vznikl zmatek, kterého využila Yilmazová a zblízka dala další dva body. (58:56)

43:54
    Chyba českého týmu při rozehrávce znamenala ztrátu, faul a dva trestné hody pro Yilmazovou. (58:56)

43:54
    Náskok českých basketbalistek je pryč, Yilmazová proměnila oba trestné hody. (58:58)

44:16
    Zethammerová se zleva natlačila pod koš a překulila míč do obroučky. (60:58)

44:20
    Bleskově ale odpověděla Erdoganová. (60:60)

44:40
    Fišerová vrací českému týmu vedení! (62:60)

44:55
    Turecko má míč a šanci na poslední střelu, zatím ale není v pozici na zakončení. (62:60)

Konec zápasu. (62:60)

Je dobojováno a na straně českého týmu propuká obrovská radost. Turecko vedlo v průběhu první půle už o 18 bodů, ale na konci třetí čtvrtiny to bylo české hráčky, které držely těsný náskok. Čtvrtá čtvrtina přinesla nervózní basket s mnoha chybami, nicméně to vypadalo, že Česko náskok udrží a vyhraje. Trojka Erdoganové 18 sekund před koncem však dostala zápas do prodloužení. I v něm se reprezentantky Česka dostaly do vedení, o které ovšem minutu před koncem přišly a vypadalo to na možné druhé nastavení. To ale odmítla Fišerová a její koš byl nakonec tím vítězným. Po velkém obratu mají české hráčky ve skupině A stoprocentní bilanci, Turecko ke včerejšímu vítězství připisuje porážku.

Statistiky

Nejvíce bodů: Malíková 22 – Erdoganová 20
    Nejvíce doskoků: Fučíková 19 – Yilmazová 11
    Nejvíce asistencí: Fišerová, Fučíková 6 – Yilmazová 4

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký den a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (17:55:38)

Aleš Pur

Česká republika: Finková, Hajnová, Zeithammerová, Malíková, Mikšíková, Fučíková, Zdeňková, Fišerová, Chromá, Stloukalová, Pokorná, Kubíčková.
    Turecko: Mandiraciová, Gulceliková, Ucarová, Gulová, Yilmazová, Sacalirová, Uzunogluová, Erdoganová, Simseková, Tokatliová, Vardarová, Turkmenová.

Rozhodca: Zdravko Rutešić (MNG), Mindaugas Vecerskis (LTU), Paulina Gajdoszová (POL)