Cardiff – Newcastle 0:0 (kon.) | Everton – Southampton 2:1 (kon.) | Leicester – Wolverhampton 2:0 (kon.)
Tottenham – Fulham 3:1 (kon.) | West Ham – Bournemouth 1:2 (kon.) | Chelsea – Arsenal 3:2 (kon.)
Chelsea FC
3:2 (2:2)
Arsenal FC
Sobota 18.08.2018, 18:30 • Stamford Bridge, Londýn • Anglická Premier League • 2. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Vitajte pri online textovom zápase z druhého kola anglickej Premier League, kde sa na štadióne Stamford Bridge stretnú v londýnskom derby Chelsea FC a Arsenal FC. Výkop zápasu je naplánovaný na 18:30.

Chelsea FC:
    Domácemu celku sa vydarilo úvodné kolo, v ktorom si dokázali rozdielom triedy poradiť na vonkajšom ihrisku s mužstvom Huddersfield. Strelecky sa presadili Kante, úspešnú penaltu zrealizoval Jorginho a skóre zápasu uzatvoril Pedro. Cez leto v tomto tíme došlo k zmene na trénerskej stoličke, keď domáci celok opustil Talian Antonio Conte a nahradil ho jeho krajan Maurizio Sarri. Ten si do tímu cez prestupové okno dotiahol brankárske duo Green a Kepa, ktorý sa stal najdrahším brankárom vôbec. Stredovú formáciu posilnil Jorginho spolu s Kovačičom, ktorý prichádza na hosťovanie z Realu Madrid.

Arsenal FC:
    Naproti tomu sa Arsenal musel v úvodnom kole zmieriť s porážkou od majstrovského Manchestru City, keď im na domácom štadióne podľahli 0:2. Rovnako ako aj v prípade jeho dnešného súpera došlo k zmene na pozícii trénera. Londýnsky celok opustil dlhoročný lodivod Arsene Wenger a nahradil ho Španiel Unai Emery, ktorý prichádza z parížskeho PSG. Cez leto do tímu prišiel brankár Leno. V obrane bude pôsobiť stopér Sokratis a krajný bek Lichtsteiner. V zálohe sa predstavia Torreira a mladík Guendouzzi.

Takéto derby zápasy zvyčajne nemajú favorita, no pohľadom do stávkových kancelárii zistíme, že mierne navrch by mali mať domáci hráči. V minulom ročníku sa na tomto štadióne zrodila iba bezgólová remíza, preto dúfame, že dnes to bude zápas bohatší na góly.

Chelsea FC: Arrizabalaga – Azpilicueta, Rüdiger, David Luiz, Alonso – Kanté, Jorginho, Barkley – Willian, Morata, Pedro.
    Náhradníci: Caballero – Zappacosta, Christensen, Moses, Kovačić, E. Hazard, Giroud.

Arsenal FC: Čech – Bellerín, Papastathopoulos, Mustafi, Monreal – Guendouzi, Xhaka – Mchitarjan, Özil, Iwobi – Aubameyang.
    Náhradníci: Leno – Lichtsteiner, Alnaní, Ramsey, Torreira, A. Lacazette, Welbeck.

Rozhodca: Atkinson – Betts, Child.

Oba tímy už spoločne s rozhodcami nastupujú na hraciu plochu a zápas nám tak za malý okamih začne.

1

1
    Výkop mali hosťujúci hráči, ktorí nastúpili v bielo červených dresoch. Domáci sa predstavia v modrých.

1
    Hneď prvá strela patrí Arsenalu, keď sa do zakončenia dostal Aubameyang.

2
    Kepa teraz zakladal akciu domácich, keď mu loptu prihral David Luiz. Domáci zatiaľ kombinujú na vlastnej polovici.

3
    Po prízemnom centri Pedra nehrozilo žiadne nebezpečenstvo pred Čechovov bránou. Ani následná strela nemierila medzi tri žrde.

4
    Do zakončenia sa dostal Pedro, no nepodarilo sa mu zamieriť presne a Čech tak bude odkopávať od brány.

5
    Wilian teraz v strede zakombinoval s Kantem, no do zakončenia sa hráči Chelsea nedokázali dostať.

6
    Čech zvolil rozohrávku na krátko. Bellerína však okamžite začali napadať domáci hráči, ktorí tak dokázali vybojovať loptu naspäť.

7
    Opäť zbytočná strata hosťujúceho celku. A tak sa Arsenal musí brániť. Prvé minúty zápasu zatiaľ patria domácemu tímu.

8
    Monreal teraz perfektne potiahol loptu po čiare, odkiaľ poslal center na Özila, ktorý hlavou tesne míňa Kepovu bránu.

9
    Chelsea dala gól!

Rovnaká krídelná akcia aj na druhej strane. Tentokrát však s úspešným prevedením. Alonso dokonalou prihrávkou našiel osamoteného PEDRA, ktorý si pripisuje ďalší gól v sezóne.

10
    Domáci sa dostali do skorého vedenia, čo tomuto zápasu určite len pomôže. Teraz sú na rade hostia, ktorí by mali zabrať ak chcú dnes pomýšľať na body.

11
    Zatiaľ však nedokážu nájsť cestu ako ohroziť bránu domáceho celku.

12
    Pri lopte sú teraz domáci, ktorí kombinujú v strede ihriska a čakajú, čo predvedie ich súper. Následne prišiel prienik Kanteho, ktorý spätnou prihrávkou vyzval na strelu Barkleyho, no ten tesne minul.

13
    Opäť majú loptu pod kontrolou domáci hráči a neúnavne atakujú pokutové územie Arsenalu.

14
    Pedro v ďalšom nábehu, tentokrát si však Čech dal pozor a dokázal prerušiť akciu.

15
    Arsenal teraz vytlačil rozohrávku domácich až k brankárovi Kepovi. Tam však prišla chybná prihrávka a vhadzovať budú hostia.

16
    Ďalšia krídelná akcia neúnavného Alonsa. Center z jeho kopačiek však bol pridlhý a nedokázal nájsť žiadneho spoluhráča.

17
    Svoju rýchlosť teraz predviedol Aubameyang, no s jeho strelou si Kepa bezproblémov dokázal poradiť.

18
    Loptu majú na svojich kopačkách hosťujúci hráči, ktorí sú však dobre napádaní. Nasledovať bude autové vhadzovanie v prospech Arsenalu.

19
    Diváci neveria vlastným očiam, čo teraz dokázal zahodiť Aubameyang. Ten dostal dobrú prihrávku od Bellerina, no jeho zakončenie bolo katastrofálne

20

Chelsea pridáva druhý gól v zápase. Zaslúžený trest pre Arsenal, ktorý nevyužil jasnú šancu. Loptu dostal ALVARO MORATA, ktorý si poradil s obrancom aj s brankárom Čechom a prízemnou strelou zvyšuje náskok svojho tímu.

22
    Staré futbalové porekadlo sa teraz naplnilo stopercentne. Arsenal zlyhal v jasnej šanci a z následného protiútoku inkasujú ďalší gól. Teraz to budú mať hostia nesmierne ťažké.

23
    Teraz mali hostia k dispozícii štandardku, no z nej neprišlo žiadne nebezpečenstvo.

24
    Domáci sa teraz snažia ukľudniť tempo hry. Navyše sa Arsenal pri svojej akcii previnil ofsajdom. Rozohrávajú tak domáci futbalisti.

25
    V polovici prvého polčasu je tu jasné vedenie domáceho celku, ktorý je zatiaľ veľmi efektívny vo využívaní svojich šancí.

26
    Črtal sa rýchly protiútok Arsenalu, no prišla len ďalšia strata lopty a útočia tak opäť hráči Chelsea.

27
    Žltú kartu dostáva Granit Xhaka (Arsenal FC).

28
    Na zemi sa ocitol Alvaro Morata, ktorý však bude môcť pokračovať. Je tu však výhodná štandardná situácia v prospech Chelsea. S tou si však obrana hostí dokázala poradiť.

29
    Autové vhadzovanie domácich na polovici súpera, po ktorom prichádza útočný faul. Priamy kop bude zahrávať Petr Čech.

30
    Bellerin sa ocitol s loptou za postrannou čiarou. Hra je teraz rozkúskovaná a ani jeden z tímov nedokáže podržať loptu na svojich kopačkách.

31
    Mustafi sa zahrával pri rozohrávke, no podľa rozhodcu sa jednalo o útočný faul od Wiliana. Pri lopte sú tak hostia.

32
    Čo dnes zahodia hráči Arsenalu je niečo neskutočné. Rovnaká akcia ako pri šanci Aubameyanga, len z opačnej strany, po ktorej sa dostal do zakončenia Mkhitaryan, no opäť iba prestrelil.

33
    Hráči Arsenalu si teraz môžu spytovať svedomie, pretože odmietli už dva jasné góly a tak sa skóre nenemí.

34
    Navyše mohli inkasovať tretí gól v zápase. Našťastie pre nich sa im v poslednej chvíli podarilo zablokovať strelu Kanteho.

35
    Sme svedkami trochu kľudnejšej fázy zápasu, keď sa lopta posúva iba v strede ihriska.

36
    Do ďalšieho zakončenia sa dostal Pedro, no jeho zakončenie nebolo dôrazné.

37
    Arsenal FC dal gól!

Je znížené. Presnou strelou k žrdi sa prezentoval arménsky záložník HENRIKH MKHITARYAN. Je tak znížené na rozdiel jedného gólu.

38
    No v zápätí sa mohli presadiť opäť domáci. V obrovskej šanci sa ocitol Alvaro Morata, no po jeho zakončení bude nasledovať iba roh.

39
    S týmto rohovým kopom si hostia dokázali poradiť. Sme zvedaví na nasledujúce minúty prvého polčasu.

41

Sledujeme neuveriteľný zápas. Po štyridsiatich minútach je stav opäť vyrovnaný. Mkhitaryan svojim pasom našiel v pokutovom území ALEXA IWOBIHO, ktorý strelou pod brvno nedal Kepovi žiadnu šancu.

43
    Tak a máme opäť vyrovnané. Hostia to nevzdali a za svoj tlak sú odmenení vyrovnaním. Navyše ešte majú pár minút na prípadné skórovanie.

44
    A tak sa aj mohlo stať. Aubameyang opäť v stopercentnej príležitosti, no tento futbalista dnes nemá svoj deň a loptu poslal iba vedľa Kepovej bránky.

45
    Ďalšia krídelná akcia Iwobiho, no center dokázal odvrátiť jeden z domácich stopérov.

45+1
    Iwobi a jeho ďalšia šanca na skórovanie, keď loptu z hranice pokutového kopu nasmeroval iba mimo. Nadstavovať sa budú dve minúty.

45+2
    V poslednej minúte sa už nič zaujímavé nestalo. Skóre tohto polčasu tak ostáva nezmenené, keď sa dvakrát dokázali presadiť oba celky.

45+2

Sledovali sme nesmierne pohľadný prvý polčas tohto zápasu. Skóre otvoril v 9.minúte Pedro. Potom nasledovali obrovské šance Arsenalu, ktoré však nedokázali využiť a prišiel trest v podobe druhého gólu od Moratu. Následne sa však presnou strelou prezentoval Mkhitaryan a v napínavej koncovke vyrovnal strelou pod brvno Iwobi. Druhý polčas začne približne v 19:33.

46

46
    Striedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Granit Xhaka, prichádza Lucas Torreira.

46
    Hostia sa hneď na začiatku polčasu rozhodli pre prvé striedanie v tomto zápase. Zároveň zakladajú aj prvý útok v tomto polčase.

47
    Pedro nedovolene atakoval Monreala a tak budú priamy kop zahrávať hostia.

48
    Domáci sa teraz sťažujú na rozhodcu, ktorí neodpískal súboj v strede ihriska, pri lopte sú tak stále hráči Arsenalu.

49
    Výborne teraz zabojoval Barkley a po následnej výhode v prospech domáceho celku prichádza nepresné zakončenie Pedra.

50
    S dlhým nákopom si obrancovia hostí dokázali poradiť a útok tak zakladá od svojej brány Čech.

51
    Mkhitaryan dobre zabojoval na krídle, odkiaľ aj prišiel nebezpečný center, no Monreal loptu netrafil ideálne.

52
    Do útoku sa rútil Morata, no obrana Arsenalu bola na svojich pozíciach a šanci dokázala zabrániť. Následne sa však do zakončenia tlačil Kante, obrana hostí znova úspešne zablokovala jeho strelu.

53
    Domáci teraz tlačia na svojho súpera a chcú pridať tretí gól v tomto stretnutí, čím by výsledok naklonili na svoju stranu.

54
    Alonso sa snažil svojim pasom za obranu nájsť Wiliana, ktorý si tam dobre nabiehal, no táto prihrávka bola príliš prudká.

55
    Pedro výborne vyviezol loptu zo stredu ihriska, následne sa jej zmocnil Morata, ktorý nabiehal do pokutového územia. Obrana hostí však loptu posiela na ďalší roh.

56
    A aj s týmto rohom si bez väčších ťažkostí dokázali poradiť. Chelsea tak kombinuje iba v strede ihriska, odkiaľ nebezpečenstvo nehrozí.

57
    Po centri Wiliana vznikol pred šestnástkou Chelsea menší zmätok, čoho využil Barkley k dobrej strele, no pozorný Čech vyráža na roh.

58
    Následná realizácia rohového kopu nebola ideálna a tak bude Čech odkopávať od brány. Aubameyang sa rútil už sám na Kepu, prerušila ho však zdvihnutá zástavka postranného rozhodcu.

59
    Obe mužstvá teraz o loptu bojujú v strede ihriska, pričom ani jednému z mužstiev sa nedarí ju podržať dlhšie na kopačkách.

60
    Rodiaci útok Arsenalu sa stroskotal na nepresnej prienikovej prihrávke.

60
    Striedanie v tíme Chelsea FC: z ihriska odchádza Ross Barkley, prichádza Mateo Kovačić.

61
    Striedanie v tíme Chelsea FC: z ihriska odchádza Willian, prichádza Eden Hazard.

62
    Zaujímavá akcia domácich, keď sa do zakončenia dostával Pedro, no už nestačil loptu nestačil zachytiť.

63
    Morata sa rútil osamotený na brankára Čecha, ktorého však nedokázal prekonať. Navyše cele vzrušenie bolo zbytočné, pretože sa jednalo o ofsajd.

64
    Jorginho to skúsil strelou spoza pokutového územia. Túto strelu ešte nepríjemne stečoval jeden z domácich obrancov, Čech však ostáva pozorný.

65
    Viac z hry teraz majú domáci, ktorí sa snažia nájsť miesto v obrane hostí na ohrozenie Čechovej brány. To sa im zatiaľ nedarí.

66
    Protiútok Iwobiho zastavil iba za cenu faulu domáci hráč. Arsenal tak má k dispozícii priamy kop.

67
    Morata sa nedokázal presadiť na hrote útoku a tak Arsenal odkopáva loptu ďaleko na súperovu polovicu. Pri lopte je opäť domáci celok.

68
    Striedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Mesut Özil, prichádza Aaron Ramsey.

69
    Teraz opäť Morata nedokázal nič vymyslieť a bol jednoducho odzbrojený. Do protiútoku sa rútili hostia, no tiež sa ďaleko nedostali.

70
    Výborná práca na krídle od Hazarda, ktorý svojim prízemným centrom hľadal nabiehajúcich spoluhráčov v pokutovom území. Našťastie pre Arsenal sa tam nikto nenachádzal.

71
    Lopta sa dostála až k domácemu brankárovi Kepovi, ktorý tak zakladá ďalší útok Chelsea. Tí to skúšajú kombináciou v strede poľa.

72
    Faul na prenikajúceho Kovačiča a je tu priamy kop pre Chelsea z veľmi dobrej pozície. K lopte sa už stavajú David Luiz a Alonso.

73
    Zakončoval prvý menovaný a treba povedať, že vôbec nie zle. Čech však preukázal svoje skúsenosti a dokázal jeho strelu vyraziť.

74
    Lopta je opäť iba v stredovej časti ihriska. Mužstvám ostáva posledná štvrťhodina, aby s výsledkom niečo spravili. Následne dochádza k faulu na hosťujúceho hráča. .

75
    Striedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Alex Iwobi, prichádza Alexandre Lacazette.

75
    Striedanie v tíme Chelsea FC: z ihriska odchádza Álvaro Morata, prichádza Olivier Giroud.

76
    Dôležitý obranný zákrok si pripísal Azpilicueta, ktorý zastavil prienik Monreala. Autové vhadzovanie pre hostí.

77
    Ramseyho strela narobila Kepovi veľké problémy, no svoju chybu na poslednú chvíľu dokázal napraviť a zachytil loptu pred dorážajúcimi hráčmi hostí.

78
    Žltú kartu dostáva Shkodran Mustafi (Arsenal FC).

79
    Výborný center od Pedra na nabiehajúceho Kanteho, ktorý vo výskoku už nedokázal loptu hlavou lepšie usmerniť.

80
    Hra sa ukľudnila a ani jeden z tímov nechce spraviť chybu a prísť tak možno o cenný bod.

81

Tak nakoniec tretí gól strieľajú domáci. Hazard sa perfektne uvoľnil na krídle a v malom vápne našiel voľného MARCOSA ALONSA, pre ktorého už nebol problém skórovať.

82
    Arsenal má stále nejakých desať minút, aby s výsledkom niečo spravil. Pár sekúnd už im stihol zobrať Pedro, ktorý leží na trávniku.

83
    Rohový kop končí iba na hlave jedného z domácich obrancov, ktorý ju posiela ďaleko od Kepovej brány.

84
    Chelsea teraz vytlačila rozohrávku hostí až k brankárovi Čechovi, ktorý poslal pas na Monreala. Toho za cenu faulu zastavil Kante.

85
    Hazard teraz prerušil kombináciu hostí a pri vyvážaní lopty ho nedovolene zasiahol Monreal. Loptu tak majú v moci hráči v modrých dresoch.

86
    Hazard robí veľké problémy obrane Arsenalu. Teraz sa dokázal prekľučkovať cez niekoľkých hosťujúcich hráčov, no s jeho následným zakončením si Čech poradil.

87
    Loptu majú na svojich kopačkách hráči Chelsea, ktorí sa prekombinovali až do pokutového územia Arsenalu. Po strele Alonsa nasleduje ďalší rohový kop.

88
    Ten však nebezpečenstvo pre Čecha nepriniesol. Navyše došlo k útočnému faulu od Azpilicuetu a loptu tak bude rozohrávať Arsenal.

89
    Center Bellerina skončil iba za čiarou. Kepa si tak už stavia loptu, ktorú pošle dlhým odkopom na polovicu súpera.

90
    Práve sme sa dostali do poslednej minúty tohto zápasu. V nej skúšal šťastie z voleja Ramsey a mieril iba tesne nad.

90+1
    Nadstavovať sa budú tri minúty.

90+2
    Hostia sa snažia ešte v záverečných minútach o vyrovnanie, no domáci bránia s veľkým počtom hráčov na svojej polovici.

90+3
    Navyše teraz neúnavný Pedro dobre atakoval rozohrávku Čecha a získal tak nejaké cenné sekundy.

90+3
    Prečíslenie dvaja na jedného zakončil Giroud iba do vybehujúceho Čecha. To bolo posledné, čo sa v tomto zápase udialo.

90+4

V druhom polčase to už neboli také strelecké hody ako v tom prvom. O jediný gól sa postaral Marcos Alonso, ktorý tak svojmu tímu zabezpečil tri body. Celkovo sa jednalo o vyrovnaný zápas, no hráči Chelsea boli efektívnejší pri využívaní šancí. Môžu tak oslavovať svoje druhé víťazstvo v tomto ročníku, zatiaľ čo Arsenal ostáva bez bodu. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa. (20:26:10)