Girona – Valladolid 0:0 (kon.) | Real Betis – Levante 0:3 (kon.)
Real Betis
0:3 (0:1)
Levante UD
Piatok 17.08.2018, 22:15 • Estadio Benito Villamarín • Španielska LaLiga • 1. kolo

V druhom polčase sme videli dva góly, o ktoré sa postarali hostia, keď sa v oboch prípadoch presadil Jose Morales. Domáci si taktiež vypracovali šance na skórovania, no tie sa im nepodarilo využiť a tak prekvapujúco podľahli tímu z Levante. Hostia sa prezentovali výbornou obranou a smrtiacimi protiútokmi, ktoré im dnes zabezpečili tri body. To je z mojej strany všetko prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa. (00:13:27)

90+5
    90+5. José Luis Morales (LVN) - 0:3

90+5
    Levante dalo gól!

Čo sa mu nepodarilo predtým si vynahradil o minútu neskôr. Po skvelej prihrávke striedajúceho Dwamena strieľa JOSE MORALES druhý gól v zápase a hostia tak vyhrávajú rozdielom triedy.
    90+4. José Luis Morales (LVN)

90+4
    Morales mohol pridať ďalší gól, keď sa od polovice ihriska rútil osamotene na brankára Lopéza, ktorý tentokrát výborne zakročil a loptu vyrazil na roh.

90+3
    Žltú kartu dostáva José Luis Morales (Levante UD).

90+2
    Center na Sanabriu, ktorý však hlavičkou z malého vápna iba míňa bránu hostí. Takéto šance by mal Betis premieňať.

90+1
    Tak domáci ešte budú mať šancu niečo spraviť s výsledkom , keď sa bude nadstavovať 5 minút.

90
    Striedanie v tíme Levante UD: z ihriska odchádza Jason, prichádza Raphael Dwamena.
    89. Takaši Inuj (RBE)

89
    Z následného rohu nehrozilo žiadne nebezpečenstvo a tak sa pomaly dostávame do poslednej minúty tohto zápasu.

88
    Jedna z posledných akcií domácich, skončila pri Inujovi, ktorý technický ostreľoval brankára Olazábala, no ten perfektne vytlačil na roh.

87
    Obrana hostí funguje ako hodinky navyše Betis pridáva ďalší z nezmyselných útočných faulov.

86
    Coke teraz vyrobil zbytočnú chybu pri rozohrávke, ktorú však nedokázal potrestať striedajúci Inuj.

85
    Domáci posledné minúty tohto zápasu nezvládajú. Guardado sa dopustil iba ďalšieho útočného faulu a pripravuje tak svoj tím o cenné sekundy.

84
    Center z kopačiek domáceho hráča nemal v zahustenej obrane Levante ani najmenšiu šancu na úspech.

83
    Séria autových vhadzovaní pre hosťujúci celok, po ktorom prišiel iba útočný faul Sanabriu, čo domácim určite na pohode nepridá.

82
    Žltú kartu dostáva Antonio Luna (Levante UD).

80
    Tam si domáci pomohli faulom a tak je tu štandardka pre Levante. Tá však ostáva nevyužitá, navyše došlo k nepríjemnému stretu Guardada s hosťujúcim hráčom.

79
    Hráči sú už občerstvení a tak môžme pokračovať v hre. Priamy kop zahrával brankár Olazábal a poslal loptu ďaleko na polovicu súpera.

77
    Rovnako ako aj v prvom polčase, prichádza prestávka, v ktorej sa môžu hráči občerstviť a nazbierať tak sily na posledné minúty zápasu.

76
    S tým si však obrana domácich poradila a okamžite vyrazili do útoku. Tam sa opäť na zemi ocitol jeden z domácich hráčov a zdá sa, že sa mohla zahrávať aj penalta.

75
    Domáci si pýtali faul pred pokutovým územím, no rozhodca ostal ticho. Následne si Levante dokázalo vybojovať rohový kop.

75
    Striedanie v tíme Real Betis: z ihriska odchádza Francis Guerrero, prichádza Antonio Barragán.

74
    Striedanie v tíme Levante UD: z ihriska odchádza Roger Martí, prichádza Antonio Luna.
    73. Jason (LVN)

73
    A mohlo byť už definitívne rozhodnuté. Pred Lopéza si nabehol osamotený Jason, ktorý však zakončuje vysoko nad bránu.

72
    Hostia z Levente teraz hrajú presne to čo potrebujú a nepúšťajú domácich hráčov do zakončenia.

71
    Canales to opäť skúšal spoza pokutového územia, no opäť z toho bola len nedôrazná strela, s ktorou si Olazába poradil.

70
    Čoraz menej času pre domáce mužstvo, ktorému tento zápas nevychádza podľa predstáv. Je tu však ešte 20 minút tak sa nechajme prekvapiť, čo nám prinesú.

69
    Morales teraz potiahol ďalší útok hostí, ktorý však nedokázal lepšie vyriešiť, keď ho ani nezakončil ani neprihral svojmu spoluhráčovi.

68
    Striedanie v tíme Levante UD: z ihriska odchádza Cheick Doukouré, prichádza Sanjin Prcić.

67
    Domáci teraz okupujú polovicu svojho súpera. Následne prišiel prudký center do pokutového územia, na ktorý však nikto z domácich nedotiahol.

66
    Striedanie v tíme Real Betis: z ihriska odchádza William Carvalho, prichádza Takaši Inuj.

65
    Domácim sa čas kráti, no nič nenaznačuje, že by sa so skóre tohto zápasu malo niečo stať.

64
    Dobrý obranný zákrok jedného z hosťujúcich hráčov ukončuje akciu domácich už v zárodku. Domáci sú čoraz viac nervózni a dochádza tak k viacerým šarvátkam.

63
    Striedanie v tíme Real Betis: z ihriska odchádza Ryad Boudebouz, prichádza Antonio Sanabria.

62
    Už sa rodil rýchly protiútok Levante, našťastie pre domácich však neprišla presná nahrávka na nabehujúceho útočníka hostí.

61
    FIrpo ťahal ďalšiu krídelnú akciu domáceho celku, no tá bola ukončená pozorným Olazábalom.

60
    Loptu na polovici ihriska držia hráči Levante, no iba na chvíľú kým ich nedokázala domáca obrana o ňu pripraviť.

59
    Domáci to skúšali strelou z diaľky no brankár Olazábal je dnes perfektne pripravený a túto strelu poľahky zneškodnil.

58
    Po štandardnej situácii na polovici súpera, si Levante nedokázalo vytvoriť gólovú možnosť a tak môžu útočiť domáci.

57
    Tí navyše mohli pridať ďalší gól, no strela spoza šestnástky končí mimo brány Lopéza.

56
    Takto to však nepôjde. Kombinácie v strede ihriska zatiaľ nedokážu zaskočiť obranu hostí.

55
    Domáci tak majú pred sebou náročnú úlohu. Musia sa pokúsiť streliť aspoň dva góly ak chcú v tomto zápase získať bod.
    54. José Luis Morales (LVN) - 0:2

54

Presne na toto čakali hosťujúci hráči. Na vlastne polovici získal loptu JOSE MORALES, ktorý nádherným sólom cez polovicu ihriska zvyšuje náskok hostí.

53
    Tentokrát center z opačnej strany od Guerrera, no opäť našiel iba pripraveného obrancu Levante.

52
    Guardado sa snažil prízemným centrom nájsť niekoho zo svojich spoluhráčov, no obrana hostí zafungovala dobre.

51
    Tlak domácich aj naďalej pretrváva. Autové vhadzovanie však získali hostia, ktorí sa nikde neponáhľajú a naťahujú čas hneď na začiatku polčasu.

50
    Následne prišiel aj faul hosťujúcich hráčov a tak Betis ostáva na polovici súpera, kde Boudebouz skúšal prekvapiť Olazábala strelou spoza pokutového územia, no mieril iba vedľa.
    49. Oier Olazábal (LVN)

49
    Ďalšie vhadzovanie Firpa, po ktorom si loptu naviedol jeden z domácich hráčov, no jeho strela smerovala iba do stredu Olazábalovej brány.

48
    Nádejná akcia domácich, končí len nepresnou strelou Canalesa, ktorý si určite mohol počínať aj lepšie.

47
    Po vhadzovaní Betisu prišla prihrávka späť na obrancov. Postupnou kombinácoiu sa dostali až do pokutového územia, kde už zasiahli hostia.

46
    Druhý polčas sa práve začal. Do akcie sa už tlačia domáci hráči, ktorí potrebujú nutne skórovať.

46

Máme za sebou prvý polčas tohto zaujímavého zápasu. Optickú prevahu mali domáci hráči, ktorí si však nedokázali vytvoriť čistú gólovú príležitosť. Naopak hostia sa spoliehajú na defenzívnu činnosť a rýchle protiútoky. Jeden taký im vyšiel v 38. minúte, keď sa strelecky presadil Marti Roger. Domáci tak budú musieť v druhom polčase zabrať ak chcú získať nejaké body. Hrať sa začne približne v 23:18.

45

45+2
    Posledná minúta prvého polčasu už nepriniesla žiadne nebezpečenstvo a tak vo vedení ostávajú hostia z Levante.
    45+1. Andrés Guardado (RBE)

45+1
    Guardado sa mohol stať hrdinom domácich, no jeho strela minula bránu Olazábala.
    45. Ryad Boudebouz (RBE)

45
    Akcia Levante sa končí iba zdvihnutou zástavkou rozhodcu. Do zakončenia sa ešte dostal Boudebouz, ktorý však strieľa vysoko nad.Nadstavený čas budú dve minúty.

44
    Ďalšia akcia domácich, ktorú na poslednú chvíľu dokázali hostia prerušiť.

43
    Betis teraz zvyšuje obrátky. Prinútili tak brániť Levante so všetkými hráčmi na vlastnej polovici. Po centre domácich však prichádza dlhý odkop do stredu ihriska.

42
    Jedna z najväčších šancí domáceho celku, keď loptu potiahol Firpo a dokázal sa prekľučkovať až na malé vápno, kde už zasiahli hosťujúci hráči.

41
    Jeden z hráčov domácich teraz zachytil loptu ešte na hracej ploche, no poslal center len do náruče Olazábala.

40
    Aj teraz to skúšali trpezlivou kombináciou, no s takouto hrou nemajú hosťujúci hráči najmenšie problémy.

39
    Tak domáci si to asi predstavovali inak. Musia však doháňať náskok súpera, navyše sa im nedarí vytvoriť si vyloženú šancu.
    38. Roger Martí (LVN) - 0:1

38

Šok pre domácich, keď hostia dokázali otvoriť skóre zápasu. Akcia z krídelného priestoru, po ktorej prišla prihrávka na ROGERA MARTIHO a ten dokázal loptu umiestniť do opustenej brány.

36
    Betis teraz loptu nechce požičať svoju súperovi , no ich snaha je zatiaľ zbytočná. V poslednej fáze im chýba prekvapivý moment, ktorým by zaskočili hosťujúcu obranu.

35
    Domáci sa teraz veľmi hnevajú na hlavného rozhodcu, ktorý neodpískal faul na prenikajúceho Juniora.

34
    Akcia Betisu z pravej strany stroskotala na pozorných obrancoch domácich, no loptu dokázali takmer okamžite vybojovať naspäť.

33
    Hráči sa už občerstvili a môžme tak pokračovať v hre. Domáci tak môžu opäť skúšať šťastie pri kombinácii.

31
    Máme tu prestávku, ktorú hráči využívajú na to, aby sa občerstvili. Sme zvedavý čo prinesú nasledujúce minúty prvého polčasu.

30
    Teraz sa priestor otvoril na ľavej strane, no obrana hostí sa dokázala rýchlo zformovať. Následná akcia Betisu z pravej strany končí opäť iba v aute.

29
    Lopta sa dostala k Lopézovi, ktorý tak začal akciu domácich. Po kombinácii v strede ihriska však prišiel nepresný pas a Levante tak bude vhadzovať na svojej polovici.

27
    Viac ako plovicu prvého polčasu máme za sebou a zatiaľ si ani jeden z tímov nedokázal vytvoriť čistú gólovú príležitosť.

26
    Teraz trocha vzruch aj pred bránou Lopéza, no zakončenie hostí nebolo vydarené a tak je tu odkop od brány.

25
    Toto bola nádejná akcia domácich, po spätnej prihrávke na hranicu pokutového kopu, kde zakončoval Boudebouz, no iba nepresne.

24
    Bartra potiahol loptu pred pokutové územie, kde však Betis loptu stráca a musia tak zakladať útok opäť zo stredu ihriska.

23
    Teraz po ľavej strane unikal jeden z hráčov Betisu, no bol zastavený čistým zákrokom a tak domáci kombinujú opäť v stredovej zóne.

22
    S rohovým kopom si domáci poradili, keď loptu do bezpečia poslal Boudebouz.

21
    Tak prvá šanca aj pre Levante. Prudký center, ktorý smeroval do pokutového územia Betisu bol však privysoký. Prichádza však roh pre hostí.

20
    Dlhý center, na ktorý nabiehal Guerrero dokázal hlavou poslať na Olazábala jeden z hosťujúcich obrancov.

19
    Morón potiahol akciu domácich, no hosťujúca obrana bola pozorná a rodiace sa nebezpečenstvo dokázala včas odvrátiť.

17
    Strela zpoza pokutového územia od Guerrera, ktorá však bola veľmi slabá a navyše ani nemierila medzi tri žrde Olazábalovej brány.

16
    Betis to skúšal po ľavej strane, no ani tadiaľ cesta neviedla a hosťujúci hráči sa znova dokázali ubrániť.

15
    Teraz trocha kľudnejšia fáza zápasu, čo viac vyhovuje hosťom.

14
    Teraz im radosť mohol spraviť Canales, no s jeho prízemnou strelou Olazábal nemal problém.

13
    Fantastická atmosféra na štadióne, tak ako to pri fanúšikoch Betisu poznáme. Na prvý gól v tejto sezóne si však budú musieť ešte počkať.

12
    Hostia bránia so všetkými hráčmi na svojej polovici a dokázali tak prerušiť ďalšiu akciu domáceho celku. Lopta je opäť iba v strede ihriska.

11
    Betis sa teraz usadil na polovici súpera, no zatiaľ sa im nedarí nájsť cestu ako ohroziť bránu hostí.

10
    Boudebouzov center nenašiel svojho adresáta. Olazábal tak poslal loptu od svojej brány dlhým nákopom do stredu ihriska.

8
    Pri lopte opäť Lopéz, ktorý sa snaží niečo vymyslieť, no je dobre napádaný hráčmi Levante, ktorým tento pressing zatiaľ vychádza.
    7. Júnior Firpo (RBE)

7
    Akcia domácich, končí iba odkopom od brány Levante, keď sa vpredu nedokázal presadiť Bartra.

6
    Teraz to však spravili dobre, no namiesto centru do šestnástky prichádza iba lopta späť do stredu ihriska. Následne sa však domáci dostali k strele, ktorá narobila problémy Olazábalovi.

5
    Betis je nútený akciu začať opäť na svojej polovici, kde ich dobre napádajú hosťujúci útočníci.

4
    Akcia domácich bola zastavená faulom, keď vysokou nohou zahral jeden z domácich hráčov.

3
    Hostia vysoko napádajú rozohrávku domácich, ktorí sú tak nútení kombinovať vo vlastnom pokutovom území.

2
    Prvá akcia hostí končí len v náručí Lopéza. Rovnako však pochodili aj domáci na opačnej strane.

1
    Výkop tohto zápasu mali hostia, ktorí sa predstavia v červeno modrej sade dresov. Domáci nastúpili v klasickej zeleno bielej kombinácii.

1

Oba celky už spoločne s rozhodcami nastupujú na trávnik a zápas nám tak zachviľu začne.

Real Betis: Pau López – Mandi, Bartra, Feddal – Guerrero, Canales, W. Carvalho, Guardado, Firpo – Boudebouz – Morón.
    Náhradníci: Robles – León, Inuj, A. Sanabria, Sidnei, Barragán, Brašanac.

Levante UD: Olazábal – Coke, Postigo, Chema, Toňo – Simon, Doukouré, Campaña, E. Bardhi – Morales, Martí.
    Náhradníci: Aitor Fernández – Suárez Pier, Prcić, Rochina, Pedro López, Dwamena, Luna.

Rozhodca: Ignacio Iglesias – Alfonso Costoya, Aitor Villate.

Vitajte pri online textovom stretnutí. V Španielsku sa nám začína najvyššia súťaž, ktorú otvorí duel Real Betis proti Levante. Začiatok tohto stretnutia je naplánovaný na 22:15.

Real Betis:
    Klub zo Sevilly sa bude na Estadio Benito Villamarín snažiť o prvé tri body v tomto ročníku. Betis bol cez leto veľmi aktívny na prestupovom trhu. Na brankársku pozíciu priviedli duo López a Robles. Obranu vystužia Sidnei a Barragán. V zálohe sa predstaví zatiaľ najdrahšia posila William Carvalho a Sergio Canales. Útočnú formáciu posilnil Japonec Inui. Cez leto taktiež absolvovali veľmi dobrú letnú prípravu, keď prehrali iba jediný zápas. Budú sa tak snažiť nadviazať na výbornú šiestu pozíciu, ktorú sa im podarilo obsadiť v minulom ročníku.

Levante UD:
    Hlavnou úlohou tohto klubu z Valencie bude udržanie sa v najvyššej španielskej súťaži. V minulom ročníku po fantastickom závere, v ktorom dokázali uštedriť jedinú porážku majstrovskej Barcelone, obsadili 15. pozíciu. Do tímu cez leto prišli brankár Fernandéz, obrancovia Cabaco a Coke. Zálohu posilnili Vukcevic, Prcic, Rochina a Simon. V útoku sa bude snažiť presadiť Dwamena. Na hosťovanie do tohto klubu prichádza aj Pier (Deportivo la Coruna).

V minulom ročníku sa na tomto štadióne zrodilo presvedčivé víťazstvo domáceho celku v pomere 4:0. Rovnako tak aj tento rok sa budú domáci snažiť potvrdiť úlohu favorita, preto si tento zápas nenechajte ujsť.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 22:15.