Machačkala – Orenburg 1:3 (kon.)
Anži Machačkala
1:3 (1:0)
FK Orenburg
cz Piatok 17.08.2018, 18:30 • Anži-Arena, Kaspijsk • Ruská Premier Liga • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Oba celky se již utkaly celkem čtyřikrát. Anži zvítězilo dvakrát a to vždy na svém hřišti. Na hřišti Orenburgu uhrálo bezbrankovou remízu a jednou slavil na svém hřišti vítězství Orenburg.

FK Orenburg
    Nováček soutěže si zatím nevede vůbec špatně. Sice v prvním kole nestačil na Spartak Moskva (1:0), nicméně pak přišly dvě výhry – 3:0 na hřišti Samary a 1:0 na svém hřišti porazili loňského mistra Lokomotiv Moskva!

Tři odehraná kola se rovnají třem bodům. Anži dokázalo v úvodním zápase nové sezóny vyhrát 1:0 nad Uralem. Posléze však následovaly dvě porážky – 0:3 s Ufou a 0:1 se Spartakem Moskva. Nyní se konečně po třech úvodních kolech představí v nové sezóně na svém hřišti, kde vyzve nováčka soutěže a to Orenburg.

Anži Machačkala: Djupin – Udalyj, Gapon, Novoselcev, Chancellor – Kacajev, Kulik, Gigolajev, Savičev – Rabiu, Markelov.
    Náhradníci: Sugrobov – Kalošin, Ondoua, Čajkovskij, Achjadov, Mohammad, Agalarov.

FK Orenburg: Frolov – Sivakov, S. Těrechov, Oyewole, Begić – Čirkin, Brejev, Afonin, Sutormin – Miškić, Kozlov.
    Náhradníci: Dovbňa, Ruděnko – Andrejev, Šachov, Maljarov, Kulišev, Popovič, Čukanov.

Rozhodčí: A. Eskov.

1

2
    Ihned na začátku zápasu se domácí snaží zaútočit, ale obrana odvrací míč do autu.

3
    Sutormin zůstal po souboji ležet na zemi, ale vše je v pořádku a již se zapojuje do hry.

4
    Vysoký míč skončil před hostujícím brankářem, nakonec nemusel zasahovat a vše zažehnal jeden z obránců.

5
    Orenburg nyní držel delší dobu míč, ale nedaří se mu dostat do blízkosti branky soupeře.

5
    Až nyní bude mít možnost a to protože bude zahrávat rohový kop.

6
    Centr na přední tyč nepřinesl nic a míč doputoval postupně až k brankáři Orenburgu.

7
    Snaha hráčů v zelených dresech se prokombinovat do šestnáctky nakonec nebyla úspěšná a Orenburg se ubránil.

8
    Žlutou kartu dostává Grigorij Čirkin (FK Orenburg).

8
    Sergej Brejev se dopustil kousek za polovinou hřiště faulu a domácí zůstanou u míče.

9
    Standardní situace pro Machačkalu, na centrovaný míč nikdo nedosáhl a následuje autové vhazování hostů.

10
    Rychlý útok po pravé straně, následovaly dva nevydařené centr před branku, nakonec míč skončil v zázemí. Rozhodčí překvapivě ukazuje na rohový praporek...

11
    ...hráč Machačkaly nacentroval míč těsně před branku, kde úřadoval svou hlavičkou hostující obránce.

11
    A je tu další roh pro domácí...

11
    ...následoval centr na zadní tyč a je tu v krátké době třetí pokus pro domácí celek.

12
    Machačkala právě vstřelila branku!
    A tento krátkodobý tlak ze strany Machačkaly přináší první branku zápasu. Po centru před branku sklepl míč hlavičkou Markelov a nejlépe se zorientoval IVAN NOVOSELCEV, který poslal míč tam kam patří. Asistence: Ivan Markelov.
    12. Ivan NOVOSELCEV - 1:0

14
    Machačkala stále u míče a opět obtěžuje obranu Orenburgu, který se zatím v zápase vůbec nechytá.

16
    Orenburgu se nyní dařilo kombinovat a nakonec z toho bylo zakončení mimo tři tyče.

17
    Hra se uklidnila a Machačkala nyní přenechává míč svému soupeři a vyčkává s čím přijde.

18
    Hráči v bílých dresech kombinují daleko od branky Machačkaly.

19
    Nakonec z jejich kombinace nevzešlo nic zajímavého a Machačkala se nyní pokusí o svůj útok.

20
    Avšak ani oni se nedokázali dostat k brance. Od první branky nyní sledujeme hlušší pasáž hry.

22
    Dlouhý míč, který končí v zázemí a následuje odkop brankáře Frolova.

23
    Machačkala kombinuje na polovině soupeře a ten se snaží aktivně napadat.

24
    Centr z pravé strany, který mířil do míst, kde nebyl vůbec nikdo z řad domácího celku.

25
    Hostům se daří v posledních minutách velmi dobře napadat a ihned v zárodku kazí potenciální šance soupeře.

26
    Roland Gigolajev zbytečně fauluje a je tu standardní situace pro Orenburg ze zajímavé pozice.

27
    A ten centr nebyl vůbec špatný, před brankou se snažil míč tečovat Silvije Begić, ale nepřesně.

30
    Faul kousek před šestnáctkou Orenburgu a Machačkala se chystá zahrávat standardní situaci z nebezpečné pozice.

32
    Vladislav Kulik to vzal na sebe a nastřelil hráče ve zdi. Od něj se míč sice odrazil před branku, ale obrana Orenburgu se v klidu ubránila.

33
    Orenburg se neprosadil se svým útokem vedeným po levé straně, ale vybojoval si alespoň rohový kop.

33
    Rozhodčí ještě musí uklidnit hlouček hráčů před brankou a nyní se může již pokračovat ve hře.

34
    Rohový kop si hosté zopakují...

35
    Alexej Sutormin poslal míč na zadní tyč, kde nikdo nebyl, ale doběhl tam jeho spoluhráč, který poslal míč opět před branku, ale Jurij Djupin si na něj počkal a chytá míč ze vzduchu.

36
    Orenburg je nyní aktivnější a vyslal další zajímavý centr před branku, Djupin opět předvedl jistý zásah a bere si míč do svých rukavic.

38
    Po krátkém ošetřování na straně domácích a občerstvení dalších hráčů nyní kombinuje Orenburg v blízkosti poloviny hřiště.

39
    Nakonec zakončení, ale mimo tři tyče a Djupin mohl zůstat v této době v klidu.

40
    Silvije Begić škobrtnul o nohu svého protihráče v pokutovém území a rozhodčí píská pokutový kop!
    40. Žlutá karta za penaltový zákrok

41
    Markelov mířil do pravé strany branky, ale Frolov vystihl směr a rukou vyrazil míč!
    41. Chycená penalta!

43
    Další centr Orenburgu a opět Djupin měl dostatek prostoru kolem sebe a neměl problém chytit míč.

45
    Jednu minutu se hlavní sudí rozhodl nastavit.

Zásahy brankáře Jevgenij Frolov: 1.

45+1

V nastavené minutě držel míč Orenburg, ale již nedokázal ohrozit brankáře. Celkově byla aktivnější Machačkala, alespoň v úvodu zápasu. Následně se herně zvedl i jejich soupeř, ale nevypracoval si nikterak vážnější šanci. Machačkala mohla klidně vést o dvě branky, ale to by musel Markelov proměnit penaltu, kdy jej vychytal Frolov!

46

46
    Střídání v týmu FK Orenburg: ze hřiště odchází Grigorij Čirkin, přichází Denis Popovič.

47
    První střela na branku ve druhém poločase a měl ji na starosti hráč hostí, ale nemířil dostatečně přesně a poslal míč nad branku.

48
    Orenburg začal aktivně a nyní bude zahrávat rohový kop...

49
    ... po něm přišlo zakončení, ale nepřesné a Frolov bude odkopávat od své branky.

51
    Hosté nyní mačkají svého soupeře a Djupin se musel hodně natáhnout ke své levé tyči, aby vytěsnil přízemní střelu!

52
    Orenburg stále u míče a opravdu do druhého poločasu vlétl se vší vervou.

53
    Nyní se hosté dopustili útočného faulu a Machačkala se bude moci možná dostat k brance soupeře. Ve druhém poločase se před Frolova ještě ani nedostala.

54
    Žlutou kartu dostává Ivan Markelov (Anži Machačkala).

55
    A ani se zatím nedostane, neboť faulují a Orenburg opět směřuje své kroky směr branka Machačkala.

57
    Orenburg opět v šestnáctce soupeře a byl tam pád jednoho z hráčů, ale rozhodčí se pozorně díval a faul neviděl.

57
    Žlutou kartu dostává Denis Popovič (FK Orenburg).

57
    Střídání v týmu FK Orenburg: ze hřiště odchází Sergej Brejev, přichází Andrea Čukanov.

59
    Hosté jsou jako vyměněným týmem ve druhém poločase, nyní jsou to oni, kteří diktují tempo hry.

60
    Udalyj ve snaze hlavičkovat míč zasáhl rukou svého protihráče do hlavy a vidí žlutou kartu.

61
    Orenburg má ještě téměř třicet minut na to, aby dokázal vyrovnat a dát zápasu nový náboj.

62
    Jestli Frolov v prvním poločase měl co na práci, tak ve druhém poločase se musí v brance téměř nudit.

62
    Naopak Djupin si musí dávat pozor na centrované míče od soupeře, které jsou však hodně nepřesné.

63
    Po další skrumáži ve vápně, hráči hostí reklamují u rozhodčího ruku, ale podle opakovaného záběru se o žádnou ruku nejednalo.

65
    Střídání v týmu Anži Machačkala: ze hřiště odchází Adlan Kacajev, přichází Gael Ondoua.

66
    Machačkala se ubránila dalšímu rohu svého soka, navíc to bylo s faulem a domácí mohou klidně rozehrát míč.

67
    Zatím je to opravdu zcela odlišný obraz hry na rozdíl od první půle, kdy hrála hlavně Machačkala, nyní hraje jen Orenburg, avšak momentálně daleko od branky svého soupeře.

68
    A je tu penalta! Ivan Novoselcev při výskoku ve vápně fauluje svého soka do hlavy a možnost pro hosty ke srovnání!

69
    Orenburg právě vstřelil branku!
    Autorem branky z pokutového kopu je DENIS POPOVIČ, který neponechal nic náhodě a uklidil míč přízemní střelou přesně k levé tyčce!
    69. Denis POPOVIČ - 1:1

71
    Žlutou kartu dostává Michail Sivakov (FK Orenburg).

72
    Na hřišti se po vyrovnávací brance trochu přiostřilo, nyní faul hráče Machačkaly. Předtím faul hráče Orenburgu.

72
    Žlutou kartu dostává Mohammed Rabiu (Anži Machačkala).

73
    Orenburg rozehrál roh na krátko a dlouhý centr k levé tyčce si pohlídal Djupnik.

74
    Střídání v týmu Anži Machačkala: ze hřiště odchází Roland Gigolajev, přichází Gamid Agalarov.

75
    Standardní situace pro Machačkalu neznamenala zakončení, obrana hostí si poradila a vyváží míč z pokutového území.

77
    A zničehonic je tu druhá branka hostí, pěknou přihrávku dostal do volného prostoru ALEXEJ SUTORMIN a ten propálil vybíhajícího brankáře.
    77. Alexej SUTORMIN - 1:2

78
    Machačkala se nyní ubránila další nebezpečně zavánějící situaci. Ta nyní neví, kde jí hlava stojí.

79
    Hosté jsou za svou aktivitu ve druhém poločase po právu odměněni a Machačkalu možná ještě bude ta neproměněná penalta i mrzet.

80
    Domácí celek nyní drží míč a snaží se uklidnit a něco v závěrečných minutách vymyslet.

81
    Centr z pravé strany a obrana Orenburgu po dlouhé době měla poplach před svou brankou. Vše pro ně dobře dopadlo.

83
    Tak to byla hezká branka v podání ANDREA ČUKANOVA. Orenburg zahrával rohový kop, centrovaný míč šel na branku, kde jej Djupnik vyboxoval ven do hřiště. Na míč si však počkal Čukanov a ten z první jej napálil nechytatelnou ranou do branky!
    83. Andrea ČUKANOV - 1:3

85
    Klobouk dolů před hostujícím celkem. Kdo by čekal, že po nepovedeném prvním poločase dá rovnou tři branky v poločase druhém.

86
    Střídání v týmu Anži Machačkala: ze hřiště odchází Ivan Markelov, přichází Amir Mohammad.

87
    Střídání v týmu FK Orenburg: ze hřiště odchází Andrej Kozlov, přichází Arťom Kulišev.

Zákroky brankáře Jurij Djupin: 2.

90
    Běží nám poslední minuta základní hrací doby a o vítězi je již rozhodnuto. Orenburg velmi dobře zahrál druhý poločas a zaslouženě se může pomalu a jistě radovat.

90+1
    Ještě se však musí tři minuty soustředit na hru. Přesně tolik nastavil hlavní arbitr.

90+3
    Na hřišti se již nic neděje, domácí jakoby už byli smířeni s tím, že dnes prohrají.

Zákroky brankáře Jevgenij Frolov: 1.

90+3

Druhý poločas byl ve znamení hry Orenburgu, který dokázal vyrovnat z pokutového kopu. Tohle hostující borce nakoplo a postupně ještě přidali dvě branky. Machačkala se naopak ve druhém poločase nedostala vůbec k ničemu a jakoby nastoupila úplně jiná sestava než v prvním poločase. Viděli jsme tedy solidní fotbal, kdy v každém poločase hrál jeden celek. Viděli jsme dvě penalty, Machačkala tu svou neproměnila, zato Orenburg díky ní dokázal vyrovnat a nakopnout se k vítězství.

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 0:9. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:13.

To je ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (20:25:48)

Adam Dořák

Góly: 12. Novoselcev (Markelov) – 69. Popovič (pen.), 77. Sutormin (Oyewole), 83. Čukanov

Karty:   54. Markelov (MCK), 60. Udalyj (MCK), 68. Novoselcev (MCK), 72. Rabiu (MCK) – 8. Čirkin (ORE), 40. Begić (ORE), 57. Popovič (ORE), 71. Sivakov (ORE)

Nepremenená penalta: 41. Markelov (MCK), brankár Frolov zneškodnil

Anži Machačkala: Djupin – Udalyj, Gapon, Novoselcev, Chancellor, Gigolajev (74. Agalarov) – Kacajev (65. Ondoua), Kulik, Savičev, Rabiu (C) – Markelov (86. Mohammad).

FK Orenburg: Frolov – Sivakov, S. Těrechov, Oyewole, Sutormin, Begić – Čirkin (46. Popovič), Brejev (57. Čukanov), Afonin (C), Miškić – Kozlov (87. Kulišev).

Rozhodca: A. Eskov