Almaty – Sigma Olomouc 1:2 (kon.) | Niederkorn – Ufa 2:2 (kon.) | Larnaca – Sturm Graz 5:0 (kon.)
Helsinki – Ljubljana 1:4 (kon.) | Universitatea Craiova – Lipsko 1:1 (kon.) | Kodaň – CSKA Sofia 2:1 (kon.)
Kukësi – Kutaisi 2:0 (kon.) | APOEL – Be'er Sheva 3:1 (kon.) | Midtjylland – New Saints 3:1 (kon.)
FK Sūduva – Jūrmala 0:0 (kon.) | Kluž – Alaškert 5:0 (kon.) | Žalgiris Vilnius – Sevilla 0:5 (kon.)
Molde – Hibernian 3:0 (kon.) | Zenit – Minsk 8:1 (po pr.) | Luzern – Olympiakos 1:3 (kon.)
Tel Aviv – Pjunik 2:1 (kon.) | Dinamo Brest – Limassol 1:0 (kon.) | Linz – Besiktas 2:1 (kon.)
Dudelange – Légia Varšava 2:2 (kon.) | Zrinjski Mostar – Razgrad 1:1 (kon.) | Brøndby – Spartak Subotica 2:1 (kon.)
Bazilej – Arnhem 1:0 (kon.) | Bergamo – H. Haifa 2:0 (kon.) | Maribor – Rangers 0:0 (kon.)
Lech Poznań – Genk 1:2 (kon.) | Gent – Jagiellonia 3:1 (kon.) | Feyenoord – Trenčín sk 1:1 (kon.)
Rapid Viedeň – Slovan Bratislava sk 4:0 (kon.) | FCSB – Hajduk Split 2:1 (kon.) | Partizan – Nordsjælland 3:2 (kon.)
Rosenborg – Cork City 3:0 (kon.) | Bordeaux – Mariupol 2:1 (kon.) | Burnley – Başakşehir 1:0 (po pr.)
Rijeka – Sarpsborg 0:1 (kon.) | Valur – Tiraspol 2:1 (kon.) | Braga – Zorja Luhansk 2:2 (kon.)
Burnley FC
1:0 (0:0)
Istanbul Başakşehir FK
cz Štvrtok 16.08.2018, 20:45 • Turf Moor, Burnley • Európska liga (predkolá) • 3. predkolo

Z mé strany je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. (23:29:50)

Držení míče: 44% : 56%.
    Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 4:6. Rohy: 6:11. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 21:17.

Na Turf Moor si mohou všichni příznivci hluboce oddechnout a zároveň se začít radovat. Domácí Burnley nakonec po nervy drásajícím dvojzápase převážilo váhy na svou stranu a jedinou brankou Jacka Corka z prodloužení druhého zápasu postupuje do čtvrtého předkola, kde narazí na řecký Olympiacos.

120+3

120+2
    Taktické střídání na straně domácích. Barnese nahrazuje Tarkowski.

120+1
    Hosté mají k dispozici rohový kop a pravděpodobně jednu z posledních šancí na vstřelení branky.

120
    I druhá polovina prodloužení bude nastavena o jednu minutu.

119
    Z té ovšem nic nebylo, naopak to byl znovu Inler kdo nedovoleně zastavil soupeře, a tak nyní pro změnu rozehrává Burnley.

118
    Jojič si došel pro faul přes Barnese a vybojoval pro svůj tým slibnou standardku.

117
    Inler je dalším, kdo schytal žlutou kartu na svou adresu.

116
    Znovu to byl Adebayor, kdo se po centru tlačil do zakončení, ani tentokrát se však nesetkal s úspěchem.

115
    Ward to přehnal s důrazem při zákroku na Višču a je za něj právem potrestán žlutou kartou.

112
    O minutu později se ve stejné pozici ocitl Cork po rychlé rozehrávce a faulu Adebayora.

111
    Wood měl namířeno ke zvýšení vedení svého týmu, byl však lapen v ofsajdové pasti.

110
    Barnes dnes schytal už více než dost ran. Naposledy si jej vzal na mušku Inler, hlavní rozhodčí byl ale pozorný a jeho nedovolené způsoby hraní odpískal.

108
    Dnes velmi vytíženého Kahveciho musí v prodloužení nahradit Jojič.

107
    Hosté z Turecka zahrávali přímý kop přibližně z poloviny soupeřovy poloviny, k většímu ohrožení branky se však nedostali.

106
    Začalo druhé prodloužení.

Po krátké pauze bude ihned následovat druhá část prodloužení.

105+2
    První prodloužení skončilo.

105+1
    Burnley může ještě ohrozit soupeře rozehrávkou rohového kopu.

105
    Rozhodčí nastavuje jednu jedinou minutu.

105
    Podobně si vedl i čerstvý Inler, který branku minul ještě větším rozdílem.

104
    Adebayor se po rohovém kopu dostal k solidnímu ohrožení branky Harta, jeho mířidla nebyla ale dobře seřízena a minula prostor mezi třemi tyčemi.

102
    V té samé minutě vidí žlutou kartu domácí Gibson.

102
    Hosté zkouší osvěžit svůj útok střídáním. Dnes velmi aktivního Freie nahrazuje Napoleoni.

100
    Kahveci to znovu přehnal se svou aktivitou a dotáhl to až za hranici pravidel. Burnley samozřejmě na rozehrávku spěchat nebude.
    98. CORK - 1:0

98
    Burnley právě vstřelilo branku!
    JACK CORK je to jméno! Střídající hráč posílá svůj tým do vedení a do velkého laufu. Hráči Burnley se však musí mít na pozoru, protože stále platí, že jediný gól soupeře posílá do dalšího kola právě Başakşehir.

95
    Po zblokované střele Başakşehiru se k držení míče opět dostalo Burnley, jejich rychlý kontr ale skončil v zámezí.

93
    Další střídání hned zkraje prodloužení obstarala dvojice Inler a Tekdemir. První jmenovaný si jde vyzkoušet pažit v Burnley.

92
    Kahveci zahrál nedovoleně a Burnley má možnost pustit se do útoku.

91
    Začal první poločas prodloužení.

Ani druhý poločas nám na Turf Moor branku nepřinesl, a tak budeme sledovat prodloužení, případné penalty. Ani jeden ze soupeřů nedokázal vstřelit za dva zápasy jediný gól, což je vzhledem k charakteru hry obou mužstev více než s podivem. I takové situace ale přináší předkolo Evropské ligy, takže si na jméno postupujícího, kterého v dalším kole čeká řecký Olympiacos, počkáme o něco déle.

90+4
    Druhý poločas skončil.

90
    Čtvrtému rozhodčímu svítí na světelné tabuli velká dvojka, což neznamená nic jiného než dvě nastavené minuty druhé půle.

89
    Kahveci se hrnul do dobré šance, nakonec i on však minul soupeřovu branku.

87
    Neskutečný Hart už poněkolikáté dnes vytáhl střelu hráče se jmenovkou Višća. O tomto soupeři se bude anglickému zkušenému brankáři zdát ještě několik nocí.

86
    Adebayor v dobré šanci minul soupeřovu svatyni. Stav utkání tak zůstává stále nerozhodný.

84
    Epureanu si znovu počínal nedovoleně, když zastavoval útočícího Barnese. Burnley bude rozehrávat nadějnou standardku.

82
    V tom samém čase nahrazuje i Cork Westwooda.

82
    Další střídání na domácí straně obstarali Wood s Vokesem. První jmenovaný přichází s cílem provětrat obranu soupeře.

80
    Další rohový kop hostí znovu nepřinesl kýžené ovoce a míč končí ve středu pole.

76
    V celém duelu můžeme sledovat přece jen o něco větší aktivitu na straně Başakşehiru. To se potvrdilo i nyní, kdy hráči hostí zatáhli obranný val Burnley hluboko na jejich polovinu, většího ohrožení brány jsme se však z jejich tlaku nedočkali.

73
    Utkání pomalu spěje ke konci druhého poločasu a za současného stavu by to znamenalo prodloužení, případné penalty. Dočkáme se do konce druhé půle ještě branky? Zatím to příliš nevypadá.

70
    Manuel Da Costa se nyní dopustil prohřešku proti pravidlům na druhé straně. Jeho oběť nese jmenovku na dresu Barnes.

69
    Long Adebayora nešetřil, avšak dopustil se tím nedovoleného hraní. Hosté budou rozehrávat standardní situaci.

68
    Ani Višćův roh nenašel žádného ze spoluhráčů, a tak míč opět končí v bezpečí od Hartovy svatyně.

66
    Na zeleném pažitu se objevuje legendární snajpr Arsenalu Adebayor, který na hřišti nahradil Bajiče.

66
    Emre Belözoğlu rozehrával roh na druhé straně. I jeho rozehrávka však dopadla nepříliš slavně, když našla pouze hráče soupeře.

64
    Gudmundsson se po vystřídání ujal rozehrávky rohového kopu, leč nakonec neúspěšně, když jeho centr odkopl do bezpečí jeden z obránců soupeře.

62
    Başakşehir se dostal ke střele a ohrožení branky Harta pomocí koho jiného než Višćy. I tentokrát si ale brankář domácích s jeho pokusem poradil a vyrazil jej do bezpečí.

60
    Karim Frei se stal obětí nedovolené hry Bardleyho.

58
    První střídání vymyslel v dnešním duelu trenér domácích Dyche. Gudmundsson nahrazuje Lennona.

56
    Fanoušci v Anglii, konkrétně v Burnley znovu ukazují, jakým je fotbal na ostrovech náboženstvím. Na odvetu třetího předkola se živě dívá na Turf Moor 16 583 diváků.

53
    O pár chvil později nachytala ofsajdová past ve svých spárech Barnese.

52
    Lennon měl v úmyslu prověřit pozornost Günoka, Jeho střela ale skončila pomalu ještě dřív, než začala, když ji zblokovala obrana soupeře.

50
    Již několikátý Westwoodův roh znovu neskončil brankou ani vážnějším ohrožením branky.

48
    O minutu později spáchal podobný prohřešek Lennon, tentokrát na Clichyho.

47
    Hendrick se hned zkraje druhé půle dopustil nedovolené hry Belözoğla. Hosté budou rozehrávat.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 21:51.

První poločas na Turf Moor branku nepřinesl, stejně jako první utkání obou soupeřů. Dočkáme se prodloužení po další bezbrankové remíze nebo se některý tým zmocní vedení v zápase? Odpověď na tyto otázky nám poskytne druhý poločas dnešního utkání.

45+3

45+3
    Hart si závěrem prvního poločasu připsal poslední zákrok.

45+2
    Hosté mají k závěru poločasu ještě rohový kop.

45+1
    Střela Kehima Freie byla zblokována jedním z obětavých obránců Burnley.

45
    Hlavní rozhodčí se rozhodl nastavit tři minuty nad rámec základní hrací doby.

43
    Višća je prozatím jedním z nejaktivnějších na straně Başakşehiru. Jeho poslední pokus vyrazil anglický internacionál střežící branku Burnley Joe Hart.

40
    Pro změnu na druhé straně vidíme kartičku, která je obarvena na žluto, ukázanou směrem na Longa za nedovolený zákrok směrem na Günoka.

39
    První žlutý kartónek duelu uviděl od hlavního rozhodčího Kovácse hráč na hostující straně Kahveci.

39
    Višćova rána minula jen těsně Hartovu svatyni.

36
    K rohovému kopu se pro změnu dostal turecký tým, Višćova rozehrávka se ale nesetkala s pochopením spoluhráčů.

34
    Nyní byl znovu Barnes pro změnu nachytán v ofsajdové pasti pozorným okem pomezního rozhodčího.

33
    Epureanu si vykoledoval faul na Barnesovi a uklidňuje tak situaci pro svůj tým.

31
    Další rohový kop Burnley a další rozehrávka z kopačky Westwooda. Ani tentokrát z toho ovšem nic nebylo.

29
    Gibson zastavil Bajiče nedovoleným způsobem. Basaksehir tak může v klidu rozehrát.

28
    Mert Günok se vložil do rány soupeře a vystavil tak jasnou stopku ohrožení branky svého týmu.

27
    Westwood se ujal rozehrávky rohového kopu, z kterého ale nakonec bohužel pro Burnley nevzniklo větší ohrožení soupeřovy svatyně.

26
    Barnes byl zastaven nedovoleně jedním ze soupeřů. Domácí tak mají k dispozici rozehrávku standardní situace.

23
    Dalším dobrým zakončením se prezentoval Barnes, ovšem ani tentokrát nebyla jeho pumelice přesná.

21
    Volný přímý kop si vyzkouší na druhé straně také svěřenci trenéra Avcıho. Dočkáme se úvodní branky?

18
    Z rohového kopu nic nevzniklo, ale Burnley dál kombinovalo a po faulu Caiçary budou moci v klidu rozehrávat.

16
    Na druhé straně měl dobrou šanci ke skórování Vokes, ale Günok předvedl dobrý zákrok a bude z toho pouze roh pro domácí.

14
    Z toho však nic nevzniklo, neboť Gibson odhlavičkoval centr Belözoğlua do bezpečí.

13
    Višća se sice neprosadil přes Bardsleyho, ovšem alespoň se zapříčinil o první rohový kop tureckého celku.

11
    Rakouský útočník ve službách Burnley vstoupil do dnešního mače velmi dobře, nyní byl faulován na útočné polovině a vybojoval volný přímý kop pro svůj tým.

9
    Ashley Barnes se nyní prezentoval daleko lepším způsobem, když napřáhl k tvrdé ráně zpoza vápna a ta jen o kousek minula pravou tyč hostující svatyně.

6
    Barnes byl nyní až příliš aktivní a poté, co zajel do brankáře Günoka, se bude rozehrávat od brány Başakşehiru.

4
    Po lajně se chtěl protáhnout Lennon, avšak cestu mu zatarasil Clichy, jenž domácího hráče poslal k zemi nedovoleným způsobem.

2
    Rozehrávky se ujali hráči istanbulského celku, kteří dnes nastupují v modrých dresech. Domácí naopak zvolil vínovou sadu.

1

Burnley FC: Hart – Bardsley, Gibson, Long, Taylor – Westwood (C) – Lennon, Hendrick, Ward – Barnes, Vokes
    Náhradníci: Legzdins – Lowton, Cork, Tarkowski, Gudmundsson, Wood, McNeil

Istanbul Başakşehir FK: Günok – Caiçara, Da Costa, Epureanu, Clichy – Tekdemir, Kahveci, Belözoğlu (C) – Višća, Bajić, Frei
    Náhradníci: Babacan – Attamah, Adebayor, Napoleoni, Jojić, Uçar, Inler

Rozhodčí: István Kovács – Vasile Florin Marinescu, Ovidiu Artene (všichni Rumunsko).

Tým sídlící v hlavním městě Turecka zažívá v posledních letech velký vzestup, neboť od sezony 2015/2016 nechyběl v kvalifikaci evropských pohárů a v domácí nejvyšší soutěži se dokáže měřit s těmi nejlepšími. Po úspěšném loňském ročníku, kdy se Başakşehir poprvé v historii klubu probojoval do základní skupiny Evropské ligy, nechtělo vedení dělat příliš velké změny v kádru, a proto jedinou výraznější posilou je Miloš Jojić, který přišel za dva miliony eur z německého Kolína nad Rýnem. Vstup do nového ročníku měla parta okolo kapitána Belözoğlua slušný, po domácí remíze s Burnley totiž celkem v pohodě porazila ambiciózní Trabzonspor 2:0. Uvidíme, zda přidá druhou výhru sezoně na hřišti svého anglického soupeře.

Burnley FC

Tento anglický celek v loňském ročníku velmi příjemně překvapil a poté, co se umístil na sedmém místě, se mohl těšit na boje o Evropskou ligu. Na ty chtělo být Burnley dobře připravené, a proto do kádru přivedlo pár zajímavých jmen. Za zmínku jistě stojí angažování zkušeného brankáře Joea Harta, anglického obránce Bena Gibsona, který dorazil z druholigového Middlesbrough, a také českého útočníka Matěje Vydry, jenž by měl po příchodu z Derby County týmu pomoci zlepšit ofenzivu, ve které se zatím svěřenci kouče Dycheho poměrně trápí. Jejich střeleckou impotenci dokazuje fakt, že v průměru dají The Clarets pouze jeden gól za zápas, což je na tým, který se má v lize prát s nejlepšími kluby světa, opravdu málo.

Hezký čtvrteční večer přeji všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Nová sezona už je v plném proudu a jako již tradičně v těchto dnech bojuje několik klubů v kvalifikaci evropských pohárů o účast v hlavní soutěži. My se v tomto online přenosu zaměříme na zápas třetího předkola, ve kterém změří své síly Burnley FC a Istanbul Başakşehir FK. Výkop je naplánován na 20:45.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.