Almaty – Sigma Olomouc 1:2 (kon.) | Niederkorn – Ufa 2:2 (kon.) | Larnaca – Sturm Graz 5:0 (kon.)
Helsinki – Ljubljana 1:4 (kon.) | Universitatea Craiova – Lipsko 1:1 (kon.) | Kodaň – CSKA Sofia 2:1 (kon.)
Kukësi – Kutaisi 2:0 (kon.) | APOEL – Be'er Sheva 3:1 (kon.) | Midtjylland – New Saints 3:1 (kon.)
FK Sūduva – Jūrmala 0:0 (kon.) | Kluž – Alaškert 5:0 (kon.) | Žalgiris Vilnius – Sevilla 0:5 (kon.)
Molde – Hibernian 3:0 (kon.) | Zenit – Minsk 8:1 (po pr.) | Luzern – Olympiakos 1:3 (kon.)
Tel Aviv – Pjunik 2:1 (kon.) | Dinamo Brest – Limassol 1:0 (kon.) | Linz – Besiktas 2:1 (kon.)
Dudelange – Légia Varšava 2:2 (kon.) | Zrinjski Mostar – Razgrad 1:1 (kon.) | Brøndby – Spartak Subotica 2:1 (kon.)
Bazilej – Arnhem 1:0 (kon.) | Bergamo – H. Haifa 2:0 (kon.) | Maribor – Rangers 0:0 (kon.)
Lech Poznań – Genk 1:2 (kon.) | Gent – Jagiellonia 3:1 (kon.) | Feyenoord – Trenčín sk 1:1 (kon.)
Rapid Viedeň – Slovan Bratislava sk 4:0 (kon.) | FCSB – Hajduk Split 2:1 (kon.) | Partizan – Nordsjælland 3:2 (kon.)
Rosenborg – Cork City 3:0 (kon.) | Bordeaux – Mariupol 2:1 (kon.) | Burnley – Başakşehir 1:0 (po pr.)
Rijeka – Sarpsborg 0:1 (kon.) | Valur – Tiraspol 2:1 (kon.) | Braga – Zorja Luhansk 2:2 (kon.)
AEK Larnaca
5:0 (1:0)
SK Sturm Graz
cz Štvrtok 16.08.2018, 17:30 • AEK Arena, Larnaca, Kypr • Európska liga (predkolá) • 3. predkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítejte u dnešní odvety 3. předkola fotbalové Evropské ligy, v němž AEK LARNACA přivítá na svém stadionu STURM GRAZ.

AEK LARNACA
    Kyperská Larnaca má velmi blízko do play-off Evropské ligy, kde mj. v předchozích dvou letech pokaždé vypadla s českými týmy (nejprve se Slovanem Liberec, minulý rok s Viktorií Plzeň). Vítěz kyperského poháru posledních dvou ročníků totiž zvládl první duel v Rakousku, kde vyhrál 2:0 a svěřenci španělského kouče Andoniho Iraoly jsou tak jednou nohou v play-off!

STURM GRAZ
    Rakouský Sturm neuspěl ve 2. předkole Ligy mistrů proti Ajaxu Amsterdam a po výsledcích 1:3 (doma) a 0:2 (venku) na něho čeká pouze boj ve 3. předkole Evropské ligy. Tento boj navíc začal Sturm hodně bídně, když doma podlehl Larnace 0:2 a jen tak potvrdil zlý nedobrý vstup do nové soutěžní sezóny. První duel v Grazu byl navíc poznamenán výtržností diváků, kdy byl zápas dokonce přerušen na 40 minut, kvůli zranění asistenta na pomezí!

AEK Larnaca FC: Ramírez – Silva, Mojsov, Gonzalez, Truyols – Hevel, Jorge – Acorán, Tričkovski (C), Tete – Giannou
    Náhradníci: A. Christodolu – Tomás, Cases, Jean-Luc, Florian, Anastasiu, Konstantinu

SK Sturm Graz: Schützenauer – Koch, Spendlhofer (C), Maresic, Schrammel – Žulj, Lackner, Lovric – Hosiner, Pink, Obermair
    Náhradníci: Giuliani – Avlonitis, Grozurek, Huspek, F. Ferreira, Eze Lema

Rozhodčí: Valeri – Di Liberatore, Bindoni (vš. ITA).

Teprve nyní oba týmy nastupují na trávník, utkání tak začne s drobným zpožděním.

1

2
    Larnaca drží míč na své polovině, Sturm se snaží napadat a vybojovat míč.

3
    Žulj (Sturm) napřáhl ke střele, ale trefil pouze před sebou stojícího obránce Larnaky.

4
    Poprvé to zavřelo před jednou z branek, tentokrát před tou hostující, kdy se ale nakonec podařilo obránci Sturmu střelu zablokovat.

6
    Domácí se nyní pokusili o rychlou akci po pravé straně, ale nejsou úspěšní, ztrácejí míč.

7
    Nyní se nehraje, hosté se dopustili faulu, domácí tak získávají míč.

8
    Larnaca právě vstřelila branku!
    Hosté chybují v rozehrávce, ztrácejí míč, domácí útočí, již to vypadalo beznadějně, ale nakonec se IVAN TRIČKOVSKI bravurně vyhl obránci na hranici vápna, doklopýtal dovnitř šestnáctky, kde ještě v pádu dokázal nasměrovat míč za brankovou čáru.
    8. Ivan TRIČKOVSKI - 1:0

9
    Sturm vybojoval rohový kop, který budou hosté rozehrávají z pravé strany.

10
    A Sturm dokonce dokázal dopravit míč do branky Larnaky, ale bylo to z ofsajdu, gól neplatí.

11
    Centr hostů z levé strany končí v rukavicích gólmana Ramíreze.

13
    Od Schützenauera (Sturm) začíná další kombinační akce hostů.

14
    Sandi Lovric (Sturm) netrefuje z dálky branku domácí Larnaky.

15
    Jednoduše a účelně hrají fotbalisté Larnaky, nyní to ukázal na pravém křídle Acorán, který nasprintoval do vápna Sturmu a zakončil, ovšem trefil jen boční síť.

16
    Larnaka je v útočné fázi mnohem nebezpečnější, nyní domácí vybojovali roh z levé strany.

17
    Jorge (AEK Larnaca) rozehrál z levé strany, ale hosté se s přehledem ubránili.

18
    Maresic (Sturm) zachytil nákop soupeře a hosté mohou zaútočit.

19
    Je to zbytečně komplikované v podání Sturmu, Hosiner místo střely ještě zkouší přihrát obloučkem do vápna, ale to se nepovedlo a tím končí celá akce hostů.

20
    Acorán (AEK Larnaca) centruje z pravé strany, ale hodně nepřesně, míč má Schützenauer.

22
    Velmi dobrý pas domácích do vápna soupeře, ale Schützenauer (Sturm) včas vyběhl a míč dokázal odehrát.

23
    Míč má Ramírez (AEK Larnaca), který rozehrává od své branky.

25
    Rozhodčí Valeri dává oběma mužstvům krátkou pauzu na osvěžení.

27
    Již se hraje, míč putuje k brance Sturmu, Schützenauer rozehrává na pravou stranu.

28
    Tam se ale bleskově ocitla hned trojice (!) domácích hráčů, kteří aktivně napadají rozehrávku, míč se tak vrací k brance Sturmu.

29
    Schützenauer (Sturm) nyní nekomplikuje situaci a odkopává míč daleko od své branky.

30
    Jorge (AEK Larnaca) tam sáhl po Lovricovi a hosté získávají volný kop.

31
    Hosté branku soupeře neohrozili a najednou se karta obrací, nyní mají volný kop domácí, po faulu Hosinera.

32
    Raphael Obermair (Sturm) fauluje ve středovém kruhu, domácí tak znovu získávají míč.

33
    Akci domácích zakončil střelou z hranice vápna, z levé strany, Hevel, jeho přízemní střelu ale Schützenauer chytá.

35
    Hosté vhazují z pravé strany, na polovině soupeře.

37
    Diváci nyní pískají, Sturm se totiž na několik minut usadil na polovině Larnaky.

38
    Špatné zpracování Pinka nyní zastavilo akci Sturmu.

39
    A míč se nakonec dostává k brance Larnaky, Ramírez nespěchá s rozehrávkou.

41
    Žlutou kartu dostává Apostolis Giannou (AEK Larnaca FC).

42
    Italský sudí Valeri nyní klidní vášně na trávníku poté, co neuznal gól domácím, po hraní rukou.

43
    Trochu nepochopitelné, že tuto situaci neunesl domácí kouč, Španěl Andoni Iraola, který si to šel vyříkat s rozhodčím a byl za to vykázán na tribunu, zbytečná scéna za tohoto stavu.
    43. Trenér Larnaky, Španěl Andoni Iraola, již nemůže být na lavičce, byl vykázán.

44
    Odkop od branky Larnaky, míč získávají vzápětí hosté.

45
    Probíhá pětačtyřicátá minuta prvního poločasu, bude se určitě nastavovat, kvůli pauze na osvěžení.

45+1
    Žlutou kartu dostává Maresic (SK Sturm Graz).

45+2
    Rozhodčí Valeri nastavil čtyři minuty, jsme tak v polovině nastaveného času.

45+4
    V poslední nastavené minutě ještě roh pro Sturm, ten hosté rozehráli z levé strany, míč si ale stahuje ze vzduchu gólman Ramírez.

45+4

První poločas je minulostí a do šaten odchází spokojenější domácí. Ti vedou nad Sturmem 1:0 a v součtu s prvním utkáním jsou již opravdu velmi blízko postupu. Navíc dnes hrají proti soupeři, který není schopen něco vymyslet v koncovce či se do ní vůbec dostat.

Druhý poločas začne přibližně v 18:36.

46

46
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Maresic, přichází Huspek.

48
    Igos Silva (AEK Larnaca) si jde pro míč, aby mohl vhazovat z pravé strany, na polovině, soupeře.

49
    Tentýž hráč se vzápětí dokázal zbavit Obermaira a z pravé strany odcentrovat, leč nepřesně.

51
    V úvodu druhé půle zatím registrujeme velké množství faulů.

51
    Žlutou kartu dostává Lovric (SK Sturm Graz).

51
    Žlutou kartu dostává Koch (SK Sturm Graz).

52
    Domácí opět vhazují z pravé strany, na polovině soupeře.

53
    Střelu Jorgeho (AEK Larnaca) gólman Sturmu lapil.

55
    Larnaka se drží na polovině Sturmu, který se zatím sporadicky dostává přes půlící čáru.

56
    Acorán (AEK Larnaca) nyní dobře cpal míč z pravé strany před branku, ale nedal přesnou přihrávku a hosté si oddechli.

58
    Rohový kop pro Sturm, z pravé strany rozehraje Žulj.

59
    Ne, to se nepovedlo a pozor, je tu ostrý faul Lovrice, který již jednu žlutou má... to byl hodně hloupý zákrok... ano a je to tady, druhá žlutá, vyloučení!
    59. Červená karta po 2. žluté

60
    Nepochopitelné, jak dokáže tentýž hráč, který před osmi minutami dostane první žlutou, opět faulovat...

61
    Je za námi hodina hry a zatím se zdá být vše jasné, Sturm stále prohrává o gól, navíc hraje o deseti... Larnaka míří do play-off!

62
    Toño Ramírez (AEK Larnaca) nyní dobře zakročil proti střelám hostů.

63
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Pink, přichází Avlonitis.

64
    A jaj... Schützenauer fauluje ve svém vápně a sudí Valeri nařizuje pokutový kop!
    64. Schützenauer (Sturm) fauluje ve vlastním vápně Giannoua, pokutový kop pro Larnaku!

65
    JORGE to kopl krásně, doprostřed branky, dostatečně vysoko, suverénní pokutový kop, který jen dokazuje, v jak velké pohodě jsou domácí.
    65. JORGE - 2:0

66
    Co nyní Sturm čeká – určitě dohrát tuto odvetu se ctí, o postupu nemůže být ani řeč.

67
    Tak ono to s tím dohráním se ctí, z pohledu Sturmu, asi nebude tak horké... defenziva hostujícího mužstva se totiž sesypala jak domeček z karet. Dlouhý pas míří před vápno Sturmu, tam si míč zpracoval IVAN TRIČKOVSKI a to tak parádně, že se zároveň tím i zbavil dvojice obránců a poté z pravé strany prostřelil Schützenauera.
    67. Ivan TRIČKOVSKI - 3:0

69
    Střídání v týmu AEK Larnaca FC: ze hřiště odchází Tete, přichází Nacho Cases.

70
    Do konce této odvety zbývá zhruba dvacet minut a Larnaka nyní pokračuje v exhibici.

71
    Přitom se dá říci, že to není v podání domácích kdovíjaký výkon, spíše je to o doslova tragickém výkonu Sturmu, který se v této fázi sezóny nachází v hluboké herní krizi.

72
    Rozhodčí Valeri dává oběma mužstvům druhou a poslední pauzu na osvěžení.

74
    Hevel (AEK Larnaca) si navedl míč na střelu a vypálil zpoza vápna, míč končí v náruči Schützenauera.

75
    Philipp Huspek (Sturm) to nyní zkouší z pravého křídla, jeho střelu Ramírez jen vyrazil, ale obránce stihl míč odehrát.

78
    Střídání v týmu AEK Larnaca FC: ze hřiště odchází Larena, přichází Jean-Luc Assoubre.

80
    Poslední desetiminutovka před námi, domácí vhazují z pravé strany.

80
    Assoubre se prosmýkl na levé straně kolem obránce Kocha, přesně přihrál IVANU TRIČKOVSKÉMU, který neváhal a z první prostřelil Schützenauera.
    80. Ivan TRIČKOVSKI - 4:0

81
    Střídání v týmu AEK Larnaca FC: ze hřiště odchází Giannou, přichází Florian.

83
    Acorán (AEK Larnaca) dopravil míč do branky, ale vybíhal doslova z milimetrového ofsajdu.

84
    Ivan Tričkovski (AEK Larnaca) je hvězdou tohoto zápasu, domácí kapitán v útočné fázi opravdu září, i nyní se dostal do koncovky, ale branku minul.

86
    Obránce Spendlhofer se nechal velmi snadno odstavit od míče, při nákopu domácích za obranu a útočícímu FLORIANOVI se důraz vyplácí, neboť následně dává pátý domácí gól.
    86. FLORIAN - 5:0

88
    Dnes není na hře rakouského Sturmu pozitivního vůbec nic, Larnaka si po vyloučení hostujícího Lovrice dělá na hřišti doslova, co chce.

90
    Akce domácích končí útočným faulem, Schützenauer tak bude moci rozehrát.

90+1
    Nastavují se tři minuty.

90+3

Je konec, tento dvojzápase mezi kyperským a rakouským týmem dopadl jednoznačně ve prospěch toho kyperského. Larnaka v součtu obou zápasů vyhrála 7:0 a Sturm dnes, po nadějných výkonech v předkole LM proti Ajaxu, totálně zklamal. Jen se potvrdilo, že Sturm se prostě nenachází v dobré herní kondici, naproti tomu Larnaka dnes ve druhé půli soupeře doslova zválcovala a stačil k tomu jediný výkon famózního Tričkovského.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (19:28:50)

Martin Dvořák

Góly: 8. Tričkovski, 65. Jorge (pen.), 67. Tričkovski, 80. Tričkovski, 86. Florian

Karty:   41. Giannou (LAR) – 45+1. Maresic (STG), 51. Lovric (STG), 51. Koch (STG)   59. Lovric (STG)

Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 2:3. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:10.
    AEK Larnaca: Ramírez – Silva, Mojsov, Gonzalez, Truyols – Hevel, Jorge (78. Assoubre) – Acorán, Tričkovski (C), Tete (69. Cases) – Giannou (81. Florian)
    Náhradníci: A. Christodolu – Tomás, Cases, Assoubre, Florian, Anastasiu, Konstantinu

SK Sturm Graz: Schützenauer – Koch, Spendlhofer (C), Maresic (46. Huspek), Schrammel – Žulj, Lackner, Lovric – Hosiner, Pink (63. Avlonitis), Obermair

Rozhodca: Valeri – Di Liberatore, Bindoni (vš. ITA)