Peterson – Siniaková 2:1 (kon.) | Vondroušová – Barty 0:2 (kon.)
Mertensová – Rybáriková sk 2:0 (kon.) | Plíšková – Radwańská 2:0 (kon.)
6 6
Magdaléna Rybáriková
0
4 2
Utorok 14.08.2018, 17:11WTA Cincinnati - Western & Southern Open (tvrdý povrch) • 1. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Elise Mertensová a Magdaléna Rybáriková. Predbežný začiatok je naplánovaný na 17:00.

V týchto dňoch sa v USA odohráva tenisové podujatie WTA Cincinnati. Tento prestížny turnaj má aj slovenské zastúpenie a to hneď dvojnásobné. Včera sa podarilo postúpiť do druhého kola Viktórii Kužmovej, ktorá lepšie zvláda súboj kvalifikantiek proti Sasnovičovej. Dnes čaká prvé stretnutie na tomto podujatí Magdalénu Rybárikovú, ktorú však čaká veľmi náročná prekážka, štrnásta hráčka svetového rebríčku Belgičanka Elise Mertensová.

Elise Mertensová:
    Ešte len 22-ročná belgická tenistka sa momentálne v rebríčku WTA nachádza na spomínanom 14. mieste. Naposledy sa Mertensová predstavila na kanadskej pôde, na podujatí v Montrealy to dotiahla do štvrťfinále. Lepší výsledok dosiahla v San Jose, kde vypadla až v semifinále a na anglickom All England Clube nestačila v 3. kole na slovenskú tenistku Dominiku Cibulkovú. Uvidíme, ako sa jej bude dariť na tomto turnaji.

Magdaléna Rybáriková:
    29-ročná slovenská tenistka je momentálne našou dvojkou, keďže sa nachádza na 29. mieste, čo je pokles v rebríčku. Aj Magdaléna sa predstavila na podujatí v Kanade, ale vypadla už v druhom kole. Predtým sa ešte takisto predstavila na Wimbledone, ale bola to len účasť v prvom kole. Výraznejšie sa jej však darilo v Birminghame, kde sa dostala až do finále, ale tam nestačila na českú tenistku Kvitovú. Magdalénu trápilo aj zranenie a tak verme, že na tomto podujatí sa jej opäť podarí naštartovať sériu skvelých výsledkov.

Favoritom tohto stretnutia teda bude Mertensová, ale určite sa môžme tešiť na zaujímavé stretnutie a Magdaléna Rybáriková má šancu aj vyhrať. Doposiaľ sa proti sebe tieto tenistky stretli len raz, úspešnejšia bola Belgičanka.

Prajem príjemný tenisový večer všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Magdalénu Rybárikovú čaká prvé stretnutie na tohtoročnom podujatí WTA Cincinnati, jej súperkou bude nebezpečná Belgičanka Elise Mertensová. Verme však, že naša tenistka toto stretnutie zvládne a prebojuje sa do ďalšieho kola. Začiatok sa trocha posunie, opäť sa ozveme, keď budú obe tenistky na kurte.

Obe tenistky sú už prítomné na kurte a venujú sa svojej rozcvičke, po ktorej sa tak toto stretnutie môže začať. Ako prvá začne na servise naša tenistka Magdaléna Rybáriková, prajem príjemný športový zážitok!

0:0

0-15
    Hneď na úvod stretnutia sa prezentuje Magdaléna úspešným prechodom na sieť a skráteným úderom získava prvý fiftín v tomto zápase.

0-30
    Mertensová posiela svoj dlhý úder do autu a slovenská tenistka vyhráva o dva fiftíny.

0-40
    Magdaléna Rybáriková má šancu na čistú hru, pomohla si priamym bodom z podania.

0:1
    Slovenská tenistka s ďalším kvalitným podaním a tak čistou hrou získava prvý gem v tomto zápase!

0-15
    Ďalší presný prechod našej tenistky na sieť a po skrátenom údere aj tento fiftín pripisuje na jej konto.

0-30
    Mertensová sa stále nemôže dostať do tohto zápasu, pri svojom podaní vyhráva o dva fiftíny.

15-30
    Priamym bodom z podania získava Mertensová vôbec prvý fiftín v tomto zápase, stále však je v komplikovanejšej situácii.

30-30
    Druhý fiftín v rade pre podávajúcu tenistku, po 30 na oboch stranách.

30-40
    Presným úderom na čiaru získava slovenská tenistka prvý brejkbal v tomto zápase!

40-40
    Ďalší priamy bod z podania, presúvame sa na zhodu 40:40.

40-A
    Aut podávajúcej tenistky, druhý brejkbal pre Magdalénu Rybárikovú!

0:2
    Výborný bekhendový slajs našej tenistky na sieti a tak využíva brejkbal, čím sa ujíma vedenia 2:0 v prvom sete! To je skvelý štart našej tenistky, ale stále ju čaká dlhá cesta.

15-0
    Mertensová vyťahuje forhend po čiare, Magdaléna tak nezačala podanie úspešne, keď musela ísť cez druhý servis.

15-15
    Tento úder belgickej tenistky končí na sieti, po 15 na oboch stranách.

15-30
    Sledovali sme dlhšiu výmenu, na konci ktorej opäť Mertensová napálila loptičku do pásky, takže Magdaléna získava druhý fiftín v rade.

30-30
    Slovenská tenistka sa snažila obhodiť svoju súperku, čo jej však nevyšlo a je to po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Tretí úder Belgičanky v tejto hre do siete, Magdaléna získava gembal na potvrdenie brejku.

40-40
    Elise Mertensová však dokázala krásne prehodiť našu tenistku, čiže sa presúvame na zhodu 40:40!

A-40
    Prvá dvojchyba našej tenistky v tomto zápase, Mertensová získava brejkbal a môže si tak vziať rýchlo späť svoje stratené podanie!

40-40
    Jej úder však končí v aute, takže túto hrozbu Magdaléna odvrátila a sme späť na zhode!

A-40
    Belgická tenistka úspešnejšia na sieti, druhý brejkbal, ktorému bude čeliť Magdaléna Rybáriková.

40-40
    Je tu aj prvé eso našej tenistky, takže späť na zhodu, dráma pokračuje ďalej.

A-40
    Aut našej tenistky, tretí brejkbal pre Mertensovú!

1:2
    Druhá dvojchyba v tomto zápase na konte Magdalény Rybárikovej, ktorá tak nedokázala potvrdiť brejk a stráca svoje podanie! Elise Mertensová znižuje stav prvého setu na 1:2!

1:2
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

1:2
    Koniec prestávky, podávať bude Elise Mertensová.

15-0
    Dlhý úder našej tenistky končí v aute, Mertensová začína cestu za potvrdením brejku úspešne.

30-0
    Presný bekhend belgickej tenistky, ktorá vyhráva na podaní o dva fiftíny.

40-0
    Priamy bod z podania a tak Mertensová má šancu na čistú hru a teda aj tri gembaly na potvrdenie brejku.

2:2
    Čistou hrou potvrdila Elise Mertensová brejk a vyrovnáva stav prvého setu na 2:2! Škoda, to bol sľubný začiatok našej tenistky, znova sa tak začína odznova.

0-15
    Magdaléna začína priamym bodom z podania.

0-30
    Druhý fiftín v rade pre našu tenistku.

15-30
    Magdaléna Rybáriková sa previnila tretiu dvojchybou v tomto zápase!

15-40
    Mertensovej úder zastavuje páska, dva gembaly pre našu tenistku.

30-40
    Dlhý forhend našej tenistky končí v aute, Magdaléna tak stráca prvý gembal. Ostáva jej však ešte jeden pokus.

40-40
    Ten však Mertensová odvracia po presnom returne, presúvame sa na zhodu 40:40!

A-40
    Už štvrtá dvojchyba našej tenistky v prvom sete, takže brejkbal pre Mertensovú!

3:2
    Nuž, túto ponuku belgická tenistka využíva a získava aj druhé podanie našej tenistky. Ujíma sa teda vedenia 3:2 v prvom sete a čaká ju servis na potvrdenie brejku!

3:2

3:2

15-0
    Mertensová sa prezentuje presným smečom na sieti, začala tak svoje podanie úspešne.

30-0
    Belgická tenistka pokračuje priamym bodom z podania, vedie teda o dva fiftíny.

40-0
    Na sieti prichádza nevynútená chyba našej tenistka, Mertensová má tri gembaly.

4:2
    Priamym bodom ukončila Mertensová tento gem, čistou hrou sa jej podarilo potvrdiť brejk a tak vyhráva v prvom sete 4:2! Magdaléne sa situácia začína komplikovať, potrebuje teraz hlavne zvládnuť svoje podanie.

0-15
    Dlhšia výmena dopadla lepšie pre našu tenistku, začala tak servis úspešne.

0-30
    Priamy bod z podania pre našu tenistku.

15-30
    Loptu získava Mertensová.

15-40
    Úspešný smeč na sieti v podaní slovenskej tenistky, ktorá získavadva gembaly.

4:3
    Hneď ten prvý po chybe súperky aj využíva, takže Magdaléna zvládla dôležité podanie a znižuje stav v prvom sete na 3:4! Mertensová je však stále v lepšej pozícii.

4:3

4:3

15-0
    Ťažkú pozíciu na sieti lepšie zvládla Mertensová, ktorá tak začala podanie úspešne.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

30-15
    Priamy bod z podania pre belgickú tenistku, ktorá tak opäť vedie o jeden fiftín.

30-30
    Ďalšia dlhšia výmena a fiftín pre našu tenistku. Po 30 na oboch stranách, Magdaléna by potrebovala získať toto podanie svojej súperky.

40-30
    Prichádza však gembal pre Mertensovú.

40-40
    Ktorý ostáva nevyužitý, pretože Belgičanka zahrala svoj úder do pásky a presúvame sa teda na zhodu 40:40!

40-A
    Situácia sa opakovala a tak Magdaléna získava veľmi podstatný brejkbal!

4:4
    Výborne! Magdaléna zahrala skvelý forhend po čiare a tak berie toto podanie svojej súperky, čím vyrovnáva stav v prvom sete na 4:4!

0-15
    Slovenská tenistka začína cestu za potvrdením brejku priamym bodom z podania.

15-15
    Škoda tohto úderu, Magdaléna vyskúšala dropošt, ale ten na druhú stranu neprešiel.

30-15
    Mertensová zahrala presný forhend na čiaru, naša tenistka sa ani nepohla.

30-30
    Teraz mala naša tenistka veľké šťastie, Mertensová od sieti chybuje a je to po 30 na oboch stranách.

40-30
    Dlhšiu výmenu zakončila naša tenistka úderom do pásky, rebrejk pre Mertensovú!

5:4
    Elise Mertensová si berie späť stratené podanie a dostáva sa tak v prvom sete do vedenia 5:4! Belgická tenistka má teda aj servis na ukončenie prvého setu, ťažká pozícia pre Magdalénu Rybárikovú.

5:4

5:4

0-15
    Belgická tenistka však nezačína úspešne, fiftín pre našu tenistku.

15-15

30-15
    Slovenská tenistka zahrala dropšot, na ktorý však jej súperka dokázala reagovať a tak Mertensová opäť vedie o jeden fiftín.

40-15
    Elise Mertensová získava dva setbaly!

6:4
    Priamym bodom z podania ukončila Elise Mertensová prvý set, ktorý po veľmi náročnom boji a dramatickom priebehu získava pomerom 6:4! Ťažko sa dalo v priebehu prvého setu niečo predpokladať, raz sa darilo jednej tenistke, raz zase druhej. Lepšie to napokon dopadlo pre Belgičanku, ktorá tak ide do vedenia 1:0, ale Magdaléna má stále šancu ešte uspieť v tomto stretnutí, musí však zvládnuť druhý set!

0:0

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Magdaléna Rybáriková.

15-0
    Slovenská tenistka zahajuje druhý set piatou dvojchybou!

30-0
    Presný forhend na čiaru od Mertensovej, ktorá vedie pri podaní našej súperky o dva fiftíny.

40-0
    Hneď v úvode druhého setu získava Mertensová tri brejkbaly!

1:0
    Čistou hrou získava Mertensová hneď prvé podanie našej tenistky v druhom sete, ujíma sa teda vedenia 1:0! Zlý začiatok od Magdalény, ale ešte má šancu to celé zvrátiť.

0-15
    Magdaléna sa prezentovala presným returnom, fiftín putuje na jej konto.

0-30

15-30
    Prvé eso v zápase na konte belgickej tenistky.

30-30
    Druhá loptička v rade pre Mertensovú, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Forhend na čiaru a brejkbal pre slovenskú tenistku!

1:1
    Výborne! Magdaléna si rýchlo berie späť stratené podanie a vyrovnáva stav druhého setu na 1:1! Pôjde tak podávať na potvrdenie brejku.

15-0
    Slovenská tenistka však začína šiestou dvojchybou v tomto zápase.

15-15
    Je tu však aj druhé eso, po 15 na oboch stranách.

15-30
    Na sieti zahrala lepšie naša tenistka, ktorá získava druhý fiftín v rade.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Hra na sieti v prospech belgickej tenistky, ktorá tak získava rebrejk!

40-40
    Ten však Magdaléna odvracia priamym bodom z podania, presúvame sa teda na zhodu 40:40!

40-A
    Gembal na potvrdenie brejku pre slovenskú tenistku.

40-40
    Forhendom po čiare však Mertensová odvracia gembal našej tenistky, ďalšia zhoda.

40-A
    Priamy bod z podania a druhý gembal na potvrdenie brejku.

40-40
    Úder našej tenistky zastavuje páska, ďalšia zhoda a dramatický gem stále pokračuje.

A-40
    Siedma dvojchyba našej tenistky a tak druhý brejkbal pre Mertensovú!

2:1
    Aut našej tenistky, ktorá teda nepotvrdila brejk a tak stráca svoje podanie. Elise Mertensová vyhráva v druhom sete 2:1!

2:1

2:1

15-0
    Úder našej tenistky zastavila páska, fiftín pre podávajúcu hráčku.

30-0
    Mertensová získava druhý fiftín v rade po presnom údere na čiaru.

40-0
    Belgická tenistka pokračuje v kvalitnom podaní a má dokonca šancu na čistú hru.

40-15
    Loptu získava Rybáriková.

40-30
    Veľmi dlhá výmena v prospech našej tenistky, ktorá presným skráteným úderom znižuje na rozdiel jedného fiftínu.

3:1
    Elise Mertensová posiela loptičku do protipohybu našej tenistky a po úspešnom potvrdení brejku vyhráva v druhom sete 3:1! To je už komplikovaná situácia pre našu hráčku, ale ešte nemusí byť nič stratené.

0-15
    Slovenská tenistka zahájila podanie úspešne.

0-30
    Priamy bod z podania, Magdaléna vyhráva o dva fiftíny.

0-40
    Aut z rakety belgickej tenistky, Magdaléna má šancu na čistú hru.

15-40
    Čistá hra to už nebude, ostávajú však ešte dva gembaly.

30-40
    Mertensová zahrala úspešne na sieti a znižuje tak na rozdiel jednej loptičky. Posledný gembal pre slovenskú tenistku.

3:2
    Predsa len to naša tenistka zvládla a znižuje tak stav druhého setu na 2:3!

3:2

3:2

0-15
    Mertensová sa previnila prvou dvojchybou v tomto zápase!

0-30
    Dlhý úder podávajúcej tensitky končí v aute, Magdaléna vedie o dva fiftíny, veľmi by jej pomohlo, získať toto podanie súperky.

15-30

30-30
    Presný forhend po čiare od belgickej tenistky, 30:30!

30-40
    Krásny skrátený úder od sieti v podaní našej tenistky, Magdaléna získava brejkbal!

40-40
    Aut od našej tenistky, presúvame sa tak na zhodu.

A-40
    Úder našej tenistky zastavila páska, Mertensová získava gembal.

4:2
    Sledovali sme peknú výmenu, žiaľ s úspešným koncom pre belgickú tenistku, ktorá si len počkala na chybu našej tenistky a dostáva sa tak do vedenia 4:2 v druhom sete, to je už alarmujúci stav pre Magdalénu!

15-0
    A ďalšia dvojchyba našej tenistky, už je to ôsme previnenie.

15-15

30-15
    Mertensová predviedla úspešný return, znova tak vedie o jeden fiftín.

40-15
    Dva brejkbaly pre belgickú tenistku, toto nevyzerá pre Magdalénu vôbec dobre, kazí jeden úder za druhým!

5:2
    Čo sa teraz len potvrdilo, takže Elise Mertensová vyhráva v druhom sete 5:2 a pôjde podávať na víťazstvo v tomto zápase! Naša tenistka je frustrovaná, druhý set jej vôbec nevychádza.

5:2

5:2

15-0
    Presný smeč belgickej tenistky, Mertensová zahájila dôležité podanie úspešne.

30-0
    Druhé eso belgickej tenistky v tomto zápase, ktorá vedie o dva fiftíny.

30-15

40-15
    Elise Mertensová získava dva mečbaly!

6:2
    GEM, SET, ZÁPAS Elise Mertensová! Belgická tenistka jednoznačne ovládla druhý set a zaslúžene tak postupuje ďalej. Magdaléna Rybáriková mala na svojom konte až osem dvojchýb a aj to svedčí, že jej toto stretnutie vôbec nevyšlo, zrejme ten zbabraný záver prvého setu sa podpísal na jej výkone v druhom sete.

Koniec zápasu

V americkom Cincinnati však ešte budeme mať v ženskej časti turnaja zastúpenie, mladá tenisová nádej Viktória Kužmová si zahrá v druhom kole, ale ešte je otázne kedy to presne bude.

Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera, zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (18:47:56)