Dopolední program (3. den) | (kon.) |
koniec udalosti
Dopolední program (3. den)
Daniel Juráš
Postupující do finále hodu oštěpem mužů
1. Johannes Vetter (GER) 87,39 m
2. Thomas Röhler (GER) 85,47
3. Marcin Krukowski (POL) 84,35 (SB)
4. Cyprian Mrzyglód (POL) 83,85 (PB)
5. Magnus Kirt (EST) 83,15
6. Andreas Hofmann (GER) 82,36
7. Rolands Štrobinders (LAT) 81,93
8. Edis Matusevicius (LTU) 81,08
9. Andrian Mardare (MDA) 80,46
10. Jakub Vadlejch (CZE) 80,28
11. Antti Ruuskanen (FIN) 79,93
12. Petr Frydrych (CZE) 79,74
...
Jaroslav Jílek (CZE) 75,83 nepostoupil
Průběžné pořadí desetiboje mužů po 8 disciplínách
1. Tim Duckworth (GBR) 6930 b.
2. Ilja Škurenjov (ANA) 6860
3. Arthur Abele (GER) 6832
4. Vitalij Žuk (BLR) 6720
5. Maicel Uibo (EST) 6682
6. Martin Roe (NOR) 6653
7. Fredrik Samuelsson (SWE) 6622
8. Jan Doležal (CZE) 6617
9. Pieter Braun (NED) 6611
10. Niklas Kaul (GER) 6578
...
17. Marek Lukáš (CZE) 6183
Konečné pořadí skoku o tyči, desetiboj mužů
1. Ilja Škurenjov (ANA) 530 cm (SB)
2. Ruben Gado (FRA) 520 (=SB)
3. Tim Duckworth (GBR) 510
4. Maicel Uibo (EST) 510
5. Roamin Martin (FRA) 510 (=PB)
6. Vitalij Žuk (BLR) 490 (PB)
7. Jurij Jaremič (BLR) 490
8. Jan Doležal (CZE) 480
9. Martin Roe (NOR) 480 (=PB)
10. Elmo Savola (FIN) 480 (PB)
...
15. Marek Lukáš (CZE) 460
Postupující do finále 1 500 m mužů
1. Jake Wightman (GBR) 3:40,73 min
2. Marcin Lewandowski (POL) 3:40,74
3. Charlie Da'Vall Grice (GBR) 3:40,80
4. Jakob Ingebrigtsen (NOR) 3:40,81
5. Joao C. Bussotti Neves Junior (ITA) 3:40,87
6. Filip Ingebrigtsen (NOR) 3:40,88
7. Simas Bertašius (LTU) 3:40,95
8. Timo Benitz (GER) 3:41,01
9. Ismael Debjani (BEL) 3:41,09
10. Chris O'Hare (GBR) 3:49,06
11. Homiyu Tesfaye (GER) 3:49,28
12. Henrik Ingebrigtsen (NOR) 3:49,54
...
Jakub Holuša (CZE) 3:49,82 nepostoupil
Průběžné pořadí desetiboje mužů po 7 disciplínách
1. Arthur Abele (GER) 6042 b.
2. Tim Duckworth (GBR) 5989
3. Fredrik Samuelsson (SWE) 5862
4. Ilja Škurenjov (ANA) 5856
5. Vitalij Žuk (BLR) 5840
6. Pieter Braun (NED) 5821
7. Martin Roe (NOR) 5804
8. Jan Doležal (CZE) 5768
9. Niklas Kaul (GER) 5759
10. Maicel Uibo (EST) 5741
...
19. Marek Lukáš (CZE) 5393
Konečné pořadí hodu diskem, desetiboj muži
1. Niklas Kaul (GER) 46,30 m (PB)
2. Jan Doležal (CZE) 45,81
3. Pawel Wiesiolek (POL) 45,68
4. Ilja Škurenjov (ANA) 45,53 (SB)
5. Vitalij Žuk (BLR) 45,46
6. Arthur Abele (GER) 45,42 (SB)
7. Maicel Uibo (ESt) 45,33
8. Marcus Nilsson (SWE) 44,73
9. Fredrik Samuelsson (SWE) 43,94 (SB)
10. Pieter Braun (NED) 43,75
...
19. Marek Lukáš (CZE) 39,41
Postupující do finále trojskoku žen
1. Paraskeví Papahrístouová (GRE) 14,49 m
2. Hanna Minenková (ISR) 14,41 (SB)
3. Neele Eckhardtová (GER) 14,33 (SB)
4. Rouguy Diallo (FRA) 14,31 (PB)
4. Kristin Gierischová (GER) 14,31
6. Jeanine Assaniová Issoufová (FRA) 14,30
7. Ana Peleteirová (ESP) 14,27
8. Kristiina Mäkeläová (FIN) 14,24
9. Elena Andreea Panturoiuová (ROU) 14,20
10. Susana Costaová (POR) 14,17 (SB)
11. Naomi Ogbetaová (GBR) 14,15 (NU23R)
12. Gabriela Petrovová (BUL) 14,05
Postupující do semifinále 400 m žen
1. Laviai Nielsenová (GBR) 51,67 s (PB)
2. Cynthia Bolingová Mbongová (BEL) 51,69 (PB)
3. Maria Benedicta Chigboluová (ITA) 51,76 (SB)
4. Cátia Azevedová (POR) 51,84 (SB)
5. Floria Gueiová (FRA) 51,89
6. Gunta Latiševová-Cudareová (LAT) 51,98
7. Polina Millerová (ANA) 52,01 (EU20L)
8. Laura Buenová (ESP) 52,14 (PB)
9. Bianca Razorová (ROU) 52,19 (SB)
10. Iga Baumgartová-Witanová (POL) 52,23
11. Tamara Salaškiová (SRB) 52,39
12. Camille Lausová (BEL) 52,40
13. Andrea Miklosová (ROU) 52,40
14. Tetjana Melnyková (UKR) 52,44
...
Alexandra Bezeková (SVK) 52,88
Iveta Putalová (SVK) 53,21
Lada Vondrová (CZE) 53,21 (PB)
Alena Symerská (CZE) 53,25
Zdeňka Seidlová (CZE) 53,38 nepostoupily
Postupující do semifinále 200 m mužů
1. Eseosa Desalu (ITA) 20,39 s (SB)
2. Likoúrgos-Stéfanos Tsákonas (GRE) 20,49
3. Robin Vanderbemden (BEL) 20,50
4. Andrew Howe (ITA) 20,60
5. Stuart Dutamby (FRA) 20,64
6. Mickael-Méba Zeze (FRA) 20,65 (SB)
7. Solomon Bockarie (NED) 20,66
8. Taymir Burnet (NED) 20,67
9. Robin Erewa (GER) 20,69
10. Davide Manenti (ITA) 20,70
11. Jonathan Quarcoo (NOR) 20,77
12. Steven Müller (GER) 20,78
13. Daniel Rodríguez (ESP) 20,81
14. Delano Williams (GBR) 20,89
...
Jan Jirka (CZE) 21,15
Šimon Bujna (SVK) 21,26 nepostoupili
Postupující do semifinále 100 m překážek žen
1. Solene Ndamaová (FRA) 12,88 s (PB)
2. Karolina Koleczeková (POL) 12,96 (SB)
3. Ricarda Lobeová (GER) 13,03
4. Beate Schrottová (AUT) 13,06 (SB)
5. Elisávet Pesirídouová (GRE) 13,10
6. Laura Valetteová (FRA) 13,16
7. Anamaria Nesteriucová (ROM) 13,16
8. Caridad Jerezová (ESP) 13,19 (SB)
9. Reetta Hurskeová (FIN) 13,21
10. Luminosa Bogliolová (ITA) 13,21
11. Gréta Kerekesová (HUN) 13,23
Průběžné pořadí desetiboje mužů po 6 disciplínách
1. Tim Duckworth (GBR) 5285 b.
2. Arthur Abele (GER) 5267
3. Fredrik Samuelsson (SWE) 5117
4. Simone Cairoli (ITA) 5101
5. Jorge Ureña (ESP) 5096
6. Martin Roe (NOR) 5094
7. Pieter Braun (NED) 5080
8. Ilja Škurenjov (ANA) 5078
9. Vitalij Žuk (BLR) 5064
10. Karl Robert Saluri (EST) 5038
...
12. Jan Doležal (CZE) 4984
19. Marek Lukáš (CZE) 4740
Konečné pořadí 110 metrů překážek, desetiboj mužů
1. Arthur Abele (GER) 13,94 s (SB)
2. Jorge Ureña (ESP) 14,39
3. Ilja Škurenjov (ANA) 14,44 (=SB)
4. Tim Duckworth (GBR) 14,55
5. Pieter Braun (NED) 14,56
6. Maicel Uibo (EST) 14,57
7. Jan Doležal (CZE) 14,58
8. Dominik Distelberger (AUT) 14,61 (SB)
9. Mathias Brugger (GER) 14,63
10. Vitalij Žuk (BLR) 14,66 (SB)
...
12. Marek Lukáš (CZE) 14,67
ČASOVÝ POŘAD
9:35 - desetiboj mužů, 110m překážek
10:10 - 100m překážek ženy, kvalifikace
10:20 - desetiboj mužů, hod diskem
10:50 - 200m mužů, kvalifikace
11:05 - trojskok žen, kvalifikace
11:30 - 400m žen, kvalifikace
12:05 - 1500m mužů, kvalifikace
12:15 - desetiboj mužů, skok o tyči
13:00 - oštěp mužů, kvalifikace
1. Johannes Vetter (GER) 87,39 m
2. Thomas Röhler (GER) 85,47
3. Marcin Krukowski (POL) 84,35 (SB)
4. Cyprian Mrzyglód (POL) 83,85 (PB)
5. Magnus Kirt (EST) 83,15
6. Andreas Hofmann (GER) 82,36
7. Rolands Štrobinders (LAT) 81,93
8. Edis Matusevicius (LTU) 81,08
9. Andrian Mardare (MDA) 80,46
10. Jakub Vadlejch (CZE) 80,28
11. Antti Ruuskanen (FIN) 79,93
12. Petr Frydrych (CZE) 79,74
...
Jaroslav Jílek (CZE) 75,83 nepostoupil
Průběžné pořadí desetiboje mužů po 8 disciplínách
1. Tim Duckworth (GBR) 6930 b.
2. Ilja Škurenjov (ANA) 6860
3. Arthur Abele (GER) 6832
4. Vitalij Žuk (BLR) 6720
5. Maicel Uibo (EST) 6682
6. Martin Roe (NOR) 6653
7. Fredrik Samuelsson (SWE) 6622
8. Jan Doležal (CZE) 6617
9. Pieter Braun (NED) 6611
10. Niklas Kaul (GER) 6578
...
17. Marek Lukáš (CZE) 6183
Konečné pořadí skoku o tyči, desetiboj mužů
1. Ilja Škurenjov (ANA) 530 cm (SB)
2. Ruben Gado (FRA) 520 (=SB)
3. Tim Duckworth (GBR) 510
4. Maicel Uibo (EST) 510
5. Roamin Martin (FRA) 510 (=PB)
6. Vitalij Žuk (BLR) 490 (PB)
7. Jurij Jaremič (BLR) 490
8. Jan Doležal (CZE) 480
9. Martin Roe (NOR) 480 (=PB)
10. Elmo Savola (FIN) 480 (PB)
...
15. Marek Lukáš (CZE) 460
Postupující do finále 1 500 m mužů
1. Jake Wightman (GBR) 3:40,73 min
2. Marcin Lewandowski (POL) 3:40,74
3. Charlie Da'Vall Grice (GBR) 3:40,80
4. Jakob Ingebrigtsen (NOR) 3:40,81
5. Joao C. Bussotti Neves Junior (ITA) 3:40,87
6. Filip Ingebrigtsen (NOR) 3:40,88
7. Simas Bertašius (LTU) 3:40,95
8. Timo Benitz (GER) 3:41,01
9. Ismael Debjani (BEL) 3:41,09
10. Chris O'Hare (GBR) 3:49,06
11. Homiyu Tesfaye (GER) 3:49,28
12. Henrik Ingebrigtsen (NOR) 3:49,54
...
Jakub Holuša (CZE) 3:49,82 nepostoupil
Průběžné pořadí desetiboje mužů po 7 disciplínách
1. Arthur Abele (GER) 6042 b.
2. Tim Duckworth (GBR) 5989
3. Fredrik Samuelsson (SWE) 5862
4. Ilja Škurenjov (ANA) 5856
5. Vitalij Žuk (BLR) 5840
6. Pieter Braun (NED) 5821
7. Martin Roe (NOR) 5804
8. Jan Doležal (CZE) 5768
9. Niklas Kaul (GER) 5759
10. Maicel Uibo (EST) 5741
...
19. Marek Lukáš (CZE) 5393
Konečné pořadí hodu diskem, desetiboj muži
1. Niklas Kaul (GER) 46,30 m (PB)
2. Jan Doležal (CZE) 45,81
3. Pawel Wiesiolek (POL) 45,68
4. Ilja Škurenjov (ANA) 45,53 (SB)
5. Vitalij Žuk (BLR) 45,46
6. Arthur Abele (GER) 45,42 (SB)
7. Maicel Uibo (ESt) 45,33
8. Marcus Nilsson (SWE) 44,73
9. Fredrik Samuelsson (SWE) 43,94 (SB)
10. Pieter Braun (NED) 43,75
...
19. Marek Lukáš (CZE) 39,41
Postupující do finále trojskoku žen
1. Paraskeví Papahrístouová (GRE) 14,49 m
2. Hanna Minenková (ISR) 14,41 (SB)
3. Neele Eckhardtová (GER) 14,33 (SB)
4. Rouguy Diallo (FRA) 14,31 (PB)
4. Kristin Gierischová (GER) 14,31
6. Jeanine Assaniová Issoufová (FRA) 14,30
7. Ana Peleteirová (ESP) 14,27
8. Kristiina Mäkeläová (FIN) 14,24
9. Elena Andreea Panturoiuová (ROU) 14,20
10. Susana Costaová (POR) 14,17 (SB)
11. Naomi Ogbetaová (GBR) 14,15 (NU23R)
12. Gabriela Petrovová (BUL) 14,05
Postupující do semifinále 400 m žen
1. Laviai Nielsenová (GBR) 51,67 s (PB)
2. Cynthia Bolingová Mbongová (BEL) 51,69 (PB)
3. Maria Benedicta Chigboluová (ITA) 51,76 (SB)
4. Cátia Azevedová (POR) 51,84 (SB)
5. Floria Gueiová (FRA) 51,89
6. Gunta Latiševová-Cudareová (LAT) 51,98
7. Polina Millerová (ANA) 52,01 (EU20L)
8. Laura Buenová (ESP) 52,14 (PB)
9. Bianca Razorová (ROU) 52,19 (SB)
10. Iga Baumgartová-Witanová (POL) 52,23
11. Tamara Salaškiová (SRB) 52,39
12. Camille Lausová (BEL) 52,40
13. Andrea Miklosová (ROU) 52,40
14. Tetjana Melnyková (UKR) 52,44
...
Alexandra Bezeková (SVK) 52,88
Iveta Putalová (SVK) 53,21
Lada Vondrová (CZE) 53,21 (PB)
Alena Symerská (CZE) 53,25
Zdeňka Seidlová (CZE) 53,38 nepostoupily
Postupující do semifinále 200 m mužů
1. Eseosa Desalu (ITA) 20,39 s (SB)
2. Likoúrgos-Stéfanos Tsákonas (GRE) 20,49
3. Robin Vanderbemden (BEL) 20,50
4. Andrew Howe (ITA) 20,60
5. Stuart Dutamby (FRA) 20,64
6. Mickael-Méba Zeze (FRA) 20,65 (SB)
7. Solomon Bockarie (NED) 20,66
8. Taymir Burnet (NED) 20,67
9. Robin Erewa (GER) 20,69
10. Davide Manenti (ITA) 20,70
11. Jonathan Quarcoo (NOR) 20,77
12. Steven Müller (GER) 20,78
13. Daniel Rodríguez (ESP) 20,81
14. Delano Williams (GBR) 20,89
...
Jan Jirka (CZE) 21,15
Šimon Bujna (SVK) 21,26 nepostoupili
Postupující do semifinále 100 m překážek žen
1. Solene Ndamaová (FRA) 12,88 s (PB)
2. Karolina Koleczeková (POL) 12,96 (SB)
3. Ricarda Lobeová (GER) 13,03
4. Beate Schrottová (AUT) 13,06 (SB)
5. Elisávet Pesirídouová (GRE) 13,10
6. Laura Valetteová (FRA) 13,16
7. Anamaria Nesteriucová (ROM) 13,16
8. Caridad Jerezová (ESP) 13,19 (SB)
9. Reetta Hurskeová (FIN) 13,21
10. Luminosa Bogliolová (ITA) 13,21
11. Gréta Kerekesová (HUN) 13,23
Průběžné pořadí desetiboje mužů po 6 disciplínách
1. Tim Duckworth (GBR) 5285 b.
2. Arthur Abele (GER) 5267
3. Fredrik Samuelsson (SWE) 5117
4. Simone Cairoli (ITA) 5101
5. Jorge Ureña (ESP) 5096
6. Martin Roe (NOR) 5094
7. Pieter Braun (NED) 5080
8. Ilja Škurenjov (ANA) 5078
9. Vitalij Žuk (BLR) 5064
10. Karl Robert Saluri (EST) 5038
...
12. Jan Doležal (CZE) 4984
19. Marek Lukáš (CZE) 4740
Konečné pořadí 110 metrů překážek, desetiboj mužů
1. Arthur Abele (GER) 13,94 s (SB)
2. Jorge Ureña (ESP) 14,39
3. Ilja Škurenjov (ANA) 14,44 (=SB)
4. Tim Duckworth (GBR) 14,55
5. Pieter Braun (NED) 14,56
6. Maicel Uibo (EST) 14,57
7. Jan Doležal (CZE) 14,58
8. Dominik Distelberger (AUT) 14,61 (SB)
9. Mathias Brugger (GER) 14,63
10. Vitalij Žuk (BLR) 14,66 (SB)
...
12. Marek Lukáš (CZE) 14,67
ČASOVÝ POŘAD
9:35 - desetiboj mužů, 110m překážek
10:10 - 100m překážek ženy, kvalifikace
10:20 - desetiboj mužů, hod diskem
10:50 - 200m mužů, kvalifikace
11:05 - trojskok žen, kvalifikace
11:30 - 400m žen, kvalifikace
12:05 - 1500m mužů, kvalifikace
12:15 - desetiboj mužů, skok o tyči
13:00 - oštěp mužů, kvalifikace
V desetiboji mužů si stále skvěle počíná Jan Doležal, který běžel 14,58 s na překážkách, hodil druhý nejlepší pokus v disku a zapsal 480 cm v tyči, díky čemuž se v celkovém pořadí po osmi disciplínách posunul na osmou pozici. Marek Lukáš je zatím sedmnáctý.
V kvalifikaci vypadl dvoustovkař Jan Jirka, který byl po výkonu 21,15 s velmi zklamaný. Ještě za jeho zády finišoval Šimon Bujna (21,26).
Celkem trojice závodnic se představila na startu hladké čtvrtky žen, nepostoupila bohužel ani jedna. Nejlepší výsledek zaznamenala Lada Vondrová s časem 53,21 sekundy. Kromě Aleny Symerské a Zdeňky Seidlové nepostoupily také Iveta Putalová a Alexandra Bezeková.
Obrovské zklamání přišlo v rozbězích na 1500 metrů, protože Jakub Holuša takticky vůbec nezvládl první rozběh, skončil pátý a do finále nepostoupil.
O něco lepší to bylo v kvalifikaci oštěpařů, kde sice trochu s obtížemi, ale přesto postoupil Jakub Vadlejch a radost českým divákům udělal i dvanáctý Petr Frydrych.
1. Johannes Vetter (GER) 87,39 m
2. Thomas Röhler (GER) 85,47
3. Marcin Krukowski (POL) 84,35 (SB)
4. Cyprian Mrzyglód (POL) 83,85 (PB)
5. Magnus Kirt (EST) 83,15
6. Andreas Hofmann (GER) 82,36
7. Rolands Štrobinders (LAT) 81,93
8. Edis Matusevicius (LTU) 81,08
9. Andrian Mardare (MDA) 80,46
10. Jakub Vadlejch (CZE) 80,28
11. Antti Ruuskanen (FIN) 79,93
12. Petr Frydrych (CZE) 79,74
...
Jaroslav Jílek (CZE) 75,83 nepostoupil
1. Tim Duckworth (GBR) 6930 b.
2. Ilja Škurenjov (ANA) 6860
3. Arthur Abele (GER) 6832
4. Vitalij Žuk (BLR) 6720
5. Maicel Uibo (EST) 6682
6. Martin Roe (NOR) 6653
7. Fredrik Samuelsson (SWE) 6622
8. Jan Doležal (CZE) 6617
9. Pieter Braun (NED) 6611
10. Niklas Kaul (GER) 6578
...
17. Marek Lukáš (CZE) 6183
1. Ilja Škurenjov (ANA) 530 cm (SB)
2. Ruben Gado (FRA) 520 (=SB)
3. Tim Duckworth (GBR) 510
4. Maicel Uibo (EST) 510
5. Roamin Martin (FRA) 510 (=PB)
6. Vitalij Žuk (BLR) 490 (PB)
7. Jurij Jaremič (BLR) 490
8. Jan Doležal (CZE) 480
9. Martin Roe (NOR) 480 (=PB)
10. Elmo Savola (FIN) 480 (PB)
...
15. Marek Lukáš (CZE) 460
1. Jake Wightman (GBR) 3:40,73 min
2. Marcin Lewandowski (POL) 3:40,74
3. Charlie Da'Vall Grice (GBR) 3:40,80
4. Jakob Ingebrigtsen (NOR) 3:40,81
5. Joao C. Bussotti Neves Junior (ITA) 3:40,87
6. Filip Ingebrigtsen (NOR) 3:40,88
7. Simas Bertašius (LTU) 3:40,95
8. Timo Benitz (GER) 3:41,01
9. Ismael Debjani (BEL) 3:41,09
10. Chris O'Hare (GBR) 3:49,06
11. Homiyu Tesfaye (GER) 3:49,28
12. Henrik Ingebrigtsen (NOR) 3:49,54
...
Jakub Holuša (CZE) 3:49,82 nepostoupil
1. Arthur Abele (GER) 6042 b.
2. Tim Duckworth (GBR) 5989
3. Fredrik Samuelsson (SWE) 5862
4. Ilja Škurenjov (ANA) 5856
5. Vitalij Žuk (BLR) 5840
6. Pieter Braun (NED) 5821
7. Martin Roe (NOR) 5804
8. Jan Doležal (CZE) 5768
9. Niklas Kaul (GER) 5759
10. Maicel Uibo (EST) 5741
...
19. Marek Lukáš (CZE) 5393
1. Niklas Kaul (GER) 46,30 m (PB)
2. Jan Doležal (CZE) 45,81
3. Pawel Wiesiolek (POL) 45,68
4. Ilja Škurenjov (ANA) 45,53 (SB)
5. Vitalij Žuk (BLR) 45,46
6. Arthur Abele (GER) 45,42 (SB)
7. Maicel Uibo (ESt) 45,33
8. Marcus Nilsson (SWE) 44,73
9. Fredrik Samuelsson (SWE) 43,94 (SB)
10. Pieter Braun (NED) 43,75
...
19. Marek Lukáš (CZE) 39,41
1. Paraskeví Papahrístouová (GRE) 14,49 m
2. Hanna Minenková (ISR) 14,41 (SB)
3. Neele Eckhardtová (GER) 14,33 (SB)
4. Rouguy Diallo (FRA) 14,31 (PB)
4. Kristin Gierischová (GER) 14,31
6. Jeanine Assaniová Issoufová (FRA) 14,30
7. Ana Peleteirová (ESP) 14,27
8. Kristiina Mäkeläová (FIN) 14,24
9. Elena Andreea Panturoiuová (ROU) 14,20
10. Susana Costaová (POR) 14,17 (SB)
11. Naomi Ogbetaová (GBR) 14,15 (NU23R)
12. Gabriela Petrovová (BUL) 14,05
1. Laviai Nielsenová (GBR) 51,67 s (PB)
2. Cynthia Bolingová Mbongová (BEL) 51,69 (PB)
3. Maria Benedicta Chigboluová (ITA) 51,76 (SB)
4. Cátia Azevedová (POR) 51,84 (SB)
5. Floria Gueiová (FRA) 51,89
6. Gunta Latiševová-Cudareová (LAT) 51,98
7. Polina Millerová (ANA) 52,01 (EU20L)
8. Laura Buenová (ESP) 52,14 (PB)
9. Bianca Razorová (ROU) 52,19 (SB)
10. Iga Baumgartová-Witanová (POL) 52,23
11. Tamara Salaškiová (SRB) 52,39
12. Camille Lausová (BEL) 52,40
13. Andrea Miklosová (ROU) 52,40
14. Tetjana Melnyková (UKR) 52,44
...
Alexandra Bezeková (SVK) 52,88
Iveta Putalová (SVK) 53,21
Lada Vondrová (CZE) 53,21 (PB)
Alena Symerská (CZE) 53,25
Zdeňka Seidlová (CZE) 53,38 nepostoupily
1. Eseosa Desalu (ITA) 20,39 (SB)
2. Likoúrgos-Stéfanos Tsákonas (GRE) 20,49
3. Robin Vanderbemden (BEL) 20,50
4. Andrew Howe (ITA) 20,60
5. Stuart Dutamby (FRA) 20,64
6. Mickael-Méba Zeze (FRA) 20,65 (SB)
7. Solomon Bockarie (NED) 20,66
8. Taymir Burnet (NED) 20,67
9. Robin Erewa (GER) 20,69
10. Davide Manenti (ITA) 20,70
11. Jonathan Quarcoo (NOR) 20,77
12. Steven Müller (GER) 20,78
13. Daniel Rodríguez (ESP) 20,81
14. Delano Williams (GBR) 20,89
...
Jan Jirka (CZE) 21,15
Šimon Bujna (SVK) 21,26 nepostoupili
1. Ilja Škurenjov (ANA) 45,53 m (SB)
2. Arthur Abele (GER) 45,42 (SB)
3. Maicel Uibo (EST) 45,33
4. Marcus Nilsson (SWE) 44,73
5. Fredrik Samuelsson (SWE) 43,94 (SB)
1. Solene Ndamaová (FRA) 12,88 s (PB)
2. Karolina Koleczeková (POL) 12,96 (SB)
3. Ricarda Lobeová (GER) 13,03
4. Beate Schrottová (AUT) 13,06 (SB)
5. Elisávet Pesirídouová (GRE) 13,10
6. Laura Valetteová (FRA) 13,16
7. Anamaria Nesteriucová (ROM) 13,16
8. Caridad Jerezová (ESP) 13,19 (SB)
9. Reetta Hurskeová (FIN) 13,21
10. Luminosa Bogliolová (ITA) 13,21
11. Gréta Kerekesová (HUN) 13,23
1. Tim Duckworth (GBR) 5285 b.
2. Arthur Abele (GER) 5267
3. Fredrik Samuelsson (SWE) 5117
4. Simone Cairoli (ITA) 5101
5. Jorge Ureña (ESP) 5096
6. Martin Roe (NOR) 5094
7. Pieter Braun (NED) 5080
8. Ilja Škurenjov (ANA) 5078
9. Vitalij Žuk (BLR) 5064
10. Karl Robert Saluri (EST) 5038
...
12. Jan Doležal (CZE) 4984
19. Marek Lukáš (CZE) 4740
1. Arthur Abele (GER) 13,94 s (SB)
2. Jorge Ureña (ESP) 14,39
3. Ilja Škurenjov (ANA) 14,44 (=SB)
4. Tim Duckworth (GBR) 14,55
5. Pieter Braun (NED) 14,56
6. Maicel Uibo (EST) 14,57
7. Jan Doležal (CZE) 14,58
8. Dominik Distelberger (AUT) 14,61 (SB)
9. Mathias Brugger (GER) 14,63
10. Vitalij Žuk (BLR) 14,66 (SB)
...
12. Marek Lukáš (CZE) 14,67
Ve svých desetibojích budou pokračovat Jan Doležel a Marek Lukáš, první jmenovaný má velmi slušně nakročeno k 8000 bodům.
V rozbězích na 200 metrů uvidíme Šimona Bujnu a Jana Jirku, kteří poběží ve shodné běhu, dokonce v drahách vedle sebe.
Celkem tři ženy nás budou zajímat na hladké čtvrtce žen – Lada Vondrová, Alexandra Bezeková a Zdeňka Seidlová se poperou o účast v semifinálových bězích.
Poté se představí jedna z naších velkých medailových nadějí, Jakub Holuša v běhu na 1500 m.
Na závěr uvidíme kvalifikaci oštěpařů v čele s Petrem Frydrychem, Jaroslavem Jílkem a Jakubem Vadlejchem. Kvalifikační limit je nastaven na 82,00 m.