Vítkovice – HC Slovan sk 3:1 (kon.) | Martin – Žilina 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 1:0 (kon.)
Chomutov – Novokuzneck 4:1 (kon.) | Motor ČB – Plzeň 2:3 (kon.) | Kladno – Litvínov 1:3 (kon.)
Opava – Nový Jičín 6:4 (kon.) | Košice – Miškovec sk 7:1 (kon.) | K. Vary – Sparta Praha 4:5 (kon.)
Přerov – Třebíč 3:2 (2:1 po s.n.) | Havířov – Nové Zámky sk 5:1 (kon.) | Jihlava – Olomouc 2:1 (kon.)
Šumperk – Poruba 2011 3:4 (2:3 po s.n.)
HC Energie Karlovy Vary
4:5 (1:2, 2:3, 1:0)
HC Sparta Praha
cz Utorok 07.08.2018, 18:00 • Realistic Arena, Karlovy Vary • Prípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Naposledy odehrála Sparta duel s Energií 28.2.2017, nyní po roce a půl znovu změří své síly v prvním přípravném zápase. Tehdy se na karlovarském ledě radovali hostující Pražané, kteří vyhráli 3:1.

Loňská sezona neskončila pro Spartu idylicky. Po dvaapadesáti kolech se sparťanský celek umístil na desátém místě se 71 body na svém kontě. V předkole čekal na Spartu Liberec. Tygři jednoznačně ovládli předkolo a zvítězili jasně 3:0 na zápasy. Sezona tedy týmu z Prahy skončila. Následovala změna na postu trénera. Hlavním koučem se stal Uwe Krupp. S Avalanche získal jako první německý hráč v historii Stanley Cup, o jehož zisku navíc rozhodla právě jeho branka. Loňskou sezonu strávil jako trenér na lavičce Eisbärenu Berlín, tým dovedl až do finále DEL ligy, kde podlehl Mnichovu.

Před sezonou bojuje v kádru Sparty o místo v základní sestavě hned šest nováčků. Matěj Machovský na postu brankáře, který přišel z Grand Rapids Griffins. Obránce Jeremie Blain, jenž v přecházející sezoně nastupoval za Innsbruck. Steven Delisle, bek, který hájil Banskou Bystrici. Z Hradce Králové přišel obránce Blaž Gregorc. A poslední známý přestup na pozici obránce je Jan Košťálek, který hrál za Manitoba Moose. V útoku se jedná o Matěje Berana z Pardubic a Daniel Přibyla ze Stockton Heat. Ve Spartě jsou nyní čtyři brankáři, dvanáct obránců a sedmnáct útočníků. Kdo se nakonec popere o místo v základní sestavě?

I když energetici zahájili sezonu v nižší soutěži, uplynulý ročník končili hokejisté z Karlových Varů už zase jako extraligoví. Energie si celou sezonu vedla výtečně, radovala se také ze zisku titulu Mistr WSM ligy. V play-off se Karlovarští utkali prvně se Vsetínem, a ačkoli skóre 4:0 na zápasy, hovoří jasně pro Energii, zápasy to byly skutečně napínavé a plné emocí. Druhým soupeřem byla Slavia. Ani ta však zelenou lavinu nedokázala překonat a nováček WSM ligy vyřadil také druhý tým poměrem 4:0 na zápasy. Energii už čekala jen dlouhá baráž. Nejtěžší část celé soutěže. V boji o extraligu se utkaly Karlovy Vary, Litvínov, Kladno a Jihlava. I když dlouho se zdála dominujícím celkem Jihlava, nakonec právě ona nejvyšší českou hokejovou soutěž opustila a návrat energetiků byl dokonán.

Karlovy Vary po úspěšné sezoně opustil Henri Tuominen, který ukončil svou hokejovou kariéru. Daniel Vrdlovec, který byl v Energii pouze na hostování a vrátil se do Ústí nad Labem. Tomáš Rohan, jenž zamířil spolu s Matějem Zadražilem, Adamem Rulíkem a Tomášem Kvapilem do Sokolova. Do Ústí nad Labem odcestoval také Milan Davídek a Martin Weinhold. Na zkoušku do Jihlavy odešel Tomáš Harkabus s Martinem Osmíkem. Tým také opustil Michal Vachovec, který bude hájit barvy Krakova. Příchodů hlásí Energie pouze pár. Lukáš Wágner přišel na zkoušku z Komety Brno spolu s Tomášem Havránkem. Z Prostějova bude o místo v sestavě bojovat Marek Švec. Nitru za Karlovy Vary vyměnil Tomáš Mikúš. Zkoušet štětí bude také Richard Nejezchleb, který hraje za Litvínov. Owen Sound opustil Alan Lyszczarczyk a pokouší se uspět v Energii. Jiné změny v týmu Energie nehlásí. Bude tým schopný konkurovat velké sestavě Sparty?

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Novotný) – Sičák "C", Vágner – Rohan "A", Plutnar – Podlipnik, Krejčí – Šenkeřík, Kovačevič – Rachůnek, Balán, Flek – Beránek, Gríger, Kohout – Stloukal, Kverka, Nejezchleb – Havránek, Mikúš, Gorčík

HC Sparta Praha: Machovský (Honzík) – Pavelka, Delisle – Kalina, Jandus Martin– Gregorc, Piskáček – Voráček, Dvořák – Říčka "C", Vrána, Jarůšek "A" – Smejkal "A", Klimek, Kudrna – Hanták, Černoch, Beran – Rousek, Pšenička, Jandus Tomáš

Rozhodčí: Kostourek, Grech – Gerát, Hynek.

Sudí krouží po ledové ploše a vyhlíží nástup obou týmů. Prvně se na led dostává Sparta, následuje potlesk a spolu s ním také domácí hráči.

00:01

00:05
    Ač se úvodního kotouče zmocňuje Energie, následně se puk odráží na hokejky Sparty.

00:28
    Za brankou zastavuje kotouč Závorka a zelená lavina se snaží dostat přes střední pásmo.

00:50
    Domácí se zabydleli v útočné třetině, ale vyslat střelu na Machovského se jim prozatím nepodařilo.

01:40
    Kverka nahodil až k brance hostí, tam se kotouče ujímá Sparta, která se přesouvá před Tomáše Závorku, kde se však ke střele nedostala. Na druhé straně se pokusil o první gól Petr Stloukal, jehož střelu Machovský vyrazil ramenem.

02:23
    Za Spartu pálil Tomáš Pšenička, ten však minul branku domácích.

03:05
    Karlovarští uklidňují hru a zakládají nový útok.

03:19
    O kotouč však byli domácí připraveni, ve středním pásmu si ho energetici vzali zpět. Balán nabil Flekovi ke střele, ale ten kotouč promáchl.

04:05
    Robert Říčka poslal dělovku na Závorku, ale domácí gólman střelu bez obtíží vyrazil.

04:40
    O další střelu Sparty se postaral Andrej Kudrna, ale opět zakročil gólman Karlových Varů.

05:10
    Karlovarští se snaží projít přes dobrou obranu hostů, ale příliš se jim to nedaří.

05:38
    Od modré pálil Petr Stloukal, následnou dorážkou se snažil kotouč propasírovat za záda Machovského Kverka.

06:04
    Kovačevičovo nahození ukryl sparťanský gólman do své lapačky.

06:20
    Rána od modré z Kovačevičovy hokejky padla přímo do náruče Matěje Machovského.

06:42
    Sparta právě vstřelila branku!
    Karlovarský gólman je překonán. První střelu Jarůška se podařilo Závorkovi vyrazit, ovšem přímo na znovu připravenou hokejku RICHARDA JARŮŠKA, který se trefil přímo pod víko domácí svatyně. Asistence: Petr Vrána

07:04
    Ke vzdálenější tyčce se po pěkné kombinaci v útočném pásmu trefil JIŘÍ SMEJKAL, který tak zvyšuje skóre Sparty. Asistence: Andrej Kudrna.

08:38
    Rachůnek dostal kotouč do útočné třetiny. Ke střele se dostal Flek, který minul bránu hostů.

09:08
    Do útoku se ale opět hrne Sparta, která se zastavuje před útočnou třetinou, jelikož přišla o puk.

09:35
    Michal Plutnar pálil od kruhů, ale Machovský si střelu pohlídal.

10:01
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Náhle se slaví také na střídačce Energie. Po přihrávce od Beránka se dostal ke střele DÁVID GRÍGER, který vymetl všechny pavučiny. Asistence: Ondřej Beránek.

10:15
    Energetici znovu snaží dostat před Machovského. Další rána Stloukala nepřekvapila připraveného gólmana Sparty.

11:18
    Po chybě v obranném pásmu Karlových Varů se dostal ke střele Lukáš Rousek, ale Tomáš Závorka ukryl střelu pod svá křídla.

11:50
    Sparťané se motají kolem branky Závorky, ten zkušeně odolává všem střelám.

12:18
    Kotouč vybojoval v útočné třetině Beránek a hledá vhodný prostor ke střele.

12:37
    Po chybné rozehrávce však Energie útočné pásmo opouští.

13:15
    Sparta vyhazuje až na zakázané uvolnění, hra se vrací do útočného pásma Karlových Varů.

13:34
    Hra se přesouvá z jednoho konce ledové plochy na druhý, ovšem ani jeden celek si nevytvořil vyloženou šanci.

14:08
    Až nakonec Tomáš Mikúš pálil z kruhu, ale minul klec hostů.

14:32
    Petr Vrána se trefil přímo do Tomáše Závorky, který tak neměl moc práce.

15:01
    Od modré pálil Tomáš Dvořák, jehož ránu stačil Závorka vyrazit betonem.

16:02
    Kotouč se snažil dostat za záda Machovského Martin Kohout, ke štěstí Sparty trefil Tomáše Pavelku, který byl ovšem blízko ke střele do vlastní branky.

17:25
    Gorčíkovo nahození uschoval sparťanský gólman pod svá křídla.

17:50
    Sparta se snaží navýšit své skóre, ale příliš se jim to nedaří.

19:01
    Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.

19:19
    Karlovarští příliš dlouho hledali vhodnou pozici ke střele, až svou šanci promrhali.

19:37
    Střely Sparty míří mimo branku domácích hokejistů.

20:00

Během první třetiny se dostala Sparta do dvoubrankového vedení. Prvně se prosadil Richard Jarůšek a o minutu později navýšil skóre Jiří Smejkal. Energetikům se podařilo ve dvanácté minutě snížit gólové manko. Autorem karlovarského gólu se stal Dávid Gríger. Po dvaceti minutách se tak odchází do šaten za stavu 1:2 pro Spartu. Druhé dějství začne v 18:44.

Oba celky krouží po ledové ploše a čekají na vhazování.

20:01

20:08
    Karlovarští se ihned hrnou do útočné třetiny a snaží se překonat Machovského.

20:40
    Rachůnek našel volného Fleka, který se ještě snažil nabít Balánovi, který kotouč promáchl. Kdyby ovšem Flek rovnou dorážel, mohly se Karlovy Vary radovat.

21:01
    První vyloučení zápasu. Na trestnou lavici míří Stanislav Balán (KVA) za krosček.

21:23
    Sparta sice na krátký okamžik zakotvila v obranném pásmu Energie, následně se však Karlovarští dostali do hry a ještě stihl zatopit pod kotlem hostů.

21:57
    Matic Podlipnik vyhazuje až k brance Sparty.

22:15
    Nádherná sólo akce v podání ROBERTA ŘÍČKY, který zmátl všechny, co mu stály v cestě a nakonec se sám dostal v přesilové hře do zakončení. Asistence: Petr Vrána

23:25
    Energetici se dostávají do útočné třetiny a hledají vhodnou pozici ke střele.

24:00
    Hostujícímu celku se daří osvobodit.

24:33
    Beránek našel Kohout, ovšem do přihrávky byla vložena hokejka jednoho ze sparťanů, tudíž se puk ke Kohoutovi ani nedostal.

25:04
    Kohout zaváží puk do útočné třetiny, kde energetici nadále bojují o kotouč.

25:25
    Hosté se ale opět osvobozují. Ke střele se dostal Jiří Smejkal, který minul bránu Závorky.

26:03
    Richard Nejezchleb pálil od modré, ale byl v ofsajdu.

27:11
    Přesilovou hru si zahrají také Karlovy Vary. Na trestnou lavici míří Tomáš Pšenička (SPA), který se provinil podražením.

27:30
    Daniel Krejčí vypálil od modré čáry, ale Matěj Machovský ukryl kotouč pod své betony.

27:45
    Sparta se snažila na několikrát osvobodit, ale karlovarští hokejisté se nenechali vypudit z útočné třetiny.

28:07
    Sice se hostům podařilo poslat kotouč od své brány, ale v mžiku byli energetici zpět před brankou sparťanského gólmana a snažili se ho přemoct.

29:02
    V přesilové hře se nepodařilo karlovarským hrdinům překonat Machovského.

29:58
    Sparta se pokouší proniknout skrze obranu Karlových Varů. I když se však hostům podaří dostat do útočného pásma, nijak nepřekvapí Tomáše Závorku.

30:55
    Energie má nepřesné přihrávky, kdy se častokrát stane, že kotouč skončí na holi soupeře.

31:08
    ROBERT ŘÍČKA z rohu nahazoval před branku, kotouč však propadl Závorkovi mezi ramenem a tyčí. Asistence: Richard Jarůšek

31:58
    Sparta Praha vyhazuje až na zakázané uvolnění, hra se přesouvá před branku hostů.

32:17
    Richard Nejezchleb pálil z mezikruží, ale dělovka za zády Machovského neskončila.

32:45
    Podlipnik střílel od modré, ale rána skončila mezi bránícími hráči.

33:03
    Gríger bravurně nahrál z otočky na MARTINA KOHOUTA, který zcela bez problému a s klidem propálil Machovského. Asistence: Dávid Gríger, Ondřej Beránek.

33:41
    Další vyloučení na straně Sparty. Na trestnou lavici míří Filip Hanták (SPA) za držení.

34:00
    Ve vlastním oslabení se dostal ke kotouči PETR VRÁNA, který si položil Závorku na ledovou plochu a trefil se pod víko domácí brány. Asistence: Robert Říčka.

34:31
    Karlovarští se však zabydleli v útočné třetině. Petr Stloukal pálil od modré, ale minul klec hostů.

34:50
    Střela Podlipnika orazítkovala jen betony Matěje Machovského.

35:25
    Ránu poslal také Daniel Krejčí, kotouč se však odrazil od brusle jednoho z bránících hráčů.

36:40
    Výborná souhra Sparty. Tomáš Dvořák zpoza branky nahrál na Roberta Říčku, kterého od gólu odvrátil Tomáš Závorka.

36:58
    Vránova střela skončila jen v ochranné síti za Závorkou.

37:07
    Mezi Šenkeříkem a Jarůškem došlo k menší potyčce.

37:07
    Za potyčku si vysloužil Richard Jarůšek (SPA) dvě minuty za hrubost.

37:30
    Energie se drží v útočné třetině a hledá vhodnou pozici ke střele.

37:46
    Spartě se daří osvobodit z karlovarského sevření. Energetici se znovu snaží dostat přes důslednou obranu Sparty.

38:18
    Krejčí pálil zcela mimo branku.

38:29
    Na dvě minuty za podražení odchází Jan Piskáček (SPA). Energii čeká 39 vteřin dvojité přesilové hry.

38:50
    Energetici využili dvojitou přesilovou hru. Plutnar pálil z mezikruží, střelu ještě stačil tečovat TOMÁŠ RACHŮNEK, který snižuje gólové manko Karlových Varů. Asistence: Michal Plutnar, Jakub Flek.

39:43
    Do konce druhé periody zbývá necelá minuta.

40:00

Během druhé třetiny Sparta přidala další tři branky, o které se postaral Robert Říčka a Petr Vrána. Energetici se radovali jen dvakrát, díky gólu Martina Kohouta a také po využití dvojité přesilové hry, kdy se prosadil Tomáš Rachůnek. Třetí třetina začne v 19:35.

40:01

40:05
    Sparta se dostává do útočné třetiny, kde její snažení končí. Do akce se na druhé straně pouští Energie.

40:35
    Sparta hraje v plném počtu.

40:41
    Dělovku Sičáka ukryl Machovský do lapačky.

40:45
    Dva kotouče po sobě v ochranné síti. Bude se znovu vhazovat.

41:37
    Energie vyhazuje na zakázané uvolnění, hra se přesouvá před Závorku.

42:07
    Sparta se dobře tlačí do útočného pásma, ke střele se dostane však zřídka.

42:30
    Robert Říčka se dostal ke střele, ale čelil připravenému Závorkovi.

43:01
    Šenkeřík se pokoušel snížit gólové manko energetiků, ale jeho střela byla zastavena o mantinel za zády Machovského.

43:50
    Rachůnek zvedl nejednoho fanouška ze sedadla, když už to vypadalo, že se mu podaří kotouč dostat za záda Machovského, přišlo se na to, že střela mířila vysoko nad branku hostů.

44:19
    Za podražení si vysloužil dvouminutový trest Jiří Černoch (SPA).

44:20
    Domácí tábor se začíná řádně ozývat v ochozech a tlačí své oblíbence k vyrovnání.

44:43
    Matěj Machovský jen přesně nastavil lapačku proti Kverkově střele z kruhů.

45:10
    Pšenička nahazuje do útočné třetiny, kde se kotouče opět ujímá Energie a přesouvá se do obranného pásma Sparty.

45:30
    Karlovarští však po nepřesné rozehrávce pásmo zase opouštějí.

45:41
    Domácí ale zakládají další útok, kotouč však proletěl kousek od hokejky Fleka, Energie se vrací a bude bojovat o třetinu.

46:20
    Hosté hrají v plném počtu.

46:32
    Balánova střela škrtla Machovskému o rameno.

46:50
    Přes červenou zeď v podobě sparťanských hokejistů je velmi těžké se dostat. Energetici pouze nahodili kotouč do třetiny, ale k šanci se už nedostali.

48:35
    Závorka si připisuje další úspěšné zákroky proti hostujícím střelám.

49:16
    Karlovy Vary vyhazují až na zakázané uvolnění.

49:45
    Další zakázané uvolnění energetiků.

50:28
    Karlovarští mají problém se hrou Sparty, již několik vteřin si hosté drží Energii pod tlakem, kterému se nedaří uniknout.

51:55
    Energetici aktivně napadají rozehrávku Sparty, která nyní nemá šanci dostat se do útočné třetiny.

52:23
    Závorka si skvěle vychytal Tomáše Pšeničku.

52:34
    Na druhé straně se dostal do šance Ondřej Beránek, jehož střelu dorážel ještě Petr Šenkeřík.

52:34
    Dvouminutový trest si vysloužil Petr Kalina (SPA) za podražení.

53:25
    Karlovarští se snaží dostat před branku hostů.

54:01
    Když se už Kohoutovi podařilo zavést puk do třetiny, Vrána ihned vyhazuje.

54:34

54:35
    Výborná spolupráce energetiků. Gríger nahrál mezi nohy Kohoutovi, který bleskově nabil ONDŘEJI BERÁNKOVI, který okamžitě trefil volnou část Machovského branky. Asistence: Martin Kohout, Dávid Gríger.

55:39
    Karlovy Vary si zahrají další přesilovou hru. Zpytovat svědomí na trestnou lavici míří Tomáš Voráček (SPA) za napadení rozhodčího na pět minut + do konce utkání. Trest odpyká Tomáš Jandus.

57:05
    Beránek s Grígerem dostali kotouč do útočného pásma, ale nepřekvapili Machovského.

57:27
    Při přechodu do útočné třetiny se energetici dopustili ofsajdu.

57:45
    Spartě se daří osvobodit z karlovarského sevření.

58:08
    Do konce utkání zbývají dvě minuty.

58:51
    Plutnar pálil z první, ale netrefil Machovského klec.

59:06
    Podlipnik se ještě snažil překonat hostujícího brankáře od modré, ale marně.

59:49
    Energie zkouší hru v šesti bruslařích. Ke střele se dostal Richard Nejezchleb, ale trefil se přímo do náruče gólmana Sparty.

59:59
    Rána Ondřeje Beránka padla pouze do klína sparťanského brankáře.

Energii se ještě v závěru podařilo snížit na rozdíl jedné branky. Ondřej Beránek se střelecky prosadil.

Ode mne je pro dnešní večer vše, budu se těšit u dalšího onlajnu. Na počtenonu se loučí Kamila Ströerová. (20:10:49)

Kamila Stříteská Ströer

Góly a asistencie: 11. Gríger (Beránek), 34. Kohout (Gríger, Beránek), 39. Rachůnek (Plutnar, Flek), 55. Beránek (Kohout, Gríger) – 7. Jarůšek (Vrána), 8. Smejkal (Kudrna), 23. Říčka (Vrána), 32. Říčka (Jarůšek), 34. Vrána (Říčka)

Rozhodca: Kostourek, Grech – Gerát, Hynek