Třinec – K. Vary 2:1 (2:1 po s.n.) | HC Slovan – HK Riga 1:6 (kon.) | Trenčín – CSKA Moskva 1:16 (kon.)
Vítkovice – Sparta Praha 6:1 (kon.) | Třinec – Trenčín 6:3 (kon.) | HC Slovan – Vítkovice 0:6 (kon.)
K. Vary – CSKA Moskva 0:16 (kon.) | HK Riga – Sparta Praha 4:2 (kon.)
HC Oceláři Třinec
6:3 (4:2, 1:0, 1:1)
HK DUKLA Trenčín
cz Pondelok 06.08.2018, 15:00 • WERK ARENA, Třinec • President Cup

Utkání je u konce, z vítězství se radují domácí Oceláři! Třinečtí se tímto vítězstvím velice přiblížili postupu do play off, Dukla naopak jistě bude hrát ve skupině o celkové umístění. Slezané v závěrečné periodě přidali ještě jednu branku, na kterou o pár vteřin později Dukla odpověděla. Na konečném výsledku to ale nic nezměnilo. (17:10:00)

59:32
    Utkání se již pouze dohrává.

58:45
    Hosté jsou kompletní, Oceláři svou přesilovku nevyužili. V závěru početní výhody se domácí již ani nesnažili přejít do útočného pásma.

58:20
    Dukle se povedlo uzmout kotouč a vyhodit jej přes všechny čáry.

57:40
    Oceláři drží kotouč v útočném pásmu, k ohrožení Verešovy branky se ale zatím nepropracovali.

56:44
    Početní výhoda pro Oceláře. Marián Moško se ve snaze zabránit další třinecké akci dopustil nedovoleného zákroku.

56:09
    Chovaniak se snažil protlačit do zakončení, v posledním okamžiku mu v tom ale dobrým obranným zákrokem zabránil Latkóczy.

55:30
    Sudí chybně odpískali icing domácím, když hostující brankář vyjel rozehrát kotouč. Vhazovat se proto bude ve středovém kruhu.

54:43
    Po další akci Ocelářů se kotouč odrazil k Verešovi, který jej raději ukryl ve své lapačce.

54:11
    Oceláři se dostali do útočného pásma, dvě střely třineckého celku ale Vereše nijak nepřekvapily.

53:23
    Klimek si připisuje další úspěšný zákrok, tentokráte proti střele Moška od modré čáry.

53:00
    Hra najednou dostala nový náboj. Dukla po vstřelené brance viditelně ožila. Klimek musel zasahovat proti pokusu Chlebany.

51:46
    Dukla Trenčín právě vstřelila branku!
    Dukla ale přispěchala s bleskurychlou odpovědí! TIM DANIELČÁK dostal průnikový pas za třineckou obranu a tváří v tvář brankáři Klimkovi zachoval chladnou hlavu a zasunul kotouč mezi betony třineckého brankáře!

51:41
    Třinec právě vstřelil branku!
    Další akce domácích již končí v síti! Dan Chovaniak zavezl puk do útočného pásma a byť se hostujícím obráncům povedlo akci třineckého útočníka zastavit, tak na z druhé vlny střílejícího FILIPA TOMICZKA již nárok neměli. Verešovi střela propadla mezi betony! Bez asistence.

51:17
    Hra pokračuje v útočném pásmu Třince. Oceláři i nadále drží Duklu pod tlakem, na branku ale zatím nestřílejí.

50:40
    U hrazení v trenčínském pásmu zůstal ležet hostující Martin Benko, který nezvládl dobrzdit před mantinelem. Doufejme, že bude trenčínský útočník v pořádku.

50:08
    Oceláři jsou znovu v útočném pásmu, trenčínskou branku ale zatím nijak neohrozili.

49:09
    Po nebezpečné střele Mikloviče od modré se musel Klimek hodně obracet, aby zalehl poskakující puk.

49:00
    Dukle se povedlo vybojovat kotouč a přenést hru na druhou stranu kluziště. Klimek raději ukryl puk před dotírajícími protihráči.

48:25
    Slezané neustále kontrolují hru. Do další střelecké pozice se dostal Raszka, trefil ale pouze boční síť trenčínské branky.

47:49
    Oceláři drží kotouč v útočném pásmu, Vereše ale ohrožují jen sporadicky. V největší šanci byl Chovaniak, který ale pouze vyprášil Verešovu vyrážečku.

46:40
    Oceláři v poklidu ustáli oslabení a po jeho skončení se dostali do akce. Vereše ohrožoval Przybyla, slovenský brankář byl úspěšnější.

45:52
    Dukle se v přesilovce moc nedaří, Trenčínští se nemohou dostat z vlastního pásma.

45:09
    Oceláři se při vlastním oslabení dostali do protiakce, Kašpárek ale nedokázal obstřelit bránícího hráče.

44:32
    Přesilovka pro Duklu, útočným faulem se provinil Jan Gazur.

44:11
    Střela Petra Przybyly od modré čáry byla sražena, hostům v přečíslení pak dobrým zákrokem zabránil Častek.

43:34
    Dukla se dostala do rychlé protiakce, Svitačovi se ale nepovedlo trefit mezírku mezi Klimkovými betony. Třinecký brankář si následně poradil i se střelou Danielčáka.

43:05
    Po menším závaru před Verešem mohl střílet Kašpárek, v posledním okamžiku mu ale kotouč přeskočil čepel hole.

42:07
    Oceláři přenesli hru na druhou stranu, jejich akce ale skončila pouze lehkým nahozením na branku, se kterým si Vereš věděl rady.

41:42
    Martin Benko zkusil kličku do bekhendu, kotouč mu ale nesedl a skončil jen na Klimkově betonu!

41:42
    Trenčínský Martin Benko se dostal do sólového úniku, při kterém byl faulován Matějem Častkem. Trestné střílení pro Duklu!

40:43
    Oceláři rozehrávali poslední třetinu v početní výhodě, tu ale nevyužili. Po jejím skončení nicméně Kašpárek šikovně tečoval střelu od modré, Vereš měl co dělat, aby udržel kotouč před brankovou čárou.

40:01

Druhá třetina je za námi, Oceláři v ní přidali jednu branku a navýšili svůj náskok. Dukla byla aktivní v závěrečných minutách dvacetiminutovky, hokejisté Trenčína ale žádnou ze svých velkých šancí nevyužili.

40:00

39:31
    Další útočnou akci Třince hatí ofsajd.

39:00
    Dukle se v úvodu oslabení sice povedlo osvobodit, Przybyla ale bleskurychle zavezl kotouč zpět do útočného pásma. Oceláři ale zatím Vereše neohrozili.

38:12
    Oceláři se vymanili z tlaku a mohli jít do protiakce. V tom ale domácím zabránil faul Michala Hrušky. Přesilovka pro Třinec.

38:03
    Dukla se ze všech sil snaží o korekci stavu, proti Hruškovi ale dobře zasáhl Klimek.

37:43
    Do akce se tentokráte dostal hostující Svitač, který ale z mezikruží netrefil branku.

36:55
    Dukla ale nepolevuje na tempu a znovu se dostala do blízkosti Klimkovy branky. Pokus Šimíka ale nebyl přesný.

36:00
    Dukla se po delší době podívala do útočného pásma, kromě sražené střely od modré si ale Trenčínští nevypracovali žádnou další šanci.

34:49
    Przybyla adresoval pas do předbrankového prostoru, kde číhal Hykl. Brankář Vereš si ale celou akci pohlídal a vyrazil puk do středního pásma.

34:15
    Oceláři jsou kompletní. Se závěrem oslabení se ještě do šance znovu dral Przybyla, tentokráte ale netrefil branku.

33:25
    Na druhé straně mohl v oslabení udeřit Przybyla, své obtočení kolem branky ale k dokonalosti nedotáhl.

33:03
    Po fantastické kombinaci se do sóla řítil hostující Martin Benko! Slovenský útočník měl dostatek času a prostoru k zakončení, svou střelu ale poslal jen do připravené Klimkovy lapačky!

32:11
    Dukla se vymanila z tlaku, dostala se do útočné třetiny a vybojovala si přesilovou hru. Na trestnou lavici usedá třinecký Dan Chovaniak, který se provinil podražením.

31:11
    Po vhazování v útočném pásmu se kotouč dostal na modrou čáru, odkud pálil Hrůzek. Brankář Vereš byl připraven.

30:56
    Oceláři drželi kotouč v útočném pásmu, brankáře Vereše ale nijak neohrozili. Dukla se brání za cenu zakázaného uvolnění.

30:01
    Oceláři mohli jít do dalšího přečíslení, Kašpárkovi ale v rozhodujícím okamžiku utekl kotouč a z akce nic nebylo.

29:28
    Oceláři přidali na aktivitě, jejich akci ale zastavila nepřesná rozehrávka, po které kotouč skončil na icingu.

28:50
    Dukla tak znovu bude muset dohánět tříbrankové manko. Ke kotouči se znovu dostali Oceláři, jejich rozehrávku ale zastavil ofsajd.

28:02
    Nedáš, dostaneš! Dukla měla k dispozici několik dobrých šancí, ze vstřelené branky se ale radují Oceláři! Slezané se po získání kotouče dostali do rychlého přečíslení, které úspěšně z bezprostřední blízkosti zakončil MICHAL RAMIK! Asistence: Alexandr Kašpárek, Servác Petrovský.

27:39
    Klimek raději ukryl kotouč ve své lapačce před dojíždějícím Šebáněm, Dukla má v posledních dvou minutách více ze hry.

27:02
    Dukla přidala na tempu a nyní to jsou hráči slovenského celku, kdo diktuje tempo hry. Klimek ale zatím nemusel zasahovat.

26:08
    Obrovská šance Dukly! Trenčínští se dostali do přečíslení tří proti jednomu na jehož konci mohl do prázdné branky pálit Bečár! Než si ale slovenský obránce srovnal kotouč na holi, tak se do předbrankového prostoru natlačila čtveřice Třineckých, domácí hokejisté nakonec zabránili kotouči v cestě do sítě.

25:20
    Hosty nakonec od dalšího tlaku uchránil Verešův zákrok proti Kyselého střele. Hra je přerušena.

-126:53
    Třinečtí drží kotouč v útočném pásmu a navíc zvládají prostřídávat. Dukla má co dělat, aby vydržela bruslit s Oceláři, Vereš má hodně práce.

24:18
    O další dva střelecké pokusy se postaral Chovaniak. Třinecký obránce v první případě minul branku, ve druhém pak napálil Verešovu vyrážečku.

23:52
    Oceláři se velmi rychle vrátili do útočné třetiny, Kašpárkova teč Andrleho střely ale mířila vedle branky.

23:28
    Také Dukla předvedla rychlou útočnou akci, na konci přečíslení dvou proti jednomu bylo nahození Honzeka, se kterým si Klimek věděl rady.

22:25
    Na druhé straně se Oceláři dostali do přečíslení tří proti jednomu, zakončující Krčmarský ale netrefil branku.

22:02
    Honzek se snažil prokličkovat skrz čtveřici bránících hráčů, útočník Dukly se ale nakonec k zakončení nedostal.

21:30
    Vereš kryje také skákavé nahození Hrůzka od modré čáry. Vhazovat se bude po levé ruce trenčínského brankáře.

20:57
    Hykl byl hodně aktivní u trenčínské branky, po otočce kolem klece ale nedokázal zasunout puk za přesunujícího se Vereše.

20:14
    Druhá třetina začíná zakázaným uvolněním Dukly.

20:01

První třetina je u konce, o dvě branky jsou zatím lepší domácí Oceláři. Třinečtí si ve druhé minutě třemi góly vypracovali dobré vedení, Dukle se ale povedlo korigovat. Hráči s drakem na hrudi pak přidali čtvrtou branku, Trenčín ale znovu našel odpověď. Utkání je tak do dalších dvou třetin stále otevřené.

20:00

19:56
    V samotném závěru třetiny ještě mohli z protiakce udeřit hosté, Chudoba ale netrefil prudký pas.

19:22
    Oceláři se ještě v poslední minutě snaží o vstřelení další branky, v útočném pásmu se ale nemohou dostat od hrazení.

18:58
    Do další akce se dral hostující Benko, ten ale neuspěl proti bránícímu Bujákovi. Na druhé straně pak Vereš raději ukryl kotouč po nepřesné přihrávce Petrovského.

18:11
    Ani Trenčínským se příliš nevedlo, třinecká defenzíva si dobře pohlídala modrou čáru.

17:48
    Oceláři rychle přenesli hru na druhou stranu kluziště, k zakončení se ale nepropracovali. Do akce jde Dukla.

17:14
    Útočné růžky vystrčili také hráči Trenčína. Svitač se elegantně obtáhl kolem bránícího hráče a po vyjetí zpoza branky chtěl překvapit klečícího brankáře. Klime si ale místo pod horní tyčí pohlídal.

16:37
    Oceláři drží kotouč ve středním pásmu, do útočné třetiny se ale nemohou dostat.

15:38
    Slezané se znovu pustili do útočení, svou snahu ale tentokráte v žádný střelecký pokus nepřetavili. Dukla posílá kotouč do středního pásma.

14:44
    První třetina je hodně bohatá na góly! Dukla se po vybojování kotouče ve vlastním pásmu pustila do rychlé protiakce, která končí druhým gólem slovenského celku! Brankář Klimek neudržel střelu TIMA DANIELČÁKA, kotouč třineckému brankáři propadl mezi betony! Asistence: Matúš Šimík, Šimon Bečár.

14:13
    Třinečtí jsou znovu v útočné třetině, pokus Ciencialy od modré čáry ale byl sražen mimo branku.

13:36
    Hykl ke střele vybízel Hrůzka, ten ale netrefil branku. Kotouč se poté odrazil do středního pásma, puk je v moci Ocelářů.

12:50
    Oceláři jsou stále aktivnější, domácí jsou znovu nastěhováni v útočném pásmu. Hráči s drakem na hrudi ale brankáře Vereše zatím neohrozili.

11:47
    Oceláři přežili oslabení a po své další akci se znovu radují! MICHAL RAMIK si z rohu kluziště vybruslil až do předbrankového prostoru, svou střelou k tyči pak brankáři Verešovi nedal sebemenší šanci! Asistence: Petr Andrle.

11:26
    Oceláři jsou kompletní. O kotouč se dlouho bojovalo za brankou Trenčína, snahu Třince, který získal puk do své moci, ale nakonec zastavil ofsajd.

11:04
    Po chybné rozehrávce Dukly se do úniku dostal Alexandr Kašpárek, své sólo ale nedokázal zakončit!

10:21
    Dukla se usadila v útočném pásmu, ani jedna ze tří střel vyslaných na třineckou branku však úspěch nepřinesla.

09:50
    Oceláři začali oslabení velmi dobře, Slezané se již dvakrát osvobodili.

09:18
    Oceláři sice drželi kotouč v útočném pásmu, pak se ale Servác Petrovský dopustil nedovoleného zákroku, čímž oslabuje svůj tým. Přesilovka pro Duklu.

08:08
    Oceláři jsou kompletní. Kotouč se po útoku Třineckých odrazil na hostující střídačku, vhazovat se bude před Verešem.

07:26
    Oceláři se v oslabení dostali do útočného pásma, pokus Hykla ale Vereše nijak nepřekvapil.

07:01
    Oceláři velmi dobře brání, Slezané navíc dlouho drželi kotouč za vlastní brankou, čímž ušetřili spoustu času.

06:30
    Dukle se nedaří dostat z vlastního pásma, do konce její přesilovky zbývá minuta.

06:00
    Trenčín je kompletní a má k dispozici další možnost ke korekci stavu. S kotoučem ale stále hrají Oceláři.

05:34
    Po vhazování v útočném pásmu se radují také hráči Dukly! Střela Šimona Bečára od modré byla tečována MARTINEM BENKEM, brankář Klimek byl bezmocný! Asistence: Šimon Bečár.

05:30
    Poměr sil na ledě se vyrovná. Patrik Buják ve středním pásmu nešetrně srazil Svitače, odsedí si proto dvě minuty na trestné.

04:48
    Oceláři drží kotouč v útočném pásmu, brankáře Vereše ale zatím neohrozili. Nejblíže byl Buják, jeho pokus od modré ale byl sražen vedle branky.

04:16
    Ocelářům se úvodní kombinace příliš nepovedla, po návratu do útočného pásma od modré pálil Chovaniak, trefil ale pouze připraveného Vereše.

03:45
    Trable Dukly pokračují, tým z Trenčína si nepohlídal střídání a hrál v šesti. Trest odpyká Damian Vaňo.

03:05
    Slezané se znovu tlačili do zakončení, pokus Samuhela ale byl sražen bránícími hráči.

02:16
    Oceláři jsou i nadále aktivnější, v další šanci ale neuspěl Petrovský, který z bezprostřední blízkosti trefil jen připraveného Vereše.

01:45
    Oddechový čas pro Trenčín.

01:45
    Tři góly v jedné minutě, Slezané jdou do tříbrankového trháku! Oceláři znovu zvládli vhazování ve středovém kruhu a po rychlé akci se znovu radují! DAN CHOVANIAK z levé strany vymetl pavučinky v rohu Verešovy branky! Asistence: Kryštof Krčmarský.

01:23
    Oceláři po buly získali kotouč a okamžitě přidávají druhou branku! Celou akci Slezanů vymyslel Dawid Wawrzkiewicz, který zavezl puk do útočného pásma. Po menší skrumáži v předbrankovém prostoru se prosadil FILIP SAMUHEL! Asistence: Filip Tomiczek.

01:12
    Další akce Třince již končí v síti! se po levé straně kluziště dostal do brejku, svou střelu z levého kruhu pro vhazování poslal pod horní tyč! Asistence: Jakub Hykl.

00:40
    Do úvodní šance utkání se propracovali Oceláři. Po akci Molina se v předbrankovém prostoru k zakončení tlačil Kašpárek, brankář Vereš byl však na svém místě.

00:01

Branku Ocelářů bude v tomto zápase hájit Jakub Klimek, v brankovišti Dukly pak bude operovat Matej Vereš.

President Cup 2018 pokračuje odpoledním programem, Oceláři Třinec a Dukla Trenčín sehrají svůj druhý zápas na turnaji. Oceláři v první klání po nájezdech porazili Karlovy Vary, Trenčín naopak inkasoval šestnáct branek od CSKA Moskva.

HC Oceláři Třinec: Halouzka, Klimek, Macura – Andrle, Buják, Cienciala, Častek, Hrůzek, Chovaniak, Kyselý, Molin, Mošnička – Gazur, Hykl, Kašpárek, Krčmarský, Kriščák, Ochman, Petrovský, Przybyla, Ramik, Raszka, Samuhel, Šotovský, Šutý, Tomiczek, Wawrzkiewicz.

HK Dukla Trenčín: Vereš, Gerhardt – Miklovič, Šándor, Lehocký, Chlebana, Hruška, Moško, Latkóczy, Bečár – Gajdošík, Orgonik, Svitač, Buchman, Benko, Chudoba, Honzek, Danielčák, Šimik, Kopecký, Šebáň, Vaňo..

Hockey Club Oceláři opět po roce hostí turnaj President Cup, tedy klání celků do šestnácti let. Zápasy budou probíhat v obou hokejových halách na Frýdecké ulici, ve středečním odpoledni poznáme vítěze čtvrtého ročníku President Cupu!

Ve dvaceti kvalitních duelech se o President Cup porve osm prestižních týmů z České republiky, Slovenska, Ruska a Lotyšska. Kvarteto tuzemských zástupců zůstává i pro letošní ročník nezměněno a do boje o pohár půjdou znovu Oceláři, Sparta, Karlovy Vary a Vítkovice. Chybět nebude ani ruský válec z Moskvy, své hokejové dovednosti ukáží také Dinamo Riga a Slovan Bratislava. Premiérově se naopak pod Javorovým představí mladší dorostenci Dukly Trenčín.

Hezké odpoledne z Třince! President Cup 2018 pokračuje druhými zápasy, ve velké WERK ARENĚ se proti sobě postaví domácí Oceláři Třinec a nováček turnaje Dukla Trenčín. Duel startuje v 15:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Daniel Ježek

Góly a asistencie: 2. Przybyla (Hykl), 2. Samuhel (Tomiczek), 2. Chovaniak (Krčmarský), 12. Ramik (Andrle), 29. Ramik (Kašpárek, Petrovský), 52. Tomiczek – 6. Benko (Bečár), 15. Danielčák (Šimík, Bečár), 52. Danielčák

HK DUKLA Trenčín: Vereš, Gerhardt – Miklovič, Šándor, Lehocký, Chlebana, Hruška, Moško, Latkóczy, Bečár – Gajdošík, Orgonik, Svitač, Buchman, Benko, Chudoba, Honzek, Danielčák, Šimik, Kopecký, Šebáň, Vaňo.