Claesová, Hochevarová – Kolocová, Kvapilová 2:1 (kon.) | Hermannová, Sluková – Štrbová, Dubovcová 2:0 (kon.) | Hermannová, Sluková – Carol, Maria 1:2 (kon.)
Amaranta, Ángela – Kolocová, Kvapilová 0:2 (kon.)
Claesová, Hochevarová
2
19 21 15
Kolocová, Kvapilová
1
21 14 13
cz Streda 01.08.2018, 10:30 • Court 5, Vídeň, Rakousko • World Tour 5* – Vídeň (ženy) • Skupina D

0:0
    Kristýna Kolocová s Michalou Kvapilovou prohrály úvodní zápas na majoru ve Vídni ve třech setech s americkou dvojicí Claesová, Hochevarová.

Češky rozehrály zápas výborně, po dramatickém prvním setu šly do vedení. Druhý set a především jeho závěr se ale Kolocové s Kvapilovou vůbec nevydařil. Do tiebreaku šly v lepším rozpoložení Američanky, ale české duo dlouhé dokazovalo své umění. Až do stavu 11:11 se ani jeden z párů nedostal do většího vedení. Následně přišly tři body v řadě pro Američanky a z toho se ani zkušené Češky už nedostaly. Na závěr přišel nepřesný servis Michaly Kvapilové.

V odpoledních hodinách se Kolocová s Kvapilovou utkají o postup ze skupiny se španělským párem Amaranta, Ángela. (11:24:30)

15:13
    Třetí set skončil.

15:13
    Michala Kvapilová se postavila znovu na servis. A závěrečný úder poslala český blokařka do sítě. Velká škoda, Češky dokázaly odvrátit dva mečboly. Ten třetí samy kazí nepřesným servisem.

14:13
    Po podání Kvapilové útočila Claesová jen do obrany Kolocové, která umístila následně svou smeč podél amerického bloku. Také Claesová s Hochevarovou si berou oddechový čas.

14:12
    Tentokrát byla pod tlakem servisu Kolocová, která zvládla těžkou pozici na síti a snižuje ztrátu v koncovce.

14:11
    Servis Hochevarové nadělal Češkám velké potíže. Kvapilová musela jen odevzdat míč a to potrestala Claesová. Tři mečboly!

13:11
    Brittany Hochevarová pokračuje za koncovou lajnou i po oddechovém čase. Americká polařka hledala Kvapilovou, která následně smečovala jen do anténky.

12:11
    Hochevarová na servisu. O pásku dokázala poslat Američanky znovu do vedení. Česká dvojice si po smolném okamžiku bere oddechový čas.

11:11
    Kolocová znovu na podání. Claesová byla pod tlakem, ale teď už dokázala položit míč do písku.

10:11
    Po servisu Kristýny Kolocové smečovala Claesová jen do bloku Kvapilové. Následně proměnila bodovku Kolocová a Češky se dostávají do vedení.

10:10
    Claesová právě na podání. Kvapilová stačila útočit přes blok a také přes soupeřku v poli. Srovnáno.

10:9
    A právě Kvapilová byla na podání. Claesová však smečovala zcela bez větších komplikací do diagonály.

9:9
    Stále není nic rozhodnuto. Kvapilová dokázala srovnat krok dalším blokem.

9:8
    Ve střední části setu mají navrch Američanky. Po servisu Kolocové se bez potíží prosadila Hochevarová.

8:8
    Češky ale dvě nepovedené výměny rychle napravují. Kvapilová zatloukla míč do písku.

8:7
    Dvoubodové minisérie pokračují. Kvapilová měla potíže s přihrávkou a vše se podepsalo na nepřesném útoku.

7:7
    Ani americká dvojice se nevzdává. Claesová smečovala po delší době a hned z toho byl parádní úder křížem.

6:7
    A Češky jdou znovu do nejmenšího možného vedení. Kvapilová se snad poprvé v zápase prosadila také blokem.

6:6
    České duo však bleskově srovnává stav rozhodujícího setu. Kvapilová se tentokrát nemýlila smečí po lajně.