Portugalsko – Taliansko 4:3 (po pr.)
Portugalsko
4:3 (1:0)
Taliansko
cz Nedeľa 29.07.2018, 18:30 • OmaSp Stadion (Seinajoki) • Majstrovstvá Európy U19 • Finále

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 6:11. Střely mimo: 11:7. Rohy: 10:9. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 18:21. (21:26:00)

Je konec! Dnešní finálové utkání nabídlo vše, co kvalitní zápas musí nabídnout! Viděli jsme hned sedm branek a hlavně ofenzivní podívanou. Portugalsko se sice dostalo do dvoubrankového vedneí, avšak Italové během minuty dokázali srovnat. Utkání tak dospělo do prodloužení, které nakonec lépe zvládli Portugalci, kteří se tak stávají mistry Evropy hráčů do devatenácti let!

120
    Bude se hrát ještě jedna minuta.

120
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Jota, přichází Moura.

119
    V závěru se dostal k pohotové střele Frattesi, který ale minul šibenici. Zřejmě poslední zakončení tohoto zápasu.

118
    Do konce zápasu nezbývá už moc času. Zdá se, že Portugalsko dokáže dohrát tento zápas do vítězného konce. Ještě ale nepředbíhejme, Italové se uchylují k závěrečnému náporu.

117
    Italové se snaží vstřelit vyrovnávací branku, stále se ale nemohou dostat na dostřel branky soupeře. Portugalsko výborně brání.

115
    Na hrací ploše to začíná vřít. Několik protihráčů se do sebe pustilo, hlavní sudí několikrát vytasil žlutou kartu.

113
    Kean se snažil oslovit volného Bellanovu, druhý jmenovaný ale nepochopil záměr svého parťáka. Virginia s výkopem nikam nespěchá.

111
    Dnešní utkání nabízí skutečně parádní fotbalovou podívanou. Už jsme dohromady viděli sedm branek, Portugalsko má i nadále blíže k vítězství.
    109. Pedro CORREIA - 4:3

109
    Portugalsko právě vstřelilo branku!
    Avšak ihned po rozehrávce si Portugalci berou vedení zpět! Jota poslal do šestnáctky centr, který si PEDRO CORREIA zpracoval hrudí a poté přízemní ránou nedal brankáři šanci.
    108. SCAMACCA - 3:3

108
    Itálie právě vstřelila branku!
    Italové to s vítězstvím berou opravdu vážně, znovu totiž srovnávají krok! Do pokutového území přiletěl náramně přesný centr, který v kýženou branku přetavil GIANLUCA SCAMACCA.

108
    Po levém křídle se do útoku vrhl Vinagre, který si ale kulatého nesmyslu moc neužil. Itálie na nic nečeká, okamžitě rozehrála.

107
    Také druhé prodloužení se nám rozběhlo, tentokráte si rozehrávku vzali na svědomí Italové. Ti opět budou muset dotahovat brankové manko.

105
    Žlutou kartu dostává Jota (Portugalsko).
    104. JOTA - 3:2

104
    Portugalsko si bere vedení zpět! JOTA si výborně pustil míč na pravačku a poté poslal na branku velice prudkou střelu, kterou Plizzari nedokázal vyrazit před sebe.

103
    Na opačné straně si Portugalsko přichystalo velice nebezpečný centr, který pouze proletěl šestnáctkou. Centr zřejmě ještě tečoval Bellanova.

101
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Trincao, přichází Pedro Correia.

100
    Italská reprezentace dostala další příležitost, zahrávala rohový kop. K hlavičce se natlačil Capone, který přinutil brankáře k zákroku.

99
    První prodloužení se zatím nese v hodně opatrném duchu. Je vidět maximální důležitost tohoto zápasu.

97
    Střídající Marcucci si vzal na starost rozehrávku volného kopu, na který si na zadní tyči naskakoval Kean. Druhý jmenovaný nakonec nedoskočil.

95
    Kousek za šestnáctkou si Jota narazil s Trincaem, avšak druhý jmenovaný trefil pouze kopačku soupeře. Následovat bude rohový kop.

94
    Vinagre se vydal po levém křídle až k vápnu, odkud nacentroval. Jeho nabídka nebyla vůbec dobrá, míč přeletěl i branku.

92
    Odstartovalo nám první prodloužení, úvodní rozehrávky se ujalo Portugalsko, které tentokráte bude hrát zprava doleva.

91
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Quina, přichází Santos.
    Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Tonali, přichází Marcucci.

91
    Začal první poločas prodloužení.

O osudu tohoto zápasu nerozhodlo devadesát minut, na řadu tak přijde prodloužení.

90+3
    Druhý poločas skončil.

90+3
    Žlutou kartu dostává Sandro Tonali (Itálie).

90+2
    Vypadá to, že se žádné branky už nedočkáme. Momentálně mají míč na kopačkách hráči Itálie.

90
    Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

89
    Portugalsko bylo blízko třetí branky. Na zadní tyči se mohla dvojice hráčů v červeném dostat k zakončení, na poslední chvíli ale centr změnil směr.

88
    Poslední minuty nám nenabízejí nic moc zajímavého. Před malým momentem si Portugalsko přichystalo volný kop, který ale nebyl nebezpečný.

87
    Correia si nyní rozhodně nebral servítky, kulatý nesmysl poslal nekompromisně na druhou stranu hrací plochy. Hrát s ním bude Plizzari.

86
    Na druhé straně se Tonalimu nepodařilo proniknout kolem Nunese, rychlý protiútok Portugalska přinesl nepovedený centr Vinagreho.

85
    Do zajímavé šance se dostal Quina, který to zkusil z ostrého úhlu. Jeho projektil nakonec dokázal Plizzari zneškodnit.

83
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Gomes, přichází Dju.

81
    Máme před sebou závěrečnou desetiminutovku. Ani jedno z mužstev nechce udělat žádnou chybu, která by mohla mít fatální následky.

80
    Correia se snažil vybojovat standardní situaci, nakonec se mu to ale nepodařilo, neboť hlavní sudí nechal pokračovat ve hře.

79
    Žlutou kartu dostává Gianmaria Zanandrea (Itálie).

78
    To je opravdu neskutečná zápletka. Zdálo se, že po druhé brance má Portugalsko vyhráno, avšak soupeř dokázal během minuty vyrovnat.

77
    Žlutou kartu dostává Moise Kean (Itálie).
    76. KEAN - 2:2

76
    To je neuvěřitelné, o pár vteřinek později je totiž vyrovnáno! Portugalsko naprosto propadlo při bránění útočného výpadu soupeře, zpětná přihrávka se dostala na kopačku MOISE KEANA, který vypálil do protipohybu brankáře.

76
    Žlutou kartu dostává Michele Cerofolini (Itálie).
    75. KEAN - 2:1

75
    Tak pozor, je tu totiž snížení! Capone poslal přihrávku za šestnáctku, kde se do balónu opřel MOISE KEAN. Rána italského útočníka zaplula přesně do brány, Italové ještě žhaví šance na vyrovnání.

74
    Na hrací ploše se začíná přiostřovat. Emoce neudržel Kean, jenž povalil k zemi protihráče. Italové mají k dispozici standardku.

73
    Máme před sebou závěrečnou dvacetiminutovku. Portugalsko se jeví velice přesvědčivým způsobem, Italům se na vyrovnávací branku krátí čas.
    72. TRINCAO - 2:0

72
    Je tu druhá branka Portugalska! Jota si famózním způsobem zpracoval míč, následně se ocitl tváří v tvář brankáři, kterého ale trefil pouze do nohy. Hrací předmět se ale odrazil k volnému FRANCISCOVI TRINCAOVI, který se nemýlil.

72
    Portugalsko se dostalo až do velkého vápna, kde to vzal sám na sebe Jota, jehož technická rána prosvištěla kousek vedle.

71
    Žlutou kartu dostává Jose Gomes (Portugalsko).

70
    Tonali dlouho nevěděl, co udělat s míčem, nakonec ho poslal vedle stojícímu Frattesimu, který ale s rozehrávkou rovněž váhá.

69
    Caponemu nevyšel manévr na levou nohu, následně ho v poklidu odzbrojil Vinagre. Portugalsko si dlouho pohrává s míčem.

68
    Bellanova si vzal na starost rozehrávku volného kopu z vlasntí polovny. Jemný bochánek ale poslal mimo dosah Zaniola.

67
    Žlutou kartu dostává Nicolo Zaniolo (Itálie).

66
    Až tentokráte se do zakončení dostal Scamacca, který pořádně vystrašil Virginiu. Portugalský brankář byl u své tyče včas.

65
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Tripaldelli, přichází Candela.

64
    Italové se sice nastěhovali před opačnou šestnáctku, směrem dopředu ale nic nevymysleli. Virginia se ujme rozehrávky od branky.

63
    Zároveň máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Portugalsko pomalu a jistě kráčí za pohárem, Italové musí vstřelit vyrovnávací branku.
    62. Trincao mířil vedle.

62
    Další pohotové zakončení Trincaa! Tentokráte zakončení z první těsně minulo branku, Plizzari si na míč ani nesáhl.

61
    Na opačné straně se do obrovské šance dostal Trincao, který ale svůj nájezd zakončil střelou nad břevno.

60
    Přihrávka z kopačky Frattesiho sice nenašla kýženého adresáta, i přesto se kulatý nesmysl stočil na nohu jiného spoluhráče.

59
    Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Capone, přichází Melegoni.

59
    Italská reprezentace přešla s míčem přes půlící čáru, posléze se ale nedostala přes hlouček protihráčů. Soupeř dobře přehušťuje prostor.

58
    Odpovědnost na sebe vzal Correia, který našel pouze hlavu Bettelly. Posléze ale následoval další faul, po kterém má Portugalsko šanci na reparát.

57
    Zanandrea si opět pomohl nedovoleným způsobem, tentokráte zezadu dojel Jotu. Portugalsko má k dispozici volný kop.

56
    Portugalsko se nikam nežene, vede totiž o jednu branku, která by zároveň mohla být tou poslední. Nyní bude Plizzari vykopávat.

55
    Patřičným důrazem si ve své šestnáctce pomohl Zanandrea, který tělem odstavil do míče Trincaa. Posléze volný míč zachytil Plizzari.

54
    Po delší době se k míči podíval také Plizzari, který ho ihned poslal na druhou stranu. Portugalsko se nyní pouze brání.

53
    Gomesovi se podařilo urazit dobrých třicet metrů, posléze si v souboji se Zaniolou pomohl faulem, což odhalil také hlavní sudí.

52
    K oné rozehrávce se postavil Fratessi, kterému se exekuce vůbec nepovedla, míč totiž skončil u prvního protihráče.

51
    Autového vhazování se ujal Correia, který ale našel pouze prostor, ve kterém se nacházel Tonali. Následovat bude rohový kop pro Italy.

50
    Zanandrea se rozhodl přenést hru na levou stranu, kde s míčem operoval Tripaldelli. Jeho velice pohotová rána skončila těsně vedle.

49
    Nedovoleným zákrokem si pomohl domácí Bettella, který lehkým kontaktem zavadil o Gomese. Portugalsko okamžitě rozehrálo.

48
    U postranní čáry vzorně zapracoval Bellanova, který se ještě dožadoval autového vhazování. Hlavní sudí je ale opačného názoru.

47
    Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní slovo si tentokráte vzali Italové. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.

46
    Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Pinamonti, přichází Kean.

46

Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku, o kterou se v nastaveném čase postaral Portugalec Jota. V prvním poločase jsme viděli velkou řadu vyložených šancí, a to zejména ze strany Portugalců. Několikrát se blýskl také brankář v opačném malém vápně.

45+2
    45+1. JOTA - 1:0

45+1
    Tak přeci jenom je tu úvodní branka! Gomes poslal centr na Trincaa, který přichystal míč na kopačku JOTY, jehož velice pohotová rána skončil až za Plizzarim. Tomu se říká branka do šatny!

45+1
    Vypadá to, že se v prvním poločase branky nedočkáme. V závěrečných vteřinách se ani jeden z celků nemůže dostat na dostřel.

45
    První poločas bude nastaven o dvě minuty.

43
    Na opačné straně se Bellanova dostal do dobré pozici na centr, míč ale poslal do nohy soupeře. I tak se k autu dostane Portugalsko.

42
    Jota je dnes při chuti. Tento talentovaný křídelník udělal pár kroků vpravo, načež tvrdou ránu poslal do zad Bettelly.

41
    To se ale vůbec nepovedlo, tentokráte ve vzduchu kraloval soupeře. Následně se svým zakončením neuspěl ani Gomes.

40
    Jotas i troufl na Tripaldelliho, který se s ním stačil vrátit a posléze odehrál míč na rohový kop. Portugalsko bude moci zahrozit ze vzduchu.

39
    První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.

38
    Portugalsko bylo znovu blízko úvodní brance, hlavičkující Correia jen těsně minul branku. Plizzari byl u tyče zcela bezmocný.

34
    Poslední minuty nenabízí nic moc zajímavého. Oba celky se i nadále snaží neudělat chybu, zatím sledujeme vyrovnané utkání.

33
    Jota se ještě snažil zachytit míč na hrací ploše, což se mu nakonec nepodařilo. Plizzari bude vykopávat od branky.

32
    Vinagre úspěšně přenesl hru na pravou stranu na Correiu, druhý jmenovaný si ale netroufl na průnik kolem přesily protihráčů.

31
    Italové se dostali k dalšímu rohovému kopu, který ale nepřinesl nic závratného. Naopak Correia uklidil balón do zámezí.
    30. Virginia v akci.

30
    Nyní se důležitým zákrokem blýskl brankář Virginia, který rukavicí zneškodnil střelu v podání Fratessiho.

29
    Hlavní sudí nařídil krátkou přestávku na doplnění tělních tekutin. I ve Finsku panuje velké vedro, což pociťují všichni zúčastnění.

28
    Další výstraha ze strany Portugalska! Z hodně velké dálky to zkusil Romain, který pořádně vystrašil brankáře Plizzariho.

27
    K oné rozehrávce se postavil křídelník Jota, který kroutil míč směrem do branky. Nakonec opět pohotově zasáhl Plizzari.

26
    Correia se dokázal prodat až do vápna, následně ale narazil na blok protihráčů, který zakročili za cenu rohového kopu.

25
    Vinagre to nemyslel vůbec špatně, centr se ale snášel mimo dosah Gomese. Druhý jmenovaný si navíc pomohl faulem.

24
    Nakonec z toho byl zisk rohového kopu, který obstaral středopolař Tonali. Jeho vzdušná nabídka našla na přední tyči Florentina

23
    Itálie se snaží najít cestičku k brance soupeře. Hráči v modrém proto volí přihrávky na krátkou vzdálenosti, Portugalsko ale skvěle napadá.

22
    Nepovedený centr tentokráte předvedl Zaniolo, který svůj pokus namířil do rukavic brankáře. Virginia okamžitě rozehrál po zemi.

21
    Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, branku jsme zatím neviděli. Mnohem nebezpečnější ale jsou Portugalci, Italové mají velké štěstí.

20
    Gomes se vydal napříč pokutovému území, nicméně ještě před samotným vápnem ho zastavil Zaniolo. Vše se obešelo bez faulu.

19
    Nyní se Tripaldellimu absolutně nepodařil odcentrovat, balón z jeho kopačky skončil daleko za brankou soupeře.

18
    Carmo se rozhodl zapojit do rozehrávky také brankáře Virginiu, který zatím nemusel řešit nic závratného. To Plizzari měl o poznání složitější práci.

17
    Aktivní pojetí hry trochu uvadlo. I tak se k autovému vhazování dostal obránce Vinagre, který našel pouze hlavu Frattesiho.

16
    Rohový kop nabídl obří zmatek v pokutovém území, nakonec je ale pískán ofsajd. I tak, velice slušná pasáž Portugalců.

15
    Aby toho nebylo málo, tak se k dalšímu zakončení dostal Gomes. Jeho projektil olízl boční síť, Plizzari si na míč přeci jenom sáhl.

14
    Portugalsko si přichystalo další šanci! V pokutovém území se k hlavičce dostal Nunes, který pořádně protáhl Plizzariho.

13
    Rohový kop také na druhé straně, tygřím skokem se ale po něm vrhl Plizzari, který kulatý nesmysl vyrazil daleko ze šestnáctky.

12
    Brankář Virginia si netroufl na rozehrávku po zemi, raději tak zvolil dalekonosný odkop kousek za středový kruh.

11
    Italové začínají svírat svého soupeře. V krátkém časovém sledu zahrávali druhý rohový kop, ten ale přinesl nepovedenou hlavičku Tonaliho.

10
    Míč se přeci jenom dostal na zadní tyč, kde Scamacca nedokázal propálit blokprotihráčů. Následovat bude rohový kop.

9
    Následně byl čistým zákrokem odzbrojen Quina, který si naložil pořádné sousto. Na druhé straně se ale Pinamonti do zakončení nedostal.

8
    Reprezentace Itálie si přichystala standardku z velké vzdálenosti, centrovaný míč z kopačky Fratessiho skončil v náruči brankáře.

7
    Portugalci to znovu zkoušeli po pravém křídle, Correiovi ale nevyšel první kontakt s míčem. Vhazovat tak bude jeden z protihráčů.

6
    Fantastická kolmice našela naběhnuvšího Jotu, který prodlužoval míč za sebe. Hlavička ale směřovala pouze do rukavic Plizzariho.

5
    Od pravé autové čáry vhazoval Bellanova, který si ve středu hrací plochy vybral Tonaliho. Druhý jmenovaný si ale neporozuměl s míčem.

4
    V úvodu velká šance! Z velkého úhlu to zkoušel Jota, který ale minul tři tyče. Po míči se ještě marně natahoval kolega Gomes.

3
    Poprvé se k míči dostal také soupeř. Konkrétněji to byl obránce Bettella, kterému se ale nepodařilo přenést hru na Pinamontiho.

2
    Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzalo Portugalsko, které bude hrát zleva doprava.

1

Portugalsko: Plizzari – Bellanova, Bettella, Zanandrea, Tripaldelli – Frattesi, Tonali, Zaniolo – Scamacca, Pinamonti, Melegoni
    Náhradníci: Cerofolini – Brignola, Candela, Capone, del Prato, Gabbia, Kean, Mallamo, Marcucci

Itálie: Virginia – T. Correia, R. Correia, Carmo, Vinagre – Luis, Florentino, Quina – Trincao, Gomes (C), Jota
    Náhradníci: Benjamin – Balde, P. Correia, Dju, Moura, Nunes, Queiros, Santos, Texeira

Rozhodčí: Munuera.

Portugalsko

Na opačné straně stojí nevyzpytatelné Portugalsko, které se v hlavní části turnaje dostalo do stejné skupiny, jako jeho dnešní soupeř. Portugalci pochopitelně postoupili z druhého místa, k čemuž stačil zisk šesti bodů. Doposud jediná porážka přišla právě od reprezentace Itálie, která v divoké přestřelce zvítězila 3:2. Portugalsko se v semifinále utkalo s Ukrajinou, která ale absolutně nezvládla úvodní třicetiminutovku. Soupeř totiž nasázel hned pět branek a o osudu tohoto zápasu tak bylo rozhodnuto. Portugalsko se radovalo z pohodlného vítězství poměrem 5:0, přičemž si po dvou brankách připsala dvojice Jota – Trincao.

Itálie

Fotbalisté Itálie se v hlavní části tohoto turnaje prezentovali velice dobrými výkony, která nakonec stačili na první pozici. Italové dohromady nastřádali sedm bodů, což plně stačilo k postupu. Tato reprezentace se ale potýkala s ofenzivní nemohoucností, neboť na své poměry nasázela málo branek (5). Italové přišli o body až v posledním skupinovém zápase, ve kterém remizovali s Norskem. Semifinálový souboj se udál mezi Francií a Itálií. Velkým favoritem tohoto zápasu byl prvně jmenovaný celek, který ale prohrál 2:0. Obě branky přišly už v prvním poločase, Francie tak doplatila na střeleckou smůlu. Dohromady totiž vystřelili šestadvacetkrát, avšak pouze šest střel mířilo mezi tři tyče.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Mistrovství Evropy hráčů do devatenácti let má před sebou finálový souboj, ve kterém se proti sobě představí Itálie a Portugalsko.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

David Suchý

Góly: 45+1. Jota, 72. Trincao, 104. Jota, 109. Pedro Correia – 75. Kean, 76. Kean, 108. Scamacca

Karty:   71. Gomes (POR), 105. Jota (POR), 115. Santos (POR) – 67. Zaniolo (ITA), 76. Cerofolini (ITA), 77. Kean (ITA), 79. Zanandrea (ITA), 90+3. Tonali (ITA), 115. Fratessi (ITA)

Portugalsko: Plizzari – Bellanova, Bettella, Zanandrea, Tripaldelli (65. Candela) – Frattesi, Tonali (91. Marcucci), Zaniolo – Scamacca, Pinamonti (46. Kean), Melegoni (59. Capone)

Taliansko: Virginia – T. Correia, R. Correia, Carmo, Vinagre – Luis, Florentino, Quina (91. Santos) – Trincao (101. P. Correia), Gomes (C) (83. Dju), Jota (120. Moura)

Rozhodca: Munuera