Austria – Wacker 2:1 (kon.)
FK Austria Viedeň
2:1 (1:1)
FC Wacker Innsbruck
cz Piatok 27.07.2018, 20:45 • Franz Horr Stadion, Vídeň • Rakúska Bundesliga • 1. kolo

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 6:4. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 5:4. Fauly: 6:15. (22:45:18)

Fotbalisté Austrie Vídeň na úvod nového ročníku rakouské bundesligy porazili Wacker Innsbruck 2:1, když úspěšně otočili nepříznivě se vyvíjející utkání.

Nováčka soutěže poslal do vedení v 19. minutě Zlatko Dedić, poločasovou přestávku ale svými brankami orámovali Alexander Grünwald a Alon Turgeman.

V závěrečné půlhodině Austria mohla několikrát svůj náskok zvýšit, měla k tomu obrovské šance včetně pokutového kopu, další branku už ale nepřidala. Hosté byli v útočné fázi velmi marní a brankáře Pentze nijak neohrozilil, naopak zápas dohrávali bez svého zraněného brankáře Knetta, kterého kvůli vyčerpanému počtu střídání musel v brance nahradit spoluhráč z pole Baumgartner.

90+6

90+6
    Velmi zbytečná žlutá karta pro Edmonwonyiho za zdržování hry při odkopu Baumgartnera.

90+5
    Austria hraje s míčem ve středu hřiště a proti oslabenému soupeři drží těsné vedení.

90+3
    Austria zamířila do otevřené obrany soupeře, Venutova střela ale neprošla až k Baumgartnerovi.

90+2
    Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Dominik Prokop, přichází Vesel Demaku.

90+1
    Rozhodčí Jäger prodlužuje druhý poločas o šest nastavených minut.

89
    Obrovská nepříjemnost pro hosty, když zraněný je brankář Knett a ten už zřejmě nebude schopen pokračovat a protože už Innsbruck má dostřídáno, tak brankářský dres si obléká Dominik Baumgartner.
    88. Neproměněná penalta.

88
    Domácí promarnili i pokutový kop! Míč si postavil Uroš Matić, jehož střelu Knett vyrazil na tyč a byť při dorážce ještě doklepl míč do sítě Venuto, tak ten už byl v jasném ofsajdu.
    87. Meusburger podrazil Venuta a rozhodčí píská pokutový kop.

87
    Penalta pro Austrii! Meusburger v pokutovém území podrazil Lucase Venuta a rozhodčí Jäger ukazuje na penaltový bod!
    87. Edomwonyi ve výborné příležitosti střílel jen do tyče.

87
    Edomwonyi znovu pohrdl navýšit vedení Austrie! Nigerijský fotbalista mohl využít šikovného přiklepnutí míče od Grünwalda, ovšem trefil jen tyč!

86
    Následný rohový kop Prokopa stáhl ze vzduchu brankář Knett.

85
    Grünwald se protáhl po levém křídle kolem Maaka, ten mu ale výborným skluzem stačil míč ještě ukopnout, jinak by domácí fotbalista mířil do gólové šance.

84
    Maakův centr doplachtil do rukavic brankáře Pentze, ten rozehrává na své spoluhráče.