Plíšková – Siniaková 2:1 (kon.) | Schmiedlová – Danilovićová sk 0:2 (kon.)
Olga Danilovićová
2
6 6
Utorok 24.07.2018, 09:09WTA Moskva - Moscow River Cup (tvrdý povrch) • 1. kolo

Anna Karolína Schmiedlová tak na tomto podujatí v Moskve končí, ale Slovensko má na tomto turnaji ešte jedno zastúpenie. Viktória Kužmová približne o 16:30 zabojuje na kurte proti veľkej favoritke a semifinalistke z tohtoročného Wimbledonu Görgesovej.

Aj z tohto zápasu vám ponúkneme náš online textový prenos, pekný zvyšok dňa želá Miroslav Revaj. (10:29:32)

Koniec zápasu

4:6
    GEM, SET, ZÁPAS Olga Danilović! Srbská tenistka ukončila tento zápas priamym bodom z podania a tak ovládla druhý set pomerom 6:4 a tak možno troška prekvapivo vyradila našu tenistku Annu Karolínu Schmiedlovú 2:0 na sety po hrách 6:2 a 6:4! O všetkom zrejme rozhodol nezvládnutý prvý set našej tenistky, ale hlavne trápenie po celý zápas na servise.

0-40
    Tri mečbaly pre srbskú tenistku!

0-30
    Druhý fiftín v rade pre podávajúcu hráčku na víťazstvo.

0-15
    Dôležité podanie zahájila Danilovićová úspešne.

4:5
    Koniec prestávky, podávať bude Olga Danilović.

4:5
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

4:5
    Tento pokus srbskej tenistky je už úspešný, takže Kaja stráca toto svoje podanie a Olga Danilovićová vyhráva v druhom sete 5:4! Srbská hráčka tak pôjde podávať na víťazstvo v tomto zápase!

40-A
    Olga Danilovićová získava druhý brejkbal v tejto hre!

40-40
    Ten sa však podarilo našej tenistke odvrátiť, naspäť na zhodu.

40-A
    A napokon tu je brejkbal pre srbskú tenistku!

40-40
    Dlhý úder našej tenistky končí v aute, presúvame sa tak na zhodu 40:40!

40-30
    Prvý gembal sa podarilo od siete Danilovićej odvrátiť.

40-15
    Dva gembaly na potvrdenie brejku.

30-15
    Aut z rakety srbskej tenistky, Kaja tak opäť vedie o jeden fiftín.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

15-0
    Priamy bod z podanie pre našu tenistku.

4:4
    Od siete prichádza presný úder našej tenistky, ktorá si tak berie späť stratené podanie a vyrovnáva stav v druhom sete na 4:4!

40-30
    Slovenská tenistka získava brejkbal!

30-30
    Je tu však presný volej od Danilovićovej a tak vyrovnáva na 30:30!

30-15
    Tesný aut z rakety podávajúcej hráčky, Kaja tak opäť vedie o jeden fiftín.

15-15

15-0
    Úvod podanie srbskej tenistke nevyšiel, fiftín pre našu tenistku.

3:4

3:4

3:4
    Situácia sa zopakovala a tak Kaja stráca toto podanie, čím sa jej súperka dostáva v druhom sete do vedenia 4:3! To už začínajú byť komplikácie pre našu tenistku.

30-40
    Presný return od Danilovićovej po čiare a tak Kaja čelí brejkbalovej hrozbe!

30-30
    Dlhý úder srbskej hráčky končí v aute, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Loptu získava Schmiedlová.

0-30
    Trápenie našej hráčky na podaní pokračuje, Danilovićová vyhráva o dva fiftíny.

0-15
    Úvod tohto podania našej tenistke nevyšiel a tak tu je fiftín pre srbskú tenistku.

3:3
    Aj sa tak stáva, čistou hrou vyrovnáva Danilovićová stav v druhom sete na 3:3!

0-40
    Olga Danilovićová po druhom servise získava šancu na čistú hru.

0-30
    Druhý fiftín v rade pre podávajúcu hráčku.

0-15
    Na úvod začína srbská tenistka priamym bodom z podania.

3:2

3:2

3:2
    Presným forhendom na čiaru ukončila Kaja tento gem, takže úspešne potvrdila brejk a ujíma sa vedenia 3:2 v druhom sete!

40-15
    Úder srbskej tenistky putuje von z dvorca, Kaja získava dva gembaly na potvrdenie brejku.

30-15
    Loptu získava Danilović.

30-0

15-0
    Kaja začína na úvod priamym bodom z podania.

2:2
    Úder srbskej tenistky zastavuje páska a tak Kaja aj v tomto prípade berie späť stratené podanie, čím vyrovnáva stav zatiaľ zaujímavého druhého setu na 2:2!

A-40
    V zápätí získava Kaja brejkbal!

40-40
    Aut z rakety podávajúcej hráčky a tak sa presúvame na zhodu 40:40!

30-40
    Prvý gembal sa podarilo našej tenistke odvrátiť.

15-40

15-30
    Danilovićová si pomohla kvalitným podaním a tak získava druhý fiftín v rade.

15-15

0-15
    Cestu za potvrdením brejku začala Danilovićová úspešne.

1:2

1:2

1:2
    Víťazný bekhend na čiaru od Danilovićovej a ak si srbská tenistka berie späť stratené podanie, čím sa dostáva v druhom sete do vedenia 2:1!

30-40
    Prvú hrozbu sa podarilo našej tenistke odvrátiť.

15-40
    Presný prechod na sieť od srbskej hráčky a tak Kaja bude čeliť dvom brejkbalom!

15-30
    Úspešný return srbskej tenistky a tak Danilovićová vedie o jeden fiftín.

15-15

0-15
    Cestu za potvrdením brejku však naša tenistka nezačala úspešne.

1:1
    Ten už Kaja po presnom údere na čiaru využíva a tak si berie späť svoje stratené podanie, čím vyrovnáva stav v druhom sete na 1:1!

A-40
    Úder podávajúcej hráčky zastavuje páska, druhý brejkbal pre našu tenistku.

40-40
    Danilovićová gembal nevyužíva, naspäť na zhodu.

40-A
    Gembal na potvrdenie brejku.

40-40
    Ten sa jej však nepodarilo, jej úder putuje von z dvorca. Presúvame sa tak na zhodu 40:40!

40-30
    Srbskej tenistke nevyšiel pokus o skrátený úder a tak Kaja získava brejkbal!

30-30
    Danilovićová si pomáha kvalitným podaním a tak to je po 30 na oboch stranách.

30-15
    Víťazný úder našej tenistky, ktorá sa tak vracia späť do vedenia o jeden fiftín.

15-15

15-0
    Úvod tohto podanie srbskej tenistke nevyšiel.

0:1
    Slovenská tenistka stráca aj na úvod druhého setu svoje podanie, čím sa Danilovićová ujíma vedenia 1:0!

30-40
    Napokon tu je brejkbal pre srbskú tenistku!

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Druhý fiftín v rade pre srbskú tenistku.

15-15
    Prvý bode v druhom sete aj pre srbskú tenistku.

15-0
    Kaja zahájila prvé podanie v druhom sete úspešne.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.

0:0

2:6
    Ktorý sa jej aj podarilo po priamom bode z podania využiť a tak ovládla prvý set pomerom 6:2! Kaje teda prvý set vôbec nevyšiel, stratila dve svoje podania a súperke nezvala ani jedno. Srbská tenistka teda ide v zápase do vedenia 1:0 na sety.

40-A
    Olga Danilovićová získava setbal!

40-40
    Ten sa jej ale nepodarilo využiť, Danilovićová si už postrážila tento servis a presúvame sa tak na zhodu 40:40!

40-30
    Napokon tu je dvojchyba podávajúcej hráčky a tak Kaja získava brejkbal na udržanie sa v prvom sete!

30-30

15-30
    Danilovićová vyťahuje bekhendnový volej od siete a získava tak druhý fiftín v rade.

15-15

15-0
    Kaja na sieti vytiahla presný skrátený úder a získava tak fiftín.

2:5

2:5

2:5
    Druhý pokus našej tenistky je už úspešný a tak Kaja znižuje stav prvého setu na 2:5! Olga Danilovićová však pôjde podávať na víťazstvo v tejto sade hry!

40-15
    Ten prvý sa podarilo jej súperke odvrátiť.

40-0
    Kaja získava tri gembaly na udržanie sa v prvom sete.

30-0
    Priamy bod z podania pre našu tenistku.

15-0
    Dôležité podanie zahájila Kaja úspešne.

1:5
    Danilovićová sa prezentuje úspešným dropšotom a tak vyhráva v prvom sete 5:1! Anna Karolína Schmiedlová tak ide podávať na udržanie sa v prvom sete!

30-40
    Napokon tu je gembal pre podávajúcu hráčku.

30-30
    Úspešný prechod našej tenistky na sieť a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

0-30
    Druhý fiftín v rade pre podávajúcu tenistku.

0-15
    Danilovićová zahájila podanie úspešne a tak získava fiftín na svoje konto.

1:4

1:4

1:4
    Anna Karolína Schmiedlová získava prvý gem v tomto zápase, ktorým znižuje stav prvého setu na 1:4!

40-15
    Dva gembaly pre slovenskú tenistku.

30-15
    Kaja si pomohla kvalitným servisom a opäť tak vedie o jeden fiftín.

15-15

15-0
    Konečne zahájila slovenská tenistka úspešne svoj servis.

0:4
    Ten sa jej aj podarilo využiť, takže potvrdila druhý brejk v zápase a ujíma sa vedenia 4:0 v prvom sete! Danilovićová je tak na najlepšej ceste ako získať tento servis.

30-40
    Olga Danilovićová po kvalitnom servise získava gembal na potvrdenie brejku.

30-30
    Po 30 na oboch stranách, Kaja zaznamenáva víťazný forhend po čiare.

15-30
    Priamy bod z podania pre Danilovićovú, ktorá tak vedie o jeden fiftín.

15-15
    Aut z rakety podávajúcej hráčky, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Danilovićová zahajuje cestu za obhajobou brejku ziskom fiftínu.

0:3

0:3

0:3
    Tento pokus už srbskej hráčke vyšiel, takže berie aj druhý servis našej tenistky a tým pádom sa ujíma vedenia 3:0 v prvom sete! To je veľmi zlý začiatok pre Kaju Schmiedlovú.

40-A
    Po chybe našej tenistky tu je však štvrtý brejkbal!

40-40
    Dlhý úder srbskej tenistky končí v aute, Kaja tak odvracia aj tretí gembal a presúvame sa na zhodu 40:40!

30-40
    Aj tú druhú, ale stále má Danilovićová jednu možnosť ako vziať našej tenistke druhé podanie v zápase.

15-40

0-40
    Tri brejkbaly pre srbskú tenistku.

0-30
    Trápenie našej tenistky na servise pokračuje, Danilovićová získava druhý fiftín v rade.

0-15
    Ani toto podanie nezačala Kaja úspešne, fiftín pre jej súperku.

0:2
    A ten je už aj využitý, takže Danilovićová potvrdila brejk a ujíma sa vedenia 2:0 v prvom sete!

40-A
    Švrtý gembal na potvrdenie brejku pre Danilovićovú.

40-40
    Slovenská tenistka zmazala aj tretí gembal, presúvame sa na zhodu 40:40!

30-40
    Kaja odvracia aj druhý gembal, takže Danilovićová má k dispozícii poslednú loptičku.

15-40
    Čistá hra srbskej tenistky to napokon nebude, Danilovićová má však k dispozícii ešte dva gembaly na potvrdenie brejku.

0-40
    Danilovićová získava tri gembaly na potvrdenie brejku.

0-30

0-15
    Danilovićová začala svoj servis úspešne a tak získava fiftín na svoje konto.

0:1
    Anna Karolína Schmiedlová stráca svoje úvodné podanie a tak ide Olga Danilović do vedenia 1:0 v prvom sete!

15-40
    Hneď v úvode zápasu získava Danilovićovú dva brejkbaly!

15-30
    Prvý fiftín v zápase pre našu tenistku, ktorá tak znižuje na rozdiel jedného fiftínu.

0-30
    Ani teraz sa našej tenistke nedarilo, druhý fiftín pre Danilovićovú.

0-15
    Kaja nezačala svoje podanie úspešne a tak fiftín získava jej súperka.

0:0

Obe tenistky sú už na kurte a venujú sa svojej rozcvičke, po ktorej sa toto stretnutie naplno rozbehne. Ako prvá začne na podaní slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Anna Karolína Schmiedlová a Olga Danilovićová. Predbežný začiatok je naplánovaný na 09:00.

V najbližších dňoch sa v Rusku bude konať tenisový turnaj WTA Moskva, ktorý bude mať aj slovenské zastúpenie. V prvom kole na antuke zabojuje Anna Karolína Schmiedlová o osemfinálovú účasť s Olgou Danilovićovou zo Srbska.

Anna Karolína Schmiedlová:
    Naša mladá nádej sa momentálne v rebríčku WTA nachádza na 835. mieste. V poslednej dobe disponuje celkom dobrou formou, na ITF turnaji v Budapešti sa dostala až do semifinále, kde však nestačila na ďalšiu slovenskú tenistku Kužmovú. Vo Wimbledone neprešla cez prvé kolo a na ďalších turnajoch bolo konečnou zástavkou štvrťfinále. V Rumunsku napokon vypadlo pomerne skoro v druhom kole so slabou hráčkou, ale v Rusku máš šancu na reparát.

Olga Danilovićová:
    Ešte len 17-ročná tenistka zo Srbska sa momentálne v rebríčku ATP nachádza na 187. mieste. Prevažne sa teda zúčastňuje turnajov ITF, naposledy sa jej podarilo vyhrať takýto turnaj v Nemecku. Potom sa však na ITF turnaji v Olomouci dostala len do osemfinále a sem do Moskvy sa takisto nekvalifikovala, ale napokon sa do hlavnej časti turnaja dostala ako lucky loser.

V tomto prípade hovoria papierové predpoklady v prospech našej tenistky. Verme tak, že sa Kaja dokáže prebojovať do ďalšieho kola.

Z miesta komentátora sa na vás teší Miroslav Revaj.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 09:00.