Plíšková – Siniaková 2:1 (kon.) | Schmiedlová – Danilovićová sk 0:2 (kon.)
Viktória Hrunčáková
0
1 0
Utorok 24.07.2018, 16:40WTA Moskva - Moscow River Cup (tvrdý povrch) • 1. kolo

Po Anne Karolíne Schmiedlovej tak dnes v Moskve končí aj Viktória Kužmová a tak už Slovensko na tomto podujatí nemá svojho zástupcu. Ja vám teda ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (17:38:51)

Koniec zápasu

6:0
    GEM, SET, ZÁPAS Julia Görgesová! Takže kanára napokon schytala naša tenistka v druhom sete a viac zrejme k tomu dodať ani netreba. Viktória nemala dnes proti veľkej favoritke zápasu žiadnu šancu, Görgesová teda pohodlne pokračuje v turnaju ďalej po výhre 2:0 na sety a po hrách 6:1 a 6:0!

40-15
    Situácia sa opakovala a tak Julia Görgesová získava dva mečbaly!

30-15
    Dlhý úder od Viktórie končí v aute, Görgesová tak opäť vedie pri dôležitom podaní o jeden fiftín.

15-15
    Úspešný return od našej tenistky, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Görgesová začína priamym bodom z podania.

5:0
    Koniec prestávky, podávať bude Julia Görgesová.

5:0
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:0
    Úder našej tenistky putoval do autu, takže Viky stráca aj toto podanie a prehráva v prvom sete 5:0! To teda signalizuje, že Julia Görgesová ide podávať na víťazstvo v zápase a znova sa môže pokúsiť nasadiť našej tensitke kanára.

A-40
    No a v zápätí po presnom returne získava Görgesová brejkbal!

40-40
    Ten sa jej však nepodarilo využiť, takže sa presúvame na zhodu 40:40!

30-40
    Dlhý úder nemeckej tenistky končí v aute, gembal pre Viktóriu.

30-30
    Po ese priamy bod, 30:30.

30-15
    Štvrté eso našej tenistky, ktorá tak znižuje stav hry na rozdiel jedného fiftínu.

30-0
    Nevynútená chyba od našej tenistky a tak Görgesová vyhráva o dva fiftíny.

15-0
    Presný return na čiaru od nemeckej tenistky, Viky tak nezačala ani toto podanie úspešne.

4:0
    Ten sa jej aj podarilo po ďalšom kvalitnom podaní využiť a tak vyhráva v druhom sete 4:0! To je už zrejme na sily našej tenistky, zvrátiť takýto nepriaznivý stav.

40-30
    Priamym bodom z podania získava Görgesová gembal na potvrdenie brejku.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Loptu získava Görgesová.

0-30
    Prvé problémy v zápase nemeckej tenistky na podaní, Viky vyhráva o dva fiftíny.

0-15
    Úvod podania nemeckej tenistke nevyšiel, fiftín pre Viktóriu.

3:0

3:0

3:0
    Presný return nemeckej tenistky, takže Julia Görgesová berie aj druhé podanie našej hráčky v druhom sete a ujíma sa tak vedenia 3:0 v druhom sete! Druhé dejstvo je teda podobné tomu prvému, pomaly sa tak zdá byť o osude tohto stretnutia rozhodnuté.

A-40
    Úder našej tenistky zastavuje páska, štvrtý brejkbal pre Görgesovú!

40-40
    Zhoda.

A-40
    Tretí brejkbal pre nemeckú tenistku!

40-40
    Po dlhšej dobe tu je víťazný úder z rakety našej tenistky, takže dramatický gem pokračuje ďalej.

A-40
    Druhý brejkbal pre nemeckú tenistku!

40-40
    Görgesová s ďalším víťazným úderom a tak ideme späť na zhodu.

40-A
    Tretí gembal v tejto hre pre slovenskú tenistku.

40-40
    Ostáva však nevyužitý, Viky vracia hru späť na zhodu.

A-40
    Úder našej tenistky zastavuje páska, takže tu je ďalší brejkbal pre nemeckú tenistku, už dvanásty v tomto zápase!

40-40
    Ani druhý pokus nebol úspešný a tak sa presúvame na zhodu 40:40!

30-40
    Je tu však už šiesta dvojchyba našej tenistky, ktorá tak stráca prvý gembal.

15-40
    Dva gembaly pre Viktóriu na zisk prvého gemu v druhom sete.

15-30
    Od siete tu je víťazný úder slovenskej hráčky, ktorá tak na svojom podaní vyhráva o jeden fiftín.

15-15
    Úder nemeckej tenistky putuje von z dvorca, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Trápenie našej tenistky na podaní pokračuje, fiftín pre jej súperku.

2:0
    Dlhý úder našej tenistky končí v aute a tak Görgesová čistou hrou potvrdila brejk, čím sa dostáva v druhom sete do vedenia 2:0!

40-0
    Nemecká tenistka si na sieti vybojovala tri gembaly na potvrdenie brejku.

30-0
    Priamy bod z podania pre Görgesovú, ktorá tak už vedie o dva fiftíny pri svojom servise.

15-0
    Cestu za potvrdením brejku začína nemecká tenistka úspešne.

1:0
    Tento pokus už nemecká tenistka využíva a tak berie hneď prvé podanie našej hráčky v druhom sete, čím sa dostáva v druhom sete do vedenia 1:0!

A-40
    Piata dvojchyba našej tenistky v tomto zápase a tak tu je aj štvrtý brejkbal pre Görgesovú!

40-40
    Výborne! Slovenská tenistka odvracia a tretí brejkbal a tak sa presúvame na zhodu 40:40!

40-30
    Po ese priamy bod, aj druhý brejkbal je odvrátený.

40-15
    Po dvojchybe tu je eso a tak Viky odvracia prvú hrozbu.

40-0
    Štvrtá dvojchyba našej tenistky prináša hneď na úvod druhého setu tri brejkbaly pre Görgesovú!

30-0
    Viky musela ísť cez druhé podanie, čo jej nevyšlo podľa predstáv a pri svojom servise prehráva o dva fiftíny.

15-0
    Úvod podania našej tenistke nevyšiel, Görgesová sa prezentuje ďalším presným returnom.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Viktória Kužmová.

0:0

6:1
    Esom na záver ukončila nemecká tenistka prvý set, ktorý získala jednoznačným pomerom 6:1 a takmer bol z toho kanár pre našu tenistku. Julia Görgesová teda napĺňa úlohu veľkého favorita tohto zápasu, dostáva sa po necelých 20 minútach do vedenia 1:0 v tomto stretnutí.

40-0
    Tri setbaly pre podávajúcu hráčku!

30-0
    Druhý fiftín v rade pre nemeckú tenistu, na jej konto zároveň pripisujeme štvrté eso.

15-0
    Začína úspešne a fiftín putuje na jej konto.

5:1
    Slovenská tenistka získava prvý gem v tomto zápase a tak aspoň odvrátila hrozbu kanára. Julia Görgesová však ide za stavu 5:1 podávať na víťazstvo v prvom sete!

40-A
    Druhým esom v zápase si Viky vybojovala gembal na udržanie sa v prvom sete.

40-40
    Ani ten sa jej však nepodarilo využiť, tento return už končí v aute. Naša hráčka tak ešte bojuje naďalej.

A-40
    Po kvalitnom returne získava Görgesová tretí setbal pri podaní našej tenistky!

40-40
    Forhend nemeckej tenistky putoval za základnú čiaru, takže sa presúvame na zhodu. Viky sa ešte teda drží v prvom sete.

40-30
    Prvú hrozbu sa podarilo našej tenistke po kvalitnom servise odvrátiť.

40-15
    A sú tu dva setbaly pri podaní našej tenistky pre Görgesovú!

30-15
    Druhý fiftín v rade pre nemeckú tenistku po tretej dvojchybe.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

0-15
    Viky začína dôležitý servis priamym bodom.

5:0

5:0

5:0
    Hneď ten prvý aj využíva, keďže úder našej tenistky putoval do autu a tak Julia Görgesová vyhráva 5:0 v prvom sete! Viktória Kužmová teda pôjde podávať na udržanie sa v prvom sete a hrozí jej aj nepopulárny tenisový kanár.

40-15
    Tretie eso v zápase na konte nemeckej tenistky a tak sú tu dva gembaly na potvrdenie brejku.

30-15
    Loptu získava Kužmová.

30-0
    Ďalší víťazný úder od semifinalistky tohtoročného Wimbledonu, takže vedie o dva fiftíny.

15-0
    Return našej tenistky putuje do autu, fiftín zase na konto podávajúcej hráčky.

4:0
    Tento pokus už nemecká tenistka využíva po presnom voleji na sieti a tak berie aj druhé podanie našej hráčky, čím sa ujíma vedenia 4:0 v prvom sete!

A-40
    V zápätí tu je však aj tretí brejkbal pre nemeckú tenistku po dvojchybe našej tenistky.

40-40
    Podarilo sa jej odvrátiť aj druhý brejkbal, takže sa presúvame na zhodu 40:40!

40-30
    Prvú hrozbu odvracia naša tenistka priamym bodom z podania.

40-15
    Julia Görgesová úspešne prešla na sieť a tak získava dva brejkbaly!

30-15
    Víťazný forhend v podaní nemeckej tenistky, ktorá tak opäť vedie o jeden fiftín pri podaní našej hráčky.

15-15
    Teraz však Viky umiestnila loptičku presne na čiaru, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Ani tento úvod podania našej tenistke nevyšiel, na svoje konto si pripisuje prvú dvojchybu.

3:0

3:0

3:0
    Julia Görgesová úspešne potvrdila brejk a tak vyhráva v prvom sete 3:0! To je zlý štart našej tenistky do tohto zápasu, ale ešte nieje nič stratené.

40-15
    Dva gembaly na potvrdenie brejku.

30-15
    Druhé eso v zápase na konte Görgesovej, ktorá tak opäť vedie o jeden fiftín.

15-15
    Nevynútená chyba podávajúcej hráčky, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Dlhý úder našej tenistky končí v aute, Görgesová zahájila cestu za potvrdením brejku úspešne.

2:0
    Brejkbal sa podarilo nemeckej tenistke využiť po víťaznom údere a tak vyhráva v prvom sete 2:0!

40-30
    No a hneď pri prvom podaní bude čeliť naša tenistka brejkbalovej hrozbe!

30-30
    Prvé eso v zápase na konte našej tenistky, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15
    Druhý fiftín v rade pre nemeckú tenistku.

15-15
    Úder našej tenistky zastavuje páska, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Viky začína priamym bodom z podania.

1:0
    Hneď ten prvý aj využíva po ese na záver a tak sa ujíma vedenia 1:0 v prvom sete!

40-15
    Nemecká tenistka získava dva gembaly.

30-15
    Druhý fiftín v rade pre Görgesovú.

15-15
    Prvý bod v zápase pre podávajúcu hráčku, po 15 na oboch stranách.

0-15

0:0

Prajem príjemné tenisové popoludnie všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Obe tenistky sú už prítomné na kurte a venujú sa svojej rozcvičke, po ktorej sa už toto stretnutie naplno rozbehne. Ako prvá začne na servis nemecká tenistka Julia Görgesová.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Julia Görgesová a Viktória Kužmová. Predbežný začiatok je naplánovaný na 16:30.

V najbližších dňoch sa v Rusku bude konať tenisový turnaj WTA Moskva, ktorý bude mať aj slovenské zastúpenie. V prvom kole na antuke zabojuje Viktória Kužmová o osemfinálovú účasť s Juliou Görgesovou z Nemecka.

Julia Görgesová:
    29-ročná tenistka z Nemecka je momentálne svetovou desiatkou a semifinalistka tohtoročného Wimbledonu. Pred účasťou na All England Clube sa zúčastnila ešte turnaja v Eastbourne, ale tam neprešla cez prvé kolo. Pred Wimbledonom nebola zrovna v najlepšej forme, ale semifinálová účasť ju určite povzbudí do ďalších turnajov.

Viktória Kužmová:
    Naša mladá 20-ročná tenisová nádej sa momentálne v rebríčku WTA nachádza na 55. mieste. Posledná forma slovenskej tenistky je veľmi impozantná, dokázala vyhrať ITF turnaj v Maďarsku. Predtým sa ešte predstavila aj na All England Clube, kde však vypadla hneď v prvom kole. Po úspechu v Maďarsku sa presunula na WTA turnaj do Švajčiarska, kde však troška prekvapivo skončila už v osemfinále.

Papierové predkola teda v tomto prípade hovoria v prospech nemeckej tenistky. My však verme, že Viky predvedie opäť jeden zo svojich obdivuhodných výkonov a minimálne potrápi svoju súperku.

Z miesta komentátora sa na vás teší Miroslav Revaj.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.