Astana – Midtjylland 2:1 (kon.) | Kluž – Malmö 0:1 (kon.) | Solún – Bazilej 2:1 (kon.)
D. Záhreb – Be'er Sheva 5:0 (kon.) | Škendija – Tiraspol 1:0 (kon.) | CZ Belehrad – FK Sūduva 3:0 (kon.)
Légia Varšava – Trnava sk 0:2 (kon.)
Škendija Tetovo
1:0 (1:0)
Sheriff Tiraspol
cz Utorok 24.07.2018, 20:15 • Gradski Stadion, Tetovo • Liga majstrov (predkolá) • 2. predkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

Ve 2. předkole Ligy mistrů se proti sobě utkají týmy FK Škendija Tetovo a FC Šeriff Tiraspol. Tato mužstva se spolu ještě neutkala a čeká je tak premiéra. V prvním utkání tohoto dvojzápasu se bude hrát na stadionu Gradski v Tetovu. Tento stánek nabídne kapacitu pro 15 000 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Mads-Kristoffer Kristoffersen a jeho asistenti Dennis W. Rasmussen a Victor Skytte (vš. DEN).

FK Škendija Tetovo:

Škendija se v prvním předkole utkala s walškým TNS. V prvním utkání hrálo Tetovo na své půdě a vedlo po poločase 2:0, když se trefili Emini a Ibraimi. Ve druhé půli vstřelil Ibraimi další tři branky a celkově tak dostal do sítě soupeře čtyři fíky. Škendija tak po výhře 5:0 šla do odvety v pohodě. Ovšem druhé utkání nabídlo velké věci a po poločase vedlo TNS 3:0. Ve druhé polovině utkání vstřelilo jen jednu branku a Tetovo tak nakonec postoupilo o jeden gól.

FC Šeriff Tiraspol

Tiraspol narazil v prvním předkole na gruzijské Torpedo Kutaisi. První poločas na půdě Torpeda skončil remízou 1:1. Ve druhé půli přidalo Kutaisi jednu branku a vyhrálo 2:1. Ve druhém zápase vedl Šeriff po prvním dějství 2:0. Ve druhé části přidal ještě jednu branku a vyhrál 3:0.

FK Škendija Tetovo: Zahov – Bejtulai, Musliu, Adili, Murati – Totre, Alimi (C) – Selmani, Emini, Junior – Ibraimi
    Náhradníci: Redjepi – Češmedjev, Imeri, Radeski, Šefiti, Taipi, Todorovski, Zajnulai

FC Šeriff Tiraspol: Mikulič – Sušič (C), Posmac, Kulušič, Cristiano – Kendyš, Kapič, Palič – Joalisson, Kamara, Badibanga
    Náhradníci: Pascenco – Anton, Balima, Baičiuč, Kovačevič, Oancea, Rodrigues

Rozhodčí: Mads-Kristoffer Kristoffersen – Dennis W. Rasmussen, Victor Skytte (vš. DEN).

Hráči již jsou na hrací ploše a utkání za pár chvil může začít.

1

1
    O úvodní výkop se postarala domácí Škendija.

2
    Hosté se pokoušeli něco vymyslet po levé straně, ale následně ztratili míč a domácí tak získali autové vhazování.

3
    Domácí kapitán Armend Alimi se provinil faulem, když podrazil Santose a následuje volný kop pro Tiraspol.

4
    Ovšem následný centr z volného kopu skončil u domácích hráčů, kteří se vydali do rychlého protiútoku, ale střelu Muratiho, která byla ztečovaná zlikvidoval brankář Mikulič! Následuje rohový kop pro Tetovo.
    4. Mikulič si poradil se ztečovanou střelou Muratiho.

5
    Jo Santos se opět pokoušel projít do vápna po levé straně, ale přes obranu Škendiji se nedostal, ale vybojoval pro svůj tým alespoň autové vhazování.

6
    Útok domácích skončil jen u brankáře soupeře, který chytil nepřesný centr do rukou.

7
    Hosté získali dvě autové vhazování v krátké době, ale následně přišla nepřesná přihrávka, kterou zachytil Adili.

8
    Remzifaik Selmani se nyní provinil faul na polovině soupeře a po domluvě rozhodčího se může pokračovat.

9
    Centr z kopaček domácích byl opět nepřesný a skončil jen v moci brankáře Mikuliče.

10
    Obrana Šeriffu měla menší problémy při rozehrávce, ale nakonec dostala míč do zámezí a Tetovo tak získalo autové vhazování.

11
    Ovšem následně to domácí zkusili po levé straně, což nebyl nejlepší nápad, jelikož ztratili míč.

12
    Po chvíli se Egzon Bejtulai dopustil nedovoleného zákroku na své polovině hrací plochy.

13
    Ovšem volný kop z kopačky hostujícího hráče byl hodně nepřesný a skončil jen vedle domácí svatyně.

13
    Kapitán Škendiji Armend Alimi se dostal ke střele z dvaceti metrů, ale skákající míč nezasáhl nejlépe a jeho pokus se vznesl nad bránu soupeře.

14
    Jo Santos se nedostal přes obránce a ještě se dopustil faulu.

15
    A další faul ze strany hostů, tentokrát ve středu hrací plochy. Zatím se jinak hraje hlavně ze zabezpečené obrany a až na šanci Muratiho jsme žádné větší příležitosti svědci nebyli.

16
    Bajtulai se krásně dostal přes obránce a poslal míč na levou stranu, odkud přišla přihrávka do vápna, kde šel domácí hráč Izair Emini k zemi a chtěl vybojovat pokutový kop, ale rozhodčí pouze rozpažil.

17
    Opět se hosté provinili nedovoleným zákrokem ve středu hrací plochy.

18
    Ovšem poté přišel nákop, který skončil u hostujícího obránce a ten hlavou posunul míč až do rukou svého brankáře.

19
    Jo Santos sice našel Rifeta Kapiće, ale ten se následně provinil faulem, když si nezpracoval míč příliš dobře.

20
    Ziguj Badibanga si skvěle zpracoval míč a následně vypálil zpoza vápna, ovšem jeho střela k pravé tyči skončila v moci brankáře Zahova.

21
    Následně se na druhé straně dostal po centru z pravé strany do zakončení hlavou Izair Emini, ale ten přestřelil hostující svatyni.

22
    Domácí ztratili míč při svém útoku, ale následně přihrávka hostů byla rovněž nepřesná.

23
    Selmani vybojoval autové vhazování na pravé straně na polovině soupeře.

24
    Nyní Škendija získala přímý kop z velmi dobré pozice po faulu hostujícího hráče.

24
    Shkëndija právě vstřelila branku! Je to gól a Škendija jde do vedení! K přímému kopu se postavil BESART IBRAIMI, který vypálil do mezery ve zdi na vzdálenější tyč a brankář Mikulič na tuto pumelici neměl nárok! Bez asistence.
    24. Besart IBRAIMI - 1:0

25
    Opět se domácí dostali ke střele, ale ta tentokrát skončila jen vedle hostující brány.

26
    Hosté se provinili dalším faulem ve středu hrací plochy a to je zatím jejich největší problém v dnešním utkání, jelikož díky těmto zákrokům lacině ztrácí míče.

28
    Centr hostů do vápna se poodrážel a následně přišla velmi dobrá střela Badibangy, kterou ale vyrazil Zahov na rohový kop!
    28. Zahov si poradil s touto velmi dobrou střelou Badibangy.

29
    Po rohu sice upadl hostující hráč ve vápně na zem, ale rozhodčí na tento kousek neskočil a následně domácí získali autové vhazování.

30
    Atmosféra se po vstřelené brance na poloprázdném stadionu, který ovšem má kapacitu pro 30 000 diváků přece jen rozproudila.
    30. Domácí Ultras jsou po vstřelené brance dost slyšet.

31
    Nyní jsou u míče opět hosté, kteří se snaží prokombinovat dopředu po pravé straně.

32
    Ale následně přišla hodně nepřesná přihrávka do běhu a bude to tak odkop od domácí brány, o který se postará Kostadin Zahov.

33
    Nyní přišel opět nedovolený zákrok z hostující strany ve středu hřiště a u míče tak je Škendija.

34
    Ta ale poté poslala pouze nákop, který skončil v moci Mikuliče.

35
    Nyní přišla střela z kopačky domácího hráče, ovšem ta letěla jen nad bránu Tiraspolu.

36
    A málem to bylo 2:0 pro domácí, ovšem zakončení Stenia Juniora odkopl před cestou do brány na poslední chvíli hostující obránce! Následuje tak rohový kop pro Tetovo.
    36. Hostující obránce odkopl míč před cestou do brány na poslední chvíli.

37
    Ovšem následný roh nic vážného nepřinesl a dopředu tak jde Tiraspol.

38
    Nyní je hra přerušena, jelikož domácí hráč potřebuje ošetření od lékařů.

39
    Domácí se sice dostali až do vápna, ale následná přihrávka byla zblokována a skončila v zámezí. Následuje rohový kop.

41
    Opět to byl Stenio Junior a opět to není branka na 2:0! Junior dostal fantastický centr do vápna odkud zakončoval hlavou, ale orazítkoval pouze pravou tyč!
    41. Junior orazítkoval pouze pravou tyč.

43
    Nyní se útočník Šeriffu ocitl v ofsajdovém postavení.

44
    Po chvíli přišel další faul ze strany hostů, konkrétně Badibangy, který se provinil šlapákem.

45
    Hosté se sice dostali do zakončení uvnitř vápna, ale střela z velkého úhlu skončila jen v boční síti.

45+1
    Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.

45+1
    Ibraimi posunul míč Juniorovi, ale ten to měl z těžké pozice a taky minul bránu soupeře.

45+1

První půle je u konce a Škendija zatím zaslouženě vede 1:0. Šancí bylo v prvním dějství hodně a skoro všechny měl domácí tým. Zatím jediná branka padla ve 24. minutě, když se přímého kopu ujal Ibraimi, který se trefil do mezery ve zdi ke vzdálenější tyči. O čtyři minuty později musel domácí brankář Zahov zasahovat proti dobré střele Badibangy. Ve 36. minutě odkopl Juniorové zakončení na poslední chvíli hostující obránce a o pět minut později Junior orazítkoval hlavičkou pravou tyč.

46
    Domácí se krátce po začátku druhé půle dostali do velké šance, ovšem zakončení Ibraimiho vyrazil brankář Mikulič!

47
    Nyní přišel faul na domácí polovině od Juniora, který sekl Paliće a uviděl žlutou kartu.

48
    Nyní má domácí brankář zdravotní problémy a je ošetřován na hrací ploše.

49
    Hosté sice dostali míč do vápna, ale následnou střelu vyrazil brankář Zahov mimo své tři tyče. Následuje tak rohový kop.

50
    Hosté získali autové vhazování na své polovině hrací plochy.

51
    Následně ale převzali balón na své kopačky domácí hráči, kteří se ale zastavili nějakých deset metrů před soupeřovou šestnáctkou.

52
    Poté to na sebe vzal Stenio Junior, ale tentokrát jeho střela zamířila vedle levé tyče.

53
    Centr hostů sice letěl do vápna, ale následně skončil jen v moci obrany Škendiji.

54
    Ve druhé půli se silně rozpršelo, což na kvalitě hry rozhodně nepřidá.

55
    Střela domácího hráče neměla razanci a tak si sní Mikulič lehce poradil a rozehrál protiútok svého mužstva.

56
    Nyní se hosté provinili faulem, když dostali míč do vápna.

57
    Besart Ibraimi sice dostal přihrávku za obranu, ale přitom se nacházel v ofsajdové pasti.

58
    Následně se hosté dopustili dalšího faulu při útočné akci.

60
    Hosté se sice dostali až do vápna soupeře, ale následně nepřišla žádná střela, jelikož obrana Tetova odkopla míč.

61
    Stále drží míč na soupeřově polovině Tiraspol, ale pořád se nemůže dostat k nějaké střele.

62
    Následně si k balónu sice čichli domácí hráči, ale opět ho pouze odkopli.

63
    Poté dostal dostal centr na levou stranu domácí hráč Ibraimi, ale klička na obránce Šeriffu nebyla úspěšná a přišel o míč.

64
    Nyní hosté získali přímý kop z velmi dobré pozice a je to podobné místo z jakého vstřelil první branku utkání Ibraimi.

65
    Ovšem tato střela Jo Santose byla zblokována a stav je tak stále 1:0 pro domácí.

65
    Střídání v týmu FK Škendija Tetovo: ze hřiště odchází Selmani, přichází Šefiti.

66
    Po centru hostů se dostal do zakončení Badibanga, ale jeho hlavička letěla hodně vedle domácí svatyně.

67
    Nyní Tiraspol získal volný kop na polovině soupeře, ale následný centr odhlavičkoval do zámezí domácí hráč.

68
    Rifet Kapić udělal velkou neplechu ve vápně svým centrem, který nakonec vyboxoval brankář Zahov.

69
    Poté se zkoušel na druhé straně prosadit Ibraimi, ovšem jeho zakončení bylo zblokováno.

70
    Domácí hráč velmi lacině přišel o míč a dopředu se tak vydal Tiraspol, který získal rohový kop z levé strany.

71
    Následně se do centru z rohu vložil hostující hráč do hlavičky, ale míč netrefil nejlépe a ten tak skončil nad bránou Zahova.

72
    Izair Emini dostal pravděpodobně do stehna a nyní je ošetřován na trávníku.

73
    Střídání v týmu FC Šeriff Tiraspol: ze hřiště odchází Kamara, přichází Baičiuč.

74
    Následně Tiraspol získal dva rohové kopy, ovšem ani z jednoho nepřišlo zakončení na domácí svatyni.

75
    Hosté jsou poslední minuty lepším týmem a nyní získali autové vhazování na polovině soupeře.

76
    Střídání v týmu FK Škendija Tetovo: ze hřiště odchází Totre, přichází Taipi.

77
    Junior se provinil faulem na pravé straně a Šeriff tak získal volný kop, po kterém bude mít i rohový kop, jelikož následná střela byla zblokována do zámezí.

78
    I tentokrát se sice dostal do zakončení hlavou hostující hráč, ovšem v záklonu pouze přestřelil domácí svatyni.

79
    Ibraimi to udělal naprosto výborně, když si přihrávku nechal na polovině hrací plochy projít mezi nohama a dostal se tak za obránce, následně dával míč na hranici vápna, ale tam střela jeho kolegy skončila vedle hostující brány.

80
    Následně se opět hosté provinili faulem na polovině domácích.

80
    Střídání v týmu FC Šeriff Tiraspol: ze hřiště odchází Kapič, přichází Rodrigues.

81
    Hra ve druhém poločase není příliš atraktivní, jelikož plochu stále zkrápí kapky deště a navíc se domácí tým zatáhl a tak se Tiraspol pokouší vstřelit vyrovnávací branku, ovšem to žádné tutovky se za celý zápas nedostal.

82
    Opět nákop hostů skončil jen u domácí obrany, která ale poslala nepřesný centr, ovšem nakonec Škendija získala autové vhazování.

83
    Ibraimi už ani není podporován a tak se do útoků vydává sám, ovšem proti početnější obraně zatím nemá šanci.

84
    Rodrigues se sice dostal s míčem na levou stranu, ale následný centr skončil jen v moci brankáře Zahova.

85
    S velkým štěstím prošla přihrávka domácích až na Ibraimiho a po chvíli přišla i střela z kopačky Eminiho, kterou vyrazil mimo svou bránu Mikulič.

86
    Střídání v týmu FK Škendija Tetovo: ze hřiště odchází Emini, přichází Češmedjev.

87
    Následný roh ale nic vážného nepřinesl a dopředu tak jde opět Tiraspol.

88
    Střela hostujícího hráče z dálky skončila jen těsně vedle pravé tyče domácí branky!
    88. Střela hostujícího hráče skončila těsně vedle pravé tyče.

88
    Střídání v týmu FC Šeriff Tiraspol: ze hřiště odchází Jo Santos, přichází Oancea.

89
    Nyní Škendija získala autové vhazování na polovině soupeře, po kterém vypálil Ibraimi, ale jeho pokus šel vedle levé tyče!
    89. Pokus Ibraimiho letěl vedle levé tyče.

90
    Nyní přišel faul z domácí strany, za který dostal žlutou kartu Murati.

90+1
    Rozhodčí nastavuje pět minut navíc.

90+1
    Žlutou kartu dostává Kulušič (FC Šeriff Tiraspol).

90+1
    Po centru hostů došlo ke sražení se dvou domácích hráčů a na hrací ploše už je lékař.

90+2
    Nyní hra pokračuje, ale následný centr opět ulovili hosté, kteří získali autové vhazování.

90+3
    Domácí se dopustili faulu na své polovině a Oancea tak bude zahrávat volný kop.

90+4
    Následný volný kop nebyl nijak nebezpečný, ale poté přišla střela hostujícího hráče, která byla sražená na rohový kop.

90+4
    Ovšem ani tentokrát rohový kop nenabídl nic velkého a následně se hosté provinili dalším faulem.

90+5
    Domácí drží míč na polovině soupeře, kde hrají bago a chtějí tak držet míč v bezpečí a brát výhru 1:0.

90+5

Je konec. Škendija si nakonec pohlídala na své půdě těsné vítězství 1:0. Šancí bylo v prvním dějství hodně a skoro všechny měl domácí tým. Zatím jediná branka padla ve 24. minutě, když se přímého kopu ujal Ibraimi, který se trefil do mezery ve zdi ke vzdálenější tyči. O čtyři minuty později musel domácí brankář Zahov zasahovat proti dobré střele Badibangy. Ve 36. minutě odkopl Juniorové zakončení na poslední chvíli hostující obránce a o pět minut později Junior orazítkoval hlavičkou pravou tyč. Ve druhém poločase se domácí zatáhli a u míče tak byl častěji Tiraspol, ovšem ten si nedokázal vytvořit žádnou velkou šanci.

Odveta se bude hrát příští úterý 31. 7. na půdě Tiraspolu od 19:00.

Fauly: 16:20.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (22:13:12)

Michal Raška

Góly: 24. Ibraimi

Karty:   47. Junior (SHK), 90. Murati (SHK) – 90+1. Kulušič (TRS)

Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 9:6. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 16:20.
    Škendija Tetovo: Zahov – Bejtulai, Musliu, Adili, Murati – Totre (76. Taipi), Alimi (C) – Selmani (65. Šefiti), Emini (86. Češmedjev), Junior – Ibraimi

Sheriff Tiraspol: Mikulič – Sušič (C), Posmac, Kulušič, Cristiano – Kendyš, Kapič (80. Rodrigues), Palič – Jo Santos (88. Oancea), Kamara (73. Baičiuč), Badibanga

Rozhodca: Mads-Kristoffer Kristoffersen – Dennis W. Rasmussen, Victor Skytte (vš. DEN)
    Utorok 31.07.2018
    Tiraspol - Škendija 0:0

Karty:   8. Kovačević (TRS), 78. Kendysh (TRS), 79. Rodrigues (TRS), 90. Kamara (TRS) – 36. Totre (SHK), 45. Selmani (SHK), 90+2. Bejtulai (SHK), 90+5. Zahov (SHK)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 13:4. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 14:12.