Norbert Gombos
2
6 6
Utorok 24.07.2018, 17:46Challenger Granby (antuka) • 1. kolo

To je už z mojej strany na dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (18:59:14)

Koniec zápasu

4:6
    GEM, SET, ZÁPAS Norbert Gombos! Druhý set už bol vyrovnanejší, ale napokon aj jeho víťazom sa stáva slovenský tenista, ktorý ho ovládol pomerom 6:4 a tak vyhráva tento zápas 2:0 na sety po hrách 6:1 a 6:1 a postupuje do ďalšieho kola na Challenger Granby.

15-40
    Dva mečbaly pre slovenského tenistu!

15-30
    Slovenský tenista opäť vedie o jeden fiftín.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

0-15
    Noro začína podanie úspešne a získava tak fiftín.

4:5
    Koniec prestávky, podávať bude Norbert Gombos.

4:5
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

4:5
    Kaiči Učida sa teda udržal v druhom sete, keď znižuje jeho stav na 4:5! Norbert Gombos však má servis na víťazstvo v tomto zápase.

40-30
    Po údere na telo nášho tenistu získava Učida gembal na udržanie sa v druhom sete.

30-30
    Presný return nášho tenistu, po 30 na oboch stranách. Príde gembal či mečbal?

30-15
    Štvrtá dvojchyba v zápase na Učidovom konte.

30-0
    Druhý fiftín v rade pre japonského tenistu.

15-0
    Dôležité podanie začína Učida úspešne a tak získava fiftín.

3:5
    Hneď ten prvý aj využíva, takže dokázal potvrdiť brejk a ujíma sa vedenia v druhom sete 5:3! Kaiči Učida teda ide podávať na udržanie sa v tomto zápase.

15-40
    Dva gembaly na potvrdenie brejku.

15-30
    Siedme eso v zápase na konte nášho tenistu.

15-15

0-15
    Noro začína toto podanie šiestym esom v zápase.

3:4

3:4

3:4
    Norbert Gombos si berie späť stratené podanie a tak sa v druhom sete dostáva do vedenia 4:3! Teraz potrebuje slovenský tenista potvrdiť brejk.

0-40
    Tri brejkbaly pre slovenského tenistu!

0-30
    Ani teraz sa podávajúcemu hráčovi nedarilo, Noro vyhráva pri jeho podaní o dva fiftíny.

0-15
    Tretia dvojchyba v zápase na konte japonského tenistu.

3:3
    Učida vyťahuje presný úder na čiaru a berie si tak späť stratené podanie! Japonský tenista vyrovnáva stav v druhom sete na 3:3, toto dejstvo je vzhľadom na prvý set prekvapivo vyrovnané!

40-15
    No a sú tu dva brejkbaly pre japonského tenistu!

30-15
    Dlhý úder nášho tenistu do autu, Učida získava druhý fiftín v rade.

15-15

0-15
    Noro začína servis úspešne a získava tak fiftín.

2:3

2:3

2:3
    Učidov úder zastavuje páska, takže Noro získava druhé podanie súpera v tomto sete, čím sa dostáva do vedenia 3:2!

40-A
    Po odvrátených gembaloch získava náš hráč brejkbal!

40-40
    Následne slovenský tenista úspešne prešiel na sieť a tak sa presúvame na zhodu 40:40!

40-30
    Aut z rakety podávajúceho hráča, Norbert odvracia prvý gembal súpera.

40-15
    Úder nášho tenistu zastavuje páska, dva gembaly pre Učidu.

30-15
    Druhá dvojchyba japonského tenistu v tomto zápase.

30-0
    Učida vyťahuje skrátený úder a vedie pri svojom podaní o dva fiftíny.

15-0
    Japonský tenista zahájil podanie úspešne.

2:2
    Eso na záver a tak slovenský tensita potvrdil brejk, čím vyrovnáva stav v druhom sete na 2:2!

15-40
    Čistá hra to napokon nebude, ale Noro má ešte k dispozícii dva gembaly.

0-40
    Tri gembaly a šanca na čistú hru pre slovenského tenistu.

0-30
    Po priamym bode z podania vyhráva Norbert o dva fiftíny.

0-15
    Slovenský tenista zahájil podanie úspešne, úder súpera putuje von z dvorca.

2:1

2:1

2:1
    Výborne! Norbert Gombos si berie späť svoje stratené podanie a tak prvým gemom v druhom sete znižuje jeho stav na 1:2!

40-A
    Aut z rakety podávajúceho tenistu, takže Noro získava brejkbal!

40-40
    Ten sa mu však nepodarilo premeniť, zhoda!

40-30
    Japonský tenista predviedol úspešný prechod na sieť a tak získava gembal na potvrdenie brejku.

30-30
    Bekhend od nášho tenistu opúšťa dvorec, takže to je po 30 na oboch stranách.

15-30
    Loptu získava Učida.

0-30
    Druhý fiftín v rade pre Norberta.

0-15
    Dlhý úder podávajúceho hráča končí v aute, fiftín pre nášho tenistu.

2:0
    Japonský tenista už tento pokus využíva a tak vedie v druhom sete 2:0!

A-40
    Kaiči Učida vyťahuje presný return a tak získava aj tretí brejkbal!

40-40
    Úder japonského tenistu zastavuje páska, takže sme späť na zhode!

A-40
    Slovenský tenista sa pokúsil o dropšot, ktorý mu však nevyšiel a tak Učida získava druhý brejkbal!

40-40
    Následne však už Noro vyťahuje presné podanie a tak sa presúvame na zhodu 40:40!

40-30
    Druhá dvojchyba nášho tenistu v tomto zápase a tak Kaiči Učida získava brejkbal!

30-30
    Po 30 na oboch stranách, Noro sa prezentuje úspešným prechodom na sieť.

30-15
    Opäť sa však Učida vracia späť do vedenia o jeden fiftín pri podaní nášho tenistu.

15-15
    Situácia sa zopakovala na druhej strane a tak Noro získava prvý bod v druhom sete.

15-0
    Noro však začína dlhým úderom do autu, takže fiftín ide na jeho konto.

1:0
    Japonský tenista zahajuje druhý set čistou hrou a ujíma sa vedenia 1:0!

40-0
    Kaiči Učida získava tri gembaly a šancu na čistú hru.

30-0

15-0
    Na úvod druhého setu musel ísť Učida cez druhé podanie, ale zvládol to a tak získava fiftín.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Kaiči Učida.

0:0

1:6
    Tento pokus nášho tenistu je tak už úspešný a tak Norbert Gombos vyhráva prvý set pomerom 6:1! V závere prvého setu však Učida začal byť nebezepčný, ale Noro to všetko zvládol a dostáva sa v stretnutí do vedenia 1:0!

40-A
    Druhý setbal pre slovenského tenistu!

40-40
    Dlhý úder nášho tenistu opúšťa dvorec a tak sme späť na zhode!

40-A
    Norbert Gombos získava setbal!

40-40
    Esom odvrátil slovenský tenista brejkbal a tak sa presúvame na zhodu 40:40!

40-30
    Napokon tu je brejkbal pre Učidu, japonský tenista teda ešte bojuje o udržanie sa v prvom sete!

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Príde setbal či brejkbal?

15-30

0-30
    Tretie eso v zápase na konto nášho tenistu, takže vedie o dva fiftíny.

0-15
    Aj Noro začína podanie úspešne a získava tak fiftín.

1:5
    Japonský tenista sa čistou hrou udržal v prvom sete, takže prvým gemom v zápase znižuje jeho stav na 1:5! Norbert Gombos však pôjde podávať na víťazstvo v prvom sete.

40-0
    Kaiči Učida získava tri gembaly na záchranu v prvom sete!

30-0
    Druhý fiftín v rade pre podávajúceho hráča.

15-0
    Začína úspešne a získava tak fiftín.

0:5
    Norbert Gombos potvrdil brejk a dostáva sa v prvom sete do vedenia 5:0! To teda znamená, že Kaiči Učida pôjde podávať na udržanie sa v prvom sete.

40-A
    V zápätí si slovenský tenista vybojoval gembal na potvrdenie brejku.

40-40
    Ani ten sa mu však nepodarilo využiť, Učidov úder opúšťa dvorec a tak sa presúvame späť na zhodu.

A-40
    Druhý brejkbal pre Učidu v tomto zápase!

40-40
    To sa mu však zatiaľ nepodarilo, presúvame sa na zhodu 40:40!

40-30
    Správna je tá prvá možnosť, keďže Učida umiestnil loptičku presne k čiare a získava tak šancu vziať si späť stratené podanie!

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Príde gemal či brejkbal?

15-30
    Tento úder od slovenského tenistu neprešiel cez pásku, Učida znižuje na rozdiel jednej loptičky.

0-30
    Presný úder na čiaru od nášho tenistu, ktorý tak vyhráva na podaní o dva fiftíny.

0-15
    Noro začína priamym bodom z podania.

0:4
    Tento pokus nášho tenistu je už úspešný a tak berie a druhé podanie svojho súpera v tomto zápase, čím sa v prvom sete dostáva do vedenia 4:0!

40-A
    Nevynútená chyba podávajúceho hráča a tak Norbert získava štvrtý brejkbal!

40-40
    Ani tretí brejkbal nedokázal náš tenista využiť, presúvame sa tak na zhodu 40:40!

30-40
    Úder nášho tenistu zastavuje páska, Norovi ostáva posledná brejkbalová možnosť.

15-40
    Prvú hrozbu odvracia Učida forhendom po čiare.

0-40
    Dlhý úder podávajúceho hráča končí v aute, Norbert teda získava tri brejkbaly!

0-30
    Norbert sa prezentuje presným returnom a tak vedie pri podaní súpera o dva fiftíny.

0-15
    Víťazný úder nášho tenistu, takže ani toto podanie nezačal Učida úspešne.

0:3

0:3

0:3
    Hneď ten prvý aj využíva a tak vyhráva v prvom sete 3:0! To je veľmi dobrý začiatok nášho tenistu v tomto zápase.

15-40
    Druhým esom v zápase získava náš tenista dva gembaly na potvrdenie brejku.

15-30
    Noro získava druhý fiftín v rade.

15-15

15-0
    Úvod podania však nášmu tenistovi nevyšiel, fiftín pre jeho súpera.

0:2
    A ten sa mu aj podarilo využiť, takže vyhráva v prvom sete 2:0 a pôjde podávať na potvrdenie brejku.

30-40
    Úder podávajúceho hráča končí na sieti, Noro tak získava prvý brejkbal v zápase!

30-30
    Priamy bod z podanie pre Učidu, po 30 na oboch stranách.

15-30
    Dlhý úder nášho tenistu končí v aute, takže Učida znižuje na rozdiel jednej loptičky.

0-30
    Aj tento fiftín putuje na konto nášho tenistu, Noro vyhráva pri podaní súpera o dve loptičky.

0-15
    Kaiči Učida začína svoje prvé podanie dvojchybou.

0:1
    Učidov úder zastavuje páska a tak si náš tenista udržal prvé podanie, čím sa dostáva do vedenia 1:0!

30-40
    Gembal pre slovenského tenistu.

30-30
    Po dvojchybe tu je eso nášho tenistu, 30:30.

30-15
    Prvá dvojchyba v zápase na konte nášho tenistu, takže Učida vyhráva o jeden fiftín.

15-15
    Teraz už musel ísť slovenský tenista cez druhé podanie, čo mu nevyšlo podľa predstáv a následne zahral loptičku len do pásky.

0-15
    Norbert začína stretnutie priamym bodom z podania.

0:0

Prajem príjemný tenisový podvečer všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Obaja tenisti sú už konečne prítomní na kurte a venujú sa svojej rozcvičke, po ktorej sa už toto stretnutie naplno rozbehne. Ako prvý začne na servise slovenský tenista Norbert Gombos. Po jednodňovom meškaní sa tak konečne Norbert dostáva na kurt a tak verme, že sa mu podarí naplniť papierové prognózy.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.

Tak napokon znova to je celé inak, toto stretnutie sa odohrá až niekedy poobede, zatiaľ je písaný čas 16:00! O všetkom vás však budeme včas informovať.

Stretnutie medzi Kaičim Učidom a Norbertom Gombosom by sa malo podľa dostupných informácii odohrať 24.7 o 02:00! Čas sa však môže meniť.

Aj naďalej je program v dejisku turnaja prerušený pre dážď. Stále ešte ostáva dohrať aj stretnutie, po ktorom by mali nastúpiť aktéri tohto zápasu. Zatiaľ teda nevieme, či sa dnes bude ešte pokračovať.

V dejisku stretnutia momentálne prší a pred týmto zápasom sa ešte nedohralo jedno stretnutia. Začiatok stretnutia medzi Učidom a našim tenistom je tak dosť otázne, o všetkom vás budeme včas informovať.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Kaiči Učida a Norbert Gombos. Predbežný začiatok zápasu je naplánovaný na 21:00.

V najbližších dňoch sa v Kanade bude konať tenisový turnaj Challenger Granby, ktorý bude mať aj slovenské zastúpenie. V prvom kole na tvrdom povrchu zabojuje Norbert Gombos o osemfinálovú účasť s Kaičim Učidom z Japonska.

Kaiči Učida:
    23-ročný tenista z Japonska sa momentálne v rebríčku ATP nachádza na 306. mieste a teda tenisovému svetu nieje známy. Forma japonského tenistu je dosť kolísavá, na kanadskej pôde sa mu však celkom darí, nedávno to vo Winnipegu dotiahol do štvrťfinále v rámci challengerového turnaja. Potom to už výraznejší úspech Učida nezaznamenal, zúčastňoval sa aj ITF turnajov.

Norbert Gombos:
    27-ročný slovenský tenista sa momentálne v rebríčku ATP nachádza na 181. mieste, čo ho radí na pozíciu slovenskej päťky. Posledná forma nášho tenistu nieje impozantná, dlhšiu dobu čaká na výraznejších úspech. Naposled sa dokázal kvalifikovať na Wimbledon, ale na All England Clube vypadol už hneď v prvom kole, bolo to však s neskorším zdolaným finalistom Andersonom.

Vzájomné zápasy:
    Doposiaľ sa proti sebe ešte títo dvaja tenisti nestretli.

Postavenie v rebríčku do úlohy favorita tohto zápasu stavia nášho tenistu. Uvidíme, ako to napokon celé dopadne, verme, že so šťastným koncom pre nášho tenistu.

Z miesta komentátora sa na vás teší Miroslav Revaj.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.