6 6
Damir Dżumhur
0
2 4
Pondelok 23.07.2018, 12:55ATP Hamburg - Hamburg European Open (antuka) • 1. kolo

Slovenský tenista sa tak postaral o veľké prekvapenie, kedže ako 113. hráč v rebríčku zdolal 24. hráča Damira Džumhura. Moje predzápasové prognózy sa teda naplnili, Džumhur má zlú poslednú formu a to sa podarilo Jozefovi skvelo využiť, keď stratil v tomto zápase len jedno svoje podanie. Trocha som sa obával, či nezanechá na ňom zlú stopu tých 6 nevyužitých mečbalov pri podaní súpera, ale Jojo následne svoj servis úspešne zvládol a v druhom kole ho čaká lepší z dvojice Ferrer/Molleker. Toto stretnutia však Jojo odohrá až najskôr v stredu, kedže zajtra ho spoločne s Martinom Kližanom čaká štvorhra.

S týmto konštatovaním s už teda lúčim a prajem vám ešte pekný zvyšok dňa. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (14:30:46)

Koniec zápasu

6:4
    GEM, SET, ZÁPAS Jozef Kovalík! Jojo si vybral najlepší možný čas na prvé eso v tomto zápase, ktorým tak ukončil druhý set výsledkom 6:4 a po výhre 2:0 na sety po hrách 6:2 a 6:4 tak vyradil Damir Džumhur z Bosny a Hercegoviny a bude pokračovať v druhom kole dvojhry na nemeckom turnaji ATP Hamburg!

40-30
    Siedmy mečbal v zápase pre Joja Kovalíka!

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Príde mečbal či brejkbal?

15-30
    Druhý fiftín v rade pre Džumhura.

15-15
    Situácia sa zopakovala na druhej strane, po 15.

15-0
    Dlhý úder Džumhura končí v aute, fiftín pre nášho tenistu.

5:4
    Koniec prestávky, podávať bude Jozef Kovalík.

5:4
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:4
    Až šesť mečbalov odvrátil Džumhur v tejto hre a tak sa ešte drží v zápase. Jozef Kovalík pôjde za stavu 5:4 podávať na víťazstvo v zápase, snáď sa to už nášmu tenistovi konečne podarí!

40-A
    Gembal na záchranu v tomto zápase pre Džumhura.

40-40
    Prichádza ďalší presný dropšot od nášho tenistu a ideme späť na zhodu!

40-A
    V zápätí si vybojoval gembal na udržanie sa v zápase.

40-40
    Neuveriteľné! Od siete vyťahuje Džumhur víťazný úder a zmazal aj tento mečbal nášho tenistu.

A-40
    Aut z rakety podávajúceho hráča a šiesty mečbal pre nášho tenistu!

40-40
    Džumhur úspešne obhodil nášho tenistu a odvrátil tak aj túto hrozbu.

A-40
    Džumhurov dlhý úder končí v aute, Jozef teda získava piaty mečbal!

40-40
    Štvrtá dvojchyba v zápase od Džumhura a tak aj ďalšia zhoda!

40-A
    Od siete tu je presný volej Džumhura a teda aj druhý gembal na udržanie sa v zápase.

40-40
    Jozef sa prezentoval víťazným forhendom po čiare, takže v dramatickej hre stále pokračujeme!

40-A
    Damir Džumhur úspešne prešiel na sieť a vybojoval si tak gembal na udržanie sa v tomto zápase.

40-40
    Napokon nie, späť na zhodu.

A-40
    Jozef Kovalík získava štvrtý mečbal! Snáď ho už aj využije.

40-40
    Dlhý úder od Jozefa končí v aute a tak sme späť na zhode! Jojo má problémy s ukončením tohto zápasu, ale stále je v lepšej pozícii.

A-40
    A je tu tretí mečbal pre slovenského tenistu!

40-40
    Je tu priamy bod z podania a tak druhý mečbal je tiež minulosťou. Škoda, ale toto nesmie nášho tenistu nijak zlomiť.

40-30
    Prvú hrozbu dokázal Džumhur odvrátiť presným úderom na čiaru.

40-15
    Jozef Kovalík získava dva mečbaly pri podaní súpera!

30-15
    Presný retunr od nášho tenistu, ktorý sa vracia späť do vedenia o jeden fiftín.

15-15
    Teraz Džumhur ukázal presný prechod na sieť, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Forhend po čiare od nášho tenistu, dôležité podanie tak pre Džumhura nezačalo úspešne.

5:3
    Ďalšia čistá hra od nášho tenistu a tak Jozef vyhráva v druhom sete 5:3 a to znamená, že Damir Džumhur pôjde po vyše hodine hry podávať na udržanie sa v tomto zápase!

40-0
    Dlhý úder od Džumhura končí v aute, Jojo má ďalšiu šancu na čistú hru!

30-0
    Situácia sa zopakovala, slovenský tenista vyhráva na podaní o dve loptičky.

15-0
    Od siete prichádza presný Jozefov úder na čiaru.

4:3

4:3

4:3
    Hneď ten prvý aj využíva a tak znižuje stav v druhom sete na 3:4! Damir Džumhur tak vylepšil stav z prvého setu, ale stále to má Jozef všetko vo svojich rukách. Potrebuje teraz zvládnuť svoje podanie.

15-40
    Po priamom bode z podanie získava Džumhur dva gembaly.

15-30

15-15
    Víťazný úder podávajúceho hráča, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Jozef vyťahuje na sieti presný volej a získava tak fiftín.

4:2
    Priamym bodom z podania ukončil Jojo tento servis, na svoje konto získava druhú čistú hru a vedie teda v druhom sete už 4:2! Jozef je tak na najlepšej ceste za cenným skalpom, ale ešte to nezakríknime.

40-0
    Presný úder na čiaru od nášho tenistu, Jozef tak získava šancu na čistú hru!

30-0
    Džumhurovi dropšoty nejdú tak ako nášmu tenistovi, Jojo vyhráva o dva fiftíny.

15-0
    Slovenský tenista zahájil servis priamym bodom z podania.

3:2

3:2

3:2
    Škoda. Jozef sa pokúsil o dropšot, ale ten doputoval len do siete a tak Damir Džumhur s veľkými ťažkosťami udržal toto podanie a znižuje stav v druhom sete na 2:3! Stále je však v lepšej pozícii náš tenista.

40-A
    Skráteným úderom od siete získava Džumhur piaty gembal v tejto hre.

40-40
    Jozef predviedol ďalší úspešný prechod na sieť a odvrátil aj tento gembal, zhoda!

40-A
    Gembal pre Džumhura.

40-40
    Tretím fiftínom v rade odvrátil Jojo aj posledný gembal, presúvame sa tak na zhodu!

30-40
    Ani druhý gembal Džumhur nevyužíva, ostáva mu posledná loptička na ukončenie gemu vo svoj prospech. Jednalo sa o tretiu dvojchybu v zápase od Džumhura.

15-40
    Čistá hra to už nebude, Džumhur sa snažil prehodiť nášho tenistu, ale loptička končí len v aute.

0-40
    Tri gembaly a šanca na čistú hru pre Džumhura.

0-30
    Druhý fiftín v rade pre podávajúceho hráča.

0-15
    Džumhur zahájil podanie úspešne a získava fiftín.

3:1
    Priamym bodom z podania potvrdil Jozef brejk a tak vyhráva v druhom sete 3:1! Slovenský tenista tak pokračuje v kvalitnej hre aj v tomto sete, nenechal sa rozhodiť ani strateným podaním.

40-30
    Džumhur dostal úder na telo, s ktorým si nedokázal poradiť a tak Jozef získava gembal na potvrdenie brejku!

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Príde gembal či brejkbal?

15-30
    Dlhý úder od nášho tenistu končí za základnou čiarou, Džumhur teda opäť vedie o jeden fiftín.

15-15
    Jozef si pomohol kvalitným prvým servisom a vyrovnáva na 15:15.

0-15
    Úvod podania nášmu tenistovi nevyšiel a tak fiftín získava jeho súper.

2:1

2:1

2:1
    Džumhur posiela svoj dlhý úder len do autu a tak si Jozef hneď berie svoje stratené podanie, čím sa dostáva v druhom sete do vedenia 2:1!

40-15
    Následne prichádza úspešný dropšot nášho tenistu a tak Jozef získava dva brejkbaly!

30-15
    Jojo sa pokúsil predchádzajúcu situáciu zopakovať, ale to mu nevyšlo a fiftín získava Džumhur.

30-0
    Jozef sa premiestnil na sieť a krásnym forhendovým volejom získava druhý fiftín v rade.

15-0
    Dlhý výmenu zakončil Džumhur do siete, takže fiftín pre nášho tenistu.

1:1
    Prvou dvojchybou v zápase zakončil Jojo tento gem a tak stráca prvýkrát v zápase podanie, čím Damir Džumhur vyrovnáva stav v druhom sete na 1:1!

30-40
    Džumhur si vynútil opakovanie výmeny, prichádza aut nášho tenistu a tak Jozef bude čeliť brejkbalu súpera!

30-30
    Situácia sa zopakovala aj na druhej strane, takže to je po 30 na oboch stranách. Prvé problémy nášho tenistu pri podaní.

30-15
    Aut z rakety Džumhura, druhý fiftín v rade pre nášho tenistu.

15-15
    Nasleduje presný forhend po čiare od nášho tenistu, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Úvod podania ale nášmu hráčovi nevyšiel, Džumhur umiestnil loptičku presne na čiaru.

1:0
    Damir Džumhur ešte vedie nejaké rozhovory s rozhodcom, tenista z Bosny a Hercegoviny je teda poriadne psychicky nalomený. Snáď už Jojo toto stretnutie dotiahne do úspešného konca.

1:0
    Aj v tomto prípade to musel skontrolovať rozhodca, ale bol to aut a tak Jozef prerazil hneď prvé podanie súpera v druhom sete, čím sa teda ujíma vedenia 1:0!

40-30
    Priamym bodom z podania Džumhur odvrátil prvú hrozbu.

40-15
    Ďalší nepresný úder Džumhura končí v aute, čo potvrdil aj rozhodca a tak Jozef získava dva brejkbaly na úvod druhého setu!

30-15
    Forhend podávajúceho hráča končí v aute, Jojo tak opäť vedie o jeden fiftín.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

15-0
    Úvod podania Džumhurovi nevyšiel, prvý fiftín v druhom sete pre nášho tenistu.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Damir Džumhur.

0:0

6:2
    Hneď ten prvý aj využíva, kedže dlhý úder Džumhura končí v aute a tak Jozef jednoznačne ovládol prvý set, ktorý získava pomerom 6:2! Damir Džumhur sa trápil hlavne na svojom podaní, čo Jojo dokázal využiť a tak vyhráva v zápase 1:0! Uvidíme, čo nám ponúkne druhý set.

40-0
    Jozef Kovalík získava tri setbaly!

30-0
    Druhý fiftín v rade pre nášho tenistu.

15-0
    Začína priamym bodom z podania a tak získava fiftín.

5:2

5:2

5:2
    Áno! Jozef ukázal ďalší presný prechod na sieť a berie aj toto súperove podanie. Slovenský tenista vyhráva v prvom sete 5:2 a bude podávať na víťazstvo v tejto sade hry!

40-30
    Správna je tá druhá možnosť, Džumhurovo trápenie na podaní pokračuje a Jozef môže spraviť veľmi dôležitý krok v prvom sete!

30-30
    Dlhý úder Džumhura končí v aute, po 30 na oboch stranách. Príde gembal či brejkbal?

15-30
    Loptu získava Kovalík.

0-30
    Priamym bodom z podania získava druhý fiftín v rade.

0-15
    Džumhur zahájil podanie úspešne a tak získava prvý fiftín.

4:2
    Krásny forhendový volej od siete v podaní nášho tenistu, takže Jozef na svoje konto získava prvú čistú hru a v prvom sete vyhráva 4:2! Zatiaľ sú to bezchybné servisy od nášho tenistu, ale ešte nieje koniec.

40-0
    Dlhý úder od Džumhura končí v aute, Jozef má šancu na zisk čistej hry.

30-0
    Slovenský tenista pokračuje kvalitným podaním a získava tak druhý fiftín v rade.

15-0
    Jozef začína podanie skráteným úderom a získava tak fiftín.

3:2

3:2

3:2
    Ani tento úder nášmu tenistovi nevyšiel, Džumhur tak s veľkými ťažkosťami udržal svoje podanie a znižuje stav v prvom sete na 2:3! Tenista z Bosny a Hercegoviny je však dosť nalomený, čo by mal náš tenista skúsiť využiť.

40-A
    Nevynútená chyba od nášho tenistu, takže druhý gembal pre podávajúceho hráča.

40-40
    Ďalšia zhoda, kedže Jozef zahral ďalší presný dropšot, na ktorý ešte Džumhur stihol reagovať, ale potom prišiel víťazný úder nášho tenistu.

40-A
    Po víťaznom údere získava Džumhur gembal.

40-40
    Túto hrozbu Džumhur odvracia po presnom podaní, presúvame sa tak opäť na zhodu!

40-30
    Úspešný return nášho tenistu a tak Jojo získava brejkbal!

30-30
    Od siete prichádza úder do protipohybu v podaní nášho tenistu a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

15-15
    Džumhur si pomohol kvalitným prvým servisom, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Slovenský tenista predviedol úspešný prechod na sieť a po chybe súpera získava prvý fiftín tejto hry.

3:1
    Výborne! Jozef ukončil svoj servis víťazným forhendom po čiare, čím teda potvrdil brejk a ujíma sa vedenia 3:1 v prvom sete. Už to len dotiahnuť do úspešného konca.

40-0
    Tri gembaly na potvrdenie brejku, úder od Džumhura zastavuje páska.

30-0
    Jozef pokračuje priamym bodom z podania a vyhráva o dva fiftíny. Je teda na najlepšej ceste potvrdiť brejk.

15-0
    Cestu za potvrdením brejku začal náš tenista úspešne, nepresný forhend súpera končí v aute.

2:1

2:1

2:1
    Výborne! Dlhý úder podávajúceho hráča končí v aute a tak Jozef získava prvé podanie svojho súpera v tomto zápase a ujíma sa vedenia 2:1! Po krátkej prestávke bude podávať na potvrdenie brejku. Mimochodom, v publiku má náš tenista veľkú podporu.

40-15
    Prvú hrozbu sa po priamom bode z podania podarilo Džumhurovi odvrátiť, náš hráč má však ešte dve loptičky na získanie súperovho podania.

40-0
    Tri brejkbaly pre slovenského tenistu po druhej Džumhurovej dvojchybe! Toto treba využiť.

30-0
    Jozef predviedol úspešný prechod na sieť a získava tak druhý fiftín v rade.

15-0
    Úvod tohto podania Džumhurovi nevyšiel, fiftín pre nášho tenistu.

1:1
    Víťazným úderom zakončil Jozef svoj prvý servis a vyrovnáva stav v prvom sete na 1:1! Úvod zápasu teda naznačuje, že budeme svedkami vyrovnaného stretnutia.

A-40
    Džumhurov return končí v aute, druhý gembal pre slovenského tenistu.

40-40
    Nášmu hráčovi však následne nevyšiel pokus o víťazný forhend po čiare a tak sa aj v tomto prípade presúvame na zhodu!

40-30
    Jozef vyťahuje nádherný dropšot, Džumhur sa tomuto údere len prizeral. Gembal pre slovenského tenistu.

30-30
    Od siete prichádza nevynútená chyba nášho tenistu, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15
    Teraz sa už dropšot nášmu tenistovi podaril a vracia sa späť do vedenia o jeden fiftín.

15-15
    Bekhend nášho tenistu putuje za základnú čiaru, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Jozef začína podanie úspešne, dlhý úder súpera končí v aute.

0:1
    Priamym bodom z podania ukončil Džumhur svoj prvý servis, s udržaním podania mal menšie problémy, ale napokon sa ujíma vedenia 1:0!

40-A
    Tretí gembal pre Džumhura, keďže lepšie teraz zapracoval na sieti on a forhend nášho tenistu zastavuje páska.

40-40
    A hneď na úvod stretnutia pôjdeme cez zhodu, kedže Jojo úspešne prešiel na sieť a odvrátil tak aj druhý gembal súpera.

30-40
    Je tu prvá dvojchyba v zápase, ktorá putuje na konto Džumhura. Jozef odvracia prvý gembal.

15-40
    Sledovali sme pekný výmenu z oboch strán, Džumhur však reagoval na volej nášho tenistu víťazným úderom po čiare a získava teda dva gembaly.

15-30
    Slovenský tenista sa pokúsil o dropšot, ale ten putoval len do siete a tak Džumhur opäť vedie o jednu loptičku.

15-15
    Prvý fiftín v zápase aj pre nášho tenistu, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Džumhur zahájil prvé podanie v tomto zápase úspešne, return nášho tenistu putoval do autu.

0:0

Obaja tenisti sú už prítomní na kurte a venujú sa rozcvičke, po ktorej sa tak toto stretnutie môže naplno rozbehnúť. Ako prvý začne na servise Damir Džumhur z Bosny a Hercegoviny.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.

Prajem príjemné športové popoludnie všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos. Dnes sa v nemeckom Hamburgu rozbieha turnaj kategórie ATP a na ňom sa v mužskom singli predstaví aj slovenský tenista Jozef Kovalík. Hneď v prvom kole ho však čaká veľmi náročná prekážka v podobe Damira Džumhura z Bosny a Hercegoviny, ktorému patrí v rebríčku 23. miesto, ale momentálne nemá až tak dobrú formu, čo by sa Jozef mohol pokúsiť využiť. Začiatok zápasu sa ešte bude posúvať, pretože ešte prebiehajú prvé zápasy. Znova sa vám tak prihlásime, keď už budú obaja tenisti na kurte. Zatiaľ prajem pekný deň.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Jozef Kovalík a Damir Džumhur. Predbežný začiatok zápasu je naplánovaný na 12:30.

V najbližších dňoch sa v Nemecku bude konať tenisový turnaj ATP Hamburg, ktorý bude mať aj slovenské zastúpenie. V prvom kole na antuke zabojuje Jozef Kovalík o osemfinálovú účasť s Damirom Džumhurom z Bosny a Hercegoviny.

Jozef Kovalík:
    25-ročný slovenský tenista sa momentálne v rebríčku ATP nachádza na 112. mieste a je aktuálne našou slovenskou dvojkou. Posledná forma nášho tenistu je veľmi priaznivá, čo má za následok aj posun v rebríčku. Pred mesiacom sa mu podarilo vyhrať challengerový turnaj v Poprade, potom sa mu nepodarilo kvalifikovať na Wimbledon, ale následne prišiel úspešný challengerový turnaj v Braunschweigu, kde sa Jozef dostal až do finále, kde však podľahol Hanfmann 1:2 na sety. Po tomto úspechu absolvoval dva úspešné kvalifikačné zápasy na toto podujatie v Hamburgu a snáď sa mu podarí ísť čo najďalej.

Damir Džumhur:
    26-ročný tenista z Bosny a Hercegoviny sa momentálne v rebríčku ATP nachádza na 23. mieste a je aktuálnou jednotkou vo svojej krajine. Slovensko na neho nemá moc dobré spomienky, kedže sa postaral o jeden bod v zápase Davis Cupu proti našej reprezentácii a musíme tak absolvovať len baráž o udržanie sa v prvej skupine euro-africkej zóny. Džumhur nedávno vyhral ATP turnaj v Antalyle, potom však na All England Clube vypadol v druhom kole a nedarilo sa mu ani v chorvátskom Umagu, kde skončil v osemfinále.

Vzájomné zápasy:
    Doposiaľ sa proti sebe streli Jozef Kovalík a Damir Džumhur dvakrát. Bilancia je vyrovnaná, obaja si pripísali po jednom víťazstve. Posledný zápas sa však už odohral pred štyrmi rokmi a víťazom sa stal náš tenista.

Postavenie v rebríčku stavia do úlohy favorita zápasu Džumhura. Forma nášho tenistu mu však dáva nádej, aby odohral vyrovnané stretnutie. Uvidíme, ako to napokon celé dopadne, verme, že so šťastným koncom pre nášho tenistu.

Z miesta komentátora sa na vás teší Miroslav Revaj.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:30.