Finsko – Česko 87:72 (kon.)
Finsko
87:72 (23:14, 40:38, 65:53)
Česká republika
cz Nedeľa 22.07.2018, 15:00 • Univerisada Hall, Sofia, Bulharsko • ME do 20 rokov – muži (B divízia) • O 5. - 6. miesto

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vítejte u dnešního online přenosu basketbalového utkání ME hráčů do 20 let, v němž se o konečné páté místo v divizi B utká FINSKO a ČESKO.

Čeští basketbalisté nezvládli čtvrtfinále s Polskem, které bylo favoritem a svou roli také potvrdilo. Na letošním ME tak Češi podlehli pouze vysokým favoritům, jakým bylo kromě Polska ještě Rusko. Ostatní své duely mladí Češi vyhráli, bude to platit i pro poslední duel šampionátu?

Oba týmy jsou již na palubovce, po finské hymně hraje i ta česká.

Finsko: Gustavson, Maxhuni, Polla, Valtonen, Waxlax, Airenne, Barlund, Innamaa, Jaakkola, Kaukiainen, Knihtinen, Nyman

Česko: Bukovjan, Kolář, Kotásek, Štafl, Hartig, Karlovský, Nábělek, Slavík, Tůma, Váňa, Žikla

Rozhodčí: Karakatsunis (GRE), Van Looy (BEL) a Davidov (MKD).

Utkání za malý okamžik začne.

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

00:24
    Finové vstupují do zápasu úspěšným tříbodovým pokusem, prosadil se Edon Maxhuni. (3:0)

01:07
    Hannes Polla proměnil oba trestné hody a náskok Finů je již pětibodový. (5:0)

01:20
    Michal Kozák prvním českým střelcem v utkání. (5:2)

01:47
    Jenže Finové přidávají další úspěšný tříbodový pokus, trefuje se Ricky Waxlax. (8:2)

02:49
    Na koš Martina Koláře odpovídají Finové košem Andre Gustavsona. (10:4)

03:02
    Michal Kozák se prosazuje z podkošového prostoru. (10:6)

03:16
    Tak Finům se trojky v úvodu zápasu daří náramně, dalším úspěšným Elias Valtonen. (13:6)

04:02
    A registrujeme vůbec první trojku českého výběru, prosazuje se Miroslav Štafl. (13:9)

05:16
    Finům to tam zatím náramně padá, další úspěšný tříbodový pokus si připisuje Elias Valtonen. (16:9)

05:17
    A na to již česká lavička reaguje a bere si time-out. (16:9)

05:38
    A po oddechovém čase dává svůj první koš v zápase David Žikla. (16:11)

06:41
    Další dva body na stranu českého týmu přidává Michal Kozák a Češi se tak dostávají na dostřel, poprvé v zápase. (16:13)

07:54
    Tuukka Jaakkola nyní doskočil a dává koš, chyba české defenzivy. (18:13)

08:55
    Teemu Knihtinen měl nyní dostatek času a prostoru na to, aby to zkusil za tři body a je úspěšný, náskok Finů opět narůstá. (21:13)

08:55
    Jakub Tůma alespoň jeden ze dvou trestných hodů proměnil. (21:14)

09:16
    Eero Innamaa je úspěšný a náskok Finů je již devítibodový. (23:14)

10:00
    První čtvrtina skončila. (23:14)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (23:14)

10:23
    Češi dávají první koše druhé čtvrtiny, trefuje se František Váňa. (23:16)

11:38
    Pozor, náskok Finů narůstá, nejprve tři trestné hody proměnil Edon Maxhuni, Martin Nábělek netrefil koš a z protiútoku se trefil za tři body Edon Maxhuni... (29:16)

11:53
    Další neúspěšný pokus Nábělka a Finové jdou do protiútoku. (29:16)

12:03
    A jsou úspěšní, na rozdíl od soupeře, trefuje se Robert Barlund. (31:16)

12:03
    Timeout českého výběru. (31:16)

12:25
    Michal Kozák snižuje na jedenáctibodový rozdíl. (31:20)

13:37
    Nyní k vidění spousta technických chyb na obou stranách, Finové přichází o míč a hrát tak mohou čeští hráči. (31:20)

14:28
    Již přes dvě minuty jsme nezaznamenali změnu skóre, v útoku jsou Češi. (31:20)

14:34
    A ti jsou úspěšní, jmenovitě Eduard Kotásek, který se dokonce trefuje za tři body! (31:23)

15:18
    Češi nyní neuhlídali Vili Nymana, který se dostal pod koš a dává za dva body. (33:23)

16:01
    Eduard Kotásek opět úspěšný, tentokrát z levé strany! (33:25)

16:26
    Edon Maxhuni také prošel českou obranu a dává za dva body. (35:25)

16:43
    Michael Hartig proměnil oba trestné hody a náskok Finů se tak smrskl na osm bodů. (35:27)

16:59
    To již neplatí, protože v defenzivě Čechů byla opět vrátka dokořán, čehož využil Ricky Waxlax. (37:27)

17:49
    Jakub Tůma úspěšný za dva body, kdy si troufl na průnik obranou a vyšlo to. (37:29)

18:09
    Tuukka Jaakkola to zkusil za tři body, ale netrefuje, nicméně byl faulován, takže Finové zůstanou u míče. (37:29)

18:13
    Finové ale přišli o míč, Češi šli do protiútoku a ten parádním košem završil Martin Kolář, parádička! (37:31)

18:54
    Finům se v útoku přestalo dařit a Češi se dostávají na dostřel! (37:33)

19:07
    Elias Valtonen ale dává z levé strany trojku. (40:33)

19:24
    David Žikla proměnil oba trestné hody, náskok Finů je tak již pouze pětibodový. (40:35)

19:53
    Sedm vteřin před koncem poločasu dává Michal Kozák z pravého křídla trojku! (40:38)

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (40:38)

Je za námi první poločas utkání ME o konečné 5. místo a Češi se, díky povedenému závěru druhé čtvrtiny, dostali poprvé v zápase na přijatelnou ztrátu dvou bodů na Finsko! Zásluhu na tom má nepřesnost Finů, kteří to stále zkouší za tři body, což již tolik nevychází, jako v úvodu zápasu, Češi jdou naopak koš od koše a i díky trojce Kozáka v posledních vteřinách druhé čtvrtiny zadělali na pořádné drama!

Druhý poločas začne přibližně v 15:50

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (40:38)

20:26
    Škoda, Češi ubránili první finskou akci, pak ale také nedali koš a soupeř je potrestal tříbodovým pokusem Ricky Waxlaxe. (43:38)

21:57
    Ricky Waxlax proměňuje oba trestné hody a zvyšuje náskok Finů. (45:38)

22:35
    Ne, Čechům se opět v úvodu poločasu nedaří, další neúspěšná střelba. (46:38)

23:00
    Po třech minutách třetí čtvrtiny dávají Češi první koš, trefuje se Martin Kolář. (46:40)

23:20
    Na druhé straně se z pod koše prosazuje Andre Gustavson. (48:40)

23:44
    Po faulu Štafla proměňuje oba trestné hody Edon Maxhuni a náskok Finů je opět desetibodový. (50:40)

24:57
    Elias Valtonen se prosazuje z rychlého protiútoku, Češi za pět minut třetí čtvrtiny dali pouze jeden koš... to je hodně málo. (52:40)

25:10
    Martin Nábělek se trefuje z levé strany a poté, co na druhé straně fauluje soupeř, mohou Češi živit naději na další snížení ztráty. (52:42)

26:05
    Severi Kaukiainen potrestal chybu soupeře dalším košem. (54:42)

26:37
    Martin Nábělek střelcem českého výběru v této čtvrtině, nyní zaznamenává tříbodový úspěšný pokus. (54:45)

26:59
    Nyní to padalo na obou stranách, na koš Finů odpověděli Češi úspěšným pokusem Františka Váni. (56:47)

27:38
    Škoda, Češi nyní nestihli zakončit a přichází lacino o míč. (56:47)

27:54
    A chybu Čechů trestá drzým průnikem pod koš Tuukka Jaakkola. (58:47)

28:10
    Bravo, na druhé straně úspěšný tříbodový pokus Františka Váni. (58:50)

28:25
    Tuukka Jaakkola proměnil jeden ze dvou trestných hodů. (59:50)

28:46
    A další úspěšná trojka Františka Váni, tak opět vydařený závěr Čechů, jen škoda těch promeškaných úvodů, kdy si soupeř vypracovává dostatečný náskok. (59:53)

29:27
    Tuukka Jaakkola opět proměňuje jeden ze dvou trestných hodů. (60:53)

29:57
    Mrzutý závěr pro český výběr... nejprve Severi Kaukiainen proměnil oba trestné hody a tři vteřiny před závěrečným hvizdem dali Finové trojku... (65:53)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (65:53)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (65:53)

30:10
    Jan Karlovský dává hned v úvodu poslední čtvrtiny trojku! (65:56)

30:29
    Nicméně stejně si vede na druhé straně i Severi Kaukiainen. (68:56)

30:48
    Martin Kolář úspěšný za dva body a Češi zatím v úvodu poslední čtvrtiny drží se soupeřem krok, na rozdíl od předchozích čtvrtin. (68:58)

31:42
    Edon Maxhuni z levé strany přidává další trojku Finů. (71:58)

31:57
    Na druhé straně Finové skvěle ubránili Františka Váňu, jmenovitě Hannes Polla, který předvedl parádní blok. (71:58)

32:18
    Andre Gustavson přidává další koš a nyní to již s ambicemi českého výběru nevypadá dobře. (73:58)

32:43
    Andre Gustavson opět trestá dalším košem, Češi v útoku podruhé za sebou chybují. (75:58)

33:01
    Byť Jan Karlovský dává nyní za dva body, zanedlouho bude rozdíl, s největší pravděpodobností, již dvacetibodový... (76:60)

34:15
    Češi dvacetibodovému rozdílu zatím vzdorují, trojkou Karlovského se dostávají na rozdíl třinácti bodů. (78:65)

34:15
    Finové reagují timeoutem. (78:65)

34:17
    Osmdesátku pokořil Andre Gustavson, Finové vedou o patnáct bodů. (80:65)

35:02
    Jakub Slavík to zkouší z pravé strany za tři body... a není úspěšný. (80:65)

35:23
    Stejně si ale vede na druhé straně i Vili Nyman. (80:65)

36:40
    Andre Gustavson a poté i Robert Barlund úspěšní a dvacítka na sebe nenechá čekat. (84:65)

36:48
    Lukáš Bukovjan proměňuje oba trestné hody, ale vzhledem k tomu, jak Finové dokáží procházet českou obranou, je dvacetibodový rozdíl opravdu otázkou času. (84:67)

36:54
    Nyní technická chyba Finů, kteří tak lehce přichází o míč. (84:67)

37:04
    Jakub Tůma měl na vrcholu čas, tak to zkusil za tři body a trefuje se. (84:70)

38:03
    Někdy je střelba českého výběru hodně zmatečná a chaotická, tím se Češi připravují o spoustu míčů. (84:70)

38:14
    Další neúspěšný střelecký pokus českého výběru. (84:70)

39:23
    Lukáš Bukovjan dává koš a tím zřejmě odvrací hrozbu dvacetibodového rozdílu v konečném skóre. (84:72)

Konec zápasu. (87:72)

Je konec, Češi prohrávají podruhé za sebou po čtvrtfinálové prohře s Polskem dnes nestačili na Finsko, které tak končí páté, Česko obsadilo konečné šesté místo na ME U20 divize B.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (16:33:46)

Martin Dvořák

Česká republika: Bukovjan, Kolář, Kotásek, Štafl, Hartig, Karlovský, Nábělek, Slavík, Tůma, Váňa, Žikla

Rozhodca: Karakatsunis (GRE), Van Looy (BEL) a Davidov (MKD)
    Štvrtiny: 23:14, 17:24, 25:15, 22:19