Schmiedlová – Siegemundová sk 1:2 (kon.)
4 6 2
Laura Siegemundová
2
6 3 6
Štvrtok 19.07.2018, 14:11WTA Bukurešť - BRD Bucharest Open (antuka) • Osemfinále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Anna Karolína Schmiedlová a Laura Siegemundová. Predbežný začiatok je naplánovaný na 14:00.

V Rumunsku pokračuje ďalšie tenisové podujatie, na antuke sa v najbližších dňoch uskutoční turnaj WTA Bukurešť. Dnes sú na programe osemfinálové stretnutia a v jednom z nich sa predstaví aj slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová, ktorá vyzve v boji o štvrťfinále nemeckú tenistku Lauru Siegemundovú.

Anna Karolína Schmiedlová:
    Naša mladá nádej sa momentálne v rebríčku WTA nachádza na 85. mieste. V poslednej dobe disponuje celkom dobrou formou, na ITF turnaji v Budapešti sa dostala až do semifinále, kde však nestačila na ďalšiu slovenskú tenistku Kužmovú. Vo Wimbledone neprešla cez prvé kolo a na ďalších turnajoch bolo konečnou zástavkou štvrťfinále. V Rumunsku ju v prvom kole čakala domáca tenistka Bogdanová a boli sme svedkami vyše trojhodinovej drámy. Prvý set ovládla jednoznačne Rumunka, v druhom sete Kaja viedla 5:1 ale musel rozhodovať tajbrejk. V rozhodujúcom treťom dejstve zápasu vyhrala naša tenistka 7:5 a tak po ukrutnom boji postúpila ďalej.

Laura Siegemundová:
    30 ročná nemecká tenistka sa momentálne v rebríčku WTA nachádza až na 264. mieste. Jej posledná forma je však celkom impozantná, za zmienku určite stojí finálová účasť na ITF turnaji v Nemecku, kde však nestačila na svoju súperku 1:2 na sety. Predtým sa ešte zúčastnia takisto ITF turnaja v Taliansku, kde však vypadla vo štvrťfinále. Siegemundová bola súčasťou aj French Open, kde ale vypadla už hneď v prvom kole. Po dlhej dobe tak nastúpia na turnaj WTA, kde si v prvom kole poradila s Paoliniovou, ktorá bola o vyše sto miest v rebríčku a dokonca jej nasadila aj kanára v druhom sete.

V tomto prípade hovoria papierové predpoklady v prospech našej tenistky, keďže rozdiel v rebríčku je priepastný. Verme tak, že sa Kaja dokáže prebojovať do štvrťfinále.

Z miesta komentátora sa na vás teší Miroslav Revaj.

Prajem príjemné tenisové popoludnie všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. V Bukurešť pokračujú osemfinálové stretnutia a v jednom z nich sa predstaví ja naša tenistka Anna Karolína Schmiedlová, ktorá sa v boji o štvrťfinále predstaví proti Laura Siegemundová z Nemecka. Favoritkou stretnutia by mala byť naša tenistka, tak všetci verme, že Kaja túto úlohu zvládne.

Začiatok zápasu sa pochopiteľne môže ešte meniť, znova sa prihlásime, keď už budú obe tenistky na kurte. Zatiaľ všetkým želám pekný deň.

Obe tenistky sú už prítomné na kurte a venujú sa svojej rozcvičke, po ktorej sa toto stretnutie môže naplno rozbehnúť. Ako prvá začne na servise slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.

0:0

0-15
    Kaja začína zápas dvojchybou, fiftín pre jej súperku!

0-30
    Dlhšiu výmenu zakončila naša tenistka úderom do pásky a tak pri svojom servise prehráva o dva fiftíny.

0-40
    Trápenie našej tenistky na servise pokračuje, Siegemundová úspešným forhendovým returnom získava tri brejkbaly!

0:1
    Laura Siegemundová úspešne prešla na sieť a čistou hrou berie prvé podanie našej tenistky, čím sa ujíma vedenia 1:0 v prvom sete!

15-0
    Prvý fiftín našej tenistky v tomto zápase, Siegemundovej úder zastavila páska.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, Siegemundová umiestnila loptičku presne na čiaru.

15-30
    Dlhý úder našej tenistky končí v aute, Siegemundová získava druhý fiftín v rade.

15-40
    Situácia sa zopakovala a tak Siegemundová má k dispozícii dva gembaly na potvrdenie brejku.

30-40
    Nemecká tenistka sa presunula na sieť, ale jej volej sa nedostal na druhú stranu a tak stráca prvý gembal.

0:2
    Teraz sa už Siegemundová na sieti nemýlila a po potvrdení brejku sa ujíma vedenia 2:0 v druhom sete!

15-0
    Kaja začína priamym bodom z podania.

30-0
    Aut z rakety nemeckej tenistky, Kaja vyhráva na podaní o dva fiftíny.

30-15
    Loptu získava Siegemundová.

40-15
    Dva gembaly pre slovenskú tenistku.

40-30
    Siegemundová vyťahuje od sieti úspešný skrátený úder a tak odvracia prvý gembal našej tenistky.

1:2
    Následne však posiela forhend do autu a Kaja získava prvý gem v tomto zápase, ktorým znižuje stav prvého setu na 1:2!

1:2
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

1:2
    Koniec prestávky, podávať bude Laura Siegemundová.

0-15
    Siegemundová sa úspešne presunula na sieť a presným úderom na čiaru zahajuje toto podanie.

0-30
    Siedmym winnerom sa podávajúca hráčka dostáva do vedenia o dve loptičky.

0-40
    Laura Siegemundová získava šancu na čistú hru.

15-40
    Čistá hra to napokon nebude, tesný aut podávajúcej hráčky.

30-40
    Situácia sa zopakovala a tak nemeckej tenistke ostáva posledný gembal.

40-40
    Znova dlhý úder podávajúcej hráčky, loptička opustila dvorec a tak sa presúvame na zhodu 40:40!

40-A
    Víťazný úder nemeckej tenistky, ktorý jej prináša štvrtý gembal.

1:3
    Ukážkový dropšot nemeckej tenistky, ktorá sa tak dostáva do vedenia 3:1 v prvom sete! Kaja potrebuje udržať svoje podanie a potom preraziť súperke servis.

15-0
    Začína ho úspešne, keďže Siegemundovej úder putoval za základnú čiaru.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

30-15
    Kaja predviedla úspešný prechod na sieť a vracia sa tak späť do vedenia o jeden fiftín.

30-30
    Nepresný úder našej tenistky, takže to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Bekhend nemeckej tenistky zastavuje páska, takže Kaja získava gembal.

40-40
    Ten sa jej však nepodarilo využiť, nemecká tenistka sa prezentuje presným returnom.

40-A
    Nasleduje víťazný úder od Siegemundovej, ktorá sa dostáva k brejkbalu!

40-40
    Kaja odvracia túto hrozbu kvalitným podaním, sme teda späť na zhode 40:40!

40-A
    Úspešný prechod na sieť od Siegemundovej a tak tu je druhý brejkbal!

40-40
    Naspäť na zhodu, Siegemundovej úder zastavila páska.

A-40
    Priamy bod z podania a tak tu je druhý gembal pre našu tenistku.

40-40
    Forhend našej tenistky opúšťa dvorec, opäť sme na zhode.

A-40
    Výhoda a gembal pre Kaju.

40-40
    Od siete prichádza forhendový volej nemeckej tenistky, takže ani tento gembal naša hráčka nevyužíva.

40-A
    Presný forhendový return od Siegemundovej a tak získava tretí brejkbal v tejto hre!

40-40
    Je tu však aut z rakety nemeckej tenistky a tak dramatický gem pokračuje ďalej.

A-40
    Siegemundová sa pokúsila o smeč na sieti, ale jej úder putuje von z dvorca, gembal pre Kaju.

40-40
    Ďalšia nevyužitá možnosť našej tenistky, späť na zhodu 40:40!

A-40
    Kaja získava priamy bod z podania, ďalšia gembalová možnosť.

2:3
    Zatiaľ najdlhší gem tohto zápasu sa práve skončil, forhend nemeckej tenistky končí v aute a tak Kaja znižuje stav prvého setu na 2:3! Uvidíme, ako sa prvé dejstvo bude ďalej vyvíjať.

2:3

2:3

15-0
    Prvá dvojchyba v tomto zápase na konte nemeckej tenistky.

15-15
    Siegemundová na sieti vyťahuje presný smeč a tak to je po 15 na oboch stranách.

30-15
    Druhá dvojchyba v tomto zápase na konte nemeckej tenistky.

30-30
    Nepresný úder našej tenistky, po 30 na oboch stranách.

40-30
    Anna Karolína Schmiedlová získava prvý brejkbal v tomto zápase, forhend nemeckej tenistky neprešiel cez pásku.

3:3
    Siegemundová posiela svoj úder von z dvorca a tak si Kaja berie späť stratené podanie, čím vyrovnáva stav prvého setu na 3:3! Teraz to chce ešte potvrdiť brejk.

15-0
    Kaja začína víťazným forhendom po čiare a na svoje konto získava fiftín.

15-15
    Od siete prichádza úspešný smeč Siegemundovej, po 15 na oboch stranách.

15-30
    Opäť tá istá situácia na kurte a tak Siegemundová získava druhý fiftín v rade.

15-40
    Víťazný forhend po čiare od nemeckej tenistky, takže Laura Siegemundová získava dva brejkbaly!

3:4
    Slovenskej tenistke sa nepodarilo potvrdiť brejk, Siegemundová sa prezentovala úspešným returnom a tak si berie späť svoje stratené podanie, čím sa ujíma vedenia 4:3 v prvom sete!

3:4

3:4

0-15
    Siegemundová začína priamym bodom z podania.

0-30
    Druhý fiftín v rade pre podávajúcu tenistku.

0-40
    Nemecká tenistka má šancu čistou hrou potvrdiť brejk.

3:5
    Aj sa tak stáva a Laura Siegemundová sa teda ujíma vedenia 5:3 v prvom sete! Anna Karolína Schmiedlová teda pôjde podávať na udržanie sa v tomto dejstve.

15-0
    Dôležité podania zahájia Kaja ziskom fiftínu.

15-15
    Nevynútená chyba z rakety našej tenistky, po 15 na oboch stranách.

15-30
    Forhend našej tenistky končí v aute, druhý fiftín v rade pre nemeckú hráčku.

30-30
    Siegemundovej bekhend zastavila páska, po 30 na oboch stranách. Príde gembal či setbal?

40-30
    Napokon je z toho gembal pre našu hráčku.

40-40
    Ten odvracia Siegemundová od siete presným úderom na čiaru, zhoda!

A-40
    Ďalší úder do pásky od nemeckej tenistky, Anna Karolína Schmiedlová získava druhý gembal na udržanie sa v prvom sete.

4:5
    Tento pokus našej tenistky je už úspešný a tak Kaja znižuje stav v prvom sete na 4:5! Laura Siegemundová má však servis na ukončenie prvej sady vo svoj prospech.

4:5

4:5

0-15
    Nemecká tenistka zahájila podanie úspešne.

0-30
    Siegemundová pokračuje úspešným servisom a vyhráva už o dve loptičky.

0-40
    Laura Siegemundová získava tri setbaly!

4:6
    Anna Karolína Schmiedlová posiela svoj úder von z dvorca a tak Laura Siegemundová vyhráva prvý set pomerom 6:4! Celkovo to bolo vyrovnané dejstvo, ale Kaja stratila jedno podanie a to sa ukázalo ako rozhodujúce, takže nemecká tenistka vyhráva 1:0 na sety.

0:0

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.

15-0
    Kaja začína úspešným forhendovým winnerom a získava tak prvý fiftín v druhom sete.

15-15
    Od siete prichádza forhendový volej nemeckej tenistky, po 15 na oboch stranách.

30-15
    Priamy bod z podania pre našu tenistku, ktorá tak opäť vedie o jeden fiftín.

40-15
    Nepresný return do nemeckej tenistky, Kaja získava dva gembaly.

40-30
    Prvý pokus jej nevychádza, ale stále má k dispozícii ešte jeden gembal.

40-40
    Dlhý úder našej tenistky končí v aute a tak stráca aj druhý gembal, hneď na úvod druhého setu ideme cez zhodu.

40-A
    Krásny smeč na sieti od nemeckej tenistky, ktorá sa teda dostáva k brejkbalu!

40-40
    Nemecká tenistka sa pokúsila o skrátený úder, ale jej úmysel zastavila páska. Zhoda 40:40!

A-40
    Ani forhend od Siegemundovej neprešiel na druhú stranu, gembal pre našu tenistku.

1:0
    Dlhý úder nemeckej tenistky končí v aute, takže Kaja aj keď s menšími problémami, udržala prvé podanie v druhom sete a vyhráva 1:0!

15-0
    Úvod podania nemeckej tenistke nevyšiel a tak fiftín získava naša hráčka.

15-15
    Nasleduje však priamy bod z podania, po 15 na oboch stranách.

15-30
    Druhý fiftín v rade pre nemeckú tenistku.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Kaja ešte stihla reagovať na presný forhend na čiaru, ale jej následný úder už zastavuje páska. Gembal pre podávajúcu hráčku.

40-40
    Ten sa jej však nepodarilo využiť a tak sa aj v tomto prípade presúvame na zhodu 40:40!

A-40
    Úspešný prechod na sieť v podaní našej tenistky, ktorá tak získava brejkbal!

40-40
    Túto možnosť Kaja nevyužíva, sme späť na zhode.

40-A
    Gembal pre podávajúci hráčku.

1:1
    Víťazný úder podávajúcej hráčky a tak Laura Siegemundová vyrovnáva stav v druhom sete na 1:1! No, zatiaľ je druhý set vyrovnaný, zrejme tak skoro končiť nebudeme.

0-15
    Kaja nezačína toto podanie úspešne, nevychádza jej pokus o forhendový winner.

15-15

30-15
    Druhá loptička v rade pre našu tenistku.

40-15
    Úspešný prechod na sieť v podaní našej hráčky, ktorá sa tak dostáva k dvom gembalom.

40-30
    Prvý pokus našej tenistke nevyšiel, má však k dispozícii ešte jednu loptičku na zisk gemu.

40-40
    Je tu však nepresný úder von z dvorca a presúvame sa tak opäť na zhodu 40:40!

A-40
    Úder priamo na telo od slovenskej tenistky, ktorá tak získava gembal.

2:1
    Aut z rakety nemeckej tenistky, Kaja tak využíva gembal a ujíma sa vedenia 2:1 v druhom sete!

2:1

2:1

0-15
    Siegemundová začína servis ziskom fiftínu.

15-15

30-15
    Nemecká tenistka sa pokúsila o kraťas, ktorý jej však nevyšiel a tak Kaja získava druhý fiftín v rade.

40-15
    Siegemundová to skúsila opäť, ale Kaja stihla dobehnúť na sieť a vybojovala si dva brejkbaly!

40-30
    Nemecká tenistka vyťahuje ďalší presný smeč na sieti a tak odvracia prvú hrozbu.

40-40
    Presný úder na čiaru od povávajúcej tenistky, Kaja tak stráca aj druhý brejkbal a presúvame sa na zhodu!

A-40
    Forhend nemeckej tenistky končí na páska, Kaja má k dispozícii tretí brejkbal!

3:1
    Výborne! Anna Karolína Schmiedlová získava prvé podanie súperky v druhom sete, keď predviedla veľmi kvalitnú hru na sieti a tak vedie v tomto dejstve 3:1! Ešte to chce potvrdiť brejk.

0-15
    Nezačína však úspešne, pretože nemecká tenistka vyťahuje presný kraťas.

0-30
    Od siete prichádza dropšot Siegemundovej a následný úder našej tenistky do autu. Nemecká hráčka vyhráva o dva fiftíny.

0-40
    A opäť presný dropšot od nemeckej tenistky, ktorá tak má tri brejkbaly!

3:2
    Laura Siegemundová si čistou hrou berie späť svoje stratené podanie a znižuje stav v druhom sete na 2:3!

3:2

3:2

0-15
    Nemecká tenistka ukázala kvalitné druhé podanie a dlhý return našej tenistky končí v aute,

0-30
    Siegemundová pokračuje v úspešnom podaní a vyhráva o dva fiftíny.

0-40
    Dlhý úder našej tenistky končí opäť v aute, Siegemundová s ďalšou šancou na čistú hru.

15-40
    Čistá hra to nebude, chybný úder aj z rakety nemeckej hráčky.

30-40
    Ani druhý gembal Siegemundová nevyužíva, jej forhend putoval do autu a tak má k dispozícii poslednú loptičku na potvrdenie brejku.

40-40
    Kaja zahrala agresívne na sieti a odvrátila aj tretí gembal!

40-A
    S nemeckou tenistkou zahrala teraz páska, takže získava štvrtý gembal na potvrdenie brejku.

40-40
    Bekhend nieje v tomto zápase najsilnejšou stránkou Siegemundovej, je tu teda ďalšia zhoda.

A-40
    Anna Karolína Schmiedlová po víťaznom údere získava brejkbal!

40-40
    Siegemundová ho však odvracia priamym bodom z podania, späť na zhodu!

40-A
    Piaty gembal na potvrdenie brejku.

3:3
    Ten je využitý úspešným skráteným úderom a tak Laura Siegemundová vyrovnáva stav druhého setu na 3:3!

0-15
    Kaja nezačína podanie úspešne, fiftín na konte súperky.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, dlhý úder nemeckej tenistky končí v aute.

30-15
    Siegemundová sa presunula na sieť a pokúsila sa o víťazný forhend, ktorý jej však nevyšiel a tak naša tenistka získava druhý fiftín v rade.

40-15
    Presný úder na čiaru v podaní našej tenistky, Kaja získava dva gembaly.

40-30
    Teraz tu je však aut od našej hráčky, prvý gembal tak ostal nevyužitý.

4:3
    Druhý pokus je už úspešný a tak Anna Karolína Schmiedlová vyhráva v druhom sete 4:3! Druhé dejstvo je však veľmi vyrovnané a ťažko teraz niečo predpovedať, čo by sa mohlo ďalej diať.

4:3

4:3

0-15
    Nemecká tenistka navyšuje svoju úspešnosť prvého podania.

15-15

15-30
    Priamy bod z podania pre nemeckú tenistku.

30-30
    Siegemundová nevyšlo druhé podanie a je to po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Aut z rakety podávajúcej tenistky, Kaja získava dôležitý brejkbal!

5:3
    Ktorý sa jej aj podarilo využiť a tak prerazila súperke ďalšie podanie v druhom sete, čím sa dostáva do jeho vedenia pomerom 5:3! To teda znamená, že Anna Karolína Schmiedlová pôjde podávať na víťazstvo v tomto sete!

15-0
    Kaja zahájila dôležité podanie ziskom fiftínu.

15-15

30-15
    Slovenská tenistka zahrala úspešne na sieti a opäť vyhráva o jeden fiftín.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Príde setbal či brejkbal na udržanie sa v druhom sete?

40-30
    Platí prvá možnosť, Kaja získava setbal!

6:3
    Až druhé podanie našej tenistky bolo úspešné, ale Kaja ukončila druhý set priamym bodom z podania a tak ho ovládla pomerom 6:3! Dlho bolo toto dejstvo vyrovnané, ale slovenská tenistka v pravý moment získala podanie súperky, ktoré aj potvrdila a tak o postupujúcej do štvrťfinále rozhodne tretí set!

0:0

0:0

15-0
    Siegemundová nezačína podanie úspešne, fiftín pre našu tenistku.

30-0
    Trápenie nemeckej hráčky pri servise pokračuje, Kaja vyhráva o dve loptičky.

40-0
    Anna Karolína Schmiedlová získava tri brejkbaly!

1:0
    Výborne! Kaja čistou hrou berie prvé podanie svojej súperky v rozhodujúcom treťom sete a ujíma sa vedenia 1:0! To je skvelý štart našej tenistky, ale ešte nás čaká dlhý tretí set.

0-15
    Slovenská tenistka nezačína cestu za potvrdením brejku úspešne.

15-15

15-30
    Siegemundová predviedla úspešný prechod na sieť a tak opäť vedie o jeden fiftín.

15-40
    Nemecká tenistka získava dva brejkbaly! Má tak šancu rýchlo vziať stratené podanie späť.

30-40
    Prvú hrozbu naša tenistka odvracia, Siegemundová má však ešte jednu možnosť.

40-40
    Skvelé! Kaja odvrátila aj druhú hrozbu a presúvame sa tak na zhodu.

A-40
    Slovenskej tenistke už servis vychádza podľa predstáv a tak získava gembal na potvrdenie brejku.

2:0
    Anna Karolína Schmiedlová potvrdila brejk a dostáva sa teda v rozhodujúcom treťom sete do vedenia 2:0!

0-15
    Nemecká tenistka zahájila podanie úspešne a získava tak fiftín.

0-30
    Dlhý úder našej tenistky končí v aute, Siegemundová vyhráva o dva fiftíny.

15-30
    Forhend podávajúcej hráčky zastavuje páska, Kaja znižuje na rozdiel jednej loptičky.

15-40
    Dva gembaly pre podávajúcu hráčku.

2:1
    Hneď ten prvý aj využíva a tak znižuje stav v treťom sete na 1:2!

2:1

2:1
    Laura Siegemundová si vyžiadala prestávku na ošetrenie! Nevyzerá to však nijak vážne, malo by sa v zápase pokračovať.

2:1

0-15
    Siegemundová prešla úspešne na sieť a získava prvý fiftín v tomto geme.

15-15

30-15
    Druhý fiftín v rade pre našu tenistku po úspešnom forhende.

30-30

30-40
    Napokon je z toho brejkbal pre nemeckú tenistku!

40-40
    Kaja túto hrozbu odvracia, presúvame sa na zhodu!

40-40
    Zápas sa prerušuje kvôli dažďu! Zatiaľ teda ťažko predpovedať, kedy budeme v rozhodujúcom treťom sete pokračovať.

V dejisku stretnutia stále prší a tak je veľmi otázne, kedy sa bude v treťom sete pokračovať. Snáď to teda ešte bude dnes.

Stále nemáme žiadne bližšie informácie, zápas je kvôli počasiu aj naďalej prerušený.

Obe tenistky sa vracajú späť na kurt, v zápase sa bude pokračovať!

40-A
    Brejkbal pre Siegemundovú!

2:2
    Ktorý aj využíva a tak vyrovnáva stav v treťom sete na 2:2!

0-15
    Cestu za potvrdením brejku začína Siegemundová úspešne.

0-30

0-40

2:3
    Aj sa tak stáva, Laura Siegemundová čistou hrou potvrdila brejk a dostáva sa do vedenia 3:2 v rozhodujúcom sete!

2:3

2:3

0-15
    Slovenská tenistka nezačala podanie úspešne.