Robin Haase
Robin Haase
2
3 6 6
Štvrtok 19.07.2018, 17:28ATP Umag - Plava Laguna Croatia Open Umag (antuka) • Osemfinále

3:6
    GEM, SET, ZÁPAS Robin Haase! Rozhodujúci tretí set zvládol lepšie holandský tenista, ktorý teda podľa papierových predpokladov postupuje ďalej, ale jedine v treťom sete predviedol svoju lepšie hru. Prvé dva sety boli vyrovnané, ten rozhodujúci však Martin nezvládol a tak sa s turnajom v Chorvátsku musí rozlúčiť.

0-40
    Robin Haase získava tri mečbaly!

3:5
    Hneď ten prvý aj využíva a tak sa Martin ešte udržal v zápase, keď znižuje stav tretieho setu na 3:5! Robin Haase má však servis na víťazstvo.

2:5
    Aj sa tak stáva, Robin Haase sa čistou hrou dostáva do vedenia 5:2 a Martin Kližan teda pôjde podávať na udržanie sa v tomto zápase!

2:4
    Ktorý aj využíva a znižuje stav v treťom sete na 2:4!

40-30
    Martin Kližan získava gembal.

1:4
    Hneď ten prvý aj využíva a tak Robin Haase vyhráva v treťom sete 4:1! Slovenský tenista sa dostáva už do vážnej situácie.

1:3
    Martin Kližan gembal využil a tak znižuje stav v treťom sete na 1:3!

30-40
    Brejkbal pre holandského tenistu!

0:3
    Robin Haase potvrdil brejk a vyhráva už v rozhodujúcom sete 3:0!

40-15
    Dva gembaly pre slovenského tenistu.

0:2
    Ten sa podarilo Haasemu využiť a tak vyhráva v treťom sete 2:0!

30-40

0:1
    Holandský tenista úspešne zvládol prvé podanie v treťom sete a vedie 1:0!

4:6
    Tento pokus už holandský tenista využíva a tak vyhráva druhý set pomerom 6:4 a o osude zápasu bude musieť rozhodnúť tretí set!

40-A
    Druhý setbal pre Haaseho!

30-40
    Setbal pre holandského tenistu!

4:5
    Čistou hrou potvrdil Robin Haase brejk a vyhráva v druhom sete 5:4! Martin Kližan teda pôjde podávať na udržanie sa v druhom sete.

4:4
    Holandský tenista brejkbal využíva a vyrovnáva teda stav v druhom sete na 4:4!

30-40
    Robin Haase získava brejkbal!

4:3
    Druhý pokus už holandskému tenistovi vyšiel a tak Robin Haase znižuje stav druhého setu na 3:4!

4:2
    Hneď ten prvý aj využíva a tak sa ujíma vedenia 4:2 v druhom sete! Martin to má teda rozbehnuté veľmi dobre, ale ešte to treba všetko dotiahnuť do úspešného konca.

3:2
    Do tretice všetko dobre! Tento pokus po úspešnom returne náš tenista využíva a tak berie prvé podanie súpera v druhom sete, čím sa ujíma vedenia 3:2!

A-40
    Tretí brejkbal pre slovenského tenistu!

A-40
    Druhý brejkbal pre nášho tenistu!

A-40
    Slovenský tenista predviedol úspešný skrátený úder a získava tak brejkbal!

40-40
    Martin odvrátil aj druhý gembal súpera a tak sa presúvame na zhodu 40:40!

2:2
    Ten Martin aj využíva, dlhý bekhend holandského tenistu putoval von z dvorca a tak je stav v druhom sete vyrovnaný 2:2!

1:2
    Holandský tenista sa čistou hrou dostáva do vedenia 2:1, veľmi kvalitný gem z jeho strany.

1:1
    Presný úder na čiaru od nášho tenistu, takže Martin získava prvý gem v druhom sete, ktorým vyrovnáva na 1:1!

0:1
    Druhý pokus holandského tenistu je úspešný a tak vyhráva v druhom sete 1:0!

6:3
    Priamym bodom z podania ukončil Martin Kližan prvý set a získava ho pomerom 6:3! Dlho sme sledovali vyrovnané dejstvo, ale v rozhodujúcej chvíli prerazil slovenský tenista podanie súpera a tak vyhráva 1:0 na sety! Mimochodom, Martin má v publiku veľkú podporu. Predsa len Chorvátsko je blízko a je aj čas dovoleniek, takže sa môže slovenský tenista tešiť aj veľkej podpore.

40-15
    Haaseho úder zastavila páska, Kližko získava dva setbaly!

5:3
    Robin Haase sa pokúsil o skrátený úder, ktorý mu však nevyšiel a Martin tak včas prerazil súperovi podanie a dostáva sa v prvom sete do vedenia 5:3! Slovenský tenista teda pôjde podávať na víťazstvo v prvom sete!

40-15
    Dlhý úder podávajúceho hráča končí v aute, Kližko získava dva brejkbaly!

4:3
    Skvelý forhendový volej nášho tenistu a tak Martin vyhráva v prvom sete 4:3! Zatiaľ tak čakáme na prvú stratu podania v tomto zápase.

3:3
    Martin sa na sieti pokúsil o skrátený úder, čo mu však nevyšlo a stav v prvom sete je vyrovnaný 3:3!

3:2
    Martin Kližan získava prvú čistú hru v tomto zápase a ujíma sa vedenia 3:2 v prvom sete!

2:2
    Prvým esom v zápase ukončil Robin Haase tento gem a vyrovnáva stav v prvom sete na 2:2!

2:1
    Slovenský tenista ukončil tento gem forhendom na čiaru a ujíma sa vedenia 2:1 v prvom sete!

1:1
    Ten sa podarilo holandskému tenistovi využiť a tak vyrovnáva stav v prvom sete na 1:1!

40-30
    Dvojchyba holandského tenistu, ktorá je prvá v zápase a prináša brejkbal pre Kližana.

1:0
    Druhý pokus nášho tenistu je už úspešný a tak získava prvým gem v tomto zápase, ktorým vedie v prvom sete 1:0!