Fínsko – Nórsko 2:3 (kon.) | Portugalsko – Taliansko 2:3 (kon.)
2:3 (1:1)
Nórsko
cz Štvrtok 19.07.2018, 17:30Majstrovstvá Európy U19 • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního mládežnického fotbalu. V tomto zápase skupiny A proti sobě nastoupí Finsko a Norsko.

Jedná se o duel týmů, které svá úvodní vystoupení nevyhrála. Finsko hned v prvním vystoupení narazilo na Itálii. Itálie dokázala vyhrát o jednu branku, prosadil se na konci prvního poločasu Zaniolo. Norští fotbalisty čekal na úvod šampionátu favorizovaný celek Portugalska. Portugalsko vyhrálo 3:1, zatím jediný norský gól vstřelil Markovic.

Finsko: Leislahti – Virtanen, Tikkanen, Vesiaho, Jäntti – Mattsson, Mohamed, Oksanen, Stavitski – Ylätupa (C), Vertainen
    Náhradníci: Källman – Haukioja, Katz, Ademi, Fagerström, Jokelainen, Heinolainen, Suhonen, Bradley

Norsko: Faye Lund – Borchgrevink, Salte (C), Østigård, Kitolano – Vetlesen, Børkeeiet, Christensen, Hauge – Markovic, Håland
    Náhradníci: Ødegaard – Myhre, Botheim, Fredriksen, Vinjor, Svendsen, Nordli, Brynhildsen, Mickelson.

1

1
    Zápas začíná, Finsko hraje v bílém, Norsko v červeném.

2
    Håland fauloval, rozehrávat bude domácí celek.

3
    Norský celek se propracoval před branku, ale centr před branku se nepovedl.

3
    Akci Finska táhl Mattsson, který byl ale nechytaný v postavení mimo hru.

4
    Postavení mimo hru na druhé straně, nyní si postavení nepohlídal Hauge.

5
    Sledujeme rychlý fotbal, hra se přelévá ze strany na stranu, fanoušci ženou domácí Finsko vpřed.

7
    Finský celek má míč pod kontrolou, ale zatím se do výraznější šance nepropracoval.

9
    Norsko získalo míč a dostalo se na útočnou polovinu. Markovic se pokoušel něco vymyslet, ale jeho pokus byl nepovedený.

9
    Rohový kop pro Norsko. Vetlesen centroval před branku, jeho nabídku zkoušel využít Håland. Hlavička končí nad brankou.

12
    Norsko právě vstřelilo branku!
    JENS PETTER HAUGE se dostal k odraženému míči a poslal jej nechytatelně za záda brankáře, který si připsal nejprve dobrý zákrok.
    12. Jens Petter Hauge - 0:1

14
    Finský celek se snaží hrát aktivně, pokouší se něco vymyslet na útočné polovině, zatím bez střely.

16
    Håland si pomohl nedovoleně, rozehrávat bude domácí tým.

18
    Faye Lund si dokázal poradit, kryje míč po nepřesné akci Finska. Jednobrankový náskok Norska stále platí.

19
    Po inkasované brance zlepšili Finsko hru, obrana Norska musí být pozorná.

21
    Domácí svůj tlak nedokázali proměnit, a tak nyní hrají na útočné polovině soupeři. Markovic to zkoušel samostatně, ale přes obránce se nedostal.

22
    Hráči v bílém marně čekají na výraznější možnost. Norská obrana přistupuje k soupeři zodpovědně a nedává mu prostor.

23
    Finský tlak zakončoval dobrou střelou Ylätupa, jeho projektil byl však zblokovaný.

25
    Přichází krátká přestávka na občerstvení. Hraje se ve velmi teplém počasí.

26
    Hra pokračuje dál, faulu se dopustil domácí hráč, rozehrávat bude v červeném hrající Norsko.

28
    Finsko vybojovalo díky aktivní hře na útočné polovině rohový kop.

28
    Žlutou kartu dostává Borchgrevink (Norsko). Za faul v pokutovém území bude následovat penalta.
    28. Žlutá karta

29
    Finsko právě vstřelilo branku!
    S jistotou. S jistotou proměnil EETU VERTAINEN svůj pokutový kop, a tak Finsko srovnává stav zápasu na 1:1. První finský gól na tomto turnaji.
    29. Eetu VERTAINEN - 1:1

31
    Mattsson se propracoval do střelecké pozice, jeho rána ale končí mimo branku.

31
    Žlutou kartu dostává Mattsson (Finsko). Za zbytečný incident dostává finský hráč žlutou kartu.

33
    Po vyrovnávající brance hraje Finsko výrazně aktivněji, pokouší se co nejrychleji otočit vývoj zápasu.

35
    Finská obrana vybojovala míč, následně si ale pomohla faulem.

36
    Blesková domácí akce je zastavená pomezním sudím, Vertainen byl v postavení mimo hru.

38
    Leislahti rozehrává po nepřesné akci soupeřů od své branky. Následně se do šance dostalo Norsko, ale rána byla zblokovaná.

39
    Rohový kop pro Norsko. Vetlesen centroval před branku, následná rána Borchgrevinka z první končí mimo.

41
    Norsko hraje aktivně, Markovic se pokoušel dostat do další dobré pozice, ale na centr spoluhráče nedosáhl.

43
    Útočného faulu se dopustil Håland, rozehrávat bude domácí celek od své branky.

44
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, v poklidném tempu se poločas dohrává.

45
    Hostující Børkeeiet minul branku v dobré střelecké pozice. Rána končí mimo. Vykopávat bude brankář.

45+1
    Dvě minuty se budou nastavovat k prvnímu poločasu.

45+2
    Hostující Hauge se propracoval k zakončení, finský brankář rychle rozehrává.

45+2

Po prvním poločase platí nerozhodný stav. Jako první se prosadilo Norsko, následně dokázal domácí finský celek vyrovnat, pokutový kop proměnil Vertainen.

46

46
    Rohový kop pro domácí celek, Mattsson centroval před branku, ale nikdo ze spoluhráčů nezakončil.

49
    Žlutou kartu dostává Østigård (Norsko). Za hodně zbytečný faul vidí hostující hráč kartu.

50
    Norsko mohlo jít do vedení, ale střelu Hålanda dokázal zblokovat gólman.

51
    Ani jeden celek se nikam nežene, sledujeme klidnější pasáž hry.

53
    Domácí celek se dostává do vedení. Pohlednou kličkou se prosazuje obranou zcela zapomenutý SAKU YLÄTUPA.
    53. Saku YLÄTUPA - 2:1

53
    Žlutou kartu dostává Børkeeiet (Norsko).

55
    Norsko se pokouší co nejrychleji vyrovnat, akci Kitolana končí sudí – postavení mimo hru.

58
    Norsko hraje nyní aktivně, ale domácí defenzivní řady mají situaci pod kontrolou.

59
    Norský brankář rozehrává od své branky, jeho spoluhráči rychle přenášejí hru na útočnou polovinu.

60
    Finský rychlík Mattsson nachytaný v postavení mimo hru.

61
    Vertainen vedl domácí akci, jeho střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil brankář na rohový kop. Vesiaho následně minul branku. Jeho rána ale nebyla vůbec špatná.

64
    Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Markovic, přichází Nordli.

65
    Jako první se pro střídání rozhodl trenér norského celku, který aktuálně prohrává o jednu branku.

65
    Nechybělo mnoho a mohlo být vyrovnáno. Leislahti si skokem dokázal poradit s dobrou střelou Haugea.

67
    Ylätupa se propracoval do dobré střelecké pozice, ale minul branku.

68
    Hra se přelévá ze strany na stranu, Håland minul branku.

70
    Stavitski to vzal na sebe, jeho rána ale končí mimo branku. Gólman tak zasahovat nemusel.

73
    Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Hauge, přichází Botheim.

75
    Patnáct minut hry plus nějaké nastavení zbývá do konce zápasu, ve kterém se Finsku podařilo otočit nepříznivý stav zápasu.

75
    Rohový kop pro Finsko. Rozehrávat ho bude Mattsson. Následně se domácí celek dopustil útočného faulu.

76
    Norsko rozehrávalo volný kop, Vetlesen centroval a zakončení Botheima bylo hodně nepovedené.

78
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, aktivně hrající Finsko drží své těsné vedení.

80
    Deset minut hry nás dělí od konce zápasu a jeden z hráčů domácího celku má křeče.

81
    Žlutou kartu dostává Botheim (Norsko).

82
    Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Ylätupa, přichází Bradley.

83
    Finsko hraje aktivně, ale nesmí zapomínat také na obranu, málem se k vyrovnání dostal Østigård. Ten však minul branku.

84
    Norsko kombinuje na útočné polovině, ale zatím bez výraznější šance.

85
    Østigård byl nachytaný v postavení mimo hru.

87
    Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Mattsson, přichází Heinolainen.

89
    Norsko se stále marně snaží něco vymyslet na koncentrovanou obranu domácího Finska.

90
    probíhá poslední minuta druhého poločasu, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

90
    A je vyrovnáno. V samotném závěru hrací doby se prosazuje Norsko. Hlavička ERIKA BOTHEIMA byla jen těžko chytatelná.
    90. Erik BOTHEIM - 2:2

90+1
    Šest minut se bude nastavovat.

90+2
    Norsko otáčí stav zápasu velmi rychle a dostává se do vedení. S první střelou si obrana dokázala poradit, na dorážku, kterou vyslal CHRISTIAN BORCHGREVINK už byli domácí hráči krátcí.
    90+2. Christian BORCHGREVINK - 2:3

90+5
    Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Mohamed, přichází Fagerström.

90+6
    Probíhá poslední nastavená minuta.

90+7
    Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Vetlesen, přichází Brynhildsen.

90+7
    Rohový kop pro Norsko. Rozehrávat bude Nordli.

90+7

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 4:6. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 17:14.

Norsko se prosadilo jako první. Pak dokázalo Finsko otočit stav zápasu a vedlo 2:1. Jenže pak přišly norské chvíle. V 90. minutě vyrovnal Botheim, následně dvě minuty po něm rozhodl zápas Borchgrevink. Norsko senzačně vyrazilo domácí Finsko. (19:41:20)

Jan Prošek

Góly: 29. Vertainen (pen.), 53. Ylätupa – 12. Hauge, 90. Botheim, 90+2. Borchgrevink

Karty:   31. Mattsson (FIN) – 28. Borchgrevink (NOR), 49. Østigård (NOR), 53. Børkeeiet (NOR), 81. Botheim (NOR)

Fínsko: Leislahti – Virtanen, Tikkanen, Vesiaho, Jäntti – Mattsson, Mohamed, Oksanen, Stavitski – Ylätupa (C), Vertainen

Nórsko: Faye Lund – Borchgrevink, Salte (C), Østigård, Kitolano – Vetlesen, Børkeeiet, Christensen, Hauge – Markovic, Håland