Almaty – Engordany 7:1 (kon.) | Tobol Kostanaj – Samtredia 2:0 (kon.) | Irtyš Pavlodar – Riteriai 0:1 (kon.)
Gandzasar – Lech Poznań 2:1 (kon.) | Minsk – Derry City 1:2 (kon.) | Constanta – Racing FC 0:0 (kon.)
Gżira – Niš 0:1 (kon.) | Molde – Glenavon 5:1 (kon.) | Slavia Sofia – Tampereen Ilves 2:1 (kon.)
Kalju – Stjarnan 1:0 (kon.) | Slovan Bratislava – Milsami sk 5:0 (kon.) | Riga FC – CSKA Sofia 1:0 (3:5 po pen.)
Häcken – FK Liepāja 1:2 (kon.) | Sarpsborg – Vestmannaeyjar 2:0 (kon.) | Keşla FK – Balzan 2:1 (kon.)
Tel Aviv – Ferencvároš 1:0 (kon.) | Soligorsk – Connah's Quay 2:0 (kon.) | Štokholm – Shamrock 1:1 (po pr.)
Vardar – Pjunik 0:2 (kon.) | Zaria Balti – Zabrze 1:1 (kon.) | Limassol – Stumbras 2:0 (kon.)
Dinamo Tbilisi – Dunajská Streda sk 1:2 (kon.) | Priština – Fola 0:0 (4:5 po pen.) | Žalgiris Vilnius – KÍ Klaksvík 1:1 (kon.)
Nordsjælland – Cliftonville 2:1 (kon.) | Niederkorn – Gabala 0:1 (kon.) | Beitar Jeruzalém – Čichura 1:2 (kon.)
Kodaň – KuPS 1:1 (kon.) | Luftëtari – Ventspils 3:3 (kon.) | FK Sarajevo – FC Banants 3:0 (kon.)
Maribor – Partizani Tirana 2:0 (kon.) | Partizan – Rudar 3:0 (kon.) | Titograd Podgorica – B36 Tórshavn 1:2 (kon.)
Trenčín – Budućnost Podgorica sk 1:1 (kon.) | Dundalk – Levadia Tallinn 2:1 (kon.) | Runavík – Hibernian 4:6 (kon.)
Osijek – CS Petrocub 2:1 (kon.) | Coleraine – Spartak Subotica 0:2 (kon.) | Újpest FC – Neftçi Baku 4:0 (kon.)
Domžale – Široki Brijeg 1:1 (kon.) | Hafnarfjördur – Lahti 0:0 (kon.)
VMFD Žalgiris Vilnius
1:1 (1:0)
KÍ Klaksvík
cz Štvrtok 19.07.2018, 19:00Európska liga (predkolá) • 1. predkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního fotbalu. V tomto odvetném zápase předkola Evropské ligy proti sobě nastoupí VMFD Žalgiris Vilnius a KÍ Klaksvík.

Úvodní zápas se hrál na stadionu Gundadalur. Žalgiris se v závěru prvního poločasu dostal do vedení, prosadil se Antal. Z kraje druhé části hry přišel na hrací plochu v dresu Klaksvíku Bjartalid, který proměnil pokutový kop a srovnal stav zápasu. Vypadalo to na nerozhodný výsledek. Nastaveny byly čtyři minuty a v té druhé se po rohovém kopu hlavou prosadil Mbodj, který rozhodl o výhře hostů v prvním zápase. Do tohoto odvetného duelu si přináší Vilnius výhru 2:1.

VMFD Žalgiris Vilnius: Bartkus – Baravykas, Mbodj, Tomić, Slijngard – Mikoliūnas, Šimkovič (C), Blagojević, Manzorro – Marquinhos Carioca
    Náhradníci: Vitkauskas – Klimavičius, Malec, Filipov, Šumkus, Njuidzi, Ogana

KÍ Klaksvík: Joensen – Niclasen, Pavlović, Simonsen – Danielsen, H. Askham, Andreasen, Došljak, Hadžibulić – Møller-Iversen, Klettskard (C)
    Náhradníci: Joensen – Bjartalíð, Elttør, Jacobbsen, Olsen, Høgnesen, Poulsen.

1

2
    V poklidném tempu zápas začíná, ani jeden celek se nikam nežene.

2
    Domácí celek se dostal jako první do šance, Šimkovič vypálil a jeho projektil kryje Joensen.

3
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy. Ne nepřesné akci končí míč u hostujícího brankáře.

4
    Hostující Klettskard v souboji s obráncem fauloval, rozehrávat tak bude domácí mužstvo.

7
    Žalgiris Vilnius právě vstřelil branku!
    Domácí celek se z kraje zápasu dostává do vedení, po pěkné přihrávce Baravykase se prosazuje ANTAL, který v souboji před brankou přetlačil obránce.
    7. ANTAL - 1:0

9
    Mnoho šancí tento zápas nenabízí, od své branky rozehrává brankář KÍ.

10
    Domácí rozehrávali volný kop, Šimkovič zakončoval nepřesně, minul branku.

12
    Domácí celek pokračuje v aktivní hře, hosté se musí bránit tlaku soupeře.

15
    Bartkus musel zasahovat proti centru soupeře, na druhé straně byl volný hráč, ale míč zachytil brankář.

16
    Šimkovič zblokoval centr soupeře, rohový kop.

16
    Domácí si vypracovali další šanci, Blagojević minul bránu.

18
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat na polovinu soupeře.

20
    Hostující brankář si výborně dokázal poradit se střelou domácího hráče z velké dálky. Následně rychle vykopává od své branky.

22
    Mikoliūnas byl nachytaný v postavení mimo hru, domácí akce končí.

24
    Domácí hráči se nastěhovali na útočnou polovinu, kde se pokouší něco vymyslet. Obrana KÍ zatím pozorná.

24
    Simonsen si pomohl faulem, rozehrávat volný kop bude domácí tým.

25
    Autor první branky zápasu byl nachytaný v postavení mimo hru. Domácí akce končí.

26
    Vilnius pokračuje v aktivní hře, v celkovém součtu vede o dva góly.

29
    Po krátkém přerušení hry vinou ošetřování hráče pokračuje zápas dál.

30
    Joensen rozehraje od své branky.

31
    Domácí celek pokračoval v aktivní hře, Šimkovič se probojoval do střelecké pozice, Blagojević minul branku.

32
    Balon do hry dlouhým odkopem uvedl hostující brankář Joensen.

33
    Jeden z domácích hráčů, Slijngard, byl nachytaný v postavení mimo hru.

36
    Střídání v týmu VMFD Žalgiris Vilnius: ze hřiště odchází Antal, přichází Nyuiadzi.

37
    Rohový kop pro hosty, rozehrávat ho bude Andreasen. Míč se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit.

40
    V poklidném tempu se dohrává první poločas, ani jeden celek se nikam nežene. Mnoho šancí momentálně k vidění není.

41
    Šimkovič rozehrával rohový kop domácích, následně byl Marquinhos Carioca nachytaný v postavení mimo hru.

42
    Další postavení mimo hru a v něm Nyuiadzi.

45
    Probíhá poslední minuta hry v poločase, uvidíme, zda se bude nějaký čas nastavovat.

45+1
    Nastavovat se budou tři minuty.

45+2
    Hostující brankář bude rozehrávat po nepřesné akci VMFD od své branky.

45+2
    Volný kop pro hostující celek, volný kop se příliš nepovedl.

45+4
    Pavlović byl faulovaný, volný kop pro jeho spoluhráče.

45+4

46

47
    KÍ mohlo vyrovnat, ale aktivně hrající Andreasen minul branku.

47
    Danielsen se propracoval do střelecké pozice. Ránu hostujícího hráče vyrazil Bartkus na rohový kop.

49
    Šimkovič rozehrával domácí rohový kop, následně pálil nepřesně Blagojević.

50
    Po rychlé akci spoluhráčů vypálil Møller-Iversen, jehož projektil kryje brankář.

53
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden celek se nikam nežene. Domácí v celkovém součtu vedou o dva góly mají postup velmi blízko.

54
    Klettskard se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil byl zblokovaný.

55
    Hostující celek se pokouší vyrovnat, nyní to nepřipravenou střelou zkoušel Hadžibulić. Podle toho také dopadla, končí mimo branku.

56
    Nyuiadzi byl nachytaný v postavení mimo hru, jeho akce tak předčasně končí. Vykopávat bude gólman.

58
    Vilnius má velmi dobře nakročeno k postupu do další fáze soutěže. Naopak Klaksvík by musel hodně zlepšit hru a zpřesnit střelbu, aby mohl dvojzápas zdramatizovat.

60
    Třicet minut hry zbývá do konce. Domácí hráči hrají aktivně, ale mnohdy špatně vyhodnotí situaci. To sráží jejich útočné snažení.

62
    Andreasen si v souboji se soupeřem pomohl nedovoleně, rozehrávat tak na své polovině bude domácí mužstvo.

63
    Ve druhém poločase mnoho fotbalové krásy k vidění rozhodně není, sledujeme spíše podprůměrné utkání.

65
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy.

66
    KÍ Klaksvík právě vstřelil branku!
    V tomto zápase je vyrovnáno. Postaral se o to svou povedenou ránou RONNI MØLLER-IVERSEN. Jeho projektil přesně k tyčce nedokázal brankář zastavit. V celkovém součtu vede Vilnius o jednu branku.
    66. Ronni MØLLER-IVERSEN - 1:1

66
    Střídání v týmu VMFD Žalgiris Vilnius: ze hřiště odchází Manzorro, přichází Ogana.

69
    Hodně nepřesný projektil nyní vyslal Pavlović. Jeho ránu bez výraznějších potíží kryje domácí gólman.

70
    Stav zápasu je vyrovnaný, v celkovém součtu, což je podstatné, vede VMFD o jednu branku.

72
    Hostující Andreasen si pomohl v souboji o míč nedovoleně, fauloval domácího Blagojeviće. Volný kop pro Vilnius.

72
    Domácí celek se mohl dostat do vedení, po pěkném centru hlavičkoval Ogana jen do břevna. Hosté nyní měli štěstí. Následně Slijngard pálil mimo.

75
    Patnáct minut hry před koncem zápasu musel zasahovat domácí brankář. Vypálil Møller-Iversen, jehož pokus snadno kryje Bartkus.

75
    Střídání v týmu KÍ Klaksvík: ze hřiště odchází Došljak, přichází Bjartalíð.

76
    Hosté rozehrávají rohový kop, Bjartalíð centroval před branku, ale nikdo si nedokázal poradit s jeho nabídkou.

77
    Hosté mohli jít do vedení, to byl však musel Askham vypálit přesněji.

78
    Velká šance na druhé straně, po centru hlavičkoval Ogana a jeho projektil končí malý kousek mimo branku. Nechybělo mnoho.

79
    Hra je přerušena pro postavení mimo hru a v něm Ogana.

80
    Hostující brankář předvedl své umění, Joensen si poradit se střelou Šimkoviče.

83
    Rohový kop pro domácí hráče, Šimkovič centroval před braku, ale nikdo z jeho kolegů nedokázal míč přesněji zakončit.

85
    V poklidném tempu se zápas dohrává, ani jeden celek se nikam nežene.

87
    Fanoušci domácího celku se těží na konec zápasu, a pokud tento stav vydrží, budou slavit postup.

88
    Střídání v týmu KÍ Klaksvík: ze hřiště odchází Møller-Iversen, přichází Jacobbsen.

88
    Šimkovič rozehrával volný kop, jeho rána byla zblokovaná. Dobrá šance pro domácí hráče.

89
    Žlutou kartu dostává Andreasen (KÍ Klaksvík).

90+1

90+1
    Žlutou kartu dostává Danielsen (KÍ Klaksvík).

90+2
    Střídání v týmu KÍ Klaksvík: ze hřiště odchází Simonsen, přichází Poulsen.

90+3
    Domácí hráči kontrolují hru.

90+4

V tomto zápase jsme viděli dvě branky, nejprve se prosadil domácí celek, hosté ve druhé části hry dokázali vyrovnat. Postupujícím týmem z této dvojice je Vilnius, který úvodní zápas vyhrál 2:1.

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 8:3. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 8:0. Fauly: 11:14. (22:35:28)