Almaty – Engordany 7:1 (kon.) | Tobol Kostanaj – Samtredia 2:0 (kon.) | Irtyš Pavlodar – Riteriai 0:1 (kon.)
Gandzasar – Lech Poznań 2:1 (kon.) | Minsk – Derry City 1:2 (kon.) | Constanta – Racing FC 0:0 (kon.)
Gżira – Niš 0:1 (kon.) | Molde – Glenavon 5:1 (kon.) | Slavia Sofia – Tampereen Ilves 2:1 (kon.)
Kalju – Stjarnan 1:0 (kon.) | Slovan Bratislava – Milsami sk 5:0 (kon.) | Riga FC – CSKA Sofia 1:0 (3:5 po pen.)
Häcken – FK Liepāja 1:2 (kon.) | Sarpsborg – Vestmannaeyjar 2:0 (kon.) | Keşla FK – Balzan 2:1 (kon.)
Tel Aviv – Ferencvároš 1:0 (kon.) | Soligorsk – Connah's Quay 2:0 (kon.) | Štokholm – Shamrock 1:1 (po pr.)
Vardar – Pjunik 0:2 (kon.) | Zaria Balti – Zabrze 1:1 (kon.) | Limassol – Stumbras 2:0 (kon.)
Dinamo Tbilisi – Dunajská Streda sk 1:2 (kon.) | Priština – Fola 0:0 (4:5 po pen.) | Žalgiris Vilnius – KÍ Klaksvík 1:1 (kon.)
Nordsjælland – Cliftonville 2:1 (kon.) | Niederkorn – Gabala 0:1 (kon.) | Beitar Jeruzalém – Čichura 1:2 (kon.)
Kodaň – KuPS 1:1 (kon.) | Luftëtari – Ventspils 3:3 (kon.) | FK Sarajevo – FC Banants 3:0 (kon.)
Maribor – Partizani Tirana 2:0 (kon.) | Partizan – Rudar 3:0 (kon.) | Titograd Podgorica – B36 Tórshavn 1:2 (kon.)
Trenčín – Budućnost Podgorica sk 1:1 (kon.) | Dundalk – Levadia Tallinn 2:1 (kon.) | Runavík – Hibernian 4:6 (kon.)
Osijek – CS Petrocub 2:1 (kon.) | Coleraine – Spartak Subotica 0:2 (kon.) | Újpest FC – Neftçi Baku 4:0 (kon.)
Domžale – Široki Brijeg 1:1 (kon.) | Hafnarfjördur – Lahti 0:0 (kon.)
Gżira United
0:1 (0:1)
FK Radnički Niš
cz Štvrtok 19.07.2018, 18:00Európska liga (predkolá) • 1. predkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký den Vám přeji od onlajnového přenosu z fotbalového klání, ve kterém proti sobě nastoupí týmy Gżira United FC a FK Radnički Niš v rámci odvetného utkání 2. předkola Evropské ligy.

Maltská Džira se do druhého předkola dostala po výhrách 2:0 a 2:1 nad andorským týmem Santa Julia. V úvodním duelu druhého předkola již však tvrdě narazila na dnešního soupeře a první klání prohrála 0:4.

Vzhledem k tomu, že ani srbská liga ještě není v plném proudu byl zápas se svým nynějším sokem i pro Niš posledním utkáním, do kterého Srbové naskočili. Hráči FK Radnički Niš tak zažívají vydařený vstup do sezóny a navazují tak na povedenou přípravu kdy ze tří zápasů neodešli ani jednou poraženi a jen jednou remizovali.

Pojďme se podívat jak probíhalo první klání tohoto dvojzápasu. Celek z města Niš si proti maltskému soupeři odbyl premiéru v evropských pohárech od sezony 1984 a nutno dodat, že návrat na mezinárodní scénu to byl vskutku podařený. Srbský tým vedl už od čtrnácté minuty a definitivně rozhodl v rozmezí od 52. do 55. minuty, kdy dal soupeři KO dvěma dalšími slepenými góly. Poslední půlhodinu Gżira odehrála už jenom z povinnosti a může být ráda, že inkasovala jenom čtyři branky. Radnički se tak může těšit na další předkolo, dnes hraná odveta by měla být už pouze formalitou.

Gżira United FC: Curmi – Borg, Veronese, Baldacchino, Soares, Briffa – Bilbao, Cohen, Scerri, Corbolan – Jorginho
    Náhradníci: Haber – Brincat, Mambouana, Muscat, Okoye, Samb, Sammut

FK Radnički Niš: Živkovič – Todorovski, Pankov, Crnomarkovic, Stankovič – Noma, Mičič, Stanisavljevič – Mrkic, Haškič, Grbič
    Náhradníci: Bulajic – Bondarenko, Cirkovič, Jovanovič Aleksa, Jovanovič Alexander, Nikodijevič, Stojanovič.

1

2
    Během úvodních dvou minut hosté již dvakrát zfaulovali domácí borce.

3
    První domácí útočnou akci zastavil praporek pomezního.

4
    Na druhé straně hosté vybojovali první rohový kop.

5
    Stanisavljevičův rohový kop žádný z jeho spoluhráčů ve vedoucí branku neproměnil.

6
    Hosté převzali iniciativu a nyní to jsou spíše domácí, kdo se dopouští přestupků.

8
    Tým Niš právě vstřelil branku!
    RADOVAN PANKOV si naskočil na centr Stanisavljeviče a hlavičkou překonal domácího brankáře. Hosté tak jdou po osmi minutách do vedení!
    8. Radovan PANKOV - 0:1

9
    Domácí nyní musí pro postup vstřelit 6 branek, což je pro ně zřejmě nedosažitelný úkol...

10
    ….obzvláště když další jejich akce končí ofsajdem.

12
    Další ofsajd odmávaný domácímu celku chvíli poté, co na druhé straně Mrkič netrefil branku.

13
    Po dobré šanci Stanisavljeviče se bude kopat roh proti domácí brance.
    13. Stanisavljevič neproměnil velkou šanci.

14
    Stanisavljevičův rohový kop byl opět nezužitkován.

16
    Domácí neházejí flintu do žita a budou zahrávat rohový kop.

18
    Jorginho se dostal ke střele, ale zamířil mimo branku.

20
    Jorginho se dostal k další střele, která už by se tentokráte možná vešla mezi tyče. Živkovič ale zasáhl.

23
    Domácí drží míč na kopačkách.

26
    Domácí jsou nyní lepším týmem. Noma si proti Bilbau pomohl pouze faulem.

29
    Hosté trpělivě stále brání a pomáhají si fauly.

31
    Soaresova střela se nevešla do branky.

32
    Na druhé straně vybojovali rohový kop hosté.

33
    Stanisavljevič zahrál rohový kop. Ani z této standardky však nic nebude.

34
    Již nyní dochází k prvnímu střídání. postarali se o něj hosté, kteří pošlou do hry Bondarenka za Crnomarkoviče.

37
    Hosté se na chvíli vymanili z tlaku, ale Gžira je opět svírá na vlastní polovině.

38
    Rychlý protiútok hostí končí rohovým kopem.

40
    Stanisavljevič našel Pankova, který však míjí branku.

42
    Srbský tým nyní převzal kontrolu nad míčem.

44
    Po faulu na Scerriho mají domácí šanci do poloviny ještě srovnat.

45
    Scerriho přímý kop však brankou neskončil.

45
    Rozhodčí nastaví 2 minuty.

45+2

První poločas ovládli hosté, kteří hned na začátku skórovali a poté bezpečně bránili svůj náskok. Gžira sice vynaložila veškeré úsilí k dosažení branky, ale většina jejich střel skončila mimo tři tyče.

Druhý poločas začne přibližně v 19:00.

46

46
    Hosté již podruhé střídají. Místo Grbiče dohraje tento zápas Jovanovič.

49
    Hosté jsou na míči a pokouší se potvrdit a pojistit vítězství druhým gólem.

50
    Haskič nyní minul branku.

54
    Hosté nyní kontrolují hru a hraje se prakticky pouze na polovině Malťanů.

55
    Baldacchino nyní na druhé straně minul branku z ojedinělého útoku.
    55. Baldacchino zamířil těsně vedle pravé tyče.

56
    Jorginho se objevil v ofsajdu.

57
    Domácí se vymanili z tlaku a jsou nyní nebezpečnější. Briffa však zamířil mimo.

59
    Briffa je nyní hodně snaživý, ale i jeho další pokus míří mimo tři tyče.

63
    Již třetí střídání pro Niš. Haskiče nahradí Nikodijevič.

65
    Střídání v týmu Gżira United FC: ze hřiště odchází Cohen, přichází Okoye.

67
    Mrkič byl nyní zastaven praporkem pomezního.

68
    Veronese si počínal nedovoleně proti Stanisavljevićovi. Pro hosty je toto dobrá příležitost na zvýšení vedení.

69
    Stanisavljević trefil brzy vybíhajícího Okoye...

70
    Okoye si vysloužil žlutou kartu.

73
    Gžira přebírá iniciativu. Baldacchino bude moci rozehrát přímý kop.

74
    Na druhé straně mohl rozhodnout Mrkič ale míč z jeho kopaček letěl mimo branku.

75
    Domácí tým sáhl ke střídání. Ze hry odchází dnes poměrně nebezpečný Jorginho. Nahradí jej Brincat.

77
    Hru nyní ovládá hostující tým.

80
    Domácí pomalu otevírají hru a snaží se skórovat. Hráči Niše odvrací míč na rohový kop.

81
    Veronese odehrál od rohového praporku míč před bránu a tuto disciplínu si zřejmě zase zopakuje.

82
    Ani další roh, který zahrál Veronese brankou nekončí.

83
    Gžira posílá do hry dalšího čerstvého hráče kterým je Sammut. Místo na hřišti mu přenechá Corbolan.

84
    Stankovič nevybíravě zfauloval Scerriho a vidí žlutou kartu.

87
    Hosté nyní převzali vládu nad balonem a chystají se udržet čisté konto.

89
    Hosté drželi míč pod kontrolou, jejich tlak ale zastavil útočný faul Bondarenka.

90
    Čtvrtý rozhodčí signalizuje nastavení 3 minut.

90+3
    Domácí ještě vybojovali rohový kop naděje.

Fauly: 14:20.

Utkání příliš fotbalové krásy nenabídlo. Po vstřelení jediné branky v 8. minutě se hráči Niše uchýlili k efektní hře směřující k ubránění výsledku a jistoty postupu. Vzhledem k tomu, že prakticky od osmé minuty se domácím rozplynul veškerý sen o zázraku znamenajícím postup, nepředvedli ani domácí zrovna excelentní výkon. Po výhře 0:1 tak do dalšího předkola postupuje FK Radnički Niš.

Tímto se s Vámi loučím a těším se u dalšího sledování onlajn přenosů. (20:02:01)

Otto Slabý

Góly: 8. Pankov

Karty:   70. Okoye (GZU) – 84. Stankovič (RNS)

Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 8:6. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 14:20.
    Gżira United: Curmi – Borg, Veronese, Baldacchino, Soares, Briffa – Bilbao, Cohen, Scerri, Corbolan – Jorginho

Rozhodca: Baliyan – Arevshatyan, Simonyan (všichni ARM)
    12.07.2018
    Niš - Gżira 4:0

Góly: 14. Pankov, 52. Haskić, 55. Mrkič, 85. Haskić

Karty:   57. Crnomarković (RNS), 89. Grbić (RNS), 90+1. Jovanović (RNS) – 40. Baldacchino (GZU), 57. Jorginho (GZU)

Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 8:3. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 13:14.