Yang – Šátral 2:0 (kon.) | Dancevic – Pavlásek 0:1; 0:0; 0-0 (skreč)
Haider-Maurer – Jaloviec 2:0 (kon.) | Rosol – Novak 0:2 (kon.)
Krstin – Šafránek 1:2 (kon.) | Rola – Kolář 0:2 (kon.)
Václav Šafránek
2
7 4 7
cz Utorok 19.06.2018, 13:06Challenger Poprad (antuka) • 1. kolo

Je konec! Dnešní utkání nám nabídlo velice vyrovnanou podívanou, která nakonec vyzněla pro českého tenistu. Ten v rozhodujícím setu čelil hned třem mečbolům, avšak i přesto dovedl dnešní utkání do vítězného konce. (15:49:04)

Konec zápasu

6:7
    Václav Šafránek končí dnešní utkání, které nabídlo takřka vše!

2-6
    Pedja Krstin se ještě drží v zápase, nyní bude potřeba sebrat ještě jedno podání.

1-6
    Václav Šafránek si přichystal hned pět mečbolů.

1-5
    Alespoň kosmetické snížení skóre, oba hráči si nyní vymění strany.

0-5
    Václav Šafránek si pomohl dobrým servisem, díky kterému se dostává do vedení o pět míčků.

0-4
    Pedja Krstin se dostává do hodně složité pozice, prohrává už 0:4.

0-3
    Vzápětí další chyba, Václav Šafránek je na koni!

0-2
    Pedja Krstin dělá chybu, Šafránek se dostává do vedení o dva míčky.

0-1
    Václav Šafránek se potkal s úspěšným řešením výměny.

6:6
    Je to tam! Václav Šafránek dovedl třetí sadu do zkrácené hry.

40-A
    Václav Šafránek přečkal hned tři mečboly soupeře, nyní se sám dostává k brejkbolu.

40-40
    Shoda.

A-40
    Pedja Krstin se přeci jenom dostává ke třetímu mečbolu.

40-40
    Václav Šafránek bojuje jako lev. Nyní dokonce dovedl dvanáctý gem třetí sady na shodu.

40-30
    Míček získává Šafránek.

40-15
    Dva mečboly pro srbského tenistu!

30-15
    Vzápětí povedené podání, ještě dva míčky na ukončení zápasu.

15-15
    Pedja Krstin nepouští soupeře do trháku, po patnácti.

0-15

6:5
    Pedja Krstin zvládl odvrátit hrozbu konce utkání, nyní si sám přichystal tu nejlepší možnou pozici. Půjde totiž podávat k ukončení zápasu.

40-15
    Ale teď už ho tam pustil, Pedja Krstin si přichystal hned dva brejkboly.

30-15
    Václav Šafránek ještě nepouští soupeře k brejkbolům.

30-0
    Šafránkovi se nyní vůbec nedaří, svého protivníka pouští do vedení dva míče.

15-0
    Míček získává Krstin.

5:5
    Desátý gem třetí sady je u konce, na své konto ho bere srbský tenista.

A-40
    Václav Šafránek se zatím k brejkbolu nedostane, naopak se k dalšímu gembolu propracoval Krstin.

40-40
    Shoda.

40-30
    Václav Šafránek ještě reaguje snížením na rozdíl jediného míčku.

40-15
    Pedja Krstin se zřejmě udrží v tomto zápase, na svém kontě má hned dva gemboly.

30-15
    Pedja Krstin zabral v pravý čas, po podání poslal hráče na opačný pól hrací plochy.

15-15
    Václav Šafránek opět uplatnil větší aktivitu, díky které získává tento fiftýn.

15-0

4:5
    Václav Šafránek otáčí stav utkání ze 2:4 na 5:4, nyní půjde na podání jeho soupeř.

15-40
    Český tenista se zdá být probuzen, nyní si přichystal hned dva gemboly.

15-30
    Václav Šafránek musel přes druhé podání, i tak si ale připsal další úspěšný fiftýn.

15-15
    Pedja Krstin se konečně dostal ke slovu, výměnu zakončil mimo dosah soupeře.

0-15

4:4
    Blesková hra na returnu přináší čistý gem na konto Václava Šafranka.

0-40
    No vida, ono to přeci jenom půjde. Václav Šafránek si přichystal hned tři brejkboly.

0-30
    Václav Šafránek konečně začal hrát, nyní se dostává do vedení o dva míčky.

0-15

4:3
    Český tenista nakonec ještě žhaví menší naději, nyní je ale důležité, vzít soupeři servis.

30-40
    Václav Šafránek ale reaguje tím nejlepším možným způsobem, je tu gembol.

30-30
    Pedja Krstin se parádním returnem dostal do mezihry, kterou končí křižným winnerem.

15-30
    Vzápětí další povedené podání.

15-15
    Šafránkovi konečně zafungoval servis, díky kterému srovnává na patnáct oba.

15-0

4:2
    Pedja Krstin odskakuje na rozdíl dvou gemů, Václav Šafránek zkrátka musí začít hrát.

A-40
    Pedja Krstin přečkal dva brejkboly soupeře, nyní má sám k dispozici čtvrtý gembol.

40-40
    Další shoda.

40-A
    Václav Šafránek se přeci jenom dostává ještě k jednomu brejkbolu.

40-40
    Jenomže je tu další shoda.

40-A
    To je neskutečné. Už podruhé v dnešním utkání se Václav Šafránek po nepříznivém výsledku 40:0, dostává k brejkbolu.

40-40
    Je tu shoda!

40-30
    Václav Šafránek ještě bojuje, výsledkem je snížení na rozdíl jediného míčku.

40-15
    Alespoň jeden úspěšný fiftýn na konto Václava Šafránka.

40-0
    Jakoby Šafránek úplně přestal hrát, naopak soupeř má k dispozici tři gemboly.

30-0
    Pedja Krstin je v posledních okamžicích bezchybný, navíc využívá prvního servisu.

15-0

3:2
    Václav Šafránek je na ručník. Český tenista vedl ve třetím setu už 2:0, avšak soupeř mu hned dvakrát sebral podání.

40-15
    A aby toho nebylo málo, tak srbský tenista má k dispozici hned dva brejkboly.

30-15
    To nevypadá vůbec dobře. Krstin se rozehrál, navíc se v tomto gemu dostává do vedení.

15-15
    K vidění byla hodně dlouhá výměna, kterou nakonec lépe zvládl Pedja Krstin.

0-15

2:2
    Tak to bylo hodně rychlé. Pedja Krstin doslova bleskovým způsobem srovnává na 2:2.

40-0
    Pedja Krstin využívá výhody podání, Šafránek na jeho přesné údery nestačí reagovat.

30-0
    Václav Šafránek se nenachází ve vůbec dobrém rozpoložení, naopak soupeř je hodně aktivní.

15-0

1:2
    Tak bohužel. Pedja Krstin výborně zareagoval na ztrátu servisu, neboť i Šafránek přichází o tuto výhodu.

40-15
    Pedja Krstin má k dispozici hned dva brejkboly, Václav Šafránek je hodně nervózní.

30-15
    Vzápětí ale český tenista chyboval, čímž přinesl fiftýn na konto soupeře.

15-15
    Václav Šafránek se dostal do delší výměny, ze které nakonec odchází jako vítěz.

15-0

0:2
    Senzačně! Václav Šafránek i přes nepříznivý stav 0:40, dokázal otočit tento gem. Nyní půjde podávat na potvrzení brejku.

40-A
    Aby toho nebylo málo, tak po čtvrtém úspěšném fiftýnu, přichází brejkbol pro Šafránka.

40-40
    Třetí míček v řadě přináší shodu.

40-30
    Ještě možná budou komplikace pro srbského tenistu, Šafránek snižuje na rozdíl jediného míčku.

40-15

40-0
    Také Krstin kráčí za velice poklidnou hrou, což je vzhledem k předchozímu vývoji, hodně nečekané.

30-0
    Srbský hráč je rovněž na servisu hodně zodpovědný, nyní přidává další fiftýn.

15-0
    Pedja Krstin si při prvním podání třetího setu pomohl dobrým servisem.

0:1
    Je tomu skutečná tak, Václav Šafránek získává první gem třetí sady čistou hrou.

0-40
    Českému tenistovi evidentně pauza prospěla, nyní kráčí za pohodlným gemem.

0-30

0-15
    Václav Šafránek začíná na podání tím nejlepším možným způsobem.

6:4
    Druhý set je u konce, na své konto ho naopak bere Pedja Krstin. O osudu celého zápasu rozhodně třetí set.

40-0
    Jsou tu tři setboly pro srbského tenistu. Václav Šafránek je hlavou ve třetí sadě.

30-0
    Pedja Krstin kráčí za poklidným gemem na podání, ještě zbývají dva fiftýny.

15-0

5:4
    Václav Šafránek se ještě udržel ve druhém setu, nyní bude ale hodně důležité, vzít protivníkovi servis.

30-40
    Vzápětí skvělé první podání, které přináší gembol pro českého tenistu.

30-30
    Václav Šafránek odmítá poslat svého soupeře k setbolům, třicet oba.

30-15
    Jenomže Pedja Krstin lépe zvládá důležité momenty tohoto zápasu.

15-15
    Václav Šafránek se ještě snaží s nepříznivým stavem něco udělat.

15-0

5:3
    Gem je u konce, nakonec ho lépe zvládl Pedja Krstin, který může druhý set ukončit na podání soupeře.

A-40
    Stále ta samá písnička. Pedja Krstin má k dispozici snad šestý gembol.

40-40

A-40
    Pedja Krstin si pohodlně dokráčel k zisku fiftýnu, který mu zaručil už druhou výhodu.

40-40
    Gem ještě nekončí, Václav Šafránek posílá fiftýn na svoje konto.

A-40
    I tak se jako první dostává k výhodě Pedja Krstin.

40-40
    Václav Šafránek zabojoval, jak se patří a předchozí výměnu dovedl ke shodě.

40-30
    Ještě jeden fiftýn na konto českého tenisty.

40-15
    Pedja Krstin se zdá být na koni, nyní totiž přidal třetí fiftýn v řadě, který mu zaručil dva gemboly.

30-15
    Vzápětí je tu další úspěšná výměna v podání srbského tenisty.

15-15
    Pedja Krstin se i přes nepovedený vstup do tohoto gemu dostává k prvnímu fiftýnu.

0-15

4:3
    Tak bohužel, Václav Šafránek přichází o svůj servis. Pedja Krstin dokázal na brejk soupeře zareagovat úplně stejně.

A-40
    Václav Šafránek se nemůže dostat ke gembolu, naopak přichází další brejkbol Krstina.

40-40

A-40
    Brejkbol číslo dva pro srbského tenistu.

40-40
    Shoda!

40-30
    To jsou věci. I Václav Šafránek vedl na svém servisu už 30:0, avšak soupeř otáčí a nyní má k dispozici brejkbol.

30-30
    Vzápětí se diváci dočkali shodného počtu fiftýnů.

15-30
    Pedja Krstin se rovněž dostává ke kontaktnímu fiftýnu.

0-30

0-15
    Václav Šafránek vstupuje do sedmé hry druhého setu skvostně, fiftýn putuje na jeho stranu.

3:3
    Bravo! Václav Šafránek odpovídá na ztracené podání tím nejlepším možným způsobem. Máme srovnáno na 3:3.

30-40
    Tak pozor! I přes nepříznivý průběh tohoto gemu, se český tenista dostává k brejkbolu.

30-30
    Václav Šafránek navazuje na předchozí výměny, i v této dokázal přelstít svého soupeře.

30-15
    Václav Šafránek se ale ještě drží v kontaktu.

30-0
    Pedja Krstin se zdá být na koni. Srbský tenista je ve druhém setu jednoznačně aktivnější.

15-0

3:2
    Eso, což znamená, že na podání půjde Pedja Krstin.

0-40
    Vypadá to na velice poklidný průběh na podání. Šafránek má na kontě tři gemboly.

0-30
    I další fiftýn putuje na konto českého tenisty, který usiluje o snížení stavu druhého setu.

0-15

3:1
    Pedja Krstin potvrdil brejk z předchozího gemu a nyní se dostává do trháků. Šafránek zkrátka musí držet podání.

A-40
    Další výhoda pro srbského tenistu.

40-40
    K vidění je už třetí shoda.

A-40
    Václav Šafránek se k brejkbolům nedokáže dostat, naopak Krstin má k dispozici druhý gembol.

40-40
    Ještě jedna shoda.

A-40
    Pedja Krstin se dostává k výhodě, díky které může rozhodnout o osudu čtvrtého gemu.

40-40
    Shoda!

40-30
    Václav Šafránek se ale ještě snaží dotáhnout nepříznivý stav ve druhém setu.

40-15
    Vzápětí jsou tu dva gemboly pro srbského tenistu.

30-15
    Naopak je to Pedja Krstin, který lépe zvládl předchozí divokou výměnu.

15-15
    Václav Šafránek nakonec neodskočí na rozdíl dvou míčků.

0-15

2:1
    Krstinovi nakonec stačila jediná šance na prolomení podání, Šafránek bude opět dohánět manko.

40-30
    Další problémy jdou na hlavu českého tenisty. Pedja Krstin má k dispozici brejkbol.

30-30
    Třicet oba.

15-30
    Pedja Krstin se nemůže dostat do mezihry, v současné době mu absolutně nevycházejí returny.

15-15
    Václav Šafránek přidává přímý bod z podání.

15-0
    Václav Šafránek nevstoupil do třetího gemu vůbec dobře, Krstinova defenzíva byla účinná.

1:1
    To se mu ale nepodařilo, Václav Šafránek ihned přebírá míčky, kterými bude servírovat.

40-30
    Pedja Krstin se také dostane ke gembolu, Šafránek se ho jistě pokusí odvrátit.

30-30
    Václav Šafránek hraje velmi dobře, naopak soupeř začíná hodně chybovat.

30-15
    Vzápětí se Šafránek dostal do delší výměny, ze které odešel jako vítěz.

30-0
    Pedja Krstin si pomohl dobrým servisem na tělo, Šafránek skoro nereagoval.

15-0

0:1
    Český tenista nakonec uzavřel první gem tím nejlepším možným způsobem, podávat půjde soupeř.

30-40
    Václav Šafránek přidává třetí fiftýn v řadě, čímž si vysloužil gembol na uzavření prvního gemu.

30-30
    Pedja Krstin se alespoň prozatím nedostává k brejkbolům, je tu stav 30:30.

30-15
    Český tenista alespoň snížil na rozdíl jediného míčku.

30-0
    Václav Šafránek odpovídá na fiftýn soupeře dalším špatným úderem do autu.

15-0

5:7
    První set je minulostí, nakonec putuje na konto českého tenisty. Pedja Krstin měl jedinečnou možnost dopodávat set, avšak Šafránek otočil z 5:4 na 5:7

40-A
    Václav Šafránek má další šanci na uzavření setu, Krstin je na svém podání hodně nervózní.

40-40
    Pedja Krstin si ale pomohl prvním servisem ven z kurtu, shoda s pořadovým číslem dva.

40-A
    Václav Šafránek se přeci jenom dostává k setbolu, to vše při podání svého protivníka.

40-40
    Shoda!

40-30
    Václav Šafránek se k setbolům nakonec asi vůbec nedostane, Krstin má gembol.

30-30
    Třicet oba.

15-30
    Pedja Krstin ještě nepouští českého hráče k setbolům, naopak snižuje na rozdíl jediného fiftýnu.

0-30
    Pedja Krstin je na ručník, soupeř totiž odskakuje na rozdíl dvou míčků, což není dobrá zpráva pro srbského tenistu.

0-15

5:6
    Václav Šafránek nakonec zvládl svůj servis, čímž vystavil svého soupeře do velmi těžké pozice. Krstin zkrátka musí udržet podání.

15-40
    Dva gemboly pro českého tenistu.

15-30
    Zdá se, že Šafránek je mnohem lépe naladěný. Soupeř nyní absolutně netrefil hrací plochu.

15-15

0-15
    Václav Šafránek je úspěšný na svém podání.

5:5
    Václav Šafránek opět vstal z mrtvých a v osudný gem prvního setu bere Krstinovi podání.

15-40
    To jsou věci. Pedja Krstin absolutně nezvládá koncovku tohoto setu, svému soupeři věnoval hned dva brejkboly.

15-30
    Český tenista přidává i další fiftýn, naopak Pedja Krstin má velké problémy s dopodáváním.

15-15
    Václav Šafránek se nakonec dostává k úspěšné výměně.

15-0

5:4
    Václav Šafránek nakonec přichází o svoje podání a soupeř půjde podávat na ukončení první sady.

40-30
    Tak i devátý gem nám nabídne brejkbol v podání srbského tenisty.

30-30
    Hlavní rozhodčí uviděl úder na lajnu, Krstin se tak dostává na stejný počet úspěšných fiftýnů.

15-30
    Václav Šafránek je ale na servisu hodně spolehlivý, tentokráte ho podrželo první podání.

15-15
    Pedja Krstin dělá všechno pro to, aby se devátý gem stal jeho kořistí.

0-15

4:4
    Pedja Krstin se nakonec přes menší problémy dostal k úspěšné koncovce osmého gemu, čímž srovnává na 4:4.

A-40
    Bohužel si ale pro výhodu v poklidu dokráčel Krstin.

40-40
    Tak pozor, nakonec i osmý gem první sady nabídne fanouškům shodu.

40-30
    Václav Šafránek ale reaguje velmi přesným úderem, díky kterému snižuje na rozdíl jediného míčku.

40-15
    Pedja Krstin začíná na servisu výrazně dominovat, dva gemboly.

30-15
    Srbský hráč ale vytáhl velmi tvrdý servis, díky kterému se dostává do lepší pozice pro uzavření gemu.

15-15
    Václav Šafránek srovnává stav osmého gemu na patnáct oba.

15-0

3:4
    Václav Šafránek nakonec dovedl tento gem do vítězného konce, jeho protivník promarnil jeden brejkbol.

40-A
    Václav Šafránek nejdříve čelil jednomu brejkbolu, nyní má sám možnost ukončit tento gem.

40-40
    Je tu ale shoda!

40-30
    Ajajaj, budou problémy. Pedja Krstin má k dispozici jeden brejkbol.

30-30
    Václav Šafránek ještě nepouští svého soupeře k brejkbolům, srovnává totiž stav gemu.

30-15

15-15
    Pedja Krstin se konečně dostal do mírné aktivity, díky které dokázal úspěšně zaútočit.

0-15
    Václav Šafránek si pomohl tvrdým servisem ven z kurtu.

3:3
    Pedja Krstin tak trochu napodobil svého soupeře, neboť i tento srbský tenista získává svůj gem na podání.

40-15
    Srbský tenista má rovněž na svém kontě dva gemboly.

30-15
    Pedja Krstin se konečně vzpamatoval na podání, nyní totiž přidává další fiftýn.

15-15
    Václav Šafránek zaútočil po prvním servisu soupeře tím nejlepším možným způsobem.

15-0

2:3
    Český tenista sice prohrával v prvním setu 2:1, avšak během několika minut otočil průběh na 2:3.

30-40
    Pedja Krstin se ale ještě nevzdává, Šafránek by měl raději ukončit tento gem.

15-40
    A nyní je pohled na skóre ještě příznivější, Václav Šafránek má k dispozici hned dva gemboly.

15-30
    Václav Šafránek otáčí vývoj pátého gemu ve svůj prospěch.

15-15
    Pedja Krstin mohl odskočit na rozdíl dvou míčků, avšak hlavní rozhodčí hlásí po patnácti.

15-0
    Václav Šafránek nezačíná vůbec dobře, hned první fiftýn patří soupeři.

2:2
    Václav Šafránek se nakonec přes druhý brejkbol dostává ke ztracenému podání a v tuto chvíli půjde podávat na vedení v prvním setu.

40-A
    Vzápětí je tu ale další šance pro českého tenistu.

40-40
    To se bohužel neděje, Pedja Krstin byl mírně aktivnější a opět budeme svědky shody.

30-40
    Václav Šafránek má rovněž brejkbol, avšak pouze jeden. Bude důležité ho proměnit.

30-30
    Třicet oba.

15-30
    Srbský hráč bude mít problémy, Šafránek byl opět aktivnější, načež přišla chyba od Krstina.

15-15
    Václav Šafránek to nyní udělal senzačně, po krátké výměně posílá míček do pravé části hrací plochy.

15-0
    Šafránek se v posledních okamžicích zápasů nenachází v dobrém rozpoložení.

2:1
    Pedja Krstin nakonec přeci jenom prolomil servis, pomohl mu až čtvrtý brejkbol. Srbský tenista půjde potvrzovat brejk.

A-40
    Pedja Krstin si ale úspěšným winnerem dokráčel k dalšímu brejkbolu.

40-40
    Václav Šafránek vstal z mrtvých a třetí gem posílá na shodu.

40-30
    Václav Šafránek odvrátil i druhý brejkbol, Krstin se dostává do těžké pozice.

40-15
    První je odvrácen, nyní zbývají další dva.

40-0
    Václav Šafránek absolutně nezvládá třetí gem, svému protivníkovi věnoval hned tři brejkboly.

30-0
    Pedja Krstin přidává další fiftýn na returnu, Šafránek by měl začít hrát...

15-0
    Václav Šafránek se dostal do delší výměny, kterou dokázal úspěšně vyřešit jeho dnešní soupeř.

1:1
    Pedja Krstin zvládl první gem na podání výborně, Šafránek se zmohl pouze na jeden míček, nyní půjde sám podávat.

40-15
    Šafránek se ale ještě snaží udržet ve druhém gemu.

40-0
    Pedja Krstin zatím nemá na podání žádné starosti, vypadá na čistou hru pro srbského hráče.

30-0
    Vzápětí si srbský tenista pomohl skvělým prvním servisem.

15-0
    Krstin se rovněž dostává k prvnímu úspěšnému fiftýnu na podání.

0:1
    Gem je ale u konce, Václav Šafránek ho nakonec přeci jenom zvládl. Následovat bude rychlá výměna stran.

30-40
    A vzápětí přichází chyba českého tenisty, který si tak zadělává na pořádné drama.

15-40
    Gem ještě nekončí, Pedja totiž snižuje na rozdíl dvou míčků.

0-40
    Český tenista kráčí za pohodlným prvním gemem zápasu.

0-30
    A i další fiftýn putuje na jeho konto, tentokráte se Krstin dostal do mezihry.

0-15

0:0

Na opačné straně stojí o několik pozici níže postavený Václav Šafránek, kterému momentálně patří až 253. pozice. Český tenista se ale nachází v hodně kolísavé formě, navíc vypadl hned v prvním zápasech turnajů v Prostějově a Lyonu. Předtím se ještě zúčastnil italského turné, kde například dokráčel do čtvrtfinále turnaje v Římě. Posléze si v menším italském městečku Mestr počínal o poznání hůře, neboť se nedostal ani do osmifinále. Šafránek byl v žebříčku ATP nejvýše na 191. místě, ve čtyřce se v totožném roce nedokázal posunout na 286. pozici.

Pedja Krstin se momentálně nachází na 214. pozici světového žebříčku, přičemž se v posledních zápasech nachází ve slušné formě. Srbský tenista se zúčastnil finále challengeru v Almatách, avšak nakonec podlehl Rodinovovi po setech 7:5 a 6:2. Před tímto turnajem se ještě konalo French Open, přičemž se Krstin pokoušel probojovat do hlavní části turnaje skrz kvalifikace. Nakonec ale v samotném semifinále narazil na velmi dobře hrajícího Polanskyho, který mu dovolil pouze šest gemů. Krstin je ale mírným favoritem tohoto zápasu, což potvrzují také sázkové kanceláře.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům tenisu! Challenger v Popradu má na programu první zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Pedja Krstin a Václav Šafránek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.