Dominic Thiem
Dominic Thiem (7)
0
4 3 2
Nedeľa 10.06.2018, 15:12 • Court Philippe-Chatrier - Stade Roland-Garros, Paríž (FRA) • French Open - muži - Roland Garros (antuka) • Finále

Po 2 hodinách a 44 minútach získava Rafael Nadal rekordný jedenásty titul na Roland Gaross, keď zdolal rakúskeho tenistu Dominica Thiema 3:0 na sety po hrách 6:4, 6:3 a 6:2. Španiel teda naplnil predzápasové prognózy, ale rakúsky tenista bol určite dôstojným súperom a miestami to mala svetová jednotka veľmi náročné. Nadal sa však raduje z víťazstvo a završuje tak úspešne túto púť na tohtoročnom French Open!
    3:0; 6:2 - Rafael Nadal

6:2
    GEM, SET, ZÁPAS Rafael Nadal! Túto možnosť si už španielsky tenista nechal ujsť a tak jednoznačne ovládol tretí set pomerom 6:2, čo mu prináša jedenásty titul na Rolan Gaross!

5:2
    Antukový kráľ využíva hneď prvý brejkbal a tak ide v treťom sete do vedenia 5:2 čo znamená, že že španielsky tenista pôjde podávať na zisk jedenásteho titulu na Roland Garros!
    2:0; 4:2; 40-15 - Rafael Nadal

40-15
    Po presnom forhende získava Nadal dva brejkbaly!

4:2
    Aj sa tak stáva, čistou hrou si udržal španielsky tenista toto podanie a v treťom sete sa dostáva do vedenia 4:2! Dominic Thiem tak čaká dôležitý servis, ktorý si bude musieť udržať.

3:2
    Ďalší gembal už Thiem využíva po chybe súpera a tak znižuje stav v treťom sete na 2:3!

3:1
    Španielsky tenista potvrdzuje získaný brejk aj za prispenia súperovej chyby a tak ide v treťom sete do vedenia 3:1! Dominic Thiem sa tak už dostáva pod menší tlak, ale ešte nemá všetko stratené.

30-0
    Rafael Nadal si vyžiadal prerušenie, pretože potrebuje ošetrenie! Snáď to teda nebude nič vážne a Španiel bude môcť toto stretnutie dohrať.

2:1
    Ten sa už podarilo Nadalovi využiť a tak berie prvé podanie v treťom sete svojmu súperovi, čím sa dostáva do vedenia 2:1, keď jeho súper poslal bekhend do autu!

A-40
    Druhý brejkbal pre Nadala, keď jeho súper posiela forhend do siete!

40-30
    Brejkbal pre španielskeho tenistu! Nadal sa prezentoval víťazným forhendom a môže tak zobrať svojmu súperovi podanie.

1:1
    Hneď ten prvý aj využíva a tak vyrovnáva stav v treťom sete na 1:1! Stalo sa tak po kvalitnom podaní, na servis teraz pôjde Dominic Thiem.

0:1
    Ktorý aj využíva a tak ide v úvode tretieho setu do vedenia 1:0! Dominic Thiem mal veľké problémy pri tomto servise, ale napokon odvrátil štyri brejkbaly a udržal si svoje podanie.

A-40
    Loptička v aute z rakety rakúskeho tenistu a tak Nadal získava ďalší brejkbal.

40-0
    Opäť chyba rakúskeho tenistu a tak Nadal získava v úvode tretieho setu tri brejkbaly!

6:3
    Hneď prvý setbal v druhom sete Rafael Nadal využíva po chybe súpera a tak vyhráva druhý set pomerom 6:3! Opakovala sa situácia z prvého setu, keď Rafael Nadal vyhrával 2:0, ale následne už dokázal potvrdiť brejk a tak toto dejstvo dotiahol do úspešného konca. Svetová jednotka tak vyhráva 2:0 na sety a má tak nakročené k jedenástemu titulu na Roland Garros. Ešte však nepredbiehajme, Dominic Thiem určite ešte zabojuje a bude sa snažiť zdramatizovať tento finálový zápas.

40-15
    Dva setbaly pre španielskeho tenistu! Dominic Thiem posiela bekhend len do siete a tak Nadal môže ukončiť druhý set.

5:3
    Return svetovej jednotky putoval do pásky a tak sa ešte Dominic Thiem udržal v druhom sete, keď znižuje na 3:5! Rafael Nadal však pôjde podávať na víťazstvo v druhom sete.

5:2
    Nadal ponúknutú možnosť využíva, keď sa jeho súper prezentoval nepresným returnom a tak ide Rafael Nadal v druhom sete do vedenia 5:2 a Dominic Thiem musí teda podávať na udržanie sa v druhom sete!
    1:0; 4:2; 30-40 - Dominic Thiem

30-40
    Je tu brejkbal pre rakúskeho tenistu! Nadalovi nevyšiel rýchly úder a následne Thiem ukázal víťazný bekhend.

4:2
    No a aj sa tak stáva, Dominic Thiem si čistou hrou podržal tento svoj servis a znižuje stav v druhom sete na 2:4, keď Nadal zahral loptičku len do siete!

4:1
    Ten sa mu už podarilo využiť, keď svoj return z bekhendu poslal rakúsky tenista do autu a tak sa Rafael Nadal ujíma vedenia 4:1 v druhom sete, čo Dominic Thiem dostáva pod tlak.

3:1
    Čistou hrou si podržal Dominic Thiem toto podanie a tak získava prvý gem druhého setu, čím znižuje na 1:3!

3:0
    Hneď ten prvý sa mu podarilo aj využiť a tak po potvrdení brejku ide Rafael Nadal v druhom sete do vedenia 3:0, keď španielsky tenista predviedol ďalší víťazný úder a má tak druhé dejstvo výborne rozohrané!

2:0
    Ten už Nadal úspešne využíva! Dominic Thiem poslal svoj bekhend von z dvorca a tak sa opakuje situácia z prvého setu, keď sa španielsky tenista dostáva do vedenia 2:0!

A-40
    Bekhendový úder rakúskeho tenistu putoval do siete, ďalší brejkbal pre svetovú jednotku!

A-40
    Štvrtý brejkbal v tomto geme pre Rafaela Nadala!
    1:0; 1:0; A-40 - Rafael Nadal

A-40
    Je tu však tretí brejkbal pre svetovú jednotku, keď rakúsky tenista pod tlakom poslal svoj forhend do siete!

40-15
    Dominic Thiem sa snažil o skrátenie hry, čo mu nevyšlo a tak jeho súper získava dva brejkbaly!

1:0
    Nasledoval však chybný úder rakúskeho tenistu a tak si Rafael Nadal udržal prvé podanie druhého setu a dostáva sa do vedenia 1:0!

6:4
    Forhend od Thiema doputoval za základnú čiaru a tak Nadal využíva hneď prvý setbal a vyhráva prvý set pomerom 6:4! Španielsky tenista zahájil úvodné dejstvo lepšie, vyhrával 2:0, ale Dominic Thiem dokázal tento stav vyrovnať a nasledovala potom vyrovnaná hra. Následne však rakúsky tenista nezvládol podanie na udržanie sa a tak ide Rafael Nadal v tomto zápase do vedenia 1:0!

40-0
    Rakúsky tenista posiela loptičku do sieti a tak sú tu tri setbaly pre jeho dnešného súpera!

5:4
    Hneď prvý gembal Nadal využíva po kvalitnom podaní a tak ide v prvom sete do vedenia 5:4! Dominic Thiem tak teraz pôjde podávať na udržanie sa v prvom dejstve.

4:4
    Teraz rakúsky tenista vytiahol presný forhend po čiare a tak vyrovnáva stav prvého setu na 4:4! Vyrovnané prvé dejstvo tak pokračuje ďalej, po úvodných zaváhaniach si obaja tenisti držia svoje podania.

4:3
    Po kvalitnom podaní sa svetová jednotka dostáva v prvom sete do vedenia 4:3!

3:3
    A túto možnosť už rakúsky tenista využíva, keď si pomohol kvalitným podaním a tak s veľkými ťažkosťami si postrážil toto podanie a vyrovnáva stav v prvom sete na 3:3! Zatiaľ sa nám teda finálové stretnutie musí páčiť.

40-A
    Thiem úspešne obhodil svojho súpera na sieti a získava tak gembal.

A-40
    Forhendový úder doputoval do autu a tak španielsky tenista získava druhý brejkbal tohto servisu!

A-40
    Tento forhend rakúskeho tenistu putoval von z dvorca a tak tu je brejkbal pre Rafaela Nadala!

3:2
    Thiemov return doputoval do sieti a tak Rafael Nadal využíva druhý gembal a v prvom sete sa ujíma vedenia 3:2!

2:2
    Gembal sa podarilo rakúskemu tenistovi využiť po nepresnom returne súper a tak po potvrdení brejku vyrovnáva stav prvého setu na 2:2! To je veľmi dôležitý moment pre Thiema, keď dokázal zmazať vedenie svetovej jednotky o dva gemy.

40-A
    O prvé eso v zápase sa postaral Thiem, ktorý teda získava gembal a výhodu na svoju stranu!

A-40
    Brejkbal pre svetovú jednotku! Rafael Nadal tak získava šancu vziať si späť svoje podanie, pretože return z bekhendu od rakúskeho tenistu putoval do siete.

2:1
    Druhú možnosť však už rakúsky tenista využíva a tak si berie späť svoje stratené podanie! Tento víťazný forhend Thiema bol už úspešný a tak pôjde teraz podávať na potvrdenie brejku.

15-40
    Sú tu dva brejkbaly pre rakúskeho tenistu! Dominic Thiem tak získava šancu vziať si späť svoje stratené podanie, keď sa prezentoval ukážkovým víťazným forhendom.

2:0
    Thiemov úder však putoval len do pásky, a tak Nadal využíva hneď prvý brejkbal, čím berie svojmu súperovi úvodné podanie a v prvom sete sa ujíma vedenia 2:0! Vynikajúci vstup španielskeho tenistu do tohto zápasu.
    0:0; 1:0; 40-15 - Rafael Nadal

40-15
    Svetová jednotka získava prvé dva brejkbaly! Nadal sa teraz ocitol pod tlakom, ale súper mieste víťazného úderu spravil nevynútenú chybu a tak rakúsky tenista musí čeliť dvom nebezpečenstvám.

1:0
    Rafael Nadal zakončil prvé podanie presným volejom na sieti a tak sa čistou hrou dostáva v prvom sete do vedenia 1:0! Uvidíme, ako prvý servis pôjde rakúskemu tenistovi.