Nigéria – Česko 0:1 (kon.) | Nórsko – Panama 1:0 (kon.) | Bielorusko – Maďarsko 1:1 (kon.)
Belgicko – Egypt 3:0 (kon.)
Nigéria
0:1 (0:1)
Česko
Streda 06.06.2018, 15:00 • Rudolf-Tonn-Stadion, Schwechat • Medzinárodný prípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Hezké středeční odpoledne přeji všem příznivcům fotbalu. Přípravná utkání před nadcházejícím mistrovstvím světa, které se bude konat v Rusku, jsou už v plném proudu a my budeme prostřednictvím tohoto online přenosu sledovat duel, ve kterém se utkají reprezentace Nigérie a Česka. Utkáním Vás provede Vendula Zdražilová.

Nigérie

Fotbalisté Nigérie odehráli své první přátelské utkání před nadcházejícím světovým šampionátem, kde nebudou chybět, proti Anglii, se kterou prohráli těsně 1:2. Dnes je čeká další zápas, proti českému výběru, který má soustředění v Rakousku. A právě do Rakouska už přijeli v plné síle. Po zúžení kádru by tak měl být dnes už prakticky tým, který se MS zúčastní. Jak si proti reprezentaci Česka povedou?

Nominace Nigérie

Brankáři: Francis Uzoho (La Coruňa), Ikechukwu Ezenwa (Enyimba), Daniel Akpeyi (Chippa United).

Obránci: William Troost-Ekong, Abdullahi Shehu (oba Bursaspor), Tyronne Ebuehi (Haag), Olaoluwa Aina (Hull), Elderson Echiejile (Cercle Bruggy), Bryan Idowu (Perm), Chidozie Awaziem (Nantes), Leon Balogun (Brighton), Kenneth Omeruo (Kasimpasa).

Záložníci: John Obi Mikel (Tchien-ťin Teda), Ogenyi Onazi (Trabzonspor), Wilfred Ndidi (Leicester), Oghenekaro Etebo (Las Palmas), John Ogu (Hapoel Beer Ševa), Joel Obi (Turín), Mikel Agu (Bursaspor).

Útočníci: Ahmed Musa (CSKA Moskva), Kelechi Iheanacho (Leicester), Victor Moses (Chelsea), Odion Ighalo (Čchang-čchun Ja-tchaj), Alex Iwobi (Arsenal), Simeon Nwankwo (Crotone)

Česko

Čeští fotbalisté budou naopak znovu na mistrovství světa chybět. V kvalifikační skupině C skončili na třetí příčce a i po poslední výhře 5:0 nad San Marinem nic nezměnili na tom, že jim postup unikne. Nyní se česká reprezentace připravuje na nadcházející zbrusu novou soutěž – Ligu národů, kde půjde o měření sil mezi evropskými celky. Ta začne v září letošního roku. V základní skupině Češi narazí na Ukrajinu a Slovensko. Po třech letech tak dojde na federální derby. Češi se v pátek utkali v rakouském Santkt Pöltenu s Austrálií, se kterou prohráli 0:4. Dnes by rádi tento výsledek odčinili, ovšem proti Nigérii to nebude vůbec nic jednoduchého.
    Včera si čeští reprezentanti zatrénovali za slunečného počasí před utkáním s Nigérií.

Poslední účast českého týmu na MS

Češi se naposledy na mistrovství světa představili v roce 2006 v Německu ještě pod vedením trenéra Karla Brücknera, kde skončili na třetím místě v základní skupině E. Od té doby se marně snaží kvalifikovat se o další účast na MS.

Nominace českého týmu

Brankáři: Tomáš Koubek (Stade Rennes), Jiří Pavlenka (Werder Brémy), Tomáš Vaclík (FC Basilej)

Obránci: Jan Bořil, Jakub Jugas (oba SK Slavia Praha), Vladimír Coufal (FC Slovan Liberec), Václav Jemelka (SK Sigma Olomouc), Tomáš Kalas (Fulham FC), Filip Novák (Trabzonspor), Marek Suchý (FC Basilej)

Záložníci: Antonín Barák, Jakub Jankto (oba Udinese Calcio), Vladimír Darida (Hertha BSC), Tomáš Hořava, Jan Kopic (oba FC Viktoria Plzeň), Tomáš Souček, Jan Sýkora, Josef Hušbauer (všichni SK Slavia Praha), Michal Trávník (FK Jablonec)

Útočníci: Michal Krmenčík (FC Viktoria Plzeň), Patrik Schick (AS Řím), Josef Šural (AC Sparta Praha)

Vzájemná utkání

Co se týče vzájemných utkání, tak oba celky se spolu ještě nesetkaly, bude to pro ně tedy premiéra. Čeká nás jistě zajímavý duel, tak si ho nenechte ujít.

Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.

1

1
    Výkop stretnutia mali českí hráči, ktorí hrajú v červeno-modrej kombinácii, Nigéria je celá v typickej zelenej farbe.

2
    Takmer od polovice ihriska zahrávali priamy kop hráči Nigérie, situáciu vo vlastnej šestnástke po dlhom centri vyriešil obranca Suchý.

3
    Nigéria rozohrávala postupne z vlastnej polovice, až prišiel dlhý pas na útočnú polovicu, ale ten nebol vôbec presný.

4
    Faul v strede poľa dal loptu Nigérii, po jej rozohrávke prišla nepresnosť, a tak si zahral aj brankár Vaclík.

5
    Nigéria kombinuje na útočnej polovici ihriska. Od pravej postrannej čiary sa ale hráči z Afriky dostávajú veľmi ťažko.

6
    John Obi Mikel nakoniec vybojoval priamy kop z osi ihriska. Je to pozícia, odkiaľ sa dá priamo vystreliť a Moses na to už aj myslí.
    6. Victor Moses (NIG)

7
    Nakoniec sa tak i stalo. Victor Moses poslal krásnu strelu povedľa múru k žrdi, brankár Vaclík s dôležitým zákrokom.

8
    Josef Šural sa na chvíľu dostal k lopte pred šestnástkou súpera, posledného obrancu Nigérie nakoniec neobišiel, do šance sa nedostal.

9
    Mikel faulovaný v strede poľa, Nigéria chcela prejsť dopredu po krídle, avšak Moses si spracoval loptu rukou a bol zastavený. Coufal na opačnej strane získal roh.

10
    Ani na dvakrát sa hráčom Česka nepodarilo poslať loptu centrom do veľkého vápna, na tretíkrát to vyšlo, no Šural osamotený na hranici malého vápna trafil Baloguna.

11
    Šural sa znova dostával k lopte na zadnej žrdi, kde pred ním číhala prázdna časť brány, no mladý útočník ju trafiť nedokázal.

12
    Barák poslal zaujímavý center do šestnástky. Šural sa k nemu nedostal, strela Schicka z otočky neprešla až na bránu.

13
    Moses sa poľahky dostal k šestnástke súpera, prihral na Iwobiho, ten mu loptu vrátil, no zakončenie hráča Chelsea neprešlo na bránu.

14
    Ighalo sa nedokázal dostať k lopte na hranici veľkého vápna, prihrávka od Baloguna ho v spomínaných partiách našla v ofsajde.

15
    Po rozohrávke na krátko centroval do šestnástky Jankto, vzápätí Suchý fauloval Baloguna.

16
    Moses rozohrával priamy kop po faule na krídle, center nigérijského reprezentanta nebol presný a zároveň poriadne vysoký.

17
    Souček faulovaný v strede poľa, dlhý nákop dokázali hráči Nigérie odvrátiť, no Česi získali aspoň rohový kop.

18
    Josef Hušbauer kopol z rohu veľmi zlý center, našiel voľného brankára súpera Uzoha.

19
    Ďalší rohový kop pre Čechov. Jankto ho kopol na zadnú žrď, odkiaľ sa lopta vrátila do ideálnej pozície na volej pre Schicka, Uzoho s perfektným reflexívnym zákrokom.
    19. Patrik Schick (CZE)

20
    Po rozohrávke tretieho rohu v rade Souček zakončoval v malom vápne, nedokázal nasmerovať loptu na bránu, vzápätí si ju takmer zrazil Mikel, včas jeho spoluhráč odkopol.

21
    Neuveriteľné, ako laxne bráni Nigéria štandardné situácie. Česko je dnes z nich nesmierne nebezpečné, o gól ich pripravili len horšie zakončenia. Z hranice malého vápna hlavičkoval Jugas tesne nad.

22
    Nigéria po dlhšom čase s loptou na kopačkách. Kombinácia na vlastnej polovici ale nevyšla, dlhý nákop sa neujal.

23
    Mikel a Moses chceli zakombinovať na krídle, o loptu prišli. Jankto ju však iba odkopol za čiaru.

24
    Victor Moses kopol z krídla zaujímavý center z priameho kopu, niekoľko jeho spoluhráčov loptu tesne minulo.

25
    Česko dalo gól!
    Naši západní susedia sa už proste museli dočkať, pretože ten tlak bol veľký. Coufal centroval z krídla, Souček hlavičkoval do Uzoha, ale TOMÁŠ KALAS dorazil až do siete.
    25. Tomáš Kalas (CZE) - 0:1

26
    Chvíľu sa hrať nebude, nasleduje pauza na občerstvenie.

27
    Victor Moses je dnes asi jediným aktívnym hráčom Nigérie. Tentoraz ho tesne vedľa šestnástky fauloval Souček.

28
    Moses kopol priamy kop celkom zaujímavo, keďže mieril na zadnú tyč na jemný teč, avšak loptu na roh podvihol Šural.

29
    Moses našiel pred malým vápnom úplne voľného Ogua, jeho hlavička mieri vedľa priestoru troch žrdí.

30
    Polhodina hry za nami. Česko je aktívnejšie, vedie a vidíme aj veľa šancí, avšak všetky prišli po štandardkách, ktoré tímy zatiaľ nezvládajú brániť.
    30. Patrik Schick (CZE)

31
    Patrik Schick sa parádne dostal cez dvojicu hráčov súpera do obrovskej šance. Sám pred Uzohom ale nasmeroval loptu trestuhodne nad bránu protivníka.

32
    Na opačnej strane strieľal z uhlu Ighalo, Vaclík odvrátil na roh. Center Mosesa našiel Mikela, ten bol mimo šestnástky a vrátil loptu dozadu.

33
    Barák síce v strede poľa nasadil jasle svojmu súperovi a chcel prenikať dopredu, okamžite boli pri ňom dvaja súperi.

34
    Souček si musel dať pozor, pretože mal na sebe nepríjemného Ndidiho,, loptu preto vrátil až k Vaclíkovi.

35
    Desať minút do konca prvého polčasu. Hra v posledných desiatkach sekúnd trochu stratila na tempe, ktoré jej dávali hlavne šance.

36
    Priamy kop sa českým hráčom nevydaril, center z krídla skončil priamo v rukaviciach brankára Uzoha. Nigéria prešla dopredu. Ndidi vyslal veľmi peknú strelu spoza vápna, Vaclík ju pri žrdi vyrazil a nepustil do siete.

37
    Nigérii rohový kop nevyšiel, vzápätí prišiel ďalší pokus a ten skončil u Vaclíka.

38
    Ďalšia postupná akcia Nigérie je zastavená ofsajdovým mávnutím a taktiež i hvizdom.

40
    Nigéria je v posledných minútach aktívnejšia a snaží sa ísť za vyrovnaním ešte do polčasu. Jej hráči získali roh.

41
    Po rozohrávke na krátko center Baloguna neprešiel, dlhý aut, ktorý vyslal Ndidi, jeho spoluhráčov nenašiel.

42
    Balogun v pozícii posledného fantasticky zvládol súboj so Šuralom, následne spravil krásnu kľučku a prešiel po krídle až k centru. Bude to roh.

43
    Moses poslal presný center na Ighala, ten akrobaticky zakončoval spred bránu, Vaclík reflexívne zasiahol. Strela prišla až po hvizde ofsajdu.

44
    Victor Moses znova centroval z priameho kopu, tentoraz poslal nízky pas, ktorý nikam neprešiel. Iwobi loptu dostáva späť smerom dopredu. Moses išiel do uličky, po jemnom kontakte padá bez faulu.

45+0

Prvý polčas bol plný šancí, viac ich mali Česi a všetky prichádzali po štandardných situáciách, ktoré zle bránili oba tímy. Do streleckej listiny sa však zapísal iba Tomáš Kalas.

46

46
    Striedanie v tíme Nigéria: z ihriska odchádza Abdullahi, prichádza Ebuehi.

46
    Striedanie v tíme Česká republika: z ihriska odchádza Vaclík, prichádza Pavlenka.

47
    Hušbauer na súperovej polovici nedokázal nájsť Šurala, k lopte sa preto dostali hráči Nigérie, ktorí idú dopredu. Ighalo našiel iba pozorného Pavlenku.

48
    Útočný faul hráčov Nigérie daroval loptu hráčom Česka, tí skúšajú prejsť dopredu po pravom krídle.

49
    Schick sa nepríjemne zrazil so Šuralom, ktorý dostal úder lakťom do hlavy, ale od vlastného spoluhráča, čiže to faul byť nemohol.

50
    Druhý polčas sa rozbieha dosť opatrne, oba tímy si ako keby začali dávať väčší pozor na zadné dvierka.

51
    Ošetrovanie Baráka netrvalo dlho, záložník Česka sa okamžite vrátil späť do hry.

52
    Ighalo sa plánoval zavesiť do vzduchu a zakončiť hlavou, tesne minul loptu kvôli tomu, že mu tam českí hráči dobre "zavadzali".

53
    Nigéria je aktívnejšia, do nejakej šance sa v druhom polčase ale ešte nedokázala dostať.

54
    Naďalej pokračuje kombinácia hráčov z Afriky v strede poľa, českí hráči veľmi dobre vytláčajú súperov z nebezpečných pozícií.

55
    Center z krídla sa nepodaril, defenzíva Česka loptu bez najmenších problémov odvrátila a dokonca naši susedia založili aj kontru.

56
    Kontra Česka sa razom zmenila na kontru Nigérie, center Abdullahiho nedokázal nájsť jeho spoluhráčov.

57
    Schick získal loptu na vlastnej polovici, po krídle ju ale nedokázal vyviesť za poliacu čiaru a hneď o ňu aj prišiel.

58
    Balogun prerušil hru na vlastnej polovici, kvalita lopty sa mu nepáčila. Preto ju hlavný rozhodca vymenil.

59
    Vo Viedni začína pršať, čo je úplne iný obrázok, ako z prvého polčasu, kedy bolo teplo a dusno.

60
    John Obi Mikel poslal loptu kolmicou do šestnástky, center v podaní Idowua išiel nad bránu Pavlenku.

60
    Hlavný rozhodca prerušil zápas, nakoľko už leje riadne, možno sú tam aj nejaké krúpy. Uvidíme, kedy sa začne opäť hrať.

60
    Časomiera sa zastavila, čiže keď sa začne hrať, bude to od šesťdesiatej minúty. Zároveň bola ohlásená desaťminútová prestávka.

60
    Hrá sa ďalej, prestávka trvala ani nie štyri minúty. Síce prší, no nie už tak veľmi.

62
    Victor Moses faulovaný tesne pred šestnástkou súpera, získal ideálnu pozíciu na priame ohrozenie brány.

63
    Moses nasmeroval loptu oba do múru, kde zostrelil Šurala. Ten po kontakte lopty s jeho hlavou ostáva poriadne otrasený.

64
    Moses centrom z rohového kopu našiel Mikela, ten hlavičkoval zo skrumáže tiel iba do brankára Pavlenku.

65
    Iwobi poslal krásnu kolmicu za obranu pre Ighala, ktorý mohol ísť sám na brankára Pavlenku, no zastavil ho ofsajd.

66
    Striedanie v tíme Česká republika: z ihriska odchádza Souček, prichádza Trávnik.
    Striedanie v tíme Česká republika: z ihriska odchádza Hušbauer, prichádza Hořava.

67
    Ighalo sa dostal cez dvojicu Kalas – Coufal do šestnástky, centrom našiel Ndidiho, ten ešte prihral pred bránu Mosesovi, ktorý bol sám na hranici malého vápna, lopta sa mu zamotala a nezakončil.

68
    Idowu sa dostal k odrazenej lopte v šestnástke súpera, bol úplne sám pred brankárom Pavlenkom, ktorého prehodil, no spoločne s ním i bránu.

68
    Striedanie v tíme Nigéria: z ihriska odchádza Idowu, prichádza Elderson.

69
    Striedanie v tíme Nigéria: z ihriska odchádza Ighalo, prichádza Obi.

70
    Striedanie v tíme Česká republika: z ihriska odchádza Schick, prichádza Krmenčík.

71
    Začala sa posledná dvadsaťminútovka stretnutia. V druhom polčase je lepšia určite Nigéria.

72
    Jankto si pomohol rukami pri bránení a môže byť rád, že sa nebude kopať penalta, ale iba priamy kop z miesta vedľa vápna Česka.

73
    Victor Moses nedokázal poslať presný center, jeho pas skončil mimo priestor ihriska. Rozohrával Pavlenka.

74
    Victor Moses rozohral ďalší rohový kop, nízky center bol odvrátený a zas to bude roh.

75
    Tentoraz sa kopalo z druhej strany, avšak lopta hráčov v zelenom nenašla. Česi ju odkopli do bezpečia.

76
    Ndidi kolmicou v šestnástke súpera našiel Mosesa, zablokovaný center do druhej vlny skončil ďalším rohom v slede. Barák odvrátil pas Mosesa.

77
    Krmenčík naštartoval svoj pohyb za dlhým pasom, lopta ale na jeho osobu nešla, a tak ju nedokázal zachytiť.

78
    Krmenčík sa ani na dvakrát nedostal do zakončenia po rohovom kope. Situáciu zakončil spred veľkého vápna pokusom pod brvno Jankto, Uzogo vytesnil nad.

79
    Striedanie v tíme Česká republika: z ihriska odchádza Jankto, prichádza Bořil.

80
    Krmenčík hlavičoval po pase z krídla, Uzoho reflexívne nechal nohu od tela a guľatý nezmysel vykopol.

81
    Striedanie v tíme Nigéria: z ihriska odchádza Moses, prichádza Musa.

82
    Striedanie v tíme Nigéria: z ihriska odchádza Mikel, prichádza Iheanacho.

83
    Už druhýkrát v stretnutí sa musí vymeniť lopta, tá opäť nespĺňala potrebné podmienky na hranie futbalu na tejto úrovni.

84
    Striedanie v tíme Česká republika: z ihriska odchádza Šural, prichádza Kopic.

85
    Na ihrisku nigérijský fanúšik, toho museli spacifikovať usporiadatelia. Druhý polčas už asi viac rozkúskovaný ani byť nemôže.

87
    Česko síce získalo priamy kop na krídle, avšak center nevyšiel a Kopic o loptu prišiel. Nigéria sa dostala iba do polovice ihriska.

88
    Kopic dostal loptu do šestnástky, prihrával ešte pod seba, avšak Krmenčík na loptu nedočiahol a nedokázal ju hlavou zakončiť.

89
    Zápas sa chýli ku svojmu koncu a zdá sa, že výsledok sa už meniť nebude. Iba, že by áno.

90+0

Česko v prípravnom zápase porazilo Nigériu 1:0 gólom Tomáša Kalasa z 25. minúty. Ja vám teda ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (16:55:20)