2
7 6
Utorok 05.06.2018, 11:09Challenger Bol - Croatia Bol Open (antuka) • 1. kolo

2:6
    GEM, SET, ZÁPAS Anna Karolína Schmiedlová! Naša tenistka teda ovláda druhý set, kde sa jej lepšie darilo na kurte, dokázala potvrdzovať získané podania a svoju súperku dostávala pod veľký tlak. Napokon tak po výhre 2:0 na sety a po hrách 7:5 a 6:2 postupuje do ďalšieho kola.

0-40
    Tri mečbaly pre slovenskú tenistku!

2:5
    Aj sa tak stáva, čistou hrou ide Anna Karolína Schmiedlová v druhom sete do vedenia 5:2 a to znamená, že Marta Kostjuková ide podávať na udržanie sa v tomto zápase!

2:4
    Hneď ten prvý sa jej aj podarilo využiť, takže znižuje stav v druhom sete na 2:4!

1:4
    Čistou hrou napokon Kostjuková berie našej tenistke podanie a tak znižuje stav v prvom sete na 1:4! Ukrajinka tak ešte bojuje a snaží sa zvrátiť tento nepriazniví stav.

40-0
    Sú tu tri brejkbaly pre ukrajinskú tenistku!

0:4
    Do tretice všetko dobre! Teraz to už našej tenistke vyšlo a tak berie aj toto podanie svojej súperke a v druhom sete sa dostáva do vedenia 4:0! Anna Karolína Schmiedlová je tak už blízko k celkovému víťazstvu, ale ešte nepredbiehajme.

40-A
    Tretí brejkbal v tomto geme pre Annu Karolínu.

40-A
    Ďalší brejkbal pre našu tenistku!

30-40
    Je tu brejkbal pre našu tenistku!

0:3
    Teraz to už našej tenistke aj za prispenia chyby súperky vyšlo a tak sa po potvrdení brejku dostáva do vedenia 3:0 v druhom sete a pre jej súperku už nastávajú komplikácie.

40-40
    A podarilo sa jej aj tú druhú! Dostávame sa tak na zhodu 40:40 a v dramatickom geme budeme pokračovať ďalej.

40-15
    Dvojchyba našej tenistky prináša jej súperke dve brejkbalové možnosti!

0:2
    Nevynútená chyba od Kostjukovej, takže naša tenistka už tento brejkbal využíva a dostáva sa v druhom sete do vedenia 2:0! Anna Karolína teraz pôjde podávať na potvrdenie brejku.

40-A
    Druhá brejkbalová možnosť pre našu tenistku!

30-40

0:1
    Hneď ten prvý sa jej aj podarilo využiť a tak sa dostáva v druhom sete do vedenia 1:0!

5:7
    Kostjuková napálila loptičku len do pásky a tak druhú možnosť už dokázala naša tenistka premeniť, takže sa stáva víťazkou prvého setu pomerom 7:5! Celkovo sme sledovali veľmi dramatické prvé dejstvo, obe tenistky si navzájom brali podania, ale nedokázali ich potvrdiť. Väčšie šťastie sa napokon usmialo na Annu Karolínu Schmiedlovú, ktorá tak do druhého setu vstupuje v lepšej pozícii.

0-40
    Tri setbaly pre slovenskú tenistku!

5:6
    Hneď ten prvý sa jej podarilo aj využiť a tak ide v prvom sete do vedenia 6:5! Marta Kostjuková tak pôjde podávať na udržanie sa v tomto sete a vynútenie si tajbrejku.

5:5
    A ten sa jej aj podarilo využiť! Anna Karolína Schmiedlová sa tak udržala v prvom sete a vyrovnáva jeho stav na 5:5! Dramatický prvý set tak pokračuje ďalej, na servis pôjde naša tenistka.

30-40
    Kostjuková posiela loptičku do pásky, takže tu je brejkbal pre našu tenistku!

5:4
    A ten sa jej aj podarilo využiť, čo môže byť dôležitým momentom prvého setu. Kostjuková ide do vedenia 5:4 a tak pôjde podávať na víťazstvo v prvom sete!

4:4
    Ukrajinská tensitka už túto možnosť premenila a tak vyrovnáva stav v druhom sete na 4:4! Prvé dejstvo je tak stále veľmi vyrovnané a všetko je ešte otvorené.

30-40
    Brejkbal pre našu tenistku!

3:4
    No a ten sa jej aj podarilo využiť, takže znižuje na 3:4 a znova sa tak nepodarilo tenistke potvrdiť získaný brejk. Prvý set sa teda zatiaľ vyvíja veľmi zaujímavo.

40-30
    Kostjuková predviedla úspešný prechod na sieť a kraťasom získava brejkbal!

2:4
    Podobná situácia sa opakovala aj teraz, takže Anna Karolína Schmiedlová si znova berie späť svoje podanie a tak ide do vedenia 4:2! Snáď sa jej už teraz podarí potvrdiť brejk.

30-40
    Úder ukrajinskej tenistky skončil na páske, takže naša tenistka získava brejkbal.

2:3
    Túto možnosť sa už podarilo Kostjukovej využiť a tak si berie späť svoje podanie. Stav v prvom sete je znížený 2:3!

A-40
    Ďalší brejkbal pre Kostjukovú.

A-40
    Brejkbal pre ukrajinskú tenistku!

1:3
    Kostjuková posiela loptičku von z kurtu a tak si naša tenistka berie späť svoje stratené podania a ujíma sa vedenia 3:1 v prvom sete!

15-40
    Anna Karolína Schmiedlová získava dva brejkbaly!

1:2
    Ten sa jej po úspešnom prechode na sieť podarilo využiť a tak si berie späť svoje stratené podanie. Marta Kostjuková tak pôjde za stavu 1:2 podávať na potvrdenie brejku.

A-40
    Aut zahlásený z rakety našej tenistky, takže Kostjuková sa dostáva k brejkbalu!

0:2
    Výborne! Túto možnosť sa už podarilo našej tenistke využiť a tak sa ujíma vedenia 2:0 v prvom sete. Anna Karolína Schmiedlová pôjde podávať na potvrdenie brejku.

40-A

15-40
    Dvojchyba od Kostjukovej, naša tenistka sa tak dostáva k dvom brejkbalom!

0:1
    A hneď ten prvý sa jej podarilo aj využiť, takže si podržala svoje úvodné podanie a v prvom sete ide do vedenia 1:0!