124:114 (29:30, 56:56, 84:78, 107:107) Stav série: 1:0
cz Piatok 01.06.2018, 03:00 • Oracle Arena, Oakland • NBA • Finále

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a rovnou přeji úspěšné vykročení do nového dne! (05:58:47)

Doskoky:
    Draymond Green 11 – Kevin Love 13

Asistence:
    Draymond Green a Stephen Curry 9 – LeBron James 8

Warriors si jistě oddechli. V základní hrací době totiž nebyli daleko od porážky. 37 sekund před koncem rozhodčí nejprve posoudili akci Kevina Duranta jako prorážení, aby po přezkoumání videozáznamu verdikt změnili a přiřkli domácímu hráči dvě šestky. V závěrečných sekundách ještě mohli hosté rozhodnout, ovšem Hill proměnil jen první z trestných hodů, čímž srovnal na 107:107 a J. R. Smith po útočném doskoku nepochopitelně s míčem vydriloval pryč ze střelecké pozice.

Prodloužení už bylo jednoznačnou záležitostí domácích Warriors. Ti nakonec vítězí 124:114 a ujímají se ve finálové sérii vedení. Cavaliers ale ukázali, že nechtějí být odevzdaným soupeřem a jsou schopni favorita trápit i v jeho aréně. Zvláště, když podává fenomenální výkony LeBron James, jenž dnes nasázel 51 bodů, čímž překonal svůj osobní rekord ve finálových zápasech.

Konec zápasu. (124:114)

52:57
    Shaun Livingston házel trestné hody a oba proměnil. (124:114)

52:57
    Za rozhodnutého stavu odchází do útrob arény Klay Thompson. Ten musel během úvodní čtvrtiny zamířit s podvrtnutým kolenem do šaten, ale do utkání se vrátil a pomohl svému týmu k vítězství pěti trojkami. (122:114)

52:57
    Draymond Green ještě hecuje atmosféru emotivními gesty směrem k publiku a lavičce Cavaliers. (122:114)

52:57
    Tristan Thompson se dopustil nesportovního zákroku na Livingstona a je vyloučen! Zákrok hostujícího hráče navíc rozpoutal strkanici. (122:114)