Winnipeg – Vegas 4:2 (kon.)
Winnipeg Jets
4:2 (3:1, 1:1, 0:0) Stav série: 1:0
Vegas Golden Knights
cz Nedeľa 13.05.2018, 01:00 • Bell MTS Place, Winnipeg • Play-off NHL • Finále Z. konferencie

To už je z mé strany vše. Přeji nerušený zbytek noci! (04:11:03)

Tři hvězdy utkání:
    1. Blake Wheeler (WPG) 0+3
    2. Dustin Byfuglien (WPG) 1+1
    3. Mark Scheifele (WPG) 1+1

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 26:21 (12:6, 10:7, 4:8)
    Zblokované střely – 22:10
    Vyhraná vhazování – 27:21
    Trestné minuty – 8:12
    Hity – 33:30

Ve třetí třetině se už skóre nezměnilo a Winnipeg tak vstupuje do finále Západní konference vítězstvím 4:2!

Utkání mělo pořádně divoký úvod. Jets začali zápas naprosto fantasticky a v čase 7:35 vedli už 3:0! Skóre otevřel po 65 sekundách dělovkou Dustin Byfuglien. V 7. minutě zakončoval hezkou přesilovkovou spolupráci Patrik Laine a třetí domácí zásah zaznamenal bruslí Joel Armia. Tento gól byl uznán až po coach's challenge, kterou si vyžádal domácí trenér Paul Maurice. O pouhých 35 sekund později však Vegas vrátil do hry svou trefou Brayden McNabb.

Ve druhé části oba týmy přidaly po gólu. Domácí se nejprve podruhé v zápase dostali do třígólového vedení, které jim v přesilovce zajistil pohotovou tečí Mark Scheifele, ovšem také Golden Knights se poté prosadili v početní výhodě. Střílenou přihrávku Marchessaulta sklepl do sítě William Karlsson.

Třetí část pak byla nejopatrnější v zápase. Jets se již soustředili především na kvalitní obranu a soupeře do šancí moc nepouštěli. Golden Knights už pak nepomohla ani více než dvouminutová hra bez brankáře.

59:52
    Hellebuyck pokryl bekhendový pokus Nateho Schmidta a je jasné, že Tryskáči dnes zvítězí!

59:29
    Domácí dostali puk ze své obranné třetiny!

58:57
    Tyler Myers mohl rozhodnout! Jeho střelu na prázdnou branku však zastavil levou rukou William Karlsson, jenž si tak úspěšně zahrál na brankáře!

58:27
    Fleury už opět odjel na střídačku, hosté znovu v šesti!

58:03
    Hosté však zahráli na zakázané uvolnění a vhazovat se tak bude v jejich obranném pásmu!

57:47
    Rytíři samozřejmě pokračují ve hře bez brankáře.

57:40
    Nahození Codyho Eakina skončilo na betonu pozorného Hellebuycka. Hosté si vyžádali oddechový čas.

57:25
    Hosté to zkoušejí bez brankáře!

56:58
    Domácí jsou výborní v blokování střel. Nyní trefil jen protihráče Jonathan Marchessault.

55:59
    Domácí posouvají puk do středního pásma, s čímž se čtyři minuty před koncem spokojí.

55:30
    Theodorova střela neprošla na domácí branku, byla sražena do rohu hřiště.

54:56
    Blake Wheeler donutil Fleuryho přidržet puk a přerušit hru. Je tu ještě jedna reklamní přestávka.

54:37
    Puk nyní zamířil přímo mezi beky Golden Knights, kteří stáli na útočné modré. Hosté musejí vyklidit útočné pásmo.

54:05
    Colin Miller vyhrál bruslařský souboj s Joelem Armiou. Domácí se teď tedy budou muset bránit.

53:29
    Domácí to teď hrají dobře. Drží puk v rohu za brankou soupeře.

52:48
    Další reklamní přestávka. Do konce zbývá něco málo přes sedm minut.

52:13
    Teď ale hrála v útočném pásmu elitní formace Jets, což se divákům pochopitelně líbí.

51:02
    A čas utíká. Hráči Vegas by potřebovali rychle vstřelit kontaktní gól.

50:27
    Alex Tuch nedokázal zavést puk přes útočnou modrou. Domácí své obranné pásmo dobře stráží.

49:27
    Domácí se dostávali do přečíslení 3 na 2. Nikolaj Ehlers však nedokázal přesně přihrát. Hra se otáčí na druhou stranu.

48:46
    Brayden McNabb střílel sice tvrdě, ale jeho ránu zablokoval Jacob Trouba.

48:11
    Kotouč byl sražen až do hlediště. Následuje reklamní přestávka.

47:10

46:55
    Druhá část početní výhody už byla lepší. Nikolaj Ehlers protáhl Fleuryho, vzápětí se ještě dostával k dorážce Blake Wheeler, ale ani on neuspěl.

46:10
    Domácím se první polovina početní výhody nepovedla. Winnipeg se nedokázal usadit v útočném pásmu.

45:09
    Za napadení je vyloučen Ryan Reaves. Přesilovka pro Golden Knights.

44:17
    Z mezikruží pálil Toby Enström. Švédský bek Winnipegu jen těsně minul branku!

43:54
    Od modré pálil Luca Sbisa. Bránící Ehlers kotouč srazil do ochranné sítě.

43:34
    Domácí se teď jen brání. Ve středním pásmu se dostávají k puku opět Rytíři.

42:39
    Ben Chiarot nahodil puk za hostující branku. Forčekující Tryskáči tam zdržují rozehrávku soupeře.

42:07
    Hosté určitě budou chtít stupňovat tlak. Dvougólové manko se dá ještě smazat.

41:08
    Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.

40:24
    Toby Enström schytal v závěru druhé třetiny ostrý hit od Jamese Neala, ale je v pořádku a stihl začátek třetí části.

Hity – 27:25

Také po druhé třetině platí dvoubrankový rozdíl ve skóre. Oba týmy přidaly po gólu a Winnipeg tak vede 4:2. Domácí se nejprve podruhé v zápase dostali do třígólového vedení, které jim v přesilovce zajistil pohotovou tečí Mark Scheifele, ovšem také Golden Knights se poté prosadili v početní výhodě. Střílenou přihrávku Marchessaulta sklepl do sítě William Karlsson.

40:00

39:49
    Hosté se ještě snažili v závěru třetiny něco vymyslet, ale na modré si špatně přihráli a pustili dopředu Patrika Laineho. Ten donutil Fleuryho přerušit hru a získal tak pro Jets vhazování v útočném pásmu.

39:00
    Ránu Davida Perrona srazil do ochranné sítě Joel Armia. Do konce druhé třetiny schází minuta.

37:56
    Vypadá to, že domácí chtějí druhou třetinu především dohrát bez dalšího inkasovaného gólu. Ještě předevčírem odehráli sedmý zápas série 2. kola play-off proti Nashvillu a už mohou trochu docházet i síly.

36:36
    Toby Enström schytal ostrý, ale čistý, hit od Jamese Neala. Švédský bek se při pádu udeřil hlavou o led a otřesen zamířil do útrob stadionu, kde zřejmě podstoupí vyšetření, která vyloučí či potvrdí otřes mozku.
    35:55 William KARLSSON - 4:2

35:55
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Hosté ale rychle vrátili puk do pásma a nakonec snižují! Střílenou přihrávku Jonathana Marchessaulta tečoval WILLIAM KARLSSON mimo dosah brankáře Hellebuycka. Asistence: Jonathan Marchessault a Shea Theodore.

35:34
    Nebezpečnou střelou od modré se prezentoval Theodore. Hellebuyck vyrazil puk před sebe a jeho obránci následně vyhodili.

35:12
    Domácím se podařilo v úvodu oslabení vyhodit.

35:02
    Vyloučeným hráčem je Ben Chiarot, který podrazil Jamese Neala. Přesilovka Golden Knights začne po reklamní přestávce.

34:35
    Signalizované vyloučení na domácí straně. Hráči Vegas zatím mají puk pod kontrolou.

33:16
    Jonathan Marchessault hledal Smithe, ale domácí se stačili vrátit a dostali puk do bezpečí.

32:24
    Domácí drží puk v útočném pásmu. Tento obraz hry jim určitě vyhovuje.

30:46
    Brandon Tanev se po pravé straně natlačil k bekhendovému zakončení. To snadno pokryl Fleury.

30:20
    Domácí v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
    29:54 Mark SCHEIFELE - 4:1

29:54
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Domácí přesilovku využili a podruhé v zápase vedou o tři góly! Dustin Byfuglien nahodil puk na branku, před níž clonili Paul Stastny a MARK SCHEIFELE. Byl to právě Scheifele, jenž nahození spoluhráče tečoval a Fleury nestačil zareagovat – 4:1. Asistence: Dustin Byfuglien a Blake Wheeler.

29:11
    Bude se ale vylučovat. Brayden McNabb dostává dvě minuty za hákování.
    29:11 Blake Wheeler si položil Fleuryho, ale pak netrefil prázdnou branku.

29:11
    Tutovku spálil Blake Wheeler! Ten se ocitl sám před Fleurym, kterého si položil, ale poté netrefil prázdnou branku!

28:49
    Tentokrát domácí zastavilo postavení mimo hru.

27:56
    Patrik Laine chtěl v dobré pozici ještě nahrávat, ale nenašel žádného ze spoluhráčů. Hraje se už o poznání defenzivněji, než v úvodní třetině.

27:05
    Erik Haula zkusil překvapit Hellebuycka nahozením z ostrého úhlu. Další puk pak hned přilétl i z druhé strany, ale ani ten si nenašel cestu za brankovou čáru.

26:35
    Puk vylétl až za Fleuryho branku, ale zakázané uvolnění domácích se nepíská.

26:19
    Marchessaultova střela byla sražena do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.

25:51
    Nebezpečnou střelou z pravé strany se prezentoval Reilly Smith. Mířil mezi betony, ale Hellebuyck je zaklapl včas.

25:19
    Tresty za hrubost byly rovnoměrně rozdělené na obě strany. Hrát se bude i nadále ve standardním počtu hráčů.

Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Brandon Tanev – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Mathieu Perreault – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Colin Miller – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Oscar Lindberg – 2 min., hrubost).

25:19
    Po výjezdu zpoza branky zakončoval Alex Tuch. Po zákroku Hellebuycka se rozpoutala hromadná šarvátka!

24:02
    Byfuglien od pravého mantinelu netrefil branku soupeře, domácí ale drží útočné pásmo.

23:07
    Z pravého kruhu pálil Kyle Connor. Fleury puk vykopl pravým betonem.

22:44
    Z levého kruhu to zkoušel Pierre-Édouard Bellemare. Střelu francouzského útočníka v pohodě pokryl Hellebuyck.

22:09
    Puk skončil mezi střídačkami. Vhazovat se bude v útočném pásmu Predators.

21:52
    Byfuglien posouval na modré čáře puk na Tobyho Enströma, který ho však špatně zpracoval a domácí tak přišli o útočné pásmo.

20:54
    Hosté začali třetinu útočnou snahou, ale zatím neohrozili brankáře Winnipegu.

Hity – 13:18

První třetina nabídla krásnou podívanou! Jets začali zápas naprosto fantasticky a v čase 7:35 vedli už 3:0! Skóre otevřel po 65 sekundách dělovkou Dustin Byfuglien. V 7. minutě zakončoval hezkou přesilovkovou spolupráci Patrik Laine a třetí domácí zásah zaznamenal bruslí Joel Armia. Tento gól byl uznán až po coach's challenge, kterou si vyžádal domácí trenér Paul Maurice. O pouhých 35 sekund později však Vegas vrátil do hry svou trefou Brayden McNabb.

20:00

19:49
    Hosté mohli ještě snížit! Nate Schmidt zavezl puk do útočné třetiny, kde našel Ryana Carpentera. Ten z první jen těsně minul branku.

19:02
    Už běží poslední minuta první třetiny.

18:52

18:44
    Střela Marchessaulta se mezi tyče nevešla, přesilovka Zlatých rytířů pomalu končí.

17:55
    David Perron nahrával svému spoluhráči před odkrytou branku. Ten byl ale špatně natočen a nedokázal tak nasměrovat puk za Hellebuycka!

17:14
    Střela Erika Hauly zřejmě směřovala mimo. Hellebuyck si pro ni přesto sáhl lapačkou.

17:04
    Od modré čáry střílel Colin Miller, trefil jen protihráče.

16:51
    Za nedovolené bránění je vyloučen Jacob Trouba. Po reklamní přestávce začne přesilovka Jets.

16:23
    Velká šance domácích! Scheifele uvolnil Kylea Connora, jenž už nedokázal po bekhendové kličce zasunout puk za Fleuryho.

15:02
    Jacob Trouba se ocitl až za hostující brankou, kde ho poslal k ledu Sbisa. U puku tedy Golden Knights.

14:25
    Vegas jsou již kompletní.

14:17
    Hosté opět vyhazují a tohle oslabení ubrání.

13:47
    Hosté se nyní osvobodili.

13:02
    Po střele Bryana Littla se snažil dorážet Kyle Connor. Fleury dokázal skákající puk přikrýt.

12:24
    Erik Haula sekl právě Laineho. Domácí si zahrají druhou přesilovku.

12:02
    Domácí přečíslili obranu soupeře a po Stastneho přihrávce mohl zvýšit Patrik Laine. Finský kanonýr však netrefil branku!

11:13
    Blake Wheeler skončil po souboji u hrazení na střídačce Golden Knights! Domácí kapitán rychle spěchal z nepřátelského území.

11:02
    Hra se teď odehrává především ve středním pásmu, kde se nyní oběma celkům daří rozvracet útočné akce soupeře.

10:13
    Zdá se, že se hosté přeci jen dostávají do hry a začínají chytat tempo utkání.

08:57
    Tenhle hokej zatím musí bavit. Vždyť ještě není odehráno ani deset minut a už jsme viděli čtyři góly!
    08:10 Brayden MCNABB - 3:1

08:10
    Hosté při signalizované výhodě snižují! Na levém kruhu se dostal k puku BRAYDEN MCNABB a jeho střela zapadla až za Hellebuyckova záda. Ten sice škrtl kotouč lapačkou, ale gólu nezabránil. Asistence: Jonathan Marchessault a Reilly Smith.
    07:35 Joel ARMIA - 3:0

07:35
    Gól to byl nakonec regulérní! JOEL ARMIA tedy překonal Fleuryho potřetí a Jets vedou už 3:0! Domácí začali utkání fantasticky. Asistence: Ben Chiarot.

07:35
    Odraz od brusle Joela Armii byl v pořádku. Nyní se bude u videa řešit nedovolené bránění brankáři Fleurymu.

07:35
    Hlediště Bell MTS Place vybuchlo nadšením potřetí! Joel Armia však dopravil puk za Fleuryho bruslí a navíc byl v brankovišti. Rozhodčí tak gól neuznali, ovšem trenér Winnipegu Paul Maurice si ještě vyžádal přezkoumání situace u videa!

07:19
    Domácí se dostali do přečíslení 2 na 1. Po nahrávce Perreaulta zakončoval Bryan Little, ovšem Fleury svůj tým tentokrát podržel výborným zákrokem!
    06:49 Patrik LAINE - 2:0

06:49
    Přesilovka využita a Jets tak vedou 2:0! Blake Wheeler vymyslel přihrávku na PATRIKA LAINEHO, který z levého kruhu z první zamířil do bližšího horního růžku hostující branky. Fleury se přesouval a nemohl se tak stačit proti puku natáhnout. Asistence: Blake Wheeler a Paul Stastny.

06:35
    Od modré čáry střílel Dustin Byfuglien, Fleury byl na místě.

06:09
    Hostům se nyní podařilo dostat puk až za branku soupeře.

05:44
    Alex Tuch zahákoval Bryana Littla a to znamená, že si Tryskáči zahrají první přesilovku!

05:11
    Od modré čáry to zkoušel Shea Theodore. Connor Hellebuyck si sáhl pro puk lapačkou a přidržel ho.

04:38
    Domácí výborně forčekují a s tím mají hráči Vegas zatím velké problémy.

03:33
    Na druhé straně kontroval ostrým projektilem Nate Schmidt. Hellebuyck vyráží.

02:10
    Jets hrají aktivně. Od modré čáry netrefil branku Ben Chiarot.

01:31
    A mohlo to být už 2:0! Po Ehlersově akci už Fleury ležel na boku, ale Paulovi Stastnymu jeden z obránců na poslední chvíli zablokoval hokejku!
    01:05 Dustin BYFUGLIEN - 1:0

01:05
    Domácí začínají zápas skvěle! Mark Scheifele zavezl kotouč do útočného pásma, kde ho přenechal DUSTINOVI BYFUGLIENOVI a ten příklepem nedal Fleurymu šanci zakročit. Hostující gólman se mohl jen ohlédnout za pukem. Asistence: Mark Scheifele a Blake Wheeler.

00:41
    Ostrý zákrok si připsal také Fleury. Ten kryl tvrdou střelu od modré čáry.

00:17
    Poprvé si sáhl na puk Connor Hellebuyck. Domácí gólman rutinním zákrokem přikryl nahozený kotouč.

00:01
    Bílé peklo fanoušků Winnipegu.

Předzápasovou show vyplnil i průlet stíhaček nad arénou. Teď už ale začne samotné utkání.

Zazní hymna Spojených států a Kanady. V aréně zavládlo bílé peklo.

A už je to tady. Aktéři utkání jsou již na ledové ploše Bell MTS Place. Jedno je jisté, vítěz této série si zahraje o Stanley Cup poprvé v historii!

Utkání začne o něco později. Teprve před pár minutami skončilo předzápasové rozbruslení. Do sestavy Vegas se dnes nevešel Tomáš Nosek. Ve čtvrté řadě ho nahradil Ryan Reaves.
    Čísla, která dokazují, jak skvělý Marc-Andre Fleury v tomto play-off zatím je.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (S. Mason) – Trouba, Morrissey, Byfuglien (A), Enström, T. Myers, Chiarot – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Laine, Stastny, Ehlers – Copp, Lowry, B. Tanev – Armia, Little, Perreault.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Schmidt, McNabb, Engelland (A), Theodore, C. Miller, Sbisa (A) – Marchessault, R. Smith, W. Karlsson – Perron (A), Haula, Neal – Tuch, Eakin, O. Lindberg – Reaves, Bellemare, Carpenter.

Rozhodčí: Furlatt, Sutherland – Cherrey, Amell.

Oba celky se utkaly v základní části třikrát. K prvnímu měření sil došlo ve Vegas a Golden Knighs zvítězili 5:2. Další dva zápasy se odehrály ve Winnipegu. Jets si nejprve připsali výhru 7:4 a poté soupeři podlehli 2:3 v prodloužení.
    Fanoušci Jets, kteří se nevešli do arény, budou svým miláčkům fandit v ulicích města.

Winnipeg Jets:
    Také Winnipeg patří k příjemným překvapením této sezóny. Mužstvo, které mělo v minulých letech problémy zejména s obranou a na pozici brankáře, se letos zařadilo mezi nejlepší týmy celé ligy. V základní části Tryskáči nasbíraly 114 bodů a do play-off postoupily jako druhý nejlepší celek západní konference. Ve vyřazovacích bojích pak Jets vyřadili výsledkem 4:1 na zápasy Minnesotu a loňského finalistu Stanley Cupu z Nashvillu pak udolali v dramatické sérii na sedm utkání. Rozhodující duel na ledě Predátorů však ovládli jasně 5:1. Oporou Jets se v této sezóně stal brankář Connor Hellebuyck, který dozrál na pozici jedničky v NHL. V ofenzivě se pak může trenér Maurice spolehnout hned na několik produktivních borců.