Francúzsko – Česko 0:6 (kon.) | Nórsko – USA 3:9 (kon.) | Švajčiarsko – Švédsko 3:5 (kon.)
Nemecko – Fínsko 3:2 (po pr.)
Nemecko
3:2 (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)
Fínsko
Nedeľa 13.05.2018, 20:15Majstrovstvá sveta • Skupina B

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc. (22:31:25)

Nemecko šokuje veľkého favorita stretnutia gólom v predĺžení. O všetkom rozhodol únik dvoch hráčov, v ktorom Kahun našiel Eisenschmida a ten rozhoduje.

62:00 Kasperi Kapanen (FIN) - 3:2
    62:00 Markus Eisenschmid (GER) - 3:2

62:00
    Nemecko dalo gól!
    Kapanen nedal gól v obrovskej šanci, trafil iba betón Markusa Eisenschmida, a tak na druhú stranu ušli dvaja Nemci. MARKUS EISENSCHMID využil prihrávku Kahuna a rozhoduje o výhre prekvapenia.

60:43
    Predĺženie začína veľmi opatrne, ani jeden tím nechce urobiť chybu.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Fínsko malo v tretej tretine obrovský tlak, no vyťažilo z neho iba jeden gól v závere riadnej hracej doby, ktorý strelil Aho a poslal stretnutie do predĺženia, ktoré je pre Nemecko aj napriek tomu, že dlho vyhrávalo dobré, Fíni prídu minimálne o bod.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:34
    Zakázané uvoľnenie Nemecka, tréner Sturm si zobral oddychový čas.

59:32
    Aho dostal puk pred bránu súpera, prihral do bránkoviska, kde dorážal Veli-Matti Savinainen, lenže minul priestor troch žrdí.

58:43
    Nemecko sa snaží ešte zvrtnúť vedenie na svoju stranu, avšak ich kontry nie sú nebezpečné.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty druhej tretiny.
    57:54 Sebastian Aho (FIN) - 2:2

57:54
    Fínsko dalo gól!

SEBASTIAN AHO nakoniec využíva presilovku a tlak Fínska žne úspech. Jeho strela z prvej z pravého kruhu prešla okolo Mathiasa Niederbergera.

57:06
    Mikael Granlund vystrelil prudko z ľavého kruhu, Mathiasa Niederbergera zachránil žrď.

56:22
    Vylúčenie v tíme Nemecko (Marc Michaelis – 2 min., krosček).

Matej Kubove

Góly a asistencie: 26. Tiffels, 39. Krupp (Hager, Eisenschmid), 62. Eisenschmid (Kahun) – 3. Tolvanen (Riikola), 58. Aho (Mikael Granlund, T. Teräväinen)

Nemecko: Niederberger (Pielmeier) – Y. Seidenberg (A), M. Müller, Holzer, D. Seidenberg (C), Krupp, J. Müller, Mebus – Plachta (A), Hager, Eisenschmid – Draisaitl, Ehliz, Kahun – Michaelis, Noebels, Tiffels – Krämmer, Uvira, Hofflin – Pietta.
    Fínsko: Husso (Säteri) – Pokka, Heiskanen, Koivisto, Nutivaara, Kivistö, Honka, Riikola – Kapanen, Mikael Granlund (C), Rantanen (A) – Savinainen, Aho (A), T. Teräväinen – Manninen, Jormakka, Tolvanen – Anttila, Mäenalanen, Pesonen – Palola.