Rakúsko – Rusko 0:7 (kon.) | J. Kórea – Kanada 0:10 (kon.) | Švédsko – Česko 3:2 (kon.)
Nemecko – Nórsko 4:5 (0:3 po s.n.) | Slovensko – Švajčiarsko sk 0:2 (kon.) | Lotyšsko – Fínsko 1:8 (kon.)
Slovensko
0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Švajčiarsko
Nedeľa 06.05.2018, 20:15 • Royal Arena, Kodaň • Majstrovstvá sveta • Skupina A

Skončilo sa dnešné stretnutie medzi Slovenskom a Švajčiarskom. Žiaľ, nedokázali sme v ňom ani raz skórovať, a tak sme súperovi podľahli 0:2.

Najlepší hráči v dnešnom zápase:
    Slovensko: Andrej Sekera
    Švajčiarsko: Reto Berra

Zápasom vás priamo z Kodane sprevádzal Lukáš Pancurák. (22:29:51)

59:41
    Noah Rod prebral puk na obrannej modrej a vystrelil, trafil len do slovenských hráčov.

59:01
    Stále sa nedokážeme dostať do tesne blízkosti švajčiarskej bránky. Napriek tomu to ešte bez Čiliaka v bránke.
    Fanúšikovia Slovenska o sebe pred zápasom dali vedieť vo fanzóne

58:20 Ramon Untersander (SUI)

58:20
    Čiliak sa ale do bránky musí vrátiť, vhadzovať sa totiž bude v stredovom kruhu.

57:44
    Sekera strieľal od modrej, Berra ten puk so šťastím vytesnil na zadný mantinel. Už hráme bez gólmana Mareka Čiliaka.

Vedeli ste?
    Z politického hľadiska je Dánsko od roku 1849 konštitučnou monarchiou. Zaujímavosťou je, že pod túto monarchiu spadajú aj dve samosprávne oblasti – Faerské ostrovy a Grónsko. Tieto autonómne oblasti sa však neradia medzi krajiny EÚ.

57:20
    Čiliak chcel za vlastnou bránkou rozohrať na spoluhráčov, nepodarilo sa mu to. Z celej situácie prišla strela Untersander, po ktorej zvonila žrď na našej svätyni.

56:47
    Nasleduje komerčná prestávka. Slovenskej lavičke padne vhod, využije ju na rozdanie si taktických pokynov na posledné tri minúty.

56:27
    Švajčiari potrebovali striedať, puk preto umne odpálili. Slovensko bude musieť začínať spoza Čiliaka. Aj ono ale na ľad poslalo čerstvé sily.
    56:27 Reto Berra (SUI)

55:20
    Prebieha záverečných päť minút riadnej hracej doby. Svitana teraz prihrával Bondrovi, ktorý prekorčuľoval k Berrovi a zakončil. Ani toto nám tam nepadlo.

54:40
    Dnešný zápas sleduje priamo v Royal Arene 10 915 divákov.
    Aj dnes je v Royal Arene množstvo Slovákov

53:15
    Definitívne mohol rozhodnúť Chris Baltisberger, ktorý korčuľoval proti Čiliakovi. Puk ale napálil len priamo do jeho pravého betóna. Stále sme tak v hre.

52:30
    Čas na vyrovnanie sa už Slovensku poriadne kráti. Navyše si stále nedokážeme vytvoriť nejaký súvislejší tlak, ktorý by bol aspoň náznakom väčšieho úspechu.