Švajčiarsko – Rakúsko 3:2 (po pr.) | Nórsko – Lotyšsko 2:3 (po pr.) | Francúzsko – Bielorusko 6:2 (kon.)
Fínsko – J. Kórea 8:1 (kon.) | Česko – Slovensko sk 3:2 (po pr.) | Dánsko – USA 0:4 (kon.)
Dánsko
0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
USA
Sobota 05.05.2018, 20:15 • Jyske Bank Boxen, Herning • Majstrovstvá sveta • Skupina B

Za zvukoch americkej hymny už sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť. Do čítania pri ďalších prenosoch z majstrovstiev sveta. (22:28:53)

Najlepší hráči zápasu:
    Dánsko –
    Peter Regin
    USA – Chris Kreider

Keith Kinkaid vychytal napokon čisté konto pri víťazstve Američanov 4:0. Strely na bránu 20:43 (5:13, 10:16, 5:14).

59:30
    Hala v Herningu je na nohách, hoci ich miláčikovia dnes nedokázali streliť gól, fanúšikovia im ďakujú za zápas.

58:48
    Larkin bol vytláčaný a na strelu si netrúfol, tak puk vrátil za seba prihrávkou, ale tá bola zblokovaná.

58:09
    Dáni sa zamotali vo vlastnom obrannom pásme, Pionkova prihrávka sa dostala na kruh, strelu po náprahu likviduje Andersen lapačkou.

56:25
    Storm to myslel veľmi dobre s prihrávkou, ale do tej mu skočil na poslednú chvíľu Coleman a zablokoval tak puk.

55:48
    Andersen zastavuje strelu Thompsona, následne je pri jeho bráne menšia potýčka.
    54:11 Nick Jensen (USA) - 0:4

54:11
    USA dalo gól!
    Kane prihral od mantinelu z pravej strany Butcherovi na ľavý kruh, jeho strieľanú prihrávku tečoval z medzikružia NICK JENSEN.
    Asistencie: Will Butcher a Patrick Kane.

53:59
    Larkin prenechal puk na Jensena, jeho centrovaná prihrávka nenašla Kanea.

53:36
    Nicklas Jensen od mantinelu, Kinkaid puk vyrazil späť do hry.

51:16
    Larsen od modrej čiary, puk bol zblokovaný.

48:31
    Lassenova strela ešte zo stredného pásma, Kinkaid puk nezasiahol, lebo šiel privysoko.
    47:40 Frans Nielsen (DEN)

47:40
    Dáni s pukom chvíľu čakali za svojou bránou. Teraz prešli do útoku, ktorý viedol Frans Nielsen.

45:40
    Frans Nielsen v prečíslení vzal zodpovednosť na seba, prestrelil ale bránu.

45:17
    Hra štyroch na štyroch vyhovuje o čosi viac Američanom. Butcher ale teraz podobne ako predtým Larkin minul bránu.

44:43
    Larkin z pravého kruhu, puk sa ozval o zadný mantinel.

43:58
    Vylúčenie v tíme Dánsko (Nicklas Jensen – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme USA (Connor Murphy – 2 min., hrubosť).

43:58
    Hra musí byť prerušená, do seba sa pri Kinkaidovej bráne pustili Murphy a Nicklas Jensen.

42:00
    Američanom sa podarilo prežiť oslabenie bez ujmy.

40:01

V druhej tretine zvýšili USA svoj náskok gólmi Kreidera a Atkinsona. Tretiu tretinu budú Dáni začínať presilovkou.
    Strely na bránu v druhej tretine 10:16, priebežne 15:29.
    40:00 Connor Murphy (USA)
    40:00 Frederik Storm (DEN), Keith Kinkaid (USA)

40:00

39:48
    Vylúčenie v tíme USA (Colin White – 2 min., krosček).

39:48
    Storm ešte narobil problémy pred Kinkaidom a je z toho napokon presilovka pre Dánov.

39:40
    Storm prihráva od zadného mantinelu pred bránu, ale tam prihrávku narušil White.

39:02
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny. Rovnako ako v prvej, aj teraz záver patrí jasnejšie Američanom.

37:45
    Kane si pekne obišiel protihráča, prihral na ľavý kruh, Lee sa mu znova snažil prihrávku vrátiť pred bránu.

36:59
    Nicklas Jensen spoza pravého kruhu, Kinkaid mal trochu zakrytý výhľad, ale ani to mu nerobilo problém pri zákroku.

36:22
    Gaudreau sa vysunul spoza brány do streleckej pozície, Andersen bol ale pripravený a vyrazil tento pokus.

36:02
    Andersen chytá strelu z pravého kruhu a prerušuje hru.

35:33
    Kane z pravej strany prihral na Colemana, jeho bekhendová strela minula priestor brány.

34:29
    Nicklas Jensen prekorčuľoval do pásma, White ho ale k strele nepustil.

33:51
    Viackrát sa Američanom pri prihrávkach puk pošmykol, v tejto presilovke už Andersena neohrozia.

32:58
    Teraz už USA rozostavené v pásme kombinujú.

32:15
    Kane po ľavej strane do pásma, k strele sa ale nedostal pre dobré bránenie v podaní Jensen Aaba. Tomu sa navyše podarilo aj získať puk a vyhodiť ho von z pásma.

32:03
    Krátko po vhadzovaní sa podarilo Dánom puk vyhodiť.

31:51
    Vylúčenie v tíme Dánsko (Nicklas Jensen – 2 min., držanie).

30:20
    Kane prihral puk na ľavú stranu, Lee kapitánovi puk vrátil do šance pred bránu, ale Kane tiesnený protihráčom ho nedokázal dobre trafiť. Následne prišlo k stretu s brankárom, čo samozrejme rozčúlilo domácich fanúšikov. Kane ale nemohol dobre kontrolovať svoj smer pre bránenie Jakobsena.
    29:14 Cam Atkinson (USA) - 0:3

29:14
    CAM ATKINSON posunul od zadného mantinelu puk po mantineli a pripravil sa pred bránu, kam strieľal puk Kreider na teč, ten mu ešte nevyšiel, ale z dorážky už Andersena prekonal – 3:0!
    Asistencie: Chris Kreider a Nick Jensen.

28:43
    Nepríjemná situácia, po nahodení na bránu bol Russell natlačený na Kinkaida a hoci spočiatku puk nemal celkom pod kontrolou, hra musela byť prerušená. Navyše na ľavej strane ostal na kolenách otrasený Bau Hansen.

27:03
    Dánsko je síce v útočnom pásme, ale zatlačené k mantinelu. V predĺženej presilovke vyslali na Kinkaida len dve strely.

26:28
    Ryan sa dostal k odrazenému puku a odpaľuje ho z celej sily ďaleko preč. USA strieda.

25:50
    Coleman je už späť v hre, poponáhľal sa do obrannej tretiny. Fakt, že hrali v presile o dvoch hráčov, pomohol Dánom konečne sa usadiť v pásme.

25:07
    Vylúčenie v tíme USA (Brian Gibbons – 2 min., podrazenie). Gibbons sa oprávnene sťažuje, protihráča sa nedotkol, ten sa pri otočke od brány pošmykol sám.

24:37
    Butcher zachytil prihrávku do pásma a snažil sa puk rozohrať na Whitea, ale tomu puk ušiel cez čiaru.

24:15
    Američanom sa teraz v obrannom pásme podarilo získať puk a znova ho posielajú preč.

23:52
    Po vhadzovaní sa Američania hneď oslobodzujú.

23:43
    Vylúčenie v tíme USA (Blake Coleman – 2 min., sekanie).

23:40
    Stormovu strelu zblokoval Martinez a prišiel pri tom o hokejku. Pri signalizovanom vylúčení Dáni pokračovali v hre, znova sa k puku dostal Storm.

23:18
    Kane vymiešal puk na pravom kruhu, ale prihrávka mu nevyšla. Dáni puk zatlačili k zadnému mantinelu.
    22:42 Chris Kreider (USA) - 0:2

22:42
    DeBrincat tentokrát vrátil prihrávku na Hughesa, ktorý vypálil z prvej. Puk tečoval pred bránou hokejkou Ryan a následne sa puk odrazil od nohy CHRISA KREIDERA do brány!
    Asisstenci: Derek Ryan a Wuinn Hughes.

22:08
    DeBrincat dostal nabité na ľavý kruh, ale jeho strela tesne minula vzdialenejšiu žŕdku.

22:01
    Gaudreau zoči-voči Andersenovi neuspel.

21:40
    Kane zlomil hokejku a vybral sa k striedačke, krátko na to Dáni získali puk a v oslabení šli do útoku. Frans Nielsen prinútil Kinkaida k zákroku.

21:11
    Vylúčenie v tíme Dánsko (Jesper Jensen Aabo – 2 min., podrazenie).

21:11
    USA sa veľmi rýchlo vrátili to útočného pásma, Gaudreau poslal prihrávku na ľavú stranu, ale tam prišiel faul.

20:57
    Túto tretinu začali aktívnejšie Američania. Martineza ale s pukon Dáni vytesnili von z pásma.

20:01

Dáni sa súpera vôbec nezľakli a najmä zo začiatku hrali s Američanmi vyrovnanú partiu. Na šance a aj na strely ale vedú práve oni, a napokon aj na góly. Ten strelil nazačiatku 17. minúty mladík Butcher z ľavého kruhu.
    Strely na bránu v prvej tretine 5:13.

20:00
    19:40 Patrick Kane (USA)

19:40
    Dáni sa až teraz dokázali vymaniť spod tlaku USA. Už ale nič zaujímavejšie v tejto tretine nestihnúť vymyslieť.

18:50
    Kane z pravého kruhu trafil vzdialenejšiu žrď Andersenovej brány!

18:15
    Američanom sa v závere darí držať súpera pod tlakom.

17:36
    Larkin dostal puk von z obranného pásma, v útočnom mu ale nevyšla dobre prihrávka.

16:51
    Gaudreau to znova skúšal, pri prieniku cez protihráčov ale bol faulovaný a nedostal sa k lepšiemu zakončeniu. Rozhodcovia znova nechali hru plynúť a vylučovať sa nebude.
    16:06 Will Butcher (USA) - 0:1

16:06
    Gaudreauovi síce puk skĺzol z hokejky pri tom, ako mieril k bráne, no na puk sa okamžite na ľavom kruhu dostal WILL BUTCHER a peknou strelou otvára skóre!
    Asistencie: Johnny Gaudreau.

15:00
    Kinkaid sa stihol presunúť naproti príležitosti Larsena.

13:20
    Coleman sa otočil okolo celého útočného pásma, ale Dáni boli dobre postavení a nedovolili mu vystreliť.

12:40
    Ani po závare pred Andersenom sa nepodarilo Američanom ho prekonať, znova mal navrch domáci brankár.

11:40
    Martinezovu prihrávku domáci zblokovali a chopili sa puku.

11:14
    Gibbons číhal pred bránou na šancu, ale nakoniec prihrávku nedostal.

10:25
    Fanúšikovia dávajú najavo svoj veľký nesúhlas s faktom, že sa teraz po tvrdšom zákroku nebude pískať faul.

09:09
    Dáni sa v troch pustili do napádania dvoch brániacich hráčov súpera, ktorí majú v podčíslení problém udržať puk.

08:25
    Nicklas Jensen poslal na bránu poskakujúcu strelu, ktorá takmer narobila Kinkaidovi riadne problémy.

07:30
    Kane našiel pred bránou Colemana, ale ten ani nadvakrát nedokázal prekonať Andersena!

06:50
    Po závare pred Kinkaidom sa dopredu rozbehol Atkinson, Bjorkstrand ho ale o puk obral.

05:27
    Andersen pozorne zasahuje proti strele DeBrincata.

04:15
    Kristensenov únik z prave strany, puk mu ale skĺzol z hokejky a nedokázal dobre zakončiť.

03:13
    Pekná šanca pre domáci tím, Nielsenovi sa vracala prihrávka na druhú, ale puk prešiel bránkoviskom.

02:05
    Gibbons to skúsil spoza brány, bol ale dobre zablokovaný brániacimi hráčmi.

01:20
    Kane si nakorčuľoval medzi kruhy a hľadal krížom spoluhráča, no nepodarilo sa mu poslať presnú prihrávku.

00:30
    Domáci začali o čosi aktívnejšie, Kinkaid si zákrok pripisuje ako prvý.

00:01

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:15.

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 17. Butcher (J. Gaudreau), 23. Kreider (D. Ryan, Hughes), 30. Atkinson (Kreider, Jensen), 55. Jensen (Butcher, P. Kane)

Dánsko: Andersen (Dahm) – Lassen, Larsen, Jensen Aabo, O. Lauridsen, Nicholas Jensen, Nielsen, Kristensen – Bjorkstrand, Regin (C), Nicklas Jensen – Hardt, Nielsen (A), Storm – Madsen (A), Jakobsen, Bau Hansen – Jensen, Russell.
    USA: Kinkaid (Darling) – Martinez, C. Murphy (A), Butcher, Jensen, Oesterle, Pionk, Hughes – DeBrincat, Coleman, P. Kane (C) – Kreider, D. Larkin, Atkinson – Lee, D. Ryan, J. Gaudreau – Gibbons, Milano, T. Thompson – White.

Rozhodca: Iverson (CAN), Schukies (GER) – Kilian (NOR), Sormunen (FIN)