Pittsburgh – Washington 3:4 (kon.) | Winnipeg – Nashville 7:4 (kon.)
Pittsburgh Penguins
3:4 (0:0, 3:2, 0:2) Stav série: 1:2
Washington Capitals
cz Streda 02.05.2018, 01:30 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Play-off NHL • Semifinále V. konferencie

38:58
    Penguins špatně střídali a týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Conor Sheary.

35:55
    Tom Kühnhackl dostal dvě minuty za držení hole, zatímco Michal Kempný za hákování.
    33:15 Faul Alexe Ovečkina, který vyvolal hodně vášní na ledě

33:15
    Alex Ovečkin dostal dvě minuty za krosček, zatímco Tom Wilson za nesportovní chování. Poté se strhla potyčka, kterou vyvolal Jamie Oleksiak a také byl vyloučen za krosček. Přesilová hra pro Penguins.

25:36
    Brooks Orpik byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Pittsburgh si zahraje třetí přesilovou hru, během které se pokusí otočit zápas na svou stranu.

18:50
    Jevgenij Malkin dostal dvě minuty za podržení a Washington dohraje první třetinu v přesilové hře, pokud ji nevyužije ještě před přestávkou.

16:30
    Kris Letang vzápětí fauloval Toma Wilsona na pravé straně obranného pásma a dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

07:47
    T. J. Oshie se snažil před bránou Pittsburghu tak usilovně dostat do zakončení, až fauloval a dostal dvě minuty za držení. Druhá přesilová hra pro Pittsburgh.

04:39
    Patric Hörnqvist se snažil před bránou tečovat puk, jenže fauloval a také on byl vyloučen na dvě minuty za podražení. V PPG Paints Areně se tedy bude hrát ve hře 4 na 4.

03:56
    Brett Connolly chtěl z levého křídla obranného pásma vyrazit do protiútoku, jenže podrazil Zacha Astona-Reese a dostal dvě minuty za podržení. První přesilová hra pro Penguins.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 25. Guentzel (J. Schultz, Crosby), 27. Hörnqvist (Malkin, Kessel), 37. Crosby (Guentzel, Letang) – 21. Carlson (Bäckström, Ovečkin), 32. Stephenson (Oshie, Bäckström), 46. Niskanen (Orlov, T. Wilson), 59. Ovečkin (Bäckström)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, J. Schultz, Oleksiak, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Hörnqvist – Simon, Malkin (A), Rust – Aston-Reese, Sheahan, Kessel – Kühnhackl, Brassard, Sheary.
    Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Kempný, Carlson, Orlov (A), Niskanen, Orpik, Djoos – Ovečkin (C), Kuzněcov, T. Wilson – Stephenson, Bäckström, Oshie – Connolly, Eller, Smith-Pelly (A) – J. Vrána, Beagle, Chiasson.

Rozhodca: Kevin Pollock, Francois StLaurent. Čároví: Greg Devorski, Ryan Gibbons

Diváci: 18634