Švédsko – Česko 10:2 (kon.)
Švédsko
10:2 (1:1, 4:1, 5:0)
Česko
cz Piatok 27.04.2018, 10:00 • Arkadia-halli, Finsko • Euro Floorball Tour (ženy)

Po slibném začátku utkání se jasně projevila kvalita Švédska, které opět ukázalo, že je naprosto dominantní ve světě florbalu. Český celek dostal desítku a vstřelil pouze dvě branky. Třetí třetina skončila 5:0 a do dalšího zápasu tak nepůjdou české hráčky zrovna v nejlepší náladě.

To je ode mě vše a u dalších přenosů na shledanou. (12:01:16)

59:51 Klara MOLINOVÁ - 10:2

59:51
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Tak přece jen se to Švédsku povedlo a český celek dostává desítku. Krásný ťukes Švédek zakončila KLARA MOLINOVÁ tvrdou střelou bekhendem. Asistence: Alice Granstedtová.

59:40
    Tožičková má míček a pokouší se oslovit někoho z útoku, ale všechny české hráčky jsou obsazené.

59:20
    Švédky mají míček na svých florbalkách a pokoušejí se dát desátou branku!

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:39
    Faul Švédek dává možnost českému celku na ještě jeden gól, ale z volného úderu nic nebylo a u míčku jsou opět seveřanky.

57:48
    Češky už jsou pod velkým tlakem a vysvobození je čeká už za pár minut.
    56:24 Anna MOBERGOVÁ - 9:2

56:24
    Devátý gól Švédek dává ANNA MOBERGOVÁ, která dostala nahrávku zpoza branky a prostřelila českou brankářku mezi ruku a nohu. Asistence: Johanna Hultgrenová.

56:09
    Nyní to vypadá jako přesilová hra Švédska.

55:33
    Švédky se stále tlačí dopředu a chtějí přidat ještě další góly.

54:30
    Tvrdou střelu z pravé strany pokryla česká brankářka.

53:56
    Joelssonová byla sama před brankou a bekhendem dokázala zakončit, ale branku minula!

53:24
    Střela Řepkové byla zablokována.

53:03
    Bobergová natahovala ke střele, ale nakonec si to rozmyslela a o míček přišla.

52:34
    Jenže Švédky jsou při chuti a kombinují před českou brankou.

52:08
    Češky už hrají hodně útočně a pokoušejí se vstřelit alespoň nějakou branku.

51:47
    Krupnová byla na polovině hřiště faulována a český celek si bere oddechový čas.

51:23
    Češky už hrají v plném počtu, ale o vítězi je dnes rozhodnuto.
    50:02 Sofia JOELSSONOVÁ - 8:2

50:02
    Tohle už je hodně kruté. Česká brankářka zasáhla skvěle proti střele Johanssonové, ale jako první se k dorážce dostala SOFIA JOELSSONOVÁ, která doklepla míček do branky. Asistence: Amanda Delgado Johanssonová.
    49:06 Johanna HULTGRENOVÁ - 7:2

49:06
    Další míček v české síti. JOHANNA HULTGRENOVÁ dostala přesnou nahrávku před branku a tečovala míček do branky. Asistence: Julia Croneldová.

48:56
    Jedna z českých hráček byla zasažena do oblasti hlavy, ale rozhodčí nic neviděl a nevylučuje se.
    47:57 Sofia JOELSSONOVÁ - 6:2

47:57
    Švédky využívají početní výhodu a budou v ní ještě pokračovat. Wijková poslala nahrávku před branku a střelou z první se prosazuje SOFIA JOELSSONOVÁ! Asistence: Anna Wijková.

47:49
    Johanssonová to zkusila z pravé strany, ale branku minula.

47:13
    Nyní se český tým osvobozuje.

46:52
    Češky jsou před svou brankou a Švédky kombinují po mantinelech.

46:17
    První minutu přesilové hry Češky ubránily, ale čekají je ještě čtyři těžké minuty ve čtyrech.

45:34
    Vyloučení v týmu Česko (Nela Kapcová – 5 min., Vysoká hůl).

45:26
    Fjellstedtová dostala míček na střed hřiště, ale její pokus byl zablokován a poté inkasovala úder od Řepkové.

45:06
    Švédky už jsou opět vepředu a kombinují před českou brankou.

44:23
    Češky se dostaly před branku Švédska, ale ke střele se nepropracovaly.

43:43
    Bobergová to zkusila velmi nepříjemně a Christianová musela zasahovat levou rukou!

43:05
    Faul českého celku dává míček domácím hráčkám, které mají rozehrávku z rohu.

42:27
    Češky nehrají vůbec špatně, ale kvalita Švédek je trochu někde jinde.

41:31
    Po souboji ve středu hřiště přeskočil míček mantinel a rozehrávku má Česko.

41:06
    Švédky založily další útočnou akci, ale Christianová nemusela zasahovat.

40:30
    Švédky pokračují ve hře z druhé třetiny a jsou na polovině českého celku.

40:01

Druhou třetinu vyhrály Švédky jasně 4:1 a celkově vedou 5:2. Druhá třetina patřila jasně severskému celku, který celou třetinu opanoval. Češky se zmohly pouze na jedinou slušnou akci, z které padl gól na 4:2. Třetí třetina bude ještě zajímavá, ale pokud budou hrát Švédky stejně dobře jako tuto třetinu, tak to naše reprezentace bude mít hodně těžké.

40:00
    39:26 Amanda Delgado Johanssonová - 5:2

39:26
    Tak to je velká škoda pro český celek! Bafveová vystihla českou rozehrávku a poslala nahrávku na levou stranu, kde se střelou z první prosadila AMANDA DELGADO JOHANSSONOVÁ, která vymetla horní roh branky. Asistence: Frida Bafveová.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:43
    Švédky jsou stále u míčku a kombinují.

38:00
    Hráčky ve žlutých dresech pokračují v náporu a pokoušejí se opět odskočit do tříbrankového vedení.

37:22
    Joelssonová se dostala před branku, kde byla úplně sama, ale branku netrefila!

36:43
    Švédky inkasovaná branka mírně zaskočila, ale i tak se drží u míčku a kombinují na polovině českých hráček.
    34:39 Natálie MARTINÁKOVÁ - 4:2

34:39
    Česko právě vstřelilo branku!
    Máme sníženo! NATÁLIE MARTINÁKOVÁ dostala nahrávku od Hanzlíkové před branku, kde byla úplně sama a dokázala s přehledem vymíchat Hillovou. Asistence: Tereza Hanzlíková.
    34:13 Ellen RASMUSSEN - 4:1

34:13
    Švédky opět skórují a druhou třetinu opanují! ELLEN RASMUSSEN dostala podobný kros jako při předchozí brance a uklidila míček do prázdné branky. Asistence: Alice Granstedt.

33:48
    Jenže Švédky vybojovaly míček a jsou na české polovině.

33:14
    Češky se dostaly k míčku a pokoušejí se kombinovat.

32:10
    Nilssonová dostala přihrávku na pravou stranu a mohla uklidit míček do prázdné branky, ale kulatý nesmysl poslala za mantinel.

31:51
    Po delší době přišla střela v podání našich hráček, ale míček letěl hodně vedle.

31:32
    Češky se snaží vymanit z útlumu, ale zatím se jim to moc nedaří.

31:00
    Rasmussenová obešla protihráčku jako kuželku a její střela skončila jen těsně nad brankou.

30:30
    Švédky jsou stále u míčku a v posledních minutách jasně ovládají hru.

29:31
    Češky jsou ve druhé třetině pod souvislým tlakem a Švédsko ukazuje svou sílu.

28:40
    Další chyba v obraně a tentokrát při českém celku stálo kus štěstí, protože Johanssonová trefila nohu české hráčky, jinak by to byla branka!

28:02
    Po chybné rozehrávce zpoza branky musela zasahovat opět Christianová, která drží český celek.
    27:30 Anna MOBERGOVÁ - 3:1

27:30
    A je to o dvě branky. ANNA MOBERGOVÁ dostala krásný kros na pravou stranu, kde z první vystřelila a poslala míček do branky. Asistence: Sofia Joelssonová.

26:09
    Přihrávku na Urbánkovou vystihla švédská obránkyně, a tak se naše hráčky dostávají pod tlak.

25:41
    Christianová se rozhodně nenudí a nyní musela řešit minimálně dva střelecké pokusy za sebou.

25:14
    Další akce hráček ve žlutých dresech skončila zákrokem Christianové.

24:56
    Švédky se tlačí k další střelbě a naše hráčky se nyní dostávají pod tlak.
    24:22 Cornelia FJELLSTEDTOVÁ - 2:1

24:22
    Švédky se dostávají do vedení! CORNELIA FJELLSTEDTOVÁ dloubla skákavý míček přes Christianovou přímo do branky – 2:1! Bez asistence.

23:08
    Tožičková udělala chybu v obraně, ale nakonec ji dokázala napravit a stav je tak stále vyrovnaný.

22:44
    Hraje se ze strany na stranu a oba dva celky předvádí pohledný florbal.

21:56
    Češky jsou na útočné polovině, ale k zakončení se nedostaly. Na druhé straně šly do brejku dvě na jednu Švédky, ale ani ony se nedostaly ke střele na branku.

21:26
    Švédky udělaly chybu v rozehrávce, ale český brejk skončil na polovině hřiště po dobrém zákroku švédské obránkyně.

21:09

20:45
    Johanssonová vybojovala míček a zkušeně našetřila zhruba 30 vteřin pro svůj tým.

20:16
    Češky pokračují v přesilové hře a usadily se na polovině soupeřek.

20:01

První třetina dnešního utkání je za námi a české hráčky hrají zatím velmi dobře! Proti Švédsku se jim v poslední době nedaří, ale dnes předvádí velmi dobrý výkon a do šaten se jde za stavu 1:1!

20:00

19:50
    Jiráková to zkusila velmi nebezpečně, ale Hillová její pokus pokryla.

19:21
    Švédky drží míček a kombinují ve vlastním oslabení.

19:09
    Vyloučení v týmu Švédsko (Cornelia Fjellstedtová – 2 min., Sekání).

19:00
    Ponechaná výhoda pro Česko.

18:16
    Plášková se zkusila dostat za obranu soupeřek, ale rychlostně nestačila na švédskou hráčku a o míček přišla.

17:46
    Z mírného tlaku českého týmu se dokázaly Švédky dostat a nyní se samy pokoušejí ohrozit branku.

17:14
    Švédky kombinovaly v rohu, ale k ničemu se nedostaly a dopředu už jde český celek.

16:23
    Bobergová dostala namazáno před českou branku, ale Christianová skvěle zasáhla a udržela vyrovnaný stav utkání!

15:51
    Hráčky ve žlutém se chtěly rychle prokombinovat před českou branku, ale to se jim nepovedlo.

15:10
    Švédky se dostaly za českou branku a drobným faulem naše hráčky přerušily postup soupeřek. Rozehrávka pro Švédsko z rohu.

14:44
    Češky jsou už půl minuty u míčku, ale nedostaly se k ohrožení branky. Nyní sledujeme velmi taktickou část utkání.

13:48
    Švédky se ubránily a okamžitě se tlačí dopředu, ale česká obrana zatím funguje velmi dobře.

13:07

12:44
    Češky jsou u branky švédského celku, ale k ohrožení branky zatím nedošlo.

12:07
    Krupnová to zkusila z první z levé strany a jen o kousek minula branku!

11:36
    Švédky kombinují i ve čtyrech s míčkem a Češky se zatím nedostaly na útočnou polovinu.

11:07
    Vyloučení v týmu Švédsko (Sofia Joelssonová – 2 min., Bránění ve hře).

11:00
    Češky získaly míček a bude se vylučovat!

10:26
    Střelu z poloviny hřiště pokryla Hillová a Švédky už jsou opět u míčku.

09:36
    Švédky od vstřelené branky kontrolují hru a kombinují na polovině českého celku.
    08:22 Sofia JOELSSONOVÁ - 1:1

08:22
    Máme vyrovnáno! Z nenápadné akce u pravého mantinelu se dostala ke střele SOFIA JOELSSONOVÁ, která uklidila míček do branky. Asistence: Lisa Andebrattová.

07:37
    Z následné rozehrávky se Češky k ničemu nedostaly.

07:23
    Řepková byla v rohu hřiště zastavena jen za cenu faulu.

06:56
    Johanssonová to zkusila kousek od brankoviště, ale branku opět netrefila.

06:19
    Kutálející se míček se dostal až k Christianové, která ho vzala a uklidnila hru.

06:04
    Další střelecký pokus českých hráček skončil vedle branky. Češky se zatím prezentují velmi dobrým florbalem.

05:07
    Nahození na švédskou branku nadělalo Hillové pořádné problémy a švédská brankářka musela tenhle závar vyřešit skokem po míčku.

04:34
    Švédky už opět kombinují na útočné polovině a pokoušejí se ohrozit Christianovou v brance.

04:12
    Nilssonová se dostala ke střele ze středu hřiště, ale branku netrefila.

03:36
    Švédky se pokoušejí o okamžitou odpověď, ale Češky zatím velmi dobře brání.
    01:49 Veronika ENENKELOVÁ - 0:1

01:49
    Tak to je paráda! Češky jdou do vedení zásluhou branky VERONIKY ENENKELOVÉ, která dostala míček na střed od Hanzlíkové a sama proti brankářce úspěšně zakončila! Asistence: Tereza Hanzlíková.

00:49
    Češky se snaží velmi aktivně napadat a znepříjemnit rozehrávku švédskému celku.

00:16
    Švédky se dostaly na útočnou polovinu a zatlačily český celek, ale k žádné střele se hráčky ve žlutém nedostaly.

00:01

Švédsko: Hillová (Wirthigová) – Krantzová, Bafveová, Bobergová, Gabrielssonová, Molinová, Nygrenová – Johanssonová, Fjellstedtová, Nilssonová – Joelssonová, Andebrattová, Mobergová – Croneldová, Granstedtová, Rasmussenová – Wijková, Strandbergová, Hultgrenová

Česko: Christianová (Horňáková) – Tožičková, Jiráková, Vrbová, Machková, Koníčková, Hermannová – Řepková, Krupnová, Kapcová – Plášková, Urbánková, Kubišová – Enenkelová, Martináková, Hanzlíková – Mlejnková, Preisslerová, Kotzurová

Švédsko 14:0 Česko

Hezké páteční dopoledne všem florbalovým fanouškům! Dnes se společně podíváme do Finska, kde nás čeká souboj EFT žen mezi Švédskem a Českem.