Slovensko – Fínsko sk 2:5 (kon.) | Švédsko – Švajčiarsko 3:1 (kon.) | Kanada – USA 6:4 (kon.)
Rusko – Francúzsko 7:1 (kon.)
Kanada
6:4 (1:1, 3:1, 2:2)
USA
Štvrtok 19.04.2018, 16:30Majstrovstvá sveta U18 • Skupina A

Najlepší hráč zápasu z tímu USA: Olive Wahlstrom
    Najlepší hráč zápasu z tímu Kanady: Raphael Lavoie (19:05:21)

A je koniec! Aj keď robili z Kanady stávkové kancelárie v tomto zápase mierneho outsidera, tak to javorové listy zvládli a zvíťazili v napínavom zápase 6:4. O všetkom rozhodol až 19 sekúnd pred koncom Akil Thomas zásahom do prázdnej brány. Ja sa s vami pre dnešok lúčim a pozývam vás aj k ďalším zápasom Majstrovstiev sveta do 18 rokov, ktorých sa účastní aj Slovenská reprezentácia. Prajem príjemný zvyšok večera. Dovidenia.

59:41 Akil Thomas (CAN) - 6:4

59:41
    Kanada dala gól!
    A je rozhodnuté! AKIL THOMAS zaviezol puk do útočného pásma po pravej strane a vystrelil na prázdnu bránu.

59:29
    USA teraz pri prechode do útočného pásma neúspešné. Offside!

59:20
    Deridder je už na striedačke!

59:05
    Kanada ale vyhrala buly a USA zatiaľ nemôžu odvolať brankára.
    59:00 Joel Farabee (USA)

59:00
    Posledná minúta tretej tretiny!

58:55
    USA si berie oddychový čas!

58:15
    Farabee teraz v obrovskej šanci, keď sa dostal k odrazenému puku a šiel do samostatného nájazdu! Putujúc z ľavej strany si chcel prehodiť puk na druhú stranu svojej hokejky, hneď aj vypálil, no len do výstroje Ellisa.

57:51
    USA sa podarilo vyhrať buly a vyhadzuje puk cez všetky čiary.

57:32
    Vylúčenie v tíme Kanada (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).

56:55
    Miller síce stratil puk, Kanaďania ho ale naspäť odovzdávajú a odchádzajú striedať.

56:31
    Miller zaviezol puk do útočného pásma, kde sa snažia Američania usadiť.

56:03
    USA teraz pri prechode do útoku zastavil offside.

55:25
    Čas sa nám kráti a Kanada stále vedie o jeden gól.

54:39
    V obrovskej šanci Thomas, keď dostal puk na pravú stranu, skúsil vystreliť na Derridera, ktorý sa len tak, tak stihol presunúť k pravej žrdi a puk vyraziť. Hrá sa v pekelnom tempe.

53:59
    USA teraz strieda a tak Miller čaká s pukom za Deridderovouo bránou.

53:10
    Hra je prerušená, pretože puk pri boji o mantinel rozhodca nevidel, máme tu reklamnú prestávku.

52:57
    Smith teraz zaviedol puk do útočnej tretiny a Kanada sa snaží roztočiť kolotoč.

52:15
    Tak to je neskutočné, čo nám predvádzajú dnes tieto dva tímy. Nádherný hokej a množstvo gólov.
    51:07 Raphael Lavoie (CAN) - 5:4

51:07
    A Kanada znova vo vedení po akcii ako z učebnice! Foudy potiahol puk popri ľavom mantinely do útočného pásma, odkiaľ poslal presný puk pred bránu, do ktorého len ťukol RAPHAEL LAVOIE, ktorý prehodil Deriddera a posiela Kanadu do vedenia.
    49:35 Jack Hughes (USA) - 4:4

49:35
    USA dalo gól!
    Tak to bola nádherná akcia! Gruden poslal na JACKA HUGHESA skvelú nahrávku, ten urobil kľučku a z veľkého uhla prekonal zľava Ellisa. Nádherná akcia!

48:15
    Zápas sa nám pomaly ale iste chýli ku koncu a o víťazovi stále nie je rozhodnuté. Uvidíme, či Kanada pridá ďalší gól, alebo sa podarí USA vyrovnať.

47:55
    USA si teraz nerozumelo v útoku a máme tu zakázané uvoľnenie.
    46:40 Oliver Wahlstrom (USA) - 4:3

46:40
    Tak Američania využívajú presilovku a znižujú už len na rozdiel jediného gólu. York skvelo nahral na ľavý kruh na vhadzovanie voľnému OLIVEROVI WAHLSTROMOVI, ktorý napriahol ako z dela a prestrelil Ellisa.

46:11

45:47
    Merkley znova v ofenzíve, tentokrát sa dostal k odrazenému puku, strela z prava však neohrozila bránu.

45:25
    Merkley teraz dostal na modrú čiaru puk od Thomasa, Merkley okamžite pálil, no puk mieril len do výstroje Deriddera, ten hru prerušuje.

44:45
    USA je dnes veľmi aktívne, na bránu strieľa omnoho viackrát ako javorové listy, svoju aktivitu však nevedia zúžitkovať na góly narozdiel od Kanady, ktorá ani nie z 20 striel dokázala vyťažiť už štyri góly.

44:13
    A znova Američania. Caufield nahadzoval puk pred bránu, tam si ale dobre postrážil situáciu Byram.

43:45
    Foudy teraz vyhodil puk na vlastnú striedačku a Kanaďania sa tak konečne dostávajú spod veľkého tlaku svojho súpera. Hra je prerušená.

43:29
    USA je stále usadené v útočnej tretine!

42:32
    Hain teraz dostal skvelý puk pred bránu, vystrelil na Ellisa, ten puk len vyráža a tlak USA pokračuje!

41:58
    USA hrá v plnom počte.

41:36
    Kanade sa nedarí ani v tejto presilovke.

40:01

Strely na bránku: 12 – 23

A máme tu koniec druhej tretiny. V tej sme videli hneď štyri góly. V 25. minúte poslal Wahlstrom USA opäť do vedenia, nato však dokázali ihneď reagovať javorové listy a Foudy prekvapujúcim gólom vyrovnal. V 31. minúte sa Kanada dostala prvýkrát v zápase do vedenia zásluhou Bahla. Minútu pred koncom tretiny predviedol bravúrny teč Lavoie, ktorý zvýšil náskok Kanady na dva góly a tak ideme do poslednej tretiny s výsledkom 4:2.

40:00

39:51
    Vylúčenie v tíme USA (Jacob Pivonka – 2 min., podrazenie).

38:50
    Vylúčenie v tíme USA (2 min.).
    38:03 Raphael Lavoie (CAN) - 4:2

38:03
    Allan McShane zachytil puk tesne pred modrou čiarou a okamžite vypálil. Jeho strelu pred bránou bravúrne tečoval RAPHAEL LAVOIE, ktorý zmenil trajektóriu puku, na čo už nestihol Deridder reagovať a tak Kanada vedie už o dva góly.

36:32
    Lafraniere ihneď po návrate na ľad dostal puk a mieril s ním sám na bránu Deriddera, skúsil aj vystreliť, no Deridder ho skvelo vychytal.

36:17
    Kanada v plnom počte.

35:39
    Zaujímavé je, že napriek veľkej kvalite dnešného stretnutia dnes obom tímom presilovky zatiaľ vôbec nejdú.

34:45
    Dnešný hokej sa hrá na vysokej úrovni a len málokto by povedal, že viacerí z týchto hráčov ešte nie sú ani plnoletí.

34:17
    Vylúčenie v tíme Kanada (Alexis Lafreniere – 2 min., sekanie).

34:14
    Wahlstrom teraz dostal puk na modrú, odkiaľ vypálil na Ellisa, ten puk radšej prikrýva a hru prerušuje.

33:02
    Caufield teraz zaviedol puk do útočného pásma, tam ale aj útok USA končí, pretože ho o puk oberá Merkley.

32:27
    Samuelsson teraz dobre pálil z podobnej pozície ako Smith, pred bránou mu ešte clonil aj Giles, Ellis tentokrát ale puk prikrýva a hra je prerušená.

31:50
    Smith teraz chyboval a nahral puk priamo Američanom, Wilde puk zachytil a z pravého kruhu na vhadzovanie okamžite páli na Ellisa, ten puk len vyrazil a hra pokračuje.

31:15
    USA sa snaží na inkasovaný gól reagovať a okamžite útočí.
    30:14 Kevin Bahl (CAN) - 3:2

30:14
    Tak to bola nádherná akcia! Noel skvelo z rohu klziska našiel v priestore medzi kruhmi KEVINA BAHLA, ktorý bol úplne osamotený, potiahol puk ešte bližšie smerom k bráne a strelou ponad pravý betón prekonal Deriddera. Bahl tak posiela Kanadu dnes prvýkrát do vedenia.

29:50
    Wouters sa teraz snažil vystreliť od modrej čiary, jeho strela bola ale zblokovaná a dostáva Kanadu z pásma.

29:01
    Hain teraz vystrelil z pravého kruhu na vhadzovanie na Ellisa, jeho strela však nemala vôbec potrebnú silu a tak Ellis puk v pohode prikrýva.

28:25
    Wilde sa teraz snažil sám niečo vymyslieť na modrej čiare, puk však ale stratil a daroval Kanade možnosť ísť do protiútoku.

27:28
    A pôsobivý hokej nám pokračuje aj naďalej. Žiadne veľké taktizovanie, len otvorený hokej, ktorý sa prelína z jednej strany na druhú.
    26:11 Liam Foudy (CAN) - 2:2

26:11
    LIAM FOUDY získal puk v strednom pásme a sám ho potiahol až do útočného pásme, kde z pravej strany vystrelil pomerne z veľkej diaľky a prekvapivo prekonal Deriddera.
    24:14 Oliver Wahlstrom (USA) - 1:2

24:14
    Tak predsa len USA využilo presilovku, šesť sekúnd pred koncom to skúsil od modrej OLIVER WAHLSTROM, ktorý prekonal Ellisa!

23:25
    Enormný tlak vytvárajú Američania! Wise sa pred bránou dostal k puku, vystrelil, puk však cez Ellisa nepretlačil.

Smith teraz skvelo zachytil puk a ten vyhadzuje cez všetky čiary.

22:30
    A USA vyhralo buly a vyvíja veľký tlak na bránu Kanady.

22:20
    Vylúčenie v tíme Kanada (Cole Fonstad – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

22:08
    Američania sa usadili v útočnom pásme a roztáčajú kolotoč.

21:52
    Vylúčenie v tíme Kanada (Jared McIsaac – 2 min., hákovanie).

21:39
    USA si zahrá presilovku, zatiaľ však hrajú bez brankára a pokúsia sa prekonať Ellisa v šestici.

20:59
    Javorové listy majú problém s rozohrávkou, pretože Američania ich skvelo napádajú.

20:05
    Začala sa nám druhá tretina. Úvodné buly vyhrala Kanada.

20:01

V prvej tretine sme videli hneď dva góly. Skóre otváral v piatej minúte Farabee a USA šlo do vedenia. Dobré tempo Američanov spomaľovalo len ich časté vylučovanie. V šestnástej minúte sa však Kanade po oslabení podarilo vyrovnať zásluhou Lafreinereho, ktorý predviedol peknú individuálnu akciu. To bolo pre prvú tretinu všetko a do tej druhej tak ideme za stavu 1:1.

20:00

19:15
    Z tlaku nakoniec Kanada nevyťažila nič a v útočnom pásme prichádza o puk.

18:46
    Kanaďania sú momentálne usadený v útočnom pásme, no strelu zatiaľ nevidíme.

17:59
    Thomas teraz odviedol dobrú prácu a obral Američanov o puk, ten následne rovno posiela do útoku.

17:19
    Mierne majú navrch hráči USA, ktorí momentálne znova útočia.
    15:59 Alexis Lafreniere (CAN) - 1:1

15:59
    Tak to je nádhera! Kanaďania zaútočili hneď po skončení oslabenia. Individuálne prešiel cez dvoch hráčov ALEXIS LAFRENIERE, ktorý tesne pred bránou prehodil puk cez Deridderov ľavý betón a vyrovnáva skóre stretnutie.

15:52

15:18
    Dobre sa ale bránia aj Kanaďania a mladíkom z USA sa tak nedarí prejsť modrú čiaru.

14:44
    Gilles už je na ľade a Američanom sa začína polovičná presilovka.

14:26
    Nádherná akcia v podaní Američanov! Gruden tesne pred bránou nahral Hudhesovi, ktorý po zemi poslal puk na bránu Ellisa. Ten ale predviedol opäť bravúrny zákrok a hra je prerušená!

13:59
    Tak Kanada si dlho svoju presilovku neužila a vlastným zavinením teraz uvidíme hru 4 na 4.

13:52

13:39
    USA hrá oslabenie opäť dobre, dokonca sa snaží aj útočiť.

12:42
    Vylúčenie v tíme USA (Patrick Giles – 2 min.).

12:24
    McShane teraz mohol ísť do samostatného nájazdu, nahrávka ale bola príliš dlhá a dostáva sa až pred Derridera, ktorý puk posiela ďaleko preč.

11:48
    Kanada teraz lacno odovzdáva puk Američanom a odchádza striedať.

11:09
    Caufield teraz dostal skvelú nahrávku do ľavého kruhu na vhadzovanie odkiaľ pálil na prázdnu bránu! Skvelý Ellis sa však stihol presunúť k ľavej žrdi a vyraziť túto strelu.

10:27
    USA sa teraz snaží hru upokojiť, prichádza offside a reklamná prestávka.

09:45
    USA v plnom počte.
    09:21 Drew Deridder (USA)

09:21
    Samuelsson teraz počas vlastného oslabenia skúsil zaútočiť a Ellis musel puk po jeho strele prikryť. Hra je prerušená.

08:21
    Samuelsson je už na ľade a hra je prerušená! Lafraniere stál na pravo od brány a dostal tam presnú nahrávku na hokejku. Lafraniere pálil z prvej, no Deridder predviedol skvelý zákrok!

07:45
    Vylúčenie v tíme USA (K'Andrew Miller – 2 min.).

07:27
    A Kanaďania si musia ísť po puk opäť až za vlastnú bránu. Tak úvodná presilovka im zatiaľ vôbec nevychádza.

07:02
    Smith teraz znova oslobodzuje svoj tím a vyhadzuje puk.

06:35
    USA na začiatku oslabenia vyhralo buly a vyhadzuje puk cez všetky čiary.

06:16
    Vylúčenie v tíme USA (Adam Samuelsson – 2 min.).

06:03
    Kanaďania ale nechcú zaostávať a vyvíjajú tlak na bránu USA.
    04:56 Joel Farabee (USA) - 0:1

04:56
    Pekná akcia mladíkov z USA, ktorá začala Wisovým poslaním puku do rohu klziska, na voľného Caufielda, ktorý prihral na ľavý kruh na vhadzovanie voľnému JOELOVI FARABEEOVI a ten presnou ranou otvoril skóre!

04:30
    Hrá sa nám pomerne dlho bez prerušenia, stále však žiadne veľké šance.

02:25
    USA teraz len lacno odovzdalo puk Kanade a hráči odchádzajú striedať.

01:45
    Hra sa nám prelína z jednej strany na druhú, vážnejšiu šancu sme ešte nevideli.

01:13
    Thomas teraz predviedol peknú individuálnu akciu, vystrelil na Deriddera a pripísal si prvý strelecký pokus.

00:42
    Kanada si teraz nerozumela v rozohrávke a je tu prvé zakázané uvoľnenie.

00:22
    Úvodné buly vyhrali hráči USA, ktorí ihneď mieria do útoku.

00:01

Začiatok sa nám trocha opozdil, hráči sú už ale na ľade a zápas sa nám pomaly začne.

Kanada: Ellis (Mandolese) – Byram, Smith (C), Bahl, Merkley, Tychonick, McIsaac (A), Robertson – Foudy, McBain, Wouters – Thomas, Lafreniere, Dellandrea (A) – Hillis, McShane, Noel – Fonstad, Lavoie.

USA: Deridder (Knight) – Emberson (A), Samuelsson (C), Miller, York, Eichwede-Wilde, Stastney, Samuelsson – Wahlstrom, Hughes, Gruden – Caufield, Wise, Farabee – Giles (A), Hain, Turcotte – Janicke, Pivonka, Weiss – DeBoer..

Hneď na úvod Majstrovstiev sveta do 18 rokov v Rusku tu máme duel medzi najlepšími krajinami na svete, ktoré vládnu snáď v každej kategórii a to medzi Kanadou a Spojenými štátmi.

Príprava:
    Kanada ukázala v generálke pred MS svoju silu najprv proti Slovenskej reprezentácii, ktorá sa na tomto turnaji predstaví taktiež. V prípravnom zápase sme od "javorových listov" dostali nepeknú lekciu v podobe piatich gólov a po tretej tretine bol výsledok 5:0 v prospech Kanady. Deň po tomto úspešnom zápase sa mladíci z Kanady stretli s Fínskom mládežníckou reprezentáciou. Tu to už tak jednoznačné nebolo, no opäť ťahal súper Kanady za kratší koniec. Kanada 3:2 Fínsko. Predtým sa Kanaďania zúčastnili Memoriálu Ivana Hlinku, na ktorom prehrali len jediný zápas v základnej časti s Rusmi po predĺžení a vyhrali celý turnaj.

USA si zahralo v rámci prípravy zámorskú súťaž USHL, v ktorej s prehľadom vyhrali v základnej časti Východnej konferencie a priamo postúpili do štvrťfinále play off, ktoré ich čaká po návrate z MS. Po príchode sa stihli stretnúť len s reprezentáciou Francúzska, s ktorou dosiahli historicky najvyššiu výhru. Mladíci z Ameriky si na Francúzoch zgustli a zdolali ich 15:0.

Spolu sa tieto dve reprezentácie stretli naposledy pred dvoma rokmi na MS, kde vyhrali Američania s prehľadom 10:3. Zo starších ročníkov Memoriála Ivana Hlinku však vieme, že ostrí vedia byť aj Kanaďania, ktorí zase dokázali USA zdolať výsledkom 11:5.

Miernym favoritom v tomto zápase bude reprezentácia USA, od ktorej sa očakáva víťazstvo. Či to však tak bude sa dozvieme až po skončení tohto zápasu, od ktorého očakávame hlavne kvalitu.

Nominácia USA na MS:

Brankári: Spencer Knight (Boston College), Drew DeRidder ( Michigan State Univ.), Jonathan Mor (Not Yet Committed)

Obrancovia: Adam Samuelsson (Boston College), Mattias Samuelsson (Western Michigan Univ.), Spencer Stastney (Univ. of Notre Dame), Ty Emberson (Univ. of Wisconsin), Bode Wilde (Univ. of Michigan), Cam York (Boston College), K'Andre Miller (Univ. of Wisconsin)

Útočníci: Cole Caufield (Univ. of Wisconsin), Oliver Wahlstrom (Harvard Univ.), Alex Turcotte (Univ. of Wisconsin), Joel Farabee (Boston Univ.), Jack Hughes (Not Yet Committed), Jonathan Gruden (Miami Univ.), Jake Pivonka (Univ. of Notre Dame), Tyler Weiss (Boston Univ.), Jack DeBoer (Boston Univ.), Jake Wise (Boston Univ.), Trevor Janicke (Univ. of Notre Dame), Gavin Hain (Univ. of North Dakota), Patrick Giles (Boston College)

Nominácia Kanady na MS:

Brankári: Colten Ellis (Port Hawkesbury, N.S./Rimouski, QMJHL), Nolan Maier (Yorkton, Sask./Saskatoon, WHL), Kevin Mandolese (Blainville, Que./Cape Breton, QMJHL)

Obrancovia: Kevin Bahl (Mississauga, Ont./Ottawa, OHL), Bowen Byram (Cranbrook, B.C./Vancouver, WHL), Ryan Merkley (Mississauga, Ont./Guelph, OHL), Matthew Robertson (Sherwood Park, Alta./Edmonton, WHL), Ty Smith (Lloydminster, Alta./Spokane, WHL), Jonathan Tychonick (Calgary, Alta./Penticton, BCHL)

Útočníci: Graeme Clarke (Ottawa, Ont./Ottawa, OHL), Kirby Dach (Fort Saskatchewan, Alta./Saskatoon, WHL), Ty Dellandrea (Port Perry, Ont./Flint, OHL), Cole Fonstad (Estevan, Sask./Prince Albert, WHL), Liam Foudy (Scarborough, Ont./London, OHL), Cameron Hillis (Oshawa, Ont./Guelph, OHL), Peyton Krebs (Okotoks, Alta./Kootenay, WHL), Alexis Lafrenière (Saint-Eustache, Que./Rimouski, QMJHL), Jack McBain (Toronto, Ont./Toronto, OJHL), Allan McShane (Collingwood, Ont./Oshawa, OHL), Serron Noel (Ottawa, Ont./Oshawa, OHL), Chase Wouters (Lloydminster, Alta./Saskatoon, WHL)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.

Ján Vojtaššák

Góly a asistencie: 16. Lafreniere (Dellandrea), 27. Foudy, 31. Bahl (Noel, Hillis), 39. Lavoie (McShane), 52. Lavoie (Foudy), 60. Thomas (Bahl) – 5. Farabee (Caufield, Wise), 25. Wahlstrom (Gruden, Hughes), 47. Wahlstrom (York, Hughes), 50. Hughes (Gruden)

USA: Deridder (Knight) – Emberson (A), M. Samuelsson (C), Miller, York, Eichwede-Wilde, Stastney, A. Samuelsson – Wahlstrom, Hughes, Gruden – Caufield, Wise, Farabee – Giles (A), Hain, Turcotte – Janicke, Pivonka, Weiss – DeBoer.