3:2 (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0) Stav série: 1:2
Ak Bars Kazaň
cz Streda 18.04.2018, 18:30 • CSKA Ice Palace • Play-off KHL • Finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Kazaň se v základní části umístila na prvním místě Východní konference. Celou dobu se prezentovala velmi ofenzivním hokejem, v rámci celé ligy měli třetí nejúspěšnější ofenzívu.

V playoff se do finále dostala Kazaň velmi hladce, prohrála pouhé 2 zápasy, v semifinále nedala jedinou šanci Traktoru Čeljabinsk, který vyřadila 4:0. V týmu Kazaňě působí také český olympionik Jiří Sekáč, který je zatím třetím nejproduktivnějším hráčem svého týmu

CSKA Moskva

CSKA se v základní části umístilo na druhém místě za suveréně vedoucím Petrohradem. V playoff se nejprve CSKA utkalo se svým rivalem Spartakem, který vyřadilo s přehledem 4:0 na zápasy.

V semifinále se střetlo CSKA s vítězem ligy základní části Petrohradem, který byl favoritem. Překvapivě se mu ale nedařilo v útoku a s CSKA prohrál 4:2 na zápasy.

1. finálový duel

Ak Bars Kazaň – CSKA Moskva 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
    Branky a nahrávky: 9. Galijev (Ľamkin, Tkačov), 49. Galijev (Tkačov, Zaripov) – 34. Ničuškin (K. Petrov, Popov)

2. finálový duel

Ak Bars Kazaň – CSKA Moskva 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Azevedo (Zaripov), 37. Klinkhammer (M. Gluchov) – 20. Kiselevič (Scott, Al. Popov)

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Kiselevič, M. Robinson, Nestěrov, Marčenko, Pašnin, Ar. Sergejev, Naumenkov – Grigorenko, Al. Popov, K. Petrov – Šalunov, Andronov, Kaprizov – Tělegin, Světlakov, Ničuškin – Platt, Scott, V. Žarkov – Popugajev.

Ak Bars Kazaň: Garipov (Šaryčenkov) – Markov, Jarullin, Batyršin, Ljamkin, Ohtamaa, Manuchov, Sidorov – Sekáč, Lander, Azevedo – Zaripov, Tkačov, Galijev – Lukojanov, Burmistrov, A. Potapov – M. Gluchov, Svitov, Klinkhammer.

Rozhodčí: Jeřábek, Olenin – Otmachov, Sivov.

00:01

00:42
    Hned v úvodu zápasu vyhazuje Kazaň na zakázané uvolnění.

01:01
    První zajímavější situace přišla hned z kraje duelu. Hned dva hráči se natlačili před Sorokina, ale ani jeden z hostujících borců za něj nedokázal procpat kotouč.

02:13
    Hosté z Kazaně jsou zatím aktivnějším celkem. Teď ale musejí další útočné snažení začínat zpoza vlastní branky.

03:00
    Kazaň je daleko více na kotouči, ale nedaří se jí pořádně přejít střední pásmo. CSKA ho brání na výbornou.

03:44
    Asi první útočné výpady domácího CSKA. Na pár sekund obsadili své útočné pásmo, Grigorenko vypálil směrem na Garipova, ale netrefil zařízení.

04:12
    Po Sekáčově akci musel zasahovat Sorokin. Skóre se nám však zatím nemění.

04:20
    Klinkhammerův pokus Sorokin schoval ve své výstroji.

04:59
    Zajímavé možnosti domácích! Před Garipovem se z ničeho nic zjevil Kirill Kaprizov, ale tváří v tvář bekhendem neuspěl. Neujala se ani jeho následná dorážka. Garipov v prvním případě vytáhl perfektní zákrok betonem.

06:24
    Další šance moskevského klubu! Po střele Grega Scotta se puk dostal za záda Garipova, ale následně projel kolem levé tyče.

07:04
    CSKA nyní převzalo otěže a pálí na hostujícího strážce svatyně jednu střelu za druhou. Teď si Garipov musel poradit s pokusem Kirilla Petrova.

07:18
    Ihned po vyhraném vhazování pálil svižně z mezikruží Kaprizov. Jen těsně minul hostující branku.

07:50
    Ze strany se dostal k zakončení Ivan Tělegin. Jeho pokus však mířil přímo do Garipova.

08:14
    Po hodně dlouhé době se do útočného pásma podívala také Kazaň. Střela Antona Landera ale ani nedolétla k Sorokinovi.

09:06
    CSKA vyhazuje přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

09:18
    Kazaň obsadila útočného pásmo a kombinuje po mantinelu. Hodně se do akcí zapojuje také Jiří Sekáč, ale zatím se hosté nedostali k pořádnému zakončení.

10:17
    Domácí se osvobozují a vyváží kotouč. Jejich útok ale neměl dlouhého trvání a s pukem na holích pokračují opět hosté.

11:30
    Oba týmy se snaží o co nejrychlejší založení útoku. Jenže jak rychle začnou, tak rychle také skončí.

12:02
    Garipov si po střele Michaila Grigorenka připisuje na své konto další úspěšný zákrok.

12:40
    Oběma celkům zatím chybí více klidu ve finální fázi.

14:03
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Domácí celek ujel do přečíslení tři na dva. Celou akci rozjel ve vlastním obranném pásmu Alexandr Popov. Po přihrávce doleva na Michaila Grigorenka a následném pasu na druhou stranu se trefil přesně do horního rohu KIRILL PETROV.
    Asistence: Michail Grigorenko, Alexandr Popov.
    14:03 Kirill PETROV - 1:0

15:37
    Kazaň se snaží o rychlé vyrovnání. Na Sorokina si ale zatím ani jeden z hostujících hráčů nepřišel.

16:20
    Poprvé v zápase o sobě dal více vědět nejproduktivnější hráč play off Justin Azevedo. S jeho pokusem v pádu si ale Sorokin poradil.

16:37
    Kazaň vstřelila branku!
    A máme vyrovnáno! ANTON LANDER využil rychlý přechod do útoku a přesnou střelou z pravého kruhu propálil Sorokina.
    Asistence: Roman Manuchov, Jiří Sekáč.
    16:37 Anton LANDER - 1:1

17:07
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Ivan Tělegin – 2 min., nedovolené bránění).

18:02
    Krásná přesilovková akce Kazaně. Puk si vyměnili snad všichni hráči a nakonec z mezikruží pálil Stanislav Galijev. Zatím neuspěl.

18:12
    Hosté otáčí průběžný stav už v první třetině! Ještě v probíhající přesilové hře našel od levého mantinelu Vladimir Tkačov přesnou žabičkou dobře najíždějícího STANISLAVA GALIJEVA. Ten přesnou tečí dává druhou branku svého týmu.
    Asistence: Vladimir Tkačov.
    18:12 Stanislav GALIJEV - 1:2

19:16
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Atte Ohtamaa – 2 min., vysoká hůl).

19:48
    V přesilové hře se dostal k prvnímu zakončení Maxim Šalunov. Zamířil však pouze do Emila Garipova.

20:00

Je za námi prvních dvacet minut třetího finálového duelu KHL mezi CSKA Moskva a Ak Bars Kazaň. Spokojenější mohou být zatím hosté, kteří šli do kabin s jednogólovým náskokem. Přitom nezačali dobře a CSKA Moskva se dostalo do vedení. Jenže Kazaň otočila skóre i díky využité přesilové hře. V té vkročí do prostřední části domácí tým.

20:15
    Alexej Marčenko zachyboval za vlastní brankou a důrazný Justin Azevedo měl šanci na navýšení vedení! Sorokin byl na druhé straně branky, ale včas se stihl přemístit a zabránil třetí brance hostů.

20:57
    Až v závěru přesilové hry se dostávají domácí do útočného pásma. Kazaň se ale velmi rychle osvobodila.

21:16

21:41
    Garipov uspěl proti střele jednoho z domácích útočníků.

22:16
    A opět Garipov. Tentokrát přikryl kotouč po střele od levého mantinelu, kterou se prezentoval Vladimir Žarkov.

22:35
    Po vyhraném vhazování pálil rychle Kirill Kaprizov. Se svojí střelou neuspěl a minul a nezamířil přesně mezi tři tyče.

23:34
    Kazaň se po menší odmlce opět osmělila a pouští se do útočných výpadů.

24:07
    Kirill Petrov nahazoval od modré čáry. Před Garipovem bylo několik hráčů a kotouč se přes takovou hradbu těl nedostal.

25:02
    Další nahození od modré. Tentokrát z hole Michaila Naumenkova. I toto nahození dopadlo jako to předešlé.

25:44
    Ak Bars se osvobozuje a vyváží kotouč až do obranného pásma CSKA. V něm o něj ale hosté rychle přišli.

26:05
    Jiří Sekáč teď objel branku domácích a snažil se zasunout kotouč bekhendem hned za tyč. Sorokin se ale rychle přesunul a drží svůj tým pouze v jednogólovém manku.

26:47
    Před Sorokinem šikovně tečoval Arťom Lukojanov a donutil domácího gólmana k dobrému zákroku.

27:20
    CSKA se osvobozuje a vyzkoušelo pozornost Garipova.

28:32
    Momentálně se hraje zase více v obranném pásmu Kazaně. Ale není to žádný velký tlak domácího celku.

30:00
    Nyní vidíme spoustu nepřesností na obou stranách. Ani jeden z týmů se nedostává do příliš velkých šancí.

30:37
    Po vhazování v útočném pásmu CSKA se zmocnili puku hosté a vyjížděli do protiútoku. O puk však Kazaň rychle přišla.

31:49
    Aktuálně není k vidění příliš aktivní a atraktivní hokej. Oba týmy spíše vyčkávají na chybu soupeře.

32:47
    Chvilku domácí zamkli v pásmu Kazaň, ale nedostali se k žádnému zakončení.

33:35
    Stále stejná písnička. Něco málo po polovině zápasu čekáme na větší šance.

34:21
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Atte Ohtamaa – 2 min., podražení).

34:49
    CSKA se zatím pořádně nedostalo do útočného pásma.

35:24
    A když už se do něj domácí dostanou, Kazaň aktivně napadá a po vybojovaném puku vyhazuje přes všechny čáry.

36:02
    Garipov musel předvést první zákrok v průběhu oslabení. Byl úspěšný a drží vedení svého celku.

36:21

37:20
    Domácí trochu přidali na obrátkách a snaží se o vyrovnání. Obrana Kazaně je zatím proti.

38:21
    A máme opět vyrovnáno! Domácí vyhráli vhazování v útočném pásmu, puk doklouzal na modrou čáru, kde se do něj opřel Alexej Marčenko. A jeho střelu tečoval do horního rohu GREG SCOTT.
    Asistence: Vladimir Žarkov, Alexej Marčenko.
    38:21 Greg SCOTT - 2:2

39:01
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Roman Manuchov – 2 min., podražení).

39:24
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Geoff Platt – 2 min., sekání).

40:00

Po čtyřiceti minutách máme opět vyrovnaný stav. Ačkoliv jsme v prostřední části neviděli příliš velkých šancí, tak se domácím podařilo vyrovnat v jejím závěru. Šance na vítězství ve třetím finálovém duelu jsou tak otevřené a můžeme se těšit, co nám nabídne třetí třetina.

Statistiky po druhé třetině

Střely: 26:10.
    Vyloučení: 2:3.
    Hity: 17:32.

40:01

40:10
    Do závěrečné třetiny startují oba týmy ve čtyřech hráčích.

40:41
    A o první střelu třetí části se postaral Kirill Petrov. Ale jeho střela byla spíše z těch propagačních.

41:33
    Oba týmy už jsou v plném počtu a Kazaň se momentálně tlačí za třetím gólem.

42:17
    Jenže CSKA se nenechává mačkat a vyráží do rychlého protiútoku. Garipov chytá.

42:45
    Před brankou tečoval Platt, ale byl faulovaný a domácí si zahrají přesilovou hru.

42:45
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Albert Jarullin – 2 min., nedovolené bránění).

43:45
    První minuta z přesilové hry je pryč a Kazaň se zatím brání úspěšně.

44:10
    CSKA se snažilo o rychlý přechod do útoku, ale touš končí na zakázaném uvolnění.

44:45

45:09
    Opět v šanci Kirill Petrov, který najížděl z pravé strany téměř sám na Garipova. Jenže hostující gólman vzešel z tohoto souboje jako vítěz.

45:58
    Moskvané jsou nyní lepším týmem a tlačí svého soupeře. Kazaň pouze vyhazuje kotouče.

46:46
    Andrej Světlakov se nyní prezentoval několika pokusy. Jednou tečoval, poté sám střílel. Emil Garipov ale odolává a drží nerozhodný stav.

47:46
    Třetí třetina má zatím stále stejný průběh. CSKA tlačí Kazaň, dostává se do střeleckých příležitostí, ale ta třetí branka tam ne a ne padnout. Hosté se dostávají do útoku spíše sporadicky.

48:12
    Ke střele od modré čáry se dostal Atte Ohtamaa, ale jeho pokus ani nedoletěl k Solokinovi. Poté domácí ujížděli do brejku, který ovšem nevyužili.

49:00
    Ve středním pásmu se srazili dva hráči Kazaně. Danis Zaripov a Alexej Potapov. Prvně jmenovaný je hodně otřesený a je ošetřován na střídačce.

49:59
    Kazaň se dostala do útočné třetiny, ale její působení v ní nemělo příliš dlouhého trvání. V útoku už jsou opět domácí.

50:50
    Trochu zmatků před brankou hostujícího týmu. Ale ani jeden z trojice hráčů CSKA nedokázal propasírovat kotouč za Garipova.

51:48
    Pěkná kombinace hostujících hokejistů. Vladimir Tkačov si najížděl z druhé vlny, přišla mu na modrou přihrávka, ale jeho střela z první neměla gólové parametry.

52:35
    Momentálně čekáme na nějaké větší šance.

53:22
    Po střetu u mantinelu odkulhal na střídačku Ivan Tělegin.

54:00
    Sledujeme opět velice vyrovnaný duel. Stejně jako předchozí dva finálové zápasy bude nejspíše rozhodovat jedna jediná branka.

54:25
    Arťom Lukojanov mířil z levého kruhu na vzdálenější růžek, ale o pár centimetrů minul. Stále svítí na ukazateli skóre nerozhodný stav 2:2.

55:20
    Srážky a střety nám přibývají. Spousta soubojů a hry do těla je vidět i uprostřed hřiště.

56:19
    Vladimir Tkačov nechal nyní vyniknout Soronina, který skryl jeho pokus v lapačce.

56:34
    Základní hrací doba se nám pomalu chýlí ke konci. Po ofsajdu přichází vhazování ve středním pásmu.

57:18
    Pěknou individuální akci předvedl Alexandr Burmistrov, který si prohodil touš mezi nohama, ale k zakončení se nedostal. Jeden z obránců ho vytlačil z ideální střelecké pozice.

58:15
    Kazaňští hokejisté jdou do rychlého útoku, ale finální přihrávka byla příliš dlouhá a hraje opět CSKA.

59:11
    Vypadá to, jako by chtěla Kazaň rozhodnout už v základní hrací době a posílá na Ilju Sorokina jednu střelu za druhou.

60:00

Šedesát minut nestačilo k tomu, aby jsme znali vítěze třetího finále Kontinentální hokejové ligy. Ve třetí třetině bylo aktivnější domácí družstvo, ale skórovat se mu nepodařilo. V závěru se zlepšil i výkon Kazaně, ale ani ta nedokázala vstřelit třetí branku. Před námi je tak první prodloužení v této sérii.

Statistiky po třetí třetině

Střely: 32:14.
    Vyloučení: 2:4.
    Hity: 25:41.

60:01

60:24
    Alexej Marčenko nahazoval kotouč od modré čáry, ale branku vůbec netrefil. Kazaň poté vyhazuje na zakázané uvolnění.

60:57
    Úvodní minutu prvního prodloužení je jasně aktivnější domácí celek, který v podstatě nepouští Kazaň z jejich obranného pásma.

61:58
    Michail Naumenkov se snažil střílet od modré, ale trefil pouze prvního bránícího hráče. Kazaň šla díky tomu do brejku a přečíslení dvou na jednoho. Nicméně domácí hráči se stačili vrátit a zabránit přihrávce Arťoma Lukojanova.

62:34
    Po vlažných úvodních dvou minutách je v tlaku také Kazaň a drží momentálně CSKA v šachu.

63:50
    CSKA Moskva se osvobozuje a rozjíždí další útočnou akce. Ta ale neměla dlouhého trvání. U puku je na vlastní polovině Kazaň.

64:48
    Prodloužení se hraje v poměrně vysokém tempu, ale na nějakou tutovou šanci stále čekáme.

65:20
    DOmácí hráči najížděli teď dva na tři. Akci táhl Ivan Tělegin, ale Kazaň v pohodě tento nájezd ubránila.

66:25
    Hra už se opět odehrává na druhé straně. Hosté kombinují za brankou a čekají na jakoukoliv skulinku v obraně domácích.

66:58
    Tvrdou střelu od modré vyslal Justin Azevedo, ale Ilja Sorokin se pro ni neskutečně natáhl a schoval ji v lapačce.

67:36
    Domácí jsou nyní v úzkých. Kazaň posílá na Sorokina jednu střelu za druhou a gólman CSKA se má co ohánět.

68:22
    Na druhé straně musel pěkný rozklek předvést Emil Garipov. I on uspěl a zápas nám tak pokračuje dál.

68:36
    Alexandr Burmistrov se teď několik vteřin svíjel na ledě. Ale už se zvedl a po svých odjel na střídačku, kde je ošetřován.

69:00
    CSKA napadá rozehrávku Kazaně hned v jejím zárodku a díky tomu nutí svého soupeře k chybám.

69:12
    Michail Grigorenko to zkusil z ostrého úhlu. Garipov nemusel předvést žádný výjimečný zákrok.

69:42
    Justin Azevedo to zkoušel od pravého mantinelu, ale ani Sorokin neměl sebemenší problém.

70:00
    Deset minut z prvního prodloužení je za námi. Na rozhodnutí stále musíme čekat.

70:37
    Kirill Petrov to zkoušel nadvakrát, ale ani jedno zakončení mu nevyšlo podle představ. S kotoučem tak může hrát Kazaň.

71:39
    CSKA vyhazuje pouze na zakázané uvolnění. Hra se vrací před jejich gólmana.

72:10
    Střela Alexeje Marčenka z mezikruží končí ve výstroji Garipova.

72:25
    Je dobojováno! Chybu v obranném pásmu trestá KIRILL PETROV, který z pravého kruhu vypálil zápěstím naprosto přesně do horního rohu! Trefil se dnes podruhé a je jasným hrdinou zápasu.
    Asistence: Alexandr Popov.
    72:25 Kirill PETROV - 3:2

Třetí finálo střetnutí je u konce. Po vítězství 3:2 v prodloužení se radují domácí hráči a stav série snižují na 1:2. Domácí vstoupili do zápasu lépe, když se v první třetině dostali do vedení zásluhou Kirilla Petrova. Jenže hosté ještě v téže třetině dokázali skóre otočit. Nejprve se trefil Anton Lander a po něm Stanislav Galijev. To však bylo ze strany Kazaně vše. Ve druhé třetině srovnal za domácí Greg Scott. V poslední dvacetiminutovce jsme branku neviděli a tak se šlo do prodloužení, ve kterém svou druhou brankou v zápase rozhodl Kirill Petrov. Díky němu si tak CSKA Moskva připsalo ve finále první bod.

Ode mě je to pro dnešek vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou.

Statistiky zápasu

Střely: 38:19.
    Hity: 27:42.

Československá stopa v utkání

Jiří Sekáč (KAZ) – 1 (0+1, 2 střely, 15:25) (21:41:19)

Aleš Skok

Góly a asistencie: 15. K. Petrov (Grigorenko, Popov), 39. Scott (Marčenko), 73. K. Petrov (Popov) – 17. Lander (Manuchov, Sekáč), 19. Galijev (Tkačov)

CSKA Moskva: Sorokin (L. Johansson) – Kiselevič, M. Robinson, Nestěrov, Marčenko, Pašnin, Ar. Sergejev, Naumenkov – Grigorenko, Popov, K. Petrov – Šalunov, Andronov, Kaprizov – Telegin, Svetlakov, Ničuškin – Platt, Scott, – Popugajev.
    Ak Bars Kazaň: Garipov (Šaryčenkov) – Markov, Jarullin, Batyršin, Ľamkin, Ohtamaa, Manuchov, Sidorov – Sekáč, Lander, Azevedo – Zaripov, Tkačov, Galijev – Lukojanov, Burmistrov, A. Potapov – M. Gluchov, Svitov, Klinkhammer.

Rozhodca: Jeřábek, Olenin – Otmachov, Sivov