Královské Vinohrady – Židenice 3:2 (kon.)
TJ Sokol Královské Vinohrady
3:2 (1:0, 1:0, 1:2) Stav série: 2:1
K1 Florbal Židenice
cz Sobota 07.04.2018, 20:30 • TJ Sokol Vinohrady • Play - down Extraligy žen • 2. kolo

Vinohrady nakonec přežily obrovský tlak Židenic, a i když přišly o vedení 2:0, tak se přeci jen radují z výhry. Vítěznou trefu obstarala čtyři minuty před Bartošová a Pražanky berou druhý bod v sérii hrané na čtyři vítězné. Brňanky nedokázaly využít svou obrovskou herní převahu a především ztroskotaly na mizerné koncovce. (22:23:26)

59:57
    V posledních vteřinách musela Kuchyňková ještě zasahovat. Vinohrady i tak vítězí a berou druhý bod v sérii.

59:40
    Domácí nedokázali vyhodit do bezpečí.

59:19
    Vinohrady ale pozorně brání a čas Brnu utíká.

58:55
    Židenice jdou do risku a hrají bez brankářky.

58:39
    Brňanky sahají k oddechovému času chtějí se ještě na poslední chvíli poradit.

58:30
    Hostující hráčky už jsou opět rozmístěné na útočné polovině. Chybí jim však opět přesná koncovka.

57:40
    Klinickou smrt nyní přežily Židenice. Dobisíková měla před sebou prázdnou branku, ale nedokázala do ní trestuhodně poslat skákavý míček.

57:19
    Trunečková ze standardní situace trefuje pouze vzdálenější tyč.

57:01
    Poslední tři minuty základní hrací doby mají Židenice na to, aby se jim podařilo znovu vyrovnat.

55:51
    Tým Královské Vinohrady právě vstřelil branku! Jednou jedinkrát v zápase nechaly Židenice trochu volného prostoru Tvrzníkové a domácí hvězda toho využila dokonale. Navázala na sebe soupeřky a bekhendem předložila míček NATÁLII BARTOŠOVÉ, která z první překonala Krištofovou. Hostující brankářka si sice na balónek sáhla, ale nedokázala ho vytěsnit tak, aby nezamířil do branky. Asistence: Aneta Tvrzníková.

55:10
    Pokus Pospíšilové se proletěl vzduchem a Kuchyňková musela na poslední chvíli zasahovat helmou.

54:20
    Vinohrady rozjely kombinaci, na jejímž konci měla být Dobisíková. Na poslední chvíli ji ale přeskočil balónek čepel a ze střely sešlo.

53:34
    Židenice chtějí rozhodnout ještě v základní hrací době a nechtějí podstoupit další prodloužení v této sérii.

52:48
    Přišla střela od Novotné. Její diagonála ale skončila v rohu.

52:36
    Kalistová po souboji u mantinelu upadla a musí být ošetřena. Vinohrady doufají, že si neodnesou po rozjetí hry podobné následky jako po ošetřování Kuchyňkové.

51:48
    Opět v akci Tvrzníková, která se znovu pokusila o střelu. Tentokrát trefila blokující protihráčku.

50:55
    Novotná z otočky míří pouze do zadní tyčky branky.

Ondřej Jícha

Góly a asistencie: 11. Kalistová (Trunečková), 40. Vejvodová (A. Kutnarová), 56. Bartošová (Tvrzníková) – 48. Federselová (P. Grufíková), 48. Pravcová (Novotná)

TJ Sokol Královské Vinohrady: Kuchyňková – Trunečková, Vejvodová, Sladkovská, Jiříčková – Kalistová, Bartůňková, Bursová – Dobisíková, Honzová, A. Kutnarová – Lingová, Skalická, Tvrzníková – Zelníčková, Šádková, Kylarová – Bartošová.
    K1 Florbal Židenice: Krištofová (Remešová) – Drápalová, Pravcová, Valehrachová, Sedláčková, Pospíšilová – Dundelová, Federselová, A. Grufíková – P. Grufíková, Indrová, Léblová – Machů, Mošťková, Smutná – Sejáková, Vývodová, Janečková – Hřebíčková, Novotná.

Rozhodca: Tomáš Novák, Jiří Kropáček