Makroteam Žilina – Pinerola Bratislava 2:3 (2:3 po pen.)
ŠK Makroteam Žilina
2:3 (0:1) Stav série: 1:2
ŠK Across Pinerola Bratislava
Sobota 31.03.2018, 20:05 • ŠH Rosinky, Žilina • Varta futsal liga play-off

Zápas sa končí, Pinerola v Žiline po penaltách víťazí a postupuje ďalej. To je odo mňa zo Žiliny na dnes všetko, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok Veľkonočných sviatkov. Dočítania, priatelia. (22:51:46)

Začína penaltový rozstrel.

Máme za sebou predĺženie, caka nás teda penaltový rozstrel.

50:00
    Druhé predĺženie sa skončilo.

49:35
    Pinerola v tlaku pred bránkou Žiliny.

49:01
    Začala sa posledná minúta druhého predĺženia.

48:25
    Hostia dohrávajú druhé predĺženie v početnej výhode, Žilina však skvele bráni.

47:58
    Hostia mali výhodu pokutového kopu, Kováč však Hájekovu strelu bravúrne vyrazil!

47:58
    Červenú kartu dostáva Bruno Moura (ŠK Makroteam Žilina).

47:10
    Matias Torres z veľkého uhla opečiatkoval pravú tyč Herkovej bránky!

46:54
    Žltú kartu dostáva Wesley (ŠK Across Pinerola Bratislava).

46:20
    Kapitán Žiliny Marián Hudek z veľkého uhla recept na Herka nenašiel.

46:01
    Máme za sebou prvú minútu druhého predĺženia.

45:46
    V týchto momentoch už je to i hra pevných nervov.

45:01
    Začalo sa druhé predĺženie.

V prvom predĺžení sme gól nevideli. Po krátkej prestávke bude nasledovať druhé päťminútové predĺženie.

45:00
    Prvé nadstavenie skončilo.

44:36
    Wesley si urobil priestor pred bránkou Źiliny, z otočky však trafil len Kováča.

44:01
    Začala sa posledná minúta prvého predĺženia.

43:39
    Obetavé obranné zákroky na oboch stranách.

43:02
    Wesley z ľavej strany namieril nad bránku Žiliny.

42:39
    Martins de Souza z diaľky trafil brvno Kováčovej bránky!

42:25
    Oba tímy si dávajú veľký pozor v defenzíve, nuž, dnes náš ešte asi čaká dlhý zápas.

41:45
    Hosťujúci Hájek sa z diaľky oprel do strely a na prekvapenie všetkých opečiatkoval spojnicu žilinskej bránky!

41:35
    Hostia kombinujú pred bránkou Žiliny.

40:55
    Žiline však signál po priamom kope nevyšiel, Matias Torres namieril vysoko nad Herkovu bránku.

40:46
    Rýchly protiútok Žiliny, kapitán Makroteamu Marián Hudek faulovaný pri bránke hostí. Žilina má výhodu priameho kopu.

40:01
    Začalo sa nadstavenie prvého polčasu.

Po druhom polčase máme stav 2:2. Po krátkej prestávke bude nasledovať predĺženie v trvaní 5 minút.

40:00
    Druhý polčas sa skončil.

39:40
    U domáceho Marconiho ide zrejme o vážnejší problém, pretože leží za postrannou čiarou a je v opatere lekárov.

39:40
    Oddychový čas hostí.

39:40
    Domáci Marconi de Lima v kŕčoch na palubovke, hra je znovu na chvíľu prerušená.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhého polčasu.

38:54
    Žilina dáva gól! Domácim však hra bez brankára napokon predsalen vyšla, keďže Herka dokázal prepáliť Bruno Moura Petterson!

38:41
    Domáci Marconi de Lima napokon zobral zodpovednosť na seba, jeho jedovku ale Herko skvele vyrazil!

38:15
    Žilinčania sa veľmi snažia, je to však doslova zúfalá snaha.

37:55
    Rýchle striedanie domácich, Kováč je späť v bránke.

37:45
    Domáci stále v tlaku, strelecky však zatiaľ Herka neohrozili.

37:05
    Žilina stále kombinuje na polovici súpera.

36:24
    Žilina hrá power-play!

36:24
    Oddychový čas domácich.

36:10
    Žilina už otvorila hru a vsadila všetko na jednu kartu.

35:15
    Obrovská šanca hostí, strelu Martinsa de Souzu ešte Kováč vyrazil, no rovno pre Carvalha, ktorý ju však nedokázal umiestniť do prázdnej bránky Žiliny!

35:01
    Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času.

34:26
    Kováč sa znovu zapojil do rozohrávky a takmer to skončilo pre Žilinu katastrofou. Valdemir však z veľkej diaľky nemieril presne.

33:54
    Hrá sa v rýchlom tempe, domáci však nedokážu strelecky ohroziť Milana Herka v bránke hostí z Bratislavy.

33:01
    Futsalisti Pineroly v týchto chvíľach skvele takticky vykrývajú stred poľa, Žilina sa nedokáže nadýchnúť k záverečnému náporu.

32:11
    Po rohovom kope skúsili hostia signál, Ristićovu strelu však výborne vyrazil žilinský gólman Kováč.

31:46
    Žilinský Bruno Moura končí na palubovke v kŕčoch, hra je na chvíľu prerušená.

31:12
    Matias Torres sa prebil cez dvoch obrancov hostí, Herka však už prestreliť nedokázal.

30:20
    Brankár domácich sa zapojil do rozohrávky, lenže domáci následne prišli o loptu. Valdemir však strelou z diaľky minul bránku Žiliny.

30:01
    Máme za sebou polovicu druhého polčasu, Žilina stále prehráva s Pinerolou Bratislava 1:2.

29:33
    Žltú kartu dostáva Hudek (ŠK Makroteam Žilina).

29:33
    Žltú kartu dostáva Valdemir (ŠK Across Pinerola Bratislava).

29:33
    Nuž a v Žiline už máme bitku v priamom prenose. Šarvátka vznikla pred bránkou Žiliny, ale ako Zorro pomstiteľ do nej priletel brankár hostí Herko. Nuž, uvidíme aké tresty z toho celého vzniknú.

29:05
    Rohový kop domáceho tímu, Krištofíkovi chýbalo niekoľko centimetrov, aby loptu dokázal umiestniť do prázdnej bránky hostí!

28:43
    Pinerola Bratislava dáva gól! Hostia dobre zakombinovali, k lopte sa dostal WESLEY a nekompromisnou strelou znovu dostáva Pinerolu do vedenia!

28:15
    Hostia v týchto momentoch kombinujú na vlastnej polovici.

27:30
    Obrovská šanca hostí! Martins da Souza v páde stihol zakončiť. Kováč jeho strelu síce stlmil, ale nechytil. Lopta sa pomaličky kotúľala do žilinskej bránky, lenže Kováč sa poriadne natiahol a stihol ju ešte pred bránkou čiarou zastaviť! Tak toto bol doslova infarktový moment pre domácich fanúšikov!

26:40
    Nuž a máme tu ďalšiu roztržku, pretože domáci kapitán Marián Hudek sa zasmial do tváre hosťujúcemu Valdemirovi, ktorý to len veľmi ťažko znáša.

25:50
    Žilina dáva gól! Erupcia gólovej radosti na žilinských tribúnach, pretože po strele domáceho PATRIKA KRIŠTOFÍKA už Herko nemal nárok na úspešný zákrok.

25:27
    Brankárovi Žiliny Kováčovi vôbec nevyšla rozohrávka, hostia však túto chybu nedokázali zužitkovať vo svoj prospech.

25:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút druhého polčasu, Žilina na domácej palubovke stále prehráva 0:1.

24:42
    Hostia mali veľkú možnosť, pretože jeden z domácich obrancov sa pošmykol na palubovku. Snahu Carvalha však obetavo zastavil domáci Macedo da Silva.

23:57
    Nuž a na palubovke máme prvú roztržku, horkokrvní Brazílčania na oboch stranách by si to radi vybavili ručne. Karty sa zatiaľ rozdávať nebudú.

23:25
    Žilinčanom po rohovom kope nevyšiel signál, Macedo da Silva totiž mieril len vedľa ľavej tyčky Herkovej bránky.

23:00
    V hale to len tak zahučalo, pretože hosťujúci Wesley sa v páde dokázal presadiť cez domáceho kapitána Hudeka. Strelu útočníka hostí však Kováč skvele vyrazil!

22:49
    Po rohovom kope sa do strely oprel žilinský Matias Torres, lopta však končí vedľa Herkovej bránky.

22:16
    Žilinčania to skúšajú ako sa len dá. Zatiaľ im však ich aktivita ovocie neprináša.

21:48
    Žilinský Torres si robil priestor na ľavej strane, obrana hostí ho však dobre pokryla.

21:15
    Žilinčania sú viac pri lopte, Pinerola však výborne bráni priestor pred Milanom Herkom.

20:49
    Nuž, domáci sa tlačia čo najviac dopredu, dobre vedia, že dnes jednoducho musia vyhrať, inak sa ich sezóna končí.

20:01
    Úvodný výkop druhého polčasu v prospech futsalistov Bratislavy.

20:01

Po prvom polčase Žilina prehráva po vlastnom góle Torresa 0:1. Druhý polčas sa začne približne o 21:00.

20:00

19:35
    Wesley si parádne na hrudi spracoval loptu, z otočky však mieril vedľa Kováčovej bránky!

19:01
    Začala sa posledná minúta prvého polčasu.

18:36
    Žilina kombinuje na polovici svojho súpera.

18:04

18:03
    Kombinačná akcia Žiliny, domáci Patrik Krištofík z prvej loptu napálil do Milana Herka, ktorý vôbec nestihol reagovať! Tak teraz mali hostia veľké šťastie.

17:49
    Hosťujúci Valdemir Da Silva z ľavej strany namieril nad bránku Žiliny.

17:35
    Macedo da Silva si pripisuje na svoje konto ďalšiu strelu, tentoraz však mieril vedľa bránky hostí.

17:12
    Domáci Macedo da Silva v ďalšej obrovskej šanci, lenže loptu znovu napálil do brankára hostí Milana Herka.

16:25
    Pinerola Bratislava dáva gól! Lenže ďalšia strela hostí už končí v sieti smutného Kováča. Lopta sa totiž za jeho chrbát dostala práve od spomínaného žilinského Torresa.

16:23
    Strelu hosťujúceho Carvalha obetavo zblokoval domáci Torres, tak toto muselo bolieť.

16:00
    Treba povedať, že po oddychovom čase domáci futsalisti opticky vyrovnali hru.

15:25
    Domáci Torres sa z osy ihriska oprel do lopty, Herko jeho pokus fantasticky vyrazil.

15:01
    Do konca prvého polčasu ostáva menej ako 5 minút, v Žiline sme stále gól nevideli.

14:49
    Žltú kartu dostáva Bruno Moura (ŠK Makroteam Žilina).

14:06
    Domáci kapitán Marián Hudek ostal sám pred brankárom hostí Herkom. Tohto Herkula v bránke hostí však ťažko obstreliť, tak ho skúsil prelobovať. Ani to sa mu však nepodarilo.

13:56
    Rohový kop hostí domáca obrana s námahou odvrátila.

13:26
    Kombinácia hostí, Martins de Souza však z pravej strany minul Kováčovu bránku.

12:35
    Hra má tempo i výborný spád, tlak Pineroly stále pokračuje.

11:57
    Nuž, domáci Macedo sa Silva sa rútil sám na bránku hostí, lenže loptu napálil len do brankára hostí Milana Herka. Nuž a odrazená lopta presne trafila môj notebook, takže ja sa vám aspoň nejako pokúsim dopísať dnešný zápas.

11:32

11:32
    Neuveriteľný tlak hostí, Wesley v jasnej pozícii napálil loptu len do bočnej siete domácej bránky.

10:29
    Hosťujúci Wesley si robil priestor na pravej strane, lenže žilinská obrana dnes ide na krv, domácim ide o všetko a tak to pri ich obranných zákrokoch aj vyzerá.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvého polčasu, Žilina zatiaľ remizuje s Pinerolou Bratislava 0:0.

09:19
    Veľká možnosť hostí, Wesley ostal sám pred bránkou Žiliny, Kováč sa mu však obetavo vrhol pod nohy a doslova mu loptu ukradol z kopačky.

08:36
    Bruno Moura sa takisto dostal do streleckej pozície, v záklone však mieril príliš vysoko.

08:09
    Domáci Macedo da Silva sa dostal ku strele z ľavej strany, delovkou však minul Herkovu bránku.

08:03
    Vášne horia na oboch stranách, žlté karty sa zatiaľ rozdávať nebudú.

07:43
    Kombinácia hostí, po ktorej Višváder z otočky napálil loptu do brankára Žiliny Kováča. Prípadný gól by však neplatil, pretože Višváder pri spracovaní lopty zahral rukou.

07:15
    Hostia majú stále podstatne viac loptu na svojich kopačkách, než domáci futsalisti.

06:50
    Lenže Žilinčania sa potrebujú čím skôr herne dostať do zápasu, a to sa im zatiaľ vôbec nedarí.

06:09
    Hostia pália ako pri Verdune, ale zatiaľ im to nie je nič platné. Delovku Ristića totiž Kováč bravúrne vyrazil.

05:40
    Krátka prestávka na striedanie hráčov, dnes je to od začiatku nesmierne hektické a emotívne.

05:10
    Obrovská šanca hostí, Wesley dostal ideálnu prihrávku, z prvej však trafil ľavú tyč žilinskej bránky a v dorážke poslal loptu do brankára Kováča.

04:46
    Hostia sa v týchto momentoch veľmi snažia otvoriť skóre dnešného zápasu, domáca obrana ale zblokovala dve strely v krátkom slede za sebou.

03:39
    Brankár Pineroly Herko pri odkope lopty trafil priamo hráča Žiliny, ten bol však príliš prekvapený a nedokázal chybu kapitána hostí využiť.

03:00
    Pinerola má dnes v Žiline pomerne dosť fanúšikov, tí žilinskí sa však nedajú rovnako zahanbiť a tak je na dnešnom zápase skutočne výborná atmosféra.

02:43
    Strela hosťujúceho Hájka vysoko nad bránku Žiliny.

02:36
    Hostia v nápore pred bránkou Kováča, Žilina sa s vypätím všetkých síl bráni.

02:00
    Rýchly útok hostí potiahol Wesley, ďalšia kombinácia Pinerole však nevyšla podľa predstáv a domácim sa podarilo ubrániť.

01:39
    V úvode zápasu sú Žilinčania aktívnejší, vášne však horia na oboch stranách už od prvých sekúnd dnešného nesmierne dôležitého duelu.

00:59
    Obrovská šanca Žiliny, Torres delovkou zblízka zostrelil kapitána a brankára hostí v jednej osobe Milana Herka.

00:35
    Hostia hneď v úvode s veľkou chybou v rozohrávke, domáci futsalisti to však nedokázali využiť.

00:01
    Úvodný výkop zápase v prospech tímu Žiliny.

00:01

Na palubovke máme hráčov oboch tímov, o malú chvíľu sa začne samotný zápas.

ŠK Makroteam Žilina: Kováč – Porubčanský, Hudek (C), Krištofík, Bruno Moura, Baláž, Marconi de Lima, Macedo da Silva, Škulec, Torres, Holák, Zátura, Papajčík

ŠK Across Pinerola Bratislava: Herko (C) – Harsa, Da Silva, Marušinec, Martins de Souza, Bagin, Ristić, Halás, Čeřovský, Hájek, Carvalho, Višváder, Wesley

Rozhodca: Ježík – Bohun.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu play-off Varta futsal ligy, v ktorom hráči ŠK Makroteam Žilina privítajú na svojej palubovke futsalistov Pinerola Bratislava. Zápas sa začína o 20:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žilina nastupuje do dnešného zápasu s nožom na krku, pretože v sérii prehráva 1:2. V prvom zápase Pinerola zvíťazila na domácej palubovke 5:2. V žilinskej odvete sa Bratislavčania rovnako tešili z výhry, tentoraz však pomerom 2:8. Žilinčania sa však nevzdali bez boja a v následnom súboji v Bratislave vyhrali 2:7.

Pred dnešným zápasom je teda všetko otvorené. Zaujímavý duel sa začne o 20:00 v ŠH na Rosinkách v Žiline. Z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.