Montreal – Washington 4:6 (kon.) | Ottawa – Carolina 2:5 (kon.) | Florida – Arizona 4:2 (kon.)
NJ Devils – Tampa Bay 2:1 (kon.) | NY Islanders – Chicago 1:3 (kon.) | NY Rangers – Buffalo 5:1 (kon.)
Columbus – St. Louis 1:2 (kon.) | Toronto – Detroit 4:3 (kon.) | Minnesota – Nashville 4:1 (kon.)
Edmonton – LA Kings 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Philadelphia 5:4 (po pr.)
New York Islanders
1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Chicago Blackhawks
cz Nedeľa 25.03.2018, 00:00 • Barclays Center, New York • NHL

Ode mě je to pro dnešek vše, těším se na Vás příště. (03:34:40)

3. John Tavares (NYI)

Zápas končí! Hosté vítězí na ledě Islanders 1:3. Přestože už obou týmům o nic nejde, tak jsme viděli zajímavý duel s několika pěknými akcemi. O branky se dnes postaral Patrick Kane, Brandon Saad a Brent Seabrook. Jedinou branku domácích vsítil v 58. minutě John Tavares.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
    58:46 Brent SEABROOK - 1:3

58:46
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Zřejmě je rozhodnuto o majiteli bodů. BRENT SEABROOK trefou přes celé kluziště do opuštěné brány přidává gól na 1:3. Bez asistence.

58:15
    Domácí zkouší powerplay.

57:45
    Přečíslení 3 na 1 vyřešili hosté mizerně. Patrick Kane to vzal na sebe, ale bránu netrefil.
    57:18 John TAVARES - 1:2

57:18
    Islanders právě vstřelili branku!
    Domácí snižují! JOHN TAVARES se výborně vytočil zpoza brány a bekhendem v těsné blízkosti Forsberga pálil do horního růžku. Forsberg si tento gól velmi vyčítá. 1:2. Asistence: Anders Lee a Thomas Hickey.

56:37
    Jordan Eberle měl na hokejce gólovou možnost. Dostal přihrávku zpoza brány a v mezikruží vypálil pohotově, ale pouze do ramena Forsberga.

56:07
    Davidson si z obrany sjel až před bránu na pobídku Eberleho, branku ale minul.

55:08
    Kane byl před brankovištěm čistě zastaven domácími obránci. Chicago předvedlo povedené střídání a zároveň omezilo tlak domácích.

54:40
    Islanders i po skončení přesilové hry měli na svých hokejkách několik zajímavých pozic ke střelám. Jako poslední vypálil Hickey, ale ani tento pokus gólem neskončil. Hosté dnes skvěle brání.

53:48
    Anisimov už je na ledě, hosté jsou v pěti.

53:26
    Nabídka Baileyho nikoho z domácích nenašla. Chicago následně odpálilo puk přes všechny čáry pryč.

52:50
    Forsberg předvedl několik parádních zákroků. I po velkém tlaku drží čisté konto.

51:57
    Co se týče střel na bránu, tak je tento zápas zatím velmi vyrovnaný. Na góly už to pro domácí tak slavné není.

51:48
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Arťom Anisimov – 2 min., podražení).

51:23
    Jaroslav Halák musel vyjet pro puk za svou bránu a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.

50:36
    Tavares byl perfektně a zároveň čistě zastaven Kaneem. Ofenzivní hvězda Chicaga zvládla svou defenzivní práci na jedničku.

49:26
    Barzal vzal puk a objel celé útočné pásmo, následně přihrát na modrou Pulockovi, který vypálil z první. Hráči Blackhawks si nyní museli připadat jako na kolotoči.

48:31
    Hickey parádním bodyčkem zastavil útočníka Highmora. Celá akce Chicaga teda tímto skončila. Dopředu se už hrnou domácí.

47:44
    Hickey musel hrát, protože touš byl tečovaný a zakázané uvolnění se nepískalo.

47:12
    Murphy i s přispěním Ooesterleho zvládl osobní souboj s Cizikasem, akce ale pokračovala a Islanders si vytvořili zajímavou pozici před Forsbergem. Švédský brankář musel několikrát velmi pohotově reagovat.

46:25
    Puk skončil v hledišti a máme tady další přerušení hry.

45:48
    Gustafsson nabral puk na čepel a vyhodil ho v těžké situaci do středního pásma. Islanders musí svou další akci začínat opět od nuly.

44:58
    Ofsajd, kterým se provinili domácí. Vhazuje se ve střední třetině.

44:38
    Také ve třetí třetině je tento zápas velmi bojovný. Domácí hráči se ale stále nemůžou dostat do tlaku, který by k vyrovnání potřebovali.

43:55
    Domácí jsou v plném počtu.

43:44
    Opět pálil Seabrook, tentokrát trefil obětavého obránce Hickeyho.

42:55
    Střela Seabrooka zlomila hokejku bránícímu hráči, k brankáři Halákovi ale nedoputovala. Domácí se následně osvobodili.

42:20
    Clutterbuck ve vlastním oslabení puk vybojoval a následně také bez větších rozpaků vypálil. Forsberg zasáhl a vhazovat se bude u něj.

41:55
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Anders Lee – 2 min., držení).

41:35
    Schmaltz málem uvolnil na levém křídle Hinostrozu. Útočník s číslem 48 ale i s přispěním Leeho puk promáchl.

40:34
    Pulockův pokus vyrazil Forsberg do rohu. Islanders pokračují v akci.

40:01

Druhá třetina je u konce. Viděli jsme v ní branku Kanea a o dvě minuty později také trefu Saada. Chicago tak vede o dvě branky a kráčí si za vítězstvím. Střely na bránu 18:19 po dvou třetinách. Třetí perioda začne asi v 1:53.

40:00

39:33
    Eberle zvolil zpětnou přihrávku, protože byl pod tlakem hostů. Střely se zřejmě ve druhé třetině už nedočkáme.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:41
    Tavares musel odjet s bolestmi na střídačku. Uvidíme, jestli bude v pořádku na začátku třetí třetiny. Vypadá to, že to odneslo koleno.

38:01
    Chicago tlačí svého soka v pásmu. Mezitím prostřídává a unavuje tím domácí pětici.

37:10
    Anisimov nahrnul puk před bránu snad i se sněhem. Halák pokryl dolní část brány a neměl problém zasáhnout.

36:58
    Hinostroza vypálil, ale Halák si připsal povedený zákrok. Vhazovat se bude po pravé ruce brankáře Islanders.

36:20
    Cizikas to zkoušel na Forsberga celkem chytře. Najel si za bránu a zpoza ní chtěl odrazit puk o masku Forsberga až do brány. Nakonec ale zazvonila pouze tyč z boční strany.

35:51
    Boychuk vypálil opět velmi tvrdě. Zařízení ovšem minul o několik decimetrů.

35:15
    DeBrincat o puk celkem jednoduše přišel. Domácí míří kupředu.

34:31
    Signalizovaný icing nakonec odpískán nebyl a domácí museli hrát. Chicago teď napadá velmi vysoko.

33:33
    Nelson byl ve výborné pozici, ale netrefil puk, který mu byl předložen. Islanders dneska chybí taky to pověstné štěstíčko.

32:50
    Anisimov se snažil parádičkou přechytračit Boychuka. Obránce domácích se ale nedal a zvládl situaci velmi dobře.

31:40
    Jen tak to zahučelo arénou, protože velkou šanci měl na hokejce Clutterbuck, ale bohužel pro domácí minul. Těsně před ním se ocitl v dobré pozici i Cizikas, ani on ale nepřekonal Forsberga.

31:06
    Ofsajd zastavil útočnou akci Barzala, který si to mířil mezi dva beky Chicaga.

30:47
    Puk skončil na střídačce hostů, dáme si opět krátkou přestávku, protože následuje komerční break.

30:05
    Kane ve dvojici se Schmaltzem předvedl rychlou kombinaci. Nakonec ale nazakončili, protože výbornou defenzivní práci předvedl Leddy.

29:18
    Přechod do útočného pásma domácí nezvládli, zastavil je ofsajd.

28:34
    Chicago je ve druhé periodě zatím jasně střelecky aktivnější a nese to ovoce. Islanders vystřelili ve druhé třetině na bránu pouze jednou.

28:08
    Forsberg má puk v lapačce, hra je opět na chvíli přerušena. Pulock pálil velmi tvrdě.

27:32
    Střela domácích byla sražena do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka a pak se bude vhazovat v pásmu Blackhawks.

27:10
    Oosterleho přihrávka nikoho nenašla. Halák se ale musel přesouvat a puk kontrolovat.

26:37
    Hickey nabízel puk do předbrankového prostoru, tam ale Bailey minul bránu Forsberga.
    24:25 Brandon SAAD - 0:2

24:25
    A hosté už vedou o dva góly. I tato branka byla velmi kuriózní, protože BRANDON SAAD vypálil nejprve vedle, ale puk se odrazil zpoza mantinelu až k tyčce, odkud Saad dotlačil puk za brankáře Haláka. Halák se v této situaci zorientoval pozdě. 0:2. Asistence: Jordan Oosterle a Jan Rutta.

24:15
    Chicago je při chuti a snaží se přidat další branku.
    22:36 Patrick KANE - 0:1

22:36
    Hosté jdou do vedení! První přesilovou hru Chicaga využívá PATRICK KANE a nutno dodat, že šťastně. Kane nabízel přihrávku před bránu, avšak jeho pobídku si nechtěně srazil do branky obránce Pelech. 0:1. Asistence: Patrick Sharp a Erik Gustafsson.

22:28
    Schmaltz byl dobře najetý, ale ke střele se nedostal. Chicago obléhá prostor kolem brány.

22:03
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Thomas Hickey – 2 min., podražení).

21:52
    Nyní se bojuje o puk v rohu kluziště. Islanders jsou i nadále pod tlakem.

21:17
    Střela Hinastrozy z levého kruhu sice položila Haláka na led, ale nedoputovala k němu. Slovenský brankář si však musel o pár vteřin později poradit i s najetím Highmoreho.

20:32
    Rána Saada byla sražená vedle. Chicago ale pokračuje v úvodním tlaku.

20:01

Skončila nám první třetina, která moc hokejové krásy nepřinesla. Domácí ji vyhráli na střely 10:9, ale gól zatím nepadl ani na jedné straně. Největší šanci měl na hokejce Barzal, na poslední chvíli byl však zastaven obráncem. Druhá třetina začne asi v 1:00.

20:00

19:44
    Gustafsson zachytil touš až ve středním pásmu, takže se musí vracet a čekat na spoluhráče, až opustí třetinu.

19:18
    Anisimov přihrával do míst, kde nikdo nebyl. Chicago je však i nadále v útočné třetině.

19:00
    Sledujeme poslední minutu první periody.

18:24
    Boychukovi na útočné modré čáře utekl puk, který ihned vzal Highmore a jel s ním kupředu. Nakonec stihl i vystřelit, ale bránu Haláka netrefil.

17:36
    Kane si posunul puk z rohu kluziště do palebné pozice. Vypálil velmi prudce a mířil do šibenice, avšak Halák vystrčil rameno a vyrazil puk do ochranné sítě.

16:51
    Hosté jsou v plném počtu. Anisimov se hned zapojuje do hry.

16:28
    Leddyho střela od modré čáry gólová nebyla. Forsberg si ji našel lapačkou a zastavil nebezpečí.

16:08
    Barzal hledal před bránou lépe postaveného Leeho, kterému puk v dobré pozici utekl.

15:24
    Hokejistům Islanders dělá problém se dostat do útočného pásma. Chicago se opět osvobozuje.

14:51

14:47
    Viděli jsme zajímavou příležitost v útočném pásmu Islanders. Forsberg si mohl připsat další dobrý zákrok. Hra se za chvíli ovšem přeruší, protože rozhodčí bude vylučovat.

14:25
    Hayden společně s Kämpfem pouze odevzdali puk do útočného pásma a jeli střídat. Na puku jsou domácí.

13:34
    Pokus hokejistů z New Yorku, jak založit akci, ztroskotal v rozehrávce. Byl odpískán icing.

13:07
    Hosté jsou stále na puku, domácí se teď těžce brání. Vystřídali sice, ale měli toho poměrně dost.

12:03
    Chicago předvedlo kvalitní střídání v útočném pásmu. Na modré čáře dostal hodně prostoru Patrick Kane. Vypálil však do dobře připraveného Haláka.

11:36
    Hra je přerušená, následuje další komerční break.

11:20
    Kane chtěl svou zadovkou oslovit dobře postaveného Schmaltze. Puk nakonec centr Chicaga nezpracoval a hosté propadli.

10:25
    Už delší dobu se hraje bez přerušení. Islanders si přihrávají puk na své polovině a mezitím střídají.

09:30
    Sledujeme zatím rychlý hokej, ale jde vidět, že oba mančafty nejsou letos úplně v pohodě. Kromě šance Barzala, kterou jsme viděli před pár sekundama, na větší příležitost stále čekáme.

08:26
    Barzal se řítil úplně sám na bránu Chicaga. Nakonec byl čistým způsobem zastaven obráncem hostů. Barzal se teda k zakončení nedostal.

07:45
    Murphy vypálil velmi pohotově, ale nepřesně. To nebyla vůbec špatná pozice pro beka hostů s číslem 5.

06:54
    Leddy nerozehrál přesně, u puku byl pak nejdříve Keith a musel jej rychle odehrál před dotírajícím Cizikasem.

06:37
    Střela obránce Boychuka od modré čáry brankáře Forsberga pořádně štípla. Posléze si obránci Blackhawks udělali před svým brankářem pořádek. Následuje komerční pauza.

06:01
    Domácí teď trochu uklidnili hru a nyní se hraje ve střední třetině.

05:10
    Highmore vypálil pouze do připraveného Haláka, vhazovat se bude po pravici slovenského brankáře.

04:32
    Hráči Islanders obklopují útočnou třetinu, ale zatím v této minutě pořádně nevystřelili na Forsberga.

03:05
    Do zajímavé příležitosti se dostal Barzal ,jenž ale svou střelou nepřekonal brankáře Chicaga.

02:26
    Momentálně vidíme velké množství chyb ve středním pásmu, a z toho důvodu se neděje nic zajímavého.

01:54
    Nyní byla střela hostujícího hráče zblokována do ochranné sítě. Následuje vhazování před bránou Islanders.

01:18
    Nahození za bránu Islanders nedojeli žádní z hráčů v bílých dresech, a tak hrají s kotoučem na hokejkách hráči domácího výběru.

00:18
    Od začátku utkání jsou aktivnější domácí hráči, kterým se povedlo několikrát pořádně ohrozit brankáře soupeře, ten ale na jejich pokusy vyzrál.

00:01

New York Islanders: Halák (Gibson) – Boychuk, Leddy, Davidson, Pelech, Pulock, Hickey – Jo. Bailey, Tavares, Lee – Eberle, Barzal, Beauvillier – Fritz, B. Nelson, Ladd – Clutterbuck, Cizikas, Johnston.

Chicago Blackhawks: A. Forsberg (Bérubé) – Seabrook, Keith, Rutta, E. Gustafsson, C. Murphy, Oesterle – P. Kane, Schmaltz, Highmore – DeBrincat, Hinostroza, Saad – Martinsen, Anisimov, Jurčo – Kämpf, Hayden, Sharp.

Rozhodčí: Chmielewski, Peel – Heyer, Racicot.

Posledních pět vzájemných utkání
    21.01.18 Chicago – New York 3 : 7
    04.03.17 Chicago – New York 2 : 1
    16.12.16 New York – Chicago 4 : 5
    11.10.15 Chicago – New York 4 : 1
    10.10.15 New York – Chicago 2 : 3

Dnešní utkání by nemělo být tolik emočně vypjaté, jak je to v nejvyšší zámořské soutěži zvykem. Přece jenom, oba celky budou moct už jistě rozpouštět za čtrnáct dní led, jelikož postupu do play-off se s naprostou jistotou nedočkají. Chicago je beznadějně poslední v Centrální divizi, a z posledních pěti zápasů si odneslo jen jeden jediný bod. Oproti tomu Islanders ještě mohou hrát aspoň o čest, protože mají stejně bodů jako poslední Rangers, a tak se může uskutečnit aspoň zajímavý mini souboj mezi těmito městskými rivaly.

Vítám vás u utkání základní části NHL, ve kterém na sebe narazí New York Islanders a Chicago Blackhawks. V tomto zápase už o nic nejde, ale i přes to bychom mohli být svědky zajímavého klání. Zda tomu tak bude se dozvíme v 0:00, kdy duel začne.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Daniel Fekets

Góly a asistencie: 58. Tavares (Lee, Hickey) – 23. P. Kane (Sharp, E. Gustafsson), 25. Saad (Oesterle, Rutta), 59. Seabrook

New York Islanders: Halák (Gibson) – Boychuk, Leddy, Pelech, Pulock, Hickey, Davidson – Jo. Bailey, Tavares, Lee – Eberle, Barzal, Beauvillier – Fritz, B. Nelson, Ladd – Clutterbuck, Cizikas, Johnston.

Rozhodca: Chmielewski, Peel – Heyer, Racicot