Buffalo – Montreal 0:3 (kon.) | Pittsburgh – NJ Devils 3:4 (po pr.) | St. Louis – Vancouver 4:1 (kon.)
Winnipeg – Anaheim 3:2 (po pr.) | Dallas – Boston 2:3 (kon.) | Colorado – Vegas 2:1 (1:0 po s.n.)
San Jose – Calgary 5:1 (kon.)
Buffalo Sabres
0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Montreal Canadiens
cz Sobota 24.03.2018, 00:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! Krátce po půlnoci bude zahájeno utkání NHL mezi Buffalem Sabres a Montrealem Canadiens. Ani jeden z týmů letos nepostoupí do play-off, ale pro hráče na obou stranách jsou i takové zápasy příležitostí zajistit si místo v týmu nebo zajímavé kontrakty i do dalších let.

Montreal Canadiens:
    Hokejisté Montrealu prožívají velmi nepovedenou sezónu. Od jejího začátku se jim vůbec nedařilo a už dlouho bylo jasné, že se do play-off nepodívají. Habs mají na kontě 64 bodů a v konferenční tabulce jim patří až dvanácté místo. Poslední čtyři zápasy navíc Canadiens prohráli. Naposledy padli 3:5 v Pittsburghu.

Buffalo Sabres:
    Hokejisté Buffala patří v posledních letech k nejhorším týmům soutěže a jiné to není ani v této sezóně. S 58 body tak uzavírají tabulku Východní konference. Z posledních pěti zápasů Sabres vyhráli jediný, na domácím ledě zdolali 5:3 Chicago. Naposledy podlehli rovněž doma 1:4 Arizoně.

Jack Eichel – 54b (22+32)
    Ryan O'Reilly – 52b (20+32)
    Sam Reinhart – 42b (19+23)

Brankář:
    Robin Lehner – 51 zápasů, průměr 2,93, úspěšnost 91,1 %

Buffalo Sabres: Ullmark (Lehner) – Ristolainen, Scandella, C. Nelson, Guhle, Antipin, Gorges – S. Reinhart, R. O'Reilly (A), S. Wilson – Pominville, Eichel (A), Girgensons – Baptiste, Rodrigues, B. Pouliot – Okposo (A), Jo. Larsson, Nolan.

Montreal Canadiens: Niemi (Price) – Petry (A), Reilly, Juulsen, Alzner, Lernout, Jo. Benn – Gallagher (A), Drouin, Byron (A) – Lehkonen, J. de La Rose, Galchenyuk – Hudon, L. Shaw, Ščerbak – Carr, Froese, Deslauriers.

Rozhodčí: Schlenker, Pochmara – Alphonso, Smith.

Zazní hymny Kanady a Spojených států amerických.
    Sabres dnes vede do zápasu švédský brankář Linus Ullmark.

00:01

00:19
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Vhazuje se tedy před Niemim.

01:10
    Jack Eichel se pokusil natlačit před branku Montrealu, ale obránce mu puk vypíchl. Poté střílel od modré Brendan Guhle, ale Lehkonen kotouč srazil mimo branku.

01:28
    Casey Nelson prověřil pozornost hostujícího gólmana Niemiho. Ten puk dokázal vyrazit.

02:40
    Na druhé straně si hledal prostor k zakončení Daniel Carr. Byl vytlačen za branku.

03:13
    Z pravého kruhu vystřelil Sam Reinhart, Niemi byl na místě. Hosté následně zahráli na zakázané uvolnění.

03:18
    Po vhazování se dostal ke střele Ryan O'Reilly, Antti Niemi předvedl další úspěšný zákrok.

04:07
    Od modré čáry střílel Brett Lernout. Puk jen prosvištěl kolem vzdálenější tyčky branky Buffala.

04:17
    Puk skončil v hledišti. Vhazovat se bude ve středím pásmu.

04:48
    Zaměstnanějším brankářem je zatím Antti Niemi. Ten nyní zachytil do výstroje střelu Jasona Pominvilla.

05:43
    Domácí nezvládli přechod přes útočnou modrou. Je z toho ofsajd.

06:11
    Sabres zápas začali ve slušném tempu. Jsou aktivnější než Montreal.

06:21
    Od modré čáry střílel Marco Scandella. Zasahovat musel Niemi.

06:45
    Opět Marco Scandella, který si sjel ze druhé vlny na O'Reillyho přihrávku. Z levého kruhu však minul branku!

07:35
    Puk byl sražen do prostoru střídaček. Je tu čas na první reklamní přestávku.

07:40
    Girgensons byl v útočném pásmu dříve než puk. Domácím byl odpískán ofsajd.

07:52
    Dobře to udělal Brendan Guhle, který se protáhl až před Niemiho. Ten bekhendové zakončení obránce Šavlí pokryl.

09:08
    Jordan Nolan otestoval Niemiho propagační střelou od mantinelu. Hostující brankář puk vyrazil pravým betonem.

10:10
    Domácí vedou na střely na branku už 7:1. Do větších šancí se ale ani oni nedostávají.

10:24
    Střelu Ryana O'Reillyho srazil do ochranné sítě Gallagher. Následuje další reklamní přestávka.

10:37
    Od modré čáry střílel Marco Scandella. Niemi jeho pokus vyrazil a následně stačil přikrýt puk před dorážejícím O'Reillym.

11:15
    Jacob de La Rose to zkoušel z mezikruží bekhendem. Puk je na těle Linuse Ullmarka, který si připsal teprve druhý zákrok v utkání.

12:11
    Sledujeme utkání, jemuž zatím scházejí vyložené šance.

12:29
    Nic na tom nezměnil ani Benoit Pouliot. Ten vystřelil z uctivé vzdálenosti a Niemi přerušil hru.

12:48
    Teď už se mohlo měnit skóre! Po střele Scotta Wilsona zvonila tyčka hostující branky!

13:20
    Domácí si vytvořili tlak, ze kterého vzešlo několik střel. Těm ale většinou scházela přesnost.

14:20
    Zakázané uvolnění Montrealu.

14:29
    Postavení mimo hru, které bylo odpískáno domácímu týmu. Reklamní přestávka.

14:50
    Další ofsajd Buffala.

15:17
    Nikita Ščerbak vyzkoušel Ullmarka zápěstím z větší vzdálenosti. Domácí gólman vyrazil puk do rohu.

15:55
    Hosté si zahrají přesilovku. Trest za sekání dostal Kyle Okposo.

16:30
    Drouin nahrál na pravý kruh Alexovi Galchenyukovi, který z první neprostřelil Ullmarka.

16:42
    Rána Jonathana Drouina byla sražena do ochranné sítě.

17:29
    Domácím se teď podařilo vyhodit.

17:56
    Buffalo první oslabení přestálo, už je kompletní.

18:15
    Hosté zahráli na icing. Hra se stěhuje před Niemiho branku.

18:53
    Hosté si málem připravili gólovou příležitost. Alex Galchenyuk nedosáhl na kotouč před odkrytou brankou!

19:11
    Další zakázané uvolnění Montrealu. Hosté si dnes tímto způsobem pomáhají často.

19:43
    Střela Scandelly byla přizvednuta až do ochranné sítě. Do šatny odchází Zemgus Girgensons, kterého zasáhl puk do obličeje a to mu způsobilo krvavé zranění.

19:58
    Brendan Gallagher se uvolnil na osu hřiště a prakticky tváří v tvář Ullmarkovi minul branku Buffala! Poté ještě střílel Mike Reilly a to už domácí brankář přerušil hru.

20:00

První třetina přinesla spíše ospalý hokej, který odpovídá tomu, že proti sobě hrají týmy ze spodní části tabulky. Přeci jen aktivnější byly domácí Šavle a Scott Wilson dokonce nastřelil tyčku. Snad se po přestávce tempo hry trochu pozvedne.

Další třetina začne přibližně v 1:06.
    Slavnostní buly zápasu obstarali dva zlatí parahokejisté z nedávno skončených paralympijských her. Adam Page a Luke McDermott.

20:01

20:45
    Hosty zastavilo postavení mimo hru.

21:38
    Další přerušení hry přichází po zakázaném uvolnění Sabres.

22:32
    Druhá třetina zatím plyne bez šancí a s jedinou střelou na branku, kterou si připsali hosté.

23:22
    Od modré vypálil Casey Nelson a Niemi asi přes clonícího Reinharta moc neviděl. Přesto dokázal kotouč vyrazit.

23:39
    Sam Reinhart tentokrát tečoval nahození Marca Scandelly. Niemi si pro puk sáhl lapačkou.

24:30
    Jordie Benn nahazoval puk před domácí branku. Gallagher jeho nabídku netrefil dobře.

24:46
    Domácí se dostali pod tlak a vyhodili na zakázané uvolnění.

24:56
    Montreal právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají vedení! Alex Galchenyuk nahodil puk do ohně, kde se touš dostal na hůl Jacoba de La Roseho. Ten sice minul branku, ale kotouč se od zadního mantinelu odrazil k ARTTURIMU LEHKONENOVI, který z úhlu dokázal trefit odkrytou část klece. Asistence: Jacob de La Rose a Alex Galchenyuk.
    24:56 Artturi LEHKONEN - 0:1

26:15
    Další nebezpeční pro domácí vezl Nikita Ščerbak. Ten ale vystřelil jen do bránícího Rodriguese.

26:38
    Máme tu reklamní přestávku.

27:20
    Střelu Jeffa Petryho od modré čáry vykopl Ullmark do rohu kluziště.

28:26
    Domácím se v útoku nedaří. Střela Caseyho Nelsona byla sražena do ochranné sítě.

29:46
    Jordie Benn vypálil od modré čáry. Ullmark měl dobrý výhled a schoval puk do lapačky.

30:25
    Jordan Nolan zakončoval z velmi ostrého úhlu. Našel jen Niemiho, který se natlačil ke své tyčce. Následuje další reklamní pauza.

30:54
    Petry nabízel puk před branku najíždějícímu Brendanu Gallagherovi. Tuto spolupráci překazil zákrokem pravým betonem Linus Ullmark!

32:00
    Daniel Carr vybojoval za brankou puk a po následném vyjetí před Ullmarka byl faulován Johanem Larssonem. Ten je vyloučen za sekání.

32:45
    Ristolainen vyhazuje puk až za branku soupeře.

33:26
    Od modré čáry střílel Mike Reilly. Ten netrefil branku.

34:01
    Reilly další ranou i zakončil přesilovku Montrealu. Teď už jsou domácí v plném počtu.

35:19
    Hra se nyní přelévá od modré k modré, aniž by se stalo něco podstatného.

35:44
    Jonathan Drouin a Paul Byron krátce po sobě prověřili pozornost brankáře Ullmarka. Ten odolal.

36:36
    Vyrovnání měl na holi Sam Reinhard, proti němuž se stačil přemístit Niemi!

37:06
    Domácí s blížícím se závěrem třetiny přidávají! Nebezpečné zakončení Reinharta stačil zablokovat Petry! Předtím se neprosadil před odkrytou klecí Ryan O'Reilly, jemuž sebral kotouč jeden z obránců!

37:54
    Od modré čáry to zkoušel Viktor Antipin. Puk je ve výstroji brankáře Niemiho.

37:54
    V KeyBank Center probíhá reklamní přestávka.

39:01
    Začíná už poslední minuta druhé třetiny.

39:35
    Jacob de La Rose zavezl puk do útočné třetiny a vystřelil. Ullmark puk podržel na své hrudi.

40:00

Ve druhé třetině se konečně měnilo skóre. Ve 25. minutě se z dorážky prosadil hostující Artturi Lehkonen. Hráči Buffala několik nadějných možností neproměnili a tak odcházejí do šaten s jednobrankovou ztrátou.

40:10
    Domácí hned nahazují puk do útočného pásma, kde se budou snažit něco vymyslet.

40:36
    A byl z toho velký tlak! Ten mohl korunovat Ryan O'Reilly, jenž před odkrytou brankou minul nabídku Rasmuse Ristolainena!

41:25
    Nyní střílel z osy hřiště Guhle, domácí zadák netrefil prostor mezi tyčemi.

42:00
    Sabres začali třetí část velmi aktivně. Rádi by co nejrychleji vyrovnali.

42:28
    Nahození Johana Larssona tečoval Jordan Nolan těsně mimo! Poté pálil z pravého kruhu Kyle Okposo. Ani on branku netrefil.

42:31
    Další střelu vyslal od modré Josh Georges. To už Niemi lapil puk a přerušil hru.

43:40
    Hosté konečně podrželi puk v útočném pásmu a otupili tak nápor Buffala.

44:36
    V útočné třetině kroužil Nicholas Baptiste. Jeden z hostujících hráčů srazil jeho přihrávku do střední třetiny hrací plochy.

45:33
    Bude se vylučovat. Domácí si zatím užívají signalizované výhody.

45:58
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Nikita Ščerbak – 2 min., podražení).

46:10
    Hosté v úvodu oslabení vyhazují.

46:39
    Z vrcholu levého kruhu střílel Jack Eichel. Branku netrefil a hosté vzápětí vyhodili.

46:53
    Artturi Lehkonen podrazil Rasmuse Ristolainena a hosté jdou na minutu a pět sekund do tří!

47:27
    Hosté se osvobozují a šetří cenné sekundy!

47:36
    Proti zakončení Sama Reinharta se stačil přemístit Niemi. Ten navíc přerušil hru!

47:54
    Ryan O'Reilly měl před sebou odkrytou branku, ale promáchl kotouč. Neskutečné!

47:59
    Hosté jsou už ve čtyřech.

48:29
    Střelu Ristolainena vyráží Niemi. Ten je dnes pro svůj tým velkou oporou.

48:54
    Montreal přestál těžké chvíle. Už je v plném počtu!

49:42
    Z těžkého úhlu neuspěl Kyle Okposo. Antti Niemi byl pozorný.

49:51
    Přihrávku Pominvilla hosté srazili ven ze hřiště. Čas na reklamní přestávku.

50:09
    Antti Niemi pokračuje ve výborném výkonu. Vyrazil dvě střely Brendana Guhleho i dorážku Benoita Pouliota!

50:30
    Nyní hrál Guhle puk už za modrou čarou. Domácím je tak odpískáno postavení mimo hru.

50:51
    Zakázané uvolnění Buffala.

51:56
    Hráči Buffala drží puk na svých hokejkách a snaží se najít cestu za vyrovnáním. Mají na to ještě osm minut.

52:40
    Jack Eichel špatně předal puk Pominvillovi. Dopředu tak mohli vyrazit hosté, ale ani oni nic nebezpečného nevymysleli.

53:24
    Nahození Nikity Ščerbaka bylo sraženo do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.

53:48
    Casey Nelson od modré čáry minul hostující branku. Sabres se trápí v koncovce.

54:24
    Paul Byron zavezl puk přes útočnou modrou a golfákem vypálil. Mířil vedle Ullmarkovy branky.

55:01
    Začíná poslední pětiminutovka třetí části. Domácím se začíná krátit čas.

55:27
    Jacob de La Rose prověřil Ullmarka střelou od levého mantinelu, brankář Buffala vyrazil puk do rohu.

55:57
    Jack Eichel dostal přihrávku do jízdy a z levé strany se hnal na hostující branku. Vše ale bylo zbytečné, útočník Buffala byl v postavení mimo hru! Je tu poslední reklamní pauza v tomto zápase.

56:22
    Zemgus Girgensons z levého kruhu netrefuje hostující branku.

57:10
    Niemi přikryl puk před dotírajícím Scottem Wilsonem. Hosté drží nejtěsnější náskok i necelé tři minuty před koncem.

57:29
    Domácí rozjíždějí další akci ze své obranné třetiny. Čas běží.

57:59
    Hosté šikovně vyhodili. Puk se zastavil před brankovou čarou a tak nehrozilo zakázané uvolnění.

58:18
    Branka Šavlí je prázdná, na ledě je šest domácích bruslařů!

58:45
    Hosté s největší pravděpodobností rozhodují zápas! PAUL BYRON sice nahodil ze středního pásma kotouč jen do tyčky. Sám si ho ale ještě dojel a pak už to měl jednoduché. Asistence: Jonathan Drouin a Charles Hudon.
    58:45 Paul BYRON - 0:2

59:16
    Domácí to zkusili s prázdnou brankou ještě jednou a jsou za to opět potrestáni! Logan Shaw ve středním pásmu posunul puk na BRENDANA GALLAGHERA a ten se nemýlil – 0:3. Asistence: Logan Shaw.
    59:16 Brendan GALLAGHER - 0:3

Buffalo dnes nedokázalo ani jednou skórovat a na domácím ledě tak prohrálo s Montrealem 0:3. Domácí se ve třetí části marně snažili o vyrovnání. Habs duel rozhodli až v samotném závěru, kdy power-play soupeře potrestali hned dvěma góly do prázdné branky. Nejprve si vlastní střelu, kterou zastavila tyčka, dojel Paul Byron a v čase 59:16 uzavřel skóre zápasu Brendan Gallagher. Za zmínku rozhodně stojí výkon brankáře Canadiens Anttiho Niemiho. Zkušený Fin vychytal svou první nulu v sezóně a pomalu zavírá ústa svým kritikům, kteří ho považovali ještě v polovině této sezóny, během níž vystřídal hned tři kluby, za již odepsaného.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 35:24 (11:6, 10:11, 14:7)
    Zblokované střely – 6:8
    Vyhraná vhazování – 28:28
    Trestné minuty – 4:4
    Hity – 28:19

To už je z mé strany vše. Přeji Vám dobrou noc! (02:42:16)

Martin Augustin

Góly a asistencie: 25. Lehkonen (J. de La Rose, Galchenyuk), 59. Byron (Drouin, Hudon), 60. Gallagher (L. Shaw)

Rozhodca: Schlenker, Pochmara – Alphonso, Smith

Diváci: 18594