Ufa – Čeljabinsk 1:0 (kon.) | Kazaň – Metallurg Magnitogorsk 3:1 (kon.)
1:0 (0:0, 0:0, 1:0) Stav série: 3:2
Traktor Čeljabinsk
cz Piatok 23.03.2018, 15:00 • Ufa Arena, Ufa • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Hezký den. Čtvrtfinálová série mezi Ufou a Čeljabinskem je po čtyřech zápasech vyrovnaná, dnes si tak jeden z týmů vypracuje pomyslný mečbol. Favorita však lze hledat jen stěží, kromě posledního utkání skončila úvodní tři vítězstvím o gól či až v prodloužení.

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Francouz) – Šinin, Bailen, A. Petrov, I. Višněvskij, Klimontov, Borodkin, Isajev – Videll, Szczechura, Gynge – Černikov, J. Petrov, Peňkovskij – Jakuceňa, Rybakov, Šolochov – Kručinin, Šarov, Kravcov..

00:01

02:33
    Ufa je od začátku utkání o poznání aktivnějším celkem. Dvěma střelami prověřil Děmčenka Omark, hostující brankář byl ale pozorný.

05:12
    7:1! Takový je aktuálně stav na střely. Domácí drží Čeljabinsk pod tlakem. Dobrou možnost měl zejména Lisin, Děmčenko ale jeho samostatný únik vychytal.

07:36
    Hra je přerušena, následuje komerční přestávky. Tu ocení zejména hosté z Čeljabinsku, kteří se stále brání náporu hráčů v zelených dresech.

08:35
    Další dobrá možnost Ufy! Mezi obránci se do zakončení prodral Korotkov, v poslední fázi ale upadl. Rozhodčí zatím nevylučuje.

10:01
    Kemppainen nabral rychlost a zaměstnal Děmčenka střelou z levého kruhu, hostující brankář vyráží kotouč ramenem do ochranné sítě.

11:04
    Obrázek hry je nadále stejný. Na ledě je prakticky jen jeden tým, tedy co se útočení týče. Traktor se zatím jen brání.

11:18
    Teď ale hosté vybojovali vhazování před domácí brankou, po kterém musel Scrivens však scvaknout betony.

11:58
    Hra se rychle přestěhovala zpět k protější brance a Děmčenko musel být opět v plné permanenci. Nejprve vyrazil střelu Burdasova, jenž pálil z úhlu, o chvíli později si mezi kruhy sjel Panin, ale ani on skulinku mezi tělem hostujícího strážce a brankovou konstrukcí nenašel.

12:05
    Čeljabinsk se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

14:15
    Traktor se na chvíli usadil v domácím pásmu, Ufa se ale vzorově ubránila.

14:42
    Nepříjemnost pro Ufu. Igor Makarov zasáhl holí obličej protihráče a je vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí.

15:15
    Domácí hráči vyhazují kotouč a mohou vystřídat.

16:32
    Ufa se ubránila další hostující kombinaci a dokonce vyrazila v oslabení do nadějného přečíslení dva na jednoho. To ale na poslední chvíli zhatil vracející se obránce.

16:42
    Makarov opustil trestnou lavici a Ufa okamžitě sevřela Čeljabinsk v obranném pásmu.

18:30
    Děmčenko je ostřelován ze všech pozic a úhlů, domácím ale schází více přesnosti. Hala bouří a cítí, že Ufa má šanci udeřit krátce před odchodem do šaten.

19:00
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

19:34
    Čeljabinsk má v závěru dějství kotouč na svých holích a nikam nespěchá.

19:52
    Děmčenko musel přesto ještě v závěru dvacetiminutovky vytáhnout parádní zákrok po vracečce zpoza brány.

20:00

Ufa byla v první části hry jednoznačně lepším týmem, když vyslala na Děmčenkovu bránu hned šestnáct střel (oproti šesti v podání Čeljabinsku), hostující gólman ale zatím drží čisté konto. Uvidíme, zda se skóre pohne ve druhé třetině, která začne zhruba v 15:49.

20:01

20:06
    Kotouč na holích drží domácí, kteří vyhráli úvodní buly utkání.

20:58
    Zleva na branku najížděl domácí Lisin, místo střely volil nahrávku, což nebylo dobré řešení.

21:36
    Ufa drží stále puk na svých hokejkách a vůbec se nedaří Traktoru nijak zahrozit.

22:08
    Panin byl u kotouče na levém mantinelu dříve a stále drží Salavat v útočném pásmu. Nakonec hosté vyvezli zásluhou Klimontova kotouč ven.

22:51
    Soloduchin nahrával zpět za sebe, jenže tam nikdo nebyl a domácí musí založit útok znovu.

23:22
    Majorov se probíjel z rohu kluziště před branku, při střele zblízka byl lehce rozhozen a nedostal se k zakončení.

23:44
    Kemppainen za brankou operoval velmi aktivně a nahrával před svatyni Děmčenka, kde ale nikdo nebyl. Těžko říci, co se děje v hlavách Traktoru, který je pod mohutným tlakem.

24:55
    Hosté prostě kotouč ven nevytáhnou. Další přihrávku na útočnou letku vpředu udržel Lisin, nicméně za chvíli puk ztratil a první střelu v třetině poslal na Scrivense Šarov.

25:48
    Pár tvrdších soubojů za hostující brankou, sudí hru pouští dále.

26:11
    Tohle už ale nepouští, Kravcov prostě musel faulovat Soloduchina, aby se domácí člen čtvrté formace nedostal ke střele. Kravcov jde tak ven za podražení.

26:23
    Rychlá přesilovka v pohybu, hosté byli zatlačeni až na hranu brankoviště.

26:55
    Omark našel napravo Larsena, který pouští tvrdou střelu z pravého kruhu, kterou Děmčenko vyblokoval přímo na solar a hra je přerušena.

26:55
    Hostující gólman se s obtížemi zvedá a vypadá to, že nebude potřeba střídání, Pavel Francouz se tak může nadále obdivovat strastem dnešního utkání ze střídačky.

27:49
    Burdasov po sérii přesných přihrávek na modré napřáhl a trefuje pouze břevno!

28:12
    Hosté v plném počtu. Určitě si Čeljabinsk oddechl. Navíc na druhé straně zlobil Petrov a Scrivens měl dost práce.

29:00
    Snad poprvé ve třetině se domácí drží více v obranném pásmu.

29:44
    Bailen zkusil dlouhou přihrávkou vytáhnout dopředu Videila, jenže ten na to moc nepřistoupil a ke Scrivensovi se dostal puk, který zámořský brankář kryje a přerušuje hru.

30:04
    Gončarov založil útok a aktivní Lisin se dostává do útočného pásma, kam sice kotouč zavezl, ale nic nevymyslel.

30:16
    Chybu v rozehrávce využil Juňkov a v minibrejku nahrál na Makarova, Děmčenko sbírá do lapačky.

31:41
    Panin dostal kotouč mezi kruhy a snažil se procpat ještě blíže, nepovedlo se mu to, o puk přišel. Díky dobrému forčekingu ale Julavat na puku zůstal a Děmčenko si musel připsat další zákrok. Komerční pauza.

32:12
    Majorov se obtáčel v útočném pásmu a zkoušel vystřelit kotouč, byl ale tísněn a ke střele se ruský útočník nedostal.

33:00
    Larsen nahazoval na branku, jeho střela skončila v klubku těl na pravém kruhu a hosté se částečně osvobodili. Při rychlé snaze návratu se domácí dopustili ofsajdu, vůbec to ale fanouškům nevadí, v hale panuje skvělá atmosféra.

33:25
    Icing hostí.

33:32
    Hosté najížděli do útoku, ale puk je neposeda a skončil na domácí střídačce.

34:05
    Od modré pálil hostující Višněvskij, kterému se otevřel nový prostor na ledě, mířil vedle, Scrivens pouze jistil.

34:51
    Zpoza brány dostal puk Omark, byl ale obsazen a střelu nemusel nijak Děmčenko krotit, neboť mířila vedle.

35:26
    Omark svedl souboj s Bailenem na modré, Bailen ale kotouč odpravil z pásma rukou, což se domácím vůbec nelíbí.

35:34
    Čeljabinsk se dostal do hry a taktéž dokáže zatlačit na pilu. Několik střel nyní vyslali hosté na Scrivense, přerušeno je až po bombě Petrova.

35:34
    Vhazování v obranném pásmu Salavatu se bude opakovat, oba týmy byly vzájemně vyhozeny z buly.

36:08
    Černikov sice zleva vypálil, ale bylo to vcelku jedno. Rusko-lotyšská dvojice sudích signalizovala přihrávku rukou a hra se přesune do středního pásma.

36:40
    Jakuceňa zpoza brány překvapil Scrivense otočkou, následné dorážky si domácí obrana pohlídala, ale už se začínají hosté dostávat do šancí. Aby to zahazování z první a druhé třetiny Ufu nemrzelo...

37:53
    Domácí se dostali sice do útoku, aby tam pobyli zhruba tři sekundy a pak se pro puk vraceli zpět.

38:31
    Vyhození domácí obrany si našel Majorov a z rohu dával před branku Korotkovovi, jeho střelu blokoval Isajev.

39:00
    Do poslední minuty třetiny vstoupili hosté s několika chybami v rozehře a dali tak prostor pro Julajev, tlačit a tlačit.

39:27
    Lisin dostal kotouč před branku, zkoušel jednoduchou kličku na Děmčenka, ten si kotouč pohlídal.

40:00

Konec druhé třetiny, která nám stále gól nepřinesla, Ufa měla i nadále jasný tlak, ke konci třetiny se ale hra vyrovnala a Traktor lehce zahrozil. Zhruba za 16 minut se do Ufy vrátíme, na gól stále čekáme.

40:01

40:17
    Hosté vstoupili do třetiny aktivněji a najíždí do pásma již potřetí.

40:47
    Ke střele se z oblasti levého kruhu dostal Černikov, Scrivens ramenem vyrazil.

41:17
    Útočnou akci domácích zastavuje ofsajd.

41:25
    Scrivens si střelou Kručinina ze středního pásma nebyl vůbec jistý, nakonec raději nerozehrává puk dále a přerušuje hru.

41:54
    K první střele domácích se dostal i obránce Osipov, Děmčenko zasahuje.

42:12
    Kemppainen měl problémy s vyhozením kotouče ven, nakonec se mu to povedlo, nicméně jsou domácí spíše ti, kteří jsou pod tlakem.

42:41
    Teď bude pro domácí o něco hůře, ve středním pásmu dal Omark čichnout své hole Petrovovi a dostává dvě minuty.

43:00
    V oslabení to vypadalo na nadějný brejk domácích, vše ale skončilo zpětnou přihrávkou na Lisina. Přesto hrají domácí oslabení velice dobře.

44:00
    Útočné oslabená ze strany domácích pokračuje i nadále, Traktor se k ničemu vůbec nedostal.

44:41
    Domácí v plném počtu. Oslabení zakončili triumfálním výhozem přes celé hřiště.

45:07
    V útoku operuje finský šikula Kemppainen, rozdal dvě dobré přihrávky a Julajev je opět v tlaku.

45:38
    Jenže přišla nevýrazná nahrávka a Šarov vyhazuje kotouč přes hřiště ke Scrivensovi.

46:08
    Z ostrého úhlu zkoušel střílet Sajustov, nicméně to spíše střela nebyla než byla.

46:52
    Hosté zakládají další útok, jenže kotouč ztratili a domácí Burdasov, který vedl puk podél levého mantinelu, byl tvrdě dohrán.

47:48
    V pádu vyhazuje hostující Černikov kotouč z pásma a Ufa se musí opět do něj dostat. Pozorujeme poměrně zajímavé utkání.

48:28
    Po komerční pauze se rozehrála další část utkání, v této části se dostali domácí do útoku a nehodlají se ho vzdát.

49:01
    Za hostující brankou svedli dva hráči jiných dresů oboustranně tvrdý souboj, nevylučovalo se. Na druhou stranu se řítili hostující hráči v přečíslení, finální přihrávka na Vidella byla však moc dlouhá.

50:00
    Pryč je první polovina třetí třetiny. Uvidíme taktéž dlouhé prodloužení, jako ve včerejším semifinále CSKA – Jokerit?

50:31
    Po střele Panina z levého kruhu přerušuje Děmčenko hru. Bude se vhazovat po jeho levici.

50:59
    Domácí kontrují ve třech, následně v pěti. Akci táhl Makarov, vše ale degradoval nepřesnou přihrávkou. Salavat bude mít ale přesilovku.

51:27
    Isajev vyvezl z brankoviště Kemppainena až mezi kruhy, samozřejmě ho objímal natolik, že jsou uděleny dvě minuty za držení.

51:48
    Opět domácí obehrávají hosty v útočném pásmu, chybí tomu ale střely.

52:17
    Omark pálil pouze do bruslí prvního hráče. Domácí pokračují v náporu.

52:56
    Až teď hosté vyhazují a jedou střídat.

53:09
    Ufa právě vstřelila branku!
    Osmnáct sekund před koncem přesilovky tu máme otevírací gól utkání! Vyhozený kotouč se dostal od brankáře Scrivense k Omarkovi zpět do útočného pásma, švédský tahoun týmu ho přihrál ANTONU BURDASOVI, který si ho potáhl blíže k brance a střelou pod břevno překonává Děmčenka! Asistence: Linus Omark, Ben Scrivens.
    53:09 Anton BURDASOV - 1:0

54:11
    Salavat je při chuti a chce přidat další gól do sbírky, není jim zatím vyhověno.

54:58
    Na čtveřici s černými helmami se snáší hněv tribun, reklamují hostující hru v šesti.

55:34
    Hosté to tak budou mít poměrně těžké v této situaci, nevypadají, že by byli schopni dramatu. Ale zdání klame, tolikrát jsme se již o tom přesvědčili.

56:07
    Pro Ufu ale komplikace před koncem utkání. Obránce Loginov u mantinelu nasadil ukázkovou hrazdu Szczechurovi a je vyloučen za krosček.

56:27
    Domácí ale vyhazují poměrně záhy.

56:54
    Kravcov napřáhl na levém kruhu, prostřelil prvního obránce, Scrivens toho nemohl moc vidět, přesto si ale domácí gólman připisuje zákrok.

57:13
    K bráně se přibližoval Videll, tři obránci ho odstavili od cesty a Scrivens vše pojistil zákrokem.

57:40
    Hosté bez gólmana!

58:07
    Domácí v plném počtu. Hosté pokračovali v přesilovce, nijak ale nebyla ohrožující.

58:45
    Čeljabinsk drží domácí pod zámkem, Ufa se těžko brání.

59:09
    Juňkov byl nejblíže tomu, aby vyhodil, ale nepovedlo se. Videll nahazoval na branku, předtím, než mohl dorážet Borodkin, vše zajistil Scrivens zákrokem!

59:16
    Oddechový čas pro hosty.

59:18
    Hosté pokračují v powerplay. Domácí se opravdu jenom brání a stojí.

59:38
    Teď ale vyhodili a pro Traktor to začíná být špatné.

Opravdu, je to tak. V powerplay vyjma jedné pološance si hosté nevytvořili šanci a Ufa dnes položila svým výkonem základ k postupu dále. Nutno říci, že prvních 30 minut byl Salavat naprosto jasně lepší, kdyby to bylo právě po půlce zápasu 5:1, nikdo by se ničemu nedivil. Nakonec se Traktor dostal do hry, ale šest minut před koncem rozhodl v přesilovce přesnou ranou Anton Burdasov. Stal se tak jediným střelcem týmu, Julajev může již v neděli od 13:30 rozhodnout o postupu. Z mé strany je to vše, od onlajnu se s vámi loučí a krásný víkend vám přeje Tomáš Kalas.