S. Macedónsko – Rusko 3:4 (kon.) | Kazachstan – Francúzsko 0:3 (kon.) | Turecko – Švédsko 0:3 (kon.)
Bosna – Wales 1:0 (kon.) | Česko – Chorvátsko 2:1 (kon.) | Gruzínsko – Faerské ostrovy 1:0 (kon.)
Litva – Fínsko 0:2 (kon.) | Albánsko – Slovensko sk 2:3 (kon.) | Andorra – Škótsko 1:1 (kon.)
Luxembursko – Čierna Hora 1:3 (kon.) | Portugalsko – Lichtenštajnsko 7:0 (kon.) | Gibraltar – Srbsko 0:6 (kon.)
Kazachstan
0:3 (0:0)
Francúzsko
cz Piatok 23.03.2018, 14:00 • Astana Arena, Astana (KAZ) • Kvalifikácia na ME U21 • Skupina 9

Po brankovém prvním poločase Francie po necelé hodině hry v Astana Areně během pouhých sedmi minut vstřelila tři góly, když se do sítě Kazachstánu postupně prosadili Moussa Dembélé, Kévin Augustin a Jonathan Bamba a hráči Galského kohouta jsou i po šesti kvalifikačních zápasech na mistrovství Evropy stoprocentní. Šest zápasů, šest výher. Konečný výsledek. Kazachstán 0 Francie 3. (15:54:03)

90+3

90+2
    Standardní situace přinesla na přední tyči nebezpečí, Kazachstán ale nakonec míč z levé strany odvrátil.

90+1
    Aleksandr Sokolenko fauloval u rohového praporku a poté ještě zakopl míč, za což vyfasoval žlutou kartu.

90
    Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 3 minuty.

89
    Moussa Dembélé si to na levé straně hřiště mezi dvěma protihráči namířil do šestnáctky a z úhlu napřáhl k přízemní střele, která skončila pod Timurbekem Zakirovem!

88
    Do konce dnešního utkání zbývají odehrát necelé dvě minuty a o vítězství Francie už je dávno rozhodnuto. Skóre: 0-3.

86
    Maxim Fedin se ocitl na pravé straně šestnáctky v obrovské šanci, jenže jeho rána letící těsně nad zemí zamířila vedle vzdálenější levé tyče a navíc byla kvůli ofsajdu zbytečná!

85
    Valentin Rosier rychle zastavil útok Kazachstánu, když v blízkosti středového kruhu fauloval Maxima Fedina.

83
    Olivier Boscagli byl faulován na pravé straně obranné poloviny svého týmu a zůstal ležet na hrací ploše.

82
    Francie na pravém křídle rozehrála standardní situaci a málem se na vzdálenější levé tyči dostala do zakončení.

80
    Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Jan Vorogovskij, přichází Samat Šamši.

79
    Moussa Dembélé se ujal rozehrávky volného přímého kopu v blízkosti levého rohu pokutového území, jeho následná střela ale byla nepřesná a skončila nad bránou Kazachstánu.

76
    Oralchan Omirtajev si naběhl u levé tyče na dlouhý kolmý pas a ocitl se ve velké šanci, jenže jeho zakončení bylo slabé a Paul Bernardoni ukryl míč ve svém náručí!

75
    Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Rinat Jumatov, přichází Gevorg Najaryan.

75
    Christopher Nkunku byl zřejmě hráčem, který ihned po příchodu na hřiště vypálil z hranice šestnáctky, jeho pokus ovšem zamířil pouze do náruče Timurbeka Zakirova.

74
    Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Tanguy Ndombele, přichází Christopher Nkunku.
    73. Jean-Kévin Augustin po krásné kombinaci trefil tyč!

73
    Jonathan Bamba přiťukl míč na pravé straně hřiště do šestnáctky krátkou kolmou přihrávkou Jeanovi-Kévinovi Augustinovi, který prudkou střelou z úhlu mířil do bližšího horního rohu brány, míč se ale od pravé tyče odrazil mimo!

70
    Aleksandr Sokolenko rozehrál na levé straně hřiště rohový kop a Paul Bernardoni ho na přední tyči vyboxoval do bezpečí.

68
    Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Lucas Tousart, přichází Olivier Ntcham.

67
    Aleksandr Sokolenko vypálil zpoza šestnáctky pravačkou nad a poté marně reklamoval rohový kop.

65
    Maxim Fedin se málem řítil sám na bránu, jenže jeden ze stoperů francouzské reprezentace ho zastavil.

62
    Ze zápasu uplynula hodina hry a Francie pohodlně vede poté, co během sedmi minut vstřelila hned tři góly.

60
    Kazachstán mohl rychle snížit, jenže francouzská reprezentace velký závar před bránou přečkala bez pohromy a stále vede v Astaně Areně rozdílem tří branek!
    59. Jonathan BAMBA - 0:3

59
    Francie právě vstřelila branku!
    JONATHAN BAMBA si v pravém rohu šestnáctky naběhl na krásnou kolmou přihrávku od Jeana-Kévina Augustina od pravé postranní čáry a po zpracování míče technickou střelou poslal míč po zemi ke vzdálenější levé tyči! Francie vede 3:0!

57
    Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Samat Sarsenov, přichází Oralchan Omirtajev.
    56. Jean-Kévin AUGUSTIN - 0:2

56
    Mouctar Diakhaby předvedl krásný sprint a kolmou přihrávkou mezi dvěma protihráči našel v pokutovém území JEANA-KÉVINA AUGUSTINA, který si míč rychle zpracoval a přízemní střelou z pravé strany vápna zamířil ke vzdálenější tyči!

54
    Kazachstán se snaží rychle odpovědět a hra se přelévá ze strany na stranu, jenže domácím vázne finální přihrávka.

53
    Jonathan Bamba spěchal na pravém křídle za míčem, jenže jeden z hráčů Kazachstánu ho skvěle pokryl tělem.
    52. Moussa DEMBÉLÉ - 0:1

52
    MOUSSA DEMBÉLÉ napřáhl z volného přímého kopu k nádherné střele pravačkou, která zamířila přesně do bližšího pravého horního rohu brány! Francie vstřelila nádherný gól a vede v Astaně!

50
    Jonathan Bamba si to z pravé strany mezi čtyřmi protihráči namířil do šestnáctky a těsně před ní ho fauloval Aibol Abiken. Následuje volný přímý kop z hodně nebezpečné pozice.

50
    Kuanyš Kalmuratov se nedokázal prosadit na levém křídle a Valentin Rosier rychle obstaral autové vhazování.

49
    Moussa Dembélé se na levé straně hřiště na místě pěkně otočil s míčem a pravačkou napřáhl k prudké střele, která zamířila nad bránu Kazachstánu. Pěkný pokus, ale nepřesný.

48
    Aibol Abiken se na levém křídle málem řítil do nadějné šance, jenže zisku míče předcházel příliš horlivý pressing.

47
    Kuanyš Kalmuratov vhazoval na levé straně obranné poloviny hřiště, ještě než tak ale učinil, musel se na pokyn hlavního rozhodčí pořádně vrátit směrem dozadu.

46
    V Astaně právě začal druhý poločas, jehož výkop obstaral v dresu francouzské reprezentace Moussa Dembélé.

46

Druhý poločas začne přibližně v 15:04.

Jean-Kévin Augustin ani Jonathan Bamba se během úvodních pětačtyřiceti minut prosadit i přes svou velkou aktivitu nedokázali, a tak Francie zatím hraje v Astaně z Kazachstánem bez branek. Domácí nebyli úplně bezzubí, jenže z náznaků šancí nedokázali vytěžit nic, co by zavánělo gólem. Skóre po prvním poločase kvalifikačního zápasu na ME. Kazachstán 0 Francie 0.

45+2

45+2
    Kuanyš Kalmuratov byl faulován na levém křídle a Kazachstán měl k dispozici v závěru prvního poločasu standardní situaci, kterou rozehrál Aleksandr Sokolenko. Paul Bernardoni ale na přední tyči míč vyboxoval a v prvním poločase se už nic nestane.

45+1
    Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Abdou Diallo, přichází Dayot Upamecano.

45+1
    Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.

45
    Běží poslední minuta prvního poločasu a za chvíli se dozvíme, kolik minut se bude nad jeho rámec nastavovat.

44
    Kazachstán je místy nebezpečný, dostává se ovšem pouze do náznaků šancí. Žádná střela na bránu zatím z jeho strany nepřišla. Domácí sice vypálili zpoza šestnáctky, jenže nad.

43
    Samat Sarsenov pořádně vystrašil obranu Francie, když si do šestnáctky nabíhal na krásnou kolmou přihrávku z levé strany hřiště, jenže míč nedosáhl a navíc fauloval.

43
    Olivier Boscagli posílal dopředu u levé postranní čáry dlouhý nákop, který skončil pouze u jednoho z hráčů Kazachstánu.

42
    Do konce prvního poločasu zbývají odehrát necelé čtyři minuty a stále marně čekáme na úvodní gól. Nutno ale dodat, že k jeho dosažení měla blíže Francie.

41
    Francie se nedokázala prosadit na pravém křídle a Aleksandr Sokolenko se ujal následného autového vhazování.

40
    Moussa Dembélé tentokrát střílel z levé strany šestnáctky a Demijat Slambekov srazil jeho přízemní pokus na rohový kop, který vzápětí žádné nebezpečí pro Kazachstán nepřinesl.

40
    Moussa Dembélé vystřelil zpoza šestnáctky na opačné straně hřiště, jeho střela ale byla pro změnu zablokována.

39
    Rinat Jumatov se v blízkosti pravého rohu pokutového území pořádně opřel do míče, jenže jeho střela pravačkou nabrala příliš velkou výšku a zamířila nad francouzskou bránu.

38
    Francie vyhrála všech pět úvodních zápasů v kvalifikační skupině, dnes to ale zatím v Kazachstánu na další tři body nevypadá.

37
    Maxime Lopez se málem dostal v blízkosti hranice šestnáctky ke střele po pěkné patičce jednoho ze spoluhráčů, který se mu snažil míč vrátit, nakonec se ale do zakončení nedostal.

36
    Do konce prvního poločasu zbývá odehrát deset minut a Kazachstán musí být se současným vývojem spokojený.

35
    Maxime Lopez se snažil vybojovat míč u levého rohového praporku, jenže to přehnal s důrazem a byl mu odpískán faul.

34
    Jonathan Bamba si chtěl na pravém křídle obhodit jednoho z protihráčů a Kuanyš Kalmuratov ho rukou udeřil do hrudi.

33
    Následný rohový kop Francie nic nepřinesl, stejně jako následná kolmá přihrávka, která z levé strany hřiště zamířila na přední tyči pouze do náruče brankáře Timurbeka Zakirova.

32
    Jean-Kévin Augustin předvedl u pravé postranní čáry parádní a dlouhý sprint, jenže jeho následný centr srazil na rohový kop ve skluzu vracející se Aibol Abiken.

31
    Ze zápasu uplynulo úvodních třicet minut a favorizovaná Francie se stále marně snaží překonat pevnou obranu Kazachstánu.

30
    Maxime Lopez rozehrál rohový kop a na vzdálenější pravé tyči hlavičkoval po jeho přetaženém centru Lucas Tousart, jeho pokus byl ale hodně nepřesný a minul bližší pravou tyč brány.

29
    Jonathan Bamba rozehrál na pravé straně hřiště standardní situaci a jeho centr byl na vzdálenější levé tyči odvrácen do zámezí. Následovat bude rohový kop.

28
    Jan Vorogovskij dobře zapracoval v obraně, když s pomocí faulu zastavil útočnou akci Francie v blízkosti půlící čáry.

27
    Kazachstán velice dobře brání během posledních minut a Francie se k pokutovému území dostává velice obtížně.

26
    Francie má nadále územní převahu, jenže zatím se jí nepodařilo skórovat. Hodně aktivní je Jean-Kévin Augustin, který měl na svědomí dvě slibné brankové příležitosti v dresu týmu Galského kohouta.

25
    Lucas Tousart se zbavil na pravé straně hřiště protihráče, kolem něhož se parádně obtočil, jenže jeho kolmá přihrávka do šestnáctky už tak skvělá nebyla. Kazachstán se ubránil.

24
    Jan Vorogovskij si nabíhal na levé straně šestnáctky na kolmou přihrávku, jenže míč nedostihl a kopalo se od brány Francie.

23
    Jean-Kévin Augustin podstoupil u půlící čáry hlavičkový souboj s Demijatem Slambekovem, kterého ve výskoku fauloval, a viděl první žlutou kartu dnešního zápasu.

23
    Fanoušci v Astaně Areně ožili, protože Kazachstán spěchal kupředu podél levé postranní čáry, jenže útok domácího týmu vzápětí zhatila nepřesná přihrávka a z útoku nebylo nic.

22
    Rozehrávky standardní situace se ujal Maxime Lopez a jeho centr na vzdálenější pravé tyči bez problému stáhl ze vzduchu připravený brankář Timurbek Zakirov.

21
    Olivier Boscagli si na levém křídle přes nohu zasekával míč do středu hřiště a Rinat Jumatov ho fauloval.

20
    Kazachstán se snažil prosadit podél levé postranní čáry, u které byl vzápětí jednomu z domácích hráčů odpískán faul.

19
    Hra se během posledních okamžiků pořádně rozhýbala a Francie měla v rychlém sledu dvě velké brankové příležitosti, v Astaně ovšem stále na úvodní gól čekáme marně.

18
    Kazachstán si vytvořil tlak, z něhož pramenila přízemní střela. Pokus z levé strany šestnáctky se ovšem stal snadnou kořistí brankáře Paula Bernardoniho, který byl na přední tyči připraven.
    17. Jean-Kévin Augustin podcenil ve velké šanci zakončení

17
    Jean-Kévin Augustin si naběhl na vzdálenější levé tyči na krásný diagonální pas z pravé strany hřiště, jenže po zpracování míče podcenil zakončení a poslal míč z blízkosti slabou střelou do náruče brankáře Timurbeka Zakirova!

17
    Jonathan Bamba napřáhl z volného přímého kopu ke krásné střele, která se snášela přesně k bližší levé tyči, Timurbek Zakirov ale předvedl skvělý zákrok a následná dorážka byla zablokována! Na svědomí ji měl zřejmě Jean-Kévin Augustin.

16
    Kazachstán se horko těžko dostává přes půlící čáru a navíc bude čelit nebezpečnému volnému přímému kopu poté, co Dauren Mažitov fauloval v blízkosti šestnáctky Jeana-Kévina Augustina.

15
    Francie se snažila zahrozit na pravém křídle, kde kolmá přihrávka mířila do ofsajdu a pomezní rozhodčí ho odmával.

14
    Francii se nepovedla kolmá přihrávka podél levé postranní čáry a domácí Aleksandr Sokolenko mohl s chladnou hlavou vhazovat na své obranné polovině hřiště.

13
    Kazachstán se snažil zahrozit dlouhou kolmou přihrávkou, ta ovšem skončila pouze u brankáře Paula Bernardoniho.

12
    Moussa Dembélé si naběhl na míč po zpětné přihrávce z levé strany šestnáctky, jeho následný pokus byl ale zablokován a brankář Timurbek Zakirov zatím nemusel ani jednou zasahovat.

11
    Ze zápasu uplynulo deset minut a Francie zatím hraje na hřišti Kazachstánu bez branek, ačkoliv před pár okamžiky těsně minul bránu přízemní diagonální střelou Jean-Kévin Augustin.

10
    Francie dostala Kazachstán pod souvislejší tlak a z tribun Astana Areny se začal ozývat pískot domácích fanoušků.
    9. Jean-Kévin Augustin a jeho nebezpečná diagonální střela

9
    Jean-Kévin Augustin se krásně uvolnil, pronikl do šestnáctky a z její pravé strany napřáhl k přízemní diagonální střele, která těsně minula vzdálenější levou tyč brány Kazachstánu!

8
    Jean-Kévin Augustin stál na konci krásné kombinační akce Francie a na pravé straně šestnáctky už si rovnal míč na levou nohu, nakonec se ale ke střele nedostal a Kazachstán se ubránil.

7
    Francouzi se vydali směrem vpřed podél pravé postranní čáry, jenže Kazachstán velice dobře brání v úvodu zápasu.

6
    Francie získala míč a v klidu rozehrávala na vlastní polovině hřiště. Tým Galského kohouta se nyní snaží uklidnit hru.

5
    Domácí fotbalisté si vytvořili obrovský tlak, když do šestnáctky Francie poslali z levého křídla nebezpečný přízemní centr a poté několik centrů z opačné strany hřiště, ani po jednom se ovšem do zakončení nedostali a hosté tlak Kazachstánu přečkali.

4
    Kazachstán chtěl přenést hru ve středu hřiště z pravé strany doleva, dlouhý pas přes šířku hrací plochy byl ovšem příliš dlouhý a Maxime Lopez mohl u půlící čáry vhazovat.

3
    Aleksandr Sokolenko se rozeběhl podél pravé postranní čáry, jenže míč byl příliš prudký a Francie se v klidu ubránila.

2
    Aibol Abiken dobře zapracoval v obraně, když na levé straně hřiště zastavil první útočnou akci francouzské reprezentace.

1
    Hlavní rozhodčí Keith Kennedy dal pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstarali domácí hráči Kazachstánu, kteří se ihned snažili prosadit na levém křídle, kolmá přihrávka ale byla příliš prudká.

1

Kazachstán: Zakirov – Abilgazy, Abiken, Mažitov (C), Kalmuratov – Slambekov – Sokolenko, Jumatov, Fedin, Vorogovskij – Sarsenov.
    Náhradníci: Šaizada – Sultanov, Najaryan, Šamši, Omirtajev, Tursynbaj, Antipov. Trenér: Talgat Baisufinov.

Francie: Bernardoni – Rosier, Diakhaby, Diallo (C), Boscagli – Ndombele, Tousart, Lopez – Bamba, Dembélé, Augustin.
    Náhradníci: Kamara – Adou, Nkunku, Mousset, Niakhate, Upamecano, Ntcham. Trenér: Sylvain Ripoll.

Rozhodčí: Keith Kennedy. Asistenti: Stephen Donaldson, Georgios Argyropoulos. Čtvrtý rozhodčí: Ian McNabb (všichni NIR).

Fotbalisté Francie do 21 let budou v pátek odpoledne pokračovat v kvalifikaci na evropský šampionát, který se koná příští rok v Itálii. Výběr Galského kohouta se představí v Kazachstánu, kde se bude snažit potvrdit vedoucí pozici ve skupině 9 a navázat na sérii pěti výher v řadě. Francie má na svém kontě plný zisk 15 bodů a je ve skupině první, zatímco Kazachstán je po výhře, třech remízách a jedné prohře na třetím místě o čtyři body za druhým Slovinskem, která má 10 bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Tomáš Reiner

Góly: 52. Dembélé, 56. Augustin, 59. Bamba

Karty:   90+1. Sokolenko (KAZ) – 23. Augustin (FRA)

Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 3:5. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 18:14.
    Kazachstan: Zakirov – Abilgazy, Abiken, Mažitov (C), Kalmuratov – Slambekov – Sokolenko, Jumatov (75. Najaryan), Fedin, Vorogovskij (80. Šamši) – Sarsenov (57. Omirtajev).

Francúzsko: Bernardoni – Rosier, Diakhaby, Diallo (C) (45+1. Upamecano), Boscagli – Ndombele (74. Nkunku), Tousart (C) (68. Ntcham (C) ), Lopez – Bamba, Dembélé, Augustin.

Rozhodca: Keith Kennedy. Asistenti: Stephen Donaldson, Georgios Argyropoulos. Čtvrtý rozhodčí: Ian McNabb (všichni NIR)