Královské Vinohrady – Olomouc 3:5 (kon.) | Židenice – Tatran 3:1 (kon.)
3:5 (0:2, 2:2, 1:1) Stav série: 0:3
FBS Olomouc
cz Sobota 17.03.2018, 16:00Play - down Extraligy žen • 1. kolo

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (17:53:57)

Je dobojováno! Hostující celek dnes potvrdil roli favorita, zvítězil rozdílem dvou branek a vítězí i potřetí v této sérii! Největší zásluhu na tom dnes měly Lucie Cholinská a Barbora Pařízková, které byly opravdu k nezastavení!

Hráčky utkání:
    Nikola Bursová – Lucie Cholinská

59:48
    Domácí se snaží s výsledkem ještě něco udělat, zatím však marně, hostující tým se dobře brání, víc už se nejspíše nestane.

58:39
    Fleischmannová mohla definitivně rozhodnout střelou do prázdné branky. V tom ji na poslední chvíli zabránila Kalistová.

57:42
    Je to tak, Vinohrady jdou do šesti!

56:33
    Závěr utkání se blíží, uvidíme, zda domácí půjdou do šesti. Moc už na výběr nemají, hraje se navíc na jejich polovině.

55:13
    Po delší době příležitost na hostující straně! Fleischmannová však neuspěla, domácím už mnoho času nezbývá.

54:23
    Vypadá to, že Olomouc bude hrozit především z rychlých brejků. Jeden takový teď žádné nebezpečí pro Kuchyňkovou nepřinesl.

53:08
    Olomouc hraje chytře, domácí celek ztrácí balónky, do konce necelých sedm minut, rozhodnuto ještě ale určitě není.

51:53
    Čas běží, do konce zhruba osm minut, hostující hráčky už nikam nespěchají, Vinohrady se do zakončení nedostávají.

50:38
    Přesilová hra domácích florbalistek je u konce, Olomouc byla pod tlakem, nakonec se dokázala ubránit a už hraje zase v plném počtu.

49:50
    Vinohrady dlouho kombinovaly, ovšem ke střele se dostat nedokázaly. Povedlo se to až Honzové, skóre se však nemění.

48:37
    Vyloučení v týmu FBS Olomouc (Monika Fleischmannová – 2 min., Nedovolená vzdálenost).

48:13
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Cholinská s Pařízkovou jsou dnes k nezastavení! LUCIE CHOLINSKÁ své spoluhráčce přihrála, ta jí to vrátila, Cholinská zaznamenává hattrick! Olomouc už zase vede o dva góly. Asistence: Barbora Pařízková.

47:19
    Olomoucký celek teď zklidňuje hru, drží balónek a začíná další útočnou akci až od vlastní brankářky.

46:33
    Vinohrady teď kralují a mají navrch, ženou se za vyrovnávací brankou! Tvrzníková přestřelila z bezprostřední blízkosti branku!

45:02
    Netrvalo to dlouho, mohlo být srovnáno! Trunečková postupovala sama na Frankovou, ovšem neuspěla. Domácí hráčky si poté vypracovaly další dvě dobré střely, skóre se však nemění!

43:55
    Tým Královské Vinohrady právě vstřelil branku! Domácí celek ještě nic nevzdává a dramatizuje vývoj tohoto zápasu! ALENA ŽIŽKOVÁ se prosadila z bezprostřední blízkosti, míček poslala pod Frankovou a snížila! Asistence: Aneta Tvrzníková.

42:51
    Olomouc je nyní aktivnější, Kuchyňková si připsala důležitý zákrok, za námi necelé tři minuty třetí dvacetiminutovky.

40:54
    Tvrzníková s Vejvodovou teď ohrozily hostující branku. Skóre se však nemění, Vinohrady však do třetí části nevstoupily vůbec špatně.

Dnešní utkání sleduje 35 diváků.

40:01

Je za námi druhá dvacetiminutovka, která skončila nerozhodně. Olomouc tak stále vede rozdílem dvou branek. Vinohrady však několikrát nebezpečně zahrozily, rozhodnuto ještě určitě není.

40:00

38:44
    Za malou chvíli se rozeběhne závěrečná minuta druhé části. Na další vážnější příležitost čekáme, nikdo nechce v samotném závěru chybovat.

37:21
    Tým Královské Vinohrady právě vstřelil branku! Domácí hráčky se dostaly do brejku, TEREZA TRUNEČKOVÁ poté dokázala trefit odkrytou branku a snížit! Asistence: Kristýna Vejvodová.

36:56
    Rychlá rozehrávka od domácí brankářky na kapitánku Lingovou. Hostující gólmanka si připisuje další úspěšný zákrok!

36:06
    Dvě střely během krátké chvíle! Nebezpečnější byl pokus od Trunečkové, Franková si věděla rady a dokázala zasáhnout!

35:08
    Domácí kouč sáhl do sestavy, Vinohrady teď hrají na dvě lajny. Do konce druhé dvacetiminutovky zbývá necelých pět minut.

33:52
    Oddechový čas pro domácí.

33:52
    Nedáš-dostaneš! MONIKA FLEISCHMANNOVÁ si našla dorážku, poté balónek poslala až za záda Kuchyňkové! Olomouc už zase vede o tři góly, vypadá to na time-out domácích!

32:14
    Obrovské štěstí pro Olomouc! Ke střele se dostala Kalistová, její pokus nakonec končí na brankové konstrukci!

30:55
    Hra se přelévá ze strany na stranu, jedna útočná akce střídá tu druhou. Plné ruce práce teď měla domácí Kuchyňková!

29:59
    Tým Královské Vinohrady právě vstřelil branku! Těsně před polovinou utkání dostaly domácí hráčky možnost standardní situace jen kousek za velkým brankovištěm. Této příležitosti využila NIKOLA BURSOVÁ, která snížila! Asistence: Adéla Skalická.

28:41
    Dlouhá kombinace olomouckých florbalistek na polovině Vinohrad, ke střele se hostující celek ovšem téměř nedostává.

27:33
    Třetí vstřelená branka jednoznačně pomohla hostujícím hráčkám, které jsou teď jasně lepším týmem na palubovce.

25:56
    Do rychlého kontru se dostala LUCIE CHOLINSKÁ, která se proti domácí brankářce nemýlila, přidala svůj druhý přesný zásah a navýšila náskok hostujícího celku! Bez asistence.

24:46
    V tuto chvíli jsou to zase hostující florbalistky, které mají lehce navrch. Hraje se převážně před brankářkou Kuchyňkovou.

23:59
    Podobná situace jako u první vstřelené branky! Cholinská znovu mířila do horní části, Kuchyňková si připsala důležitý zákrok!

22:45
    I nadále se hraje především poblíž Frankové, hostující brankářka však stále drží čisté konto, Olomouc vede rozdílem dvou branek.

21:50
    Druhá třetina zatím patří jasně domácím hráčkám, Olomouc se vůbec k ničemu nedostala, musí se hlavně bránit.

20:31
    Hned v úvodu druhé dvacetiminutovky se do obrovské šance dostala kapitánka Lingová, ta však před prázdnou brankou minula míček!

20:01

Úvodní dvacetiminutovka hry je za námi. Olomouc využila v podstatě své jediné dvě příležitosti a vede o dvě branky. Vinohrady poté přidaly a připravily si několik slibných šancí, prosadit se ovšem nedokázaly.

20:00

19:03
    Rozběhla se poslední minuta první části, hraje se před Frankovou, která stále drží čisté konto, Olomouc si drží dvoubrankový náskok.

17:48
    Do zakončení se prodrala také Bursová, i ona si proti Frankové nevěděla rady! Vinohrady jsou v posledních zhruba pěti minutách určitě lepším týmem.

16:20
    Hra se nyní poměrně otevřela, jedna útočná akce střídá druhou, oba celky střídaly, u balónku momentálně Vinohrady.

15:22
    K další střele teď olomoucká defenziva pustila Bartošovou! Její přízemní pokus skončil vedle branky, Franková musí být na pozoru!

14:15
    Domácí hráčky přidaly, nyní se hraje především na polovině Olomouce. Střelecké pokusy však byly zablokované!

13:04
    Zatím asi nejnebezpečnější šance domácích v dosavadním průběhu, ke střele se dostala Lingová, hostující gólmanka si věděla rady!

11:42
    Obě florbalistky si teď pouze vyměnily role! BARBORA PAŘÍZKOVÁ zužitkovala přihrávky od Cholinské, poté parádní ranou mířila pod horní tyčku! Asistence: Lucie Cholinská.

10:17
    Ke střele se dostala Pavlíková, domácí brankářka vyrazila před sebe. Na dorážku si počkala Reimerová, ta však minula!

09:34
    Hostující celek má po vstřelené brance lehce navrch, je aktivnějším týmem a hraje se převážně před Kuchyňkovou.

08:10
    Cholinská se dostala k dalšímu zakončení. To však v tomto případě tak přesné nebylo, Olomouc zůstává u balónku.

07:11
    Hostující hráčky se dostávají do vedení! LUCIE CHOLINSKÁ zužitkovala přihrávky od Pařízkové a střelou na bližší tyčku otevřela skóre tohoto utkání! Asistence: Barbora Pařízková.

06:25
    Další nepřesné pokusy na domácí straně, Vinohrady jsou zatím aktivnější týmem, přesto ještě Franková zasahovat nemusela.

05:11
    Nedovolený zákrok na polovině hřiště, rozehrávat bude Olomouc. Oba celky nyní střídají, pět minut hry za námi.

04:23
    Na pravé straně se nyní k zakončení dostala Zelníčková. Její střela však skončila pouze na první bránící florbalistce Olomouce!

02:42
    Celou situaci nyní vyřešila brankářka Kuchyňková, která rychle rozehrála, na první vážnější příležitost zatím stále čekáme.

01:36
    Vinohrady se teď usadily v třetině svého protivníka. K žádné střele však nedošlo, Franková tak vůbec zasahovat nemusela.

00:47
    Úvod utkání je hodně opatrný z obou stran, nikdo nechce chybovat. Domácí florbalistky drží balónek na vlastní polovině.

00:01

TJ Sokol Královské Vinohrady: Kuchyňková – Sladkovská, Trunečková, Vejvodová – Kalistová, Tvrzníková, Žižková – Honzová, Lingová, Bursová – Bartošová, A. Kutnarová, Zelníčková – Kylarová, Šádková, Skalická – Dobisíková.

FBS Olomouc: Franková – Mandátová, Podroužková, Peterková, Mikulová – Pavlíková, Suchánková, Tomanová – Pařízková, Rozenbergová, Oháňková – Horáčková, Šablaturová, Fleischmannová – Reimerová, Cholinská.

Rozhodčí: Pěnička, Šafář.

Jak už jsem zmiňoval, Olomouc už dvakrát vyhrála. První duel byl jasný, skončil 8:1. Ten druhý byl daleko vyrovnanější, olomoucké hráčky zvítězily 4:3 V základní části se taktéž pokaždé radovala Olomouc. Jak zápas dopadne nyní, dokáží Vinohrady zdramatizovat tuto sérii? Sledujte náš online přenos a určitě se to dozvíte!

TJ Sokol Královské Vinohrady, tento celek v základní části skonči s devíti body na úplně posledním místě. Domácí hráčky sbíraly všechny své body doma, venku nezískaly ani jeden! Měly nejhorší útok i nejslabší obranu. Že se jim na palubovce soupeře nedaří, potvrdily už v prvních dvou zápasech. Na druhé straně FBS Olomouc, která skončila devátá, postup do play-off ji uteklo o pouhé čtyři body. Hostující florbalistky zatím potvrzují favorita a vedou 2:0 na zápasy.

Pěkný den přeji všem příznivcům florbalu. Extraliga žen má na programu play-down, v rámci kterého nás čeká mimo jiné také souboj, ve kterém na sebe narazí celky TJ Sokol Královské Vinohrady a FBS Olomouc.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Štěpán Slovák

Góly a asistencie: 30. Bursová (Skalická), 38. Trunečková (Vejvodová), 44. Žižková (Tvrzníková) – 8. Cholinská (Pařízková), 12. Pařízková (Cholinská), 26. Cholinská, 34. Fleischmannová, 49. Cholinská (Pařízková)

Rozhodca: Pěnička, Šafář