Nitra – Nové Zámky 8:1 (kon.) | Zvolen – Žilina 1:2 (kon.)
Mountfield HK
3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0) Stav série: 1:0
Bílí Tygři Liberec
cz Štvrtok 15.03.2018, 18:00 • ČPP Aréna • Generali play off Tipsport extraligy (CZ) • Štvrťfinále
    62:03 Lukáš VOPELKA - 3:2
    Zdroj: Hokejka TV

62:03
    Hradec právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, vedení v sérii se ujímá Hradec Králové! Východočeši si za předvedený výkon vítězství bez pochyb zaslouží, jejich rozhodující gól ale padl s velkým štěstím. LUKÁŠ VOPELKA totiž z úrovně brankové čáry nacpal kotouč z rohu do brankoviště, kde se od libereckého hráče odrazil až za záda Romana Willa – 3:2p. Asistence: Blaž Gregorc, Oskars Cibulskis.

60:52
    Lukáš Cingel dostal nabito mezi kruhy, v obrovské šanci ale nezamířil přesně!

56:03
    Radek Smolěňák tečoval zblízka střílenou nahrávku těsně vedle brány!

Dnešní utkání přišlo do ČPP Arény navštívit 6448 diváků.

52:57
    Tomáš Zigo obdržel parádní nahrávku na pravý kruh, jeho střelu ale dokázal včas u pravé tyče pokrýt Will!

52:00
    Petr Jelínek se rozjel poměrně rychle a nakonec vystřelil směrem na lapačku, Patrik Rybár jeho úmysly vychytal!

52:00
    René Vydarený udělal obrovskou hrubku ve vlastním pásmu a k puku se dostal Petr Jelínek, jenž byl Jaroslavem Bednářem ve vyložené šanci faulován a je nařízeno trestné střílení!

47:16
    Po komerční přestávce si v přesilové hře zahrají Bílí Tygři, hradecký Martin Látal je totiž vyloučen za sekání.

46:44
    A na druhé straně nejprve pálil z mezikruží z první Cingel následovaný sérií dorážek, ani jedna se ale před liberecké hole nedostala!

46:03
    Tomáš Filippi střílel z pravého kruhu, puk se otřel o vnější tyčku!

42:14
    Jenomže příliš dlouho na ledě v pěti nevydrželi. Jan Ordoš totiž podrazil protihráče a už má namířeno k trestoměřičům, Východočeši mají v početní výhodě další šanci.

40:00
    Do třetí třetiny půjdou východočeši s přesilovou hrou, Ladislav Šmíd je totiž současně se sirénou poslán na trestnou lavici z důvodu hrubosti.

35:12
    A další šance pro hosty, hradecký René Vydarený jde pykat za vysokou hůl.
    34:56 Marek KVAPIL - 2:2

34:56
    Liberec právě vstřelil branku!
    Severočeši si sice za celou třetinu nic většího nevypracovali, teď ale stoprocentně využili početní výhodu a znovu je vyrovnáno! Ke kotouči se na pravém kruhu dostal MAREK KVAPIL, jenž poslal puk na delší tyč a zacílil přesně do sítě – 2:2. Asistence: Filip Pyrochta, Tomáš Filippi.

33:56
    Teď ale Východočeši nebezpečně zahrozili ve vlastním oslabení! Michal Dragoun obdržel nahrávku do mezikruží a z první střílel, Roman Will ale bleskově švihl lapačkou!

33:12
    Teď se ale budou muset dvě minuty bránit ve čtyřech. Domácí fanoušci se sice bouří, rozhodčí ale stejně vylučují. Rudolf Červený sice hrál na puk, přesto ale vyfasoval trest za hákování a Liberec má přesilovku.

29:49
    Bedřich Köhler mohl z první zakončovat z blízka do liberecké klece, hokejku mu ale na poslední chvíli zablokoval liberecký bek.

26:53
    Na jedné straně musel hasit hrozící liberecký únik výjezdem z brány Rybár, na straně druhé zase vykopl Will Červeného ránu levým betonem!

25:55
    Vítězně z něj vyšli domácí, kteří navíc z následného útoku vytěžili ještě přesilovou hru. Filip Pyrochta totiž hasil hradecký útok nedovoleným bráněním.
    24:31 Lukáš CINGEL - 2:1

24:31
    Východočeši ukázali, že ne nadarmo měli v základní části nejlepší využití přesilových her! Radek Smoleňák zavezl kotouč ze středního do útočného pásma, kde z vrcholu kruhů posunul puk doprava na LUKÁŠE CINGELA. Ten napřáhl hůl vysoko ke stropu s zavěsil pod horní tyč – 2:1. Asistence: Radek Smoleňák, Oskars Cibulskis.

23:14
    20 vteřin hradecké přesilovky 5 na 3, Martin Ševc míří na trestnou lavici za sekání!

21:34
    První přesilovka zápasu je tu, Tyler Redenbach usedne na trestnou lavici za sekání. Liberec se tak bude muset bránit ve čtyřech.

21:17
    Roman Kukumberg prostrčil kotouč na úplně volného Lukáše Cingela, který v jízdě tečovat puk jen těsně nad horní tyč!

18:48
    Roman Kukumberg byl vyslán do samostatného úniku, v němž zamíchal pukem a snažil se uklidit černou pryž k pravé tyči, při svém pokusu byl ovšem atakován hostujícím hráčem. A přestože si troufám říci, že šlo o faul, rozhodčí jsou jiného názoru a nevylučují.

17:44
    Z bitky vyšel nakonec vítězně hradecký Jan Berger, jenž poslal Ladislava Šmída k ledu. Oba aktéři vyfasovali 2+2 minuty za hrubost.

17:44
    Po střele Reného Vydareného se u liberecké brány strhla mela, pěstmi se do sebe pustili Ladislav Šmíd a Jan Berger!

16:41
    To tahle rána už byla o poznání nebezpečnější! Krátce po buly se totiž k dělovce z levého kruhu dostal jeden z libereckých hráčů, proti níž musel Rybár rychle scvaknout betony.

12:57
    Tohle byl zákrok! Martin Ševc vyslal bombu od modré čáry a Patrik Rybár toho z ní moc neviděl, přesto ale dokázal proti puku vyjet a vystavit ráně semafor lapačkou. Následuje komerční pauza.

08:19
    Radek Smoleňák se ocitl v dobré pozici mezi kruhy, kotouč se mu ale nabalil na hůl a poslal ho jen nad branku!

07:18
    Nahoru a dolů, jeden útok za druhým. Teď vypadá hra velmi pohledně. Na jedné straně měl se střelou z mezikruží plné ruce práce Will, na té druhé zase musel Rybár natáhnout levý beton.
    05:37 Petr KOUKAL - 1:1

05:37
    Jenže na tuhle střelu už byl liberecký gólman krátký a je vyrovnáno! Po několika nahrávkách v útočné třetině se ke kotouči na modré čáře dostal René Vydarený, jenž na nic nečekal a poslal ho směrem na bránu. V prostoru mezi kruhy si poté našel puk PETR KOUKAL a zblízka ho forhendem poslal do sítě – 1:1. Asistence: René Vydarený, Radek Smoleňák.

02:29
    A Liberec je i nadále při chuti, východočeský brankář musel předvést rovnou dva obtížné zákroky!
    01:55 Marek KVAPIL - 0:1

01:55
    Jen necelé dvě minuty jsme čekali na úvodní branku série, Liberečtí se právě nyní dostávají do vedení! Chybka v domácí obraně byla nekompromisně potrestána MARKEM KVAPILEM, jenž ujel do samostatného úniku, naznačil bekhendový blafák a pak vypustil puk mezi Rybárovy betony – 0:1. Asistence: Michal Bulíř, Adam Jánošík.

Klára Petrásková

Góly a asistencie: 6. Koukal (Vydarený, Smoleňák), 25. Cingel (Smoleňák, Cibuļskis), 63. Vopelka (Gregorc, Cibuļskis) – 2. M. Kvapil (Bulíř, Jánošík), 35. M. Kvapil (Pyrochta, Filippi)

Mountfield HK: Rybár (J. Pavelka) – Cibuļskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený – Smoleňák, Koukal (A), Červený – Jaroslav Bednář (C), Kukumberg, Cingel – Köhler (A), Dragoun, Berger – Vopelka, Zigo, Látal – R. Pavlík.
    Bílí Tygři Liberec: Will (Janus) – Pyrochta, Ševc (C), Maier, Šmíd (A), Jánošík, Derner – Jašek, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bakoš, Redenbach, Ordoš – Bulíř, Filippi, M. Kvapil – Lakatoš, J. Vlach, A. Dlouhý.

Rozhodca: Hradil, Svoboda – Pešek, Hynek