Chambly – Štrasburg 1:0 (kon.) | Paríž – Marseille 3:0 (kon.)
1:0 (0:0)
RC Štrasburg Alsace
cz Streda 28.02.2018, 19:15Francúzsky pohár • Štvrťfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky francouzského fotbalu. V tomto pohárovém zápase proti sobě nastoupí FC Chambly-Thelle a RC Štrasburk Alsace.

RC Štrasburk Alsace si v osmifinále poradil s Grenoblem 3:0. První branku zápasu vstřelil Bahoken ve 32. minutě. Dvanáct minut před koncem navýšil vedení hostujícího celku Terrier. Ve čtvrté minutě nastavení si vlastní gól nešťastně dal Sotoca.

FC Chambly-Thelle postoupilo do čtvrtfinále díky vyhranému osmifinále. V zápase pro Granville se prosadil v 51. minutě Doucoure, následně vedení mohl navýšit Mintiel, který ovšem neproměnil pokutový kop.

Vinou technické poruchy na stadionu je start zápasu posunut na 19:15.

1

1
    V poklidném tempu zápas začíná, více ze hry mají domácí fotbalisté.

2
    Domácí hrají v černém, hosté v bílém.

2
    Od svého brankáře rozehrává hostující celek, domácí fotbalisté se snadno dokázali ubránit.

4
    Hosté měli k dispozici rohový kop, ale centr před branku dokázala poměrně snadno zastavit domácí obrana, a tak se směr hry otáčí.

5
    Nyní jsou u míče domácí, kteří se pokouší prokombinovat do střelecké pozice. Zatím ale marně.

6
    Hilaire fauloval, a tak budou rozehrávat volný kop na útočné polovině fotbalisté Štrasburku.

7
    Sledujeme hodně opatrný fotbal, ani jeden celek se nikam nežene. Mnoho šancí k vidění není. Gólmana mnoho práce nemají.

8
    Všichni fotbalisté hrají v minus dvou stupních v dresech s dlouhými rukávy, akorát Goncalves hraje v krátkém.

10
    Hraje se na polovině hrací plochy. Hostující útočnou akci vedl Martinez, ale do střelecké pozice se propracovat nedokázal.

11
    Deset minut hry je pryč, na výraznější akci stále čekáme. Počasí pro fotbal rozhodně ideální není. Fouká silní vítr a jsou minus dva stupně.

12
    Pinoteau rozehrává od své branky a snad poprvé se také ozývají domácí fanoušci, kteří na stadionu vydrželi i přes o čtyřiceti minut posunutý výkop.

12
    Chambly se musí bránit. Zakončoval Saadi, jehož rána se od tyče odrazila zpět do hry. Velkou šanci měli nyní hosté.
    12. Saadi trefil tyčku.

14
    Doucoure se propracoval do zakončení, ale jeho centr před branku byl nepovedený.

15
    Hra se bez výraznější šance nyní přelévá ze strany na stranu.

16
    Lala se dostal ke střele z velké dálky a jeho projektil končí mimo hrací plochu. Rozehrávat tak bude gólman.

17
    Domácí celek se nyní probojoval na útočnou polovinu, kde chtěl kombinovat. Jenže hned jedna z prvních přihrávek se nepovedla, a tak hraje soupeř.

19
    Doucoure se pokoušel zakončovat, ale jeho pokus byl hodně nepovedený, navíc by mířil do středu branky, kde byl gólman.

20
    Dvacet minut hry je pryč, největší šanci měl hostující Saadi, jehož ránu zastavila tyčka. Nyní vykopává domácí brankář.

21
    Hraje se na polovině hrací plochy, po rychlé akci po pravé straně zakončoval Aholou, jehož rána končí nad.

23
    Velmi dobře nyní zasáhl brankář domácího celku proti střele Terriera. Hostujíc hráč vypálil z pokutového území, ale gólmana nepřekonal.

25
    Převahu momentálně mají hostující hráči, kteří kombinují na útočné polovině, domácí obrana je ale pozorná.

26
    Obrázek hry je stále stejný, Alsace hraje aktivněji, naopak domácí FC se musí bránit.

27
    Nyní se domácí dostali na útočnou polovinu a velmi rychle jednoho z nich fauloval Seka.

28
    Lala vedl akci svého týmu, ale finální přihrávka byla hodně nepřesná.

29
    Vykopávat bude domácí brankář, mnoho velkých šancí momentálně k vidění není.

30
    Hraje se na polovině hrací plochy a hostující fotbalisté stále mají optickou a mnohdy i územní převahu.

31
    Lala byl nachytaný v postavení mimo hru, akce Štrasburku tak končí.

32
    Tempo hry je hodně podprůměrné, do jisté míry se na tom podepsal opožděný start utkání, navíc ani počasí není pro fotbal ideální.

33
    Grimm hledal na útočné polovině spoluhráče, jeho rána ale byla zblokovaná.

34
    Martinez se zapojil do rozehrávky svého týmu z obranné poloviny. Rychle se dostal balon před domácí branku, ale obrana si dokázala poradit.

35
    Hostující celek propadl na útočné polovině, a tak měl co dělat, aby dokázal zastavit brejk soupeře. Nakonec se to podařilo.

36
    Chambly přečkalo tlak soupeře, a proto se nyní může také podívat na útočnou polovinu, ke střele se domácí nedostali.

38
    Kamara si organizuje spoluhráčem, hosté se nyní musí bránit tlaku soupeře.

39
    Martinez se stačil vrátiti a zastavit tak nebezpečnou útočnou akci domácího celku.

41
    Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase. Velké šance měl Štrasburk, ale proměnit je nedokázal.

42
    Pinoteau vykopává od své branky, podpořil tak rychlý přechod spoluhráčů do útočné fáze.

43
    Saadi se dopustil útočného faulu, a tak budou rozehrávat domácí.

44
    Fotbalisté v bílém se nikam neženou a pokouší se hrát co nejdál od své branky. To se Alsace zatím daří.

45
    Probíhá poslední minuta hry v prvním poločase, uvidíme, zda se bude nastavovat.

45+0

RC Štrasburk Alsace měl velké šance, které neproměnil. Saadi trefil štangli, a tak platí nerozhodný stav.

46

46
    Zápas, ve kterém čekáme na gól, pokračuje druhým poločasem.

48
    Aktivně i po přestávce hraje tým vedený jako hostující aktivně.

50
    Po nepřesné akci Chambly bude rozehrávat od své braky gólman Kamara.

50
    Fanoušci znovu, podobně jako v prvním poločase, i nyní odpálili pyrotechniku.

51
    Střídání v týmu FC Chambly-Thelle: ze hřiště odchází Hilaire, přichází Popelard.

52
    Doucoure dobře zakončoval, jeho ránu ale vykopl mimo branku dobře se vracející obránce.

56
    Kamara nyní bude vykopávat od své branky, jeho rozehrávka ale byla poněkud nepřesná. Hrát tak bude Chambly.

57
    Šance pro Štrasburk. Pinoteau organizuje svou obranu.

58
    Obrana akci dokázala zastavit jen za cenu rohového kopu. I ten dokázala obrana Chambly zastavit. Následně bude po nepřesné ráně vykopávat gólman.

60
    Šedesát minut hry je minulostí, sledujeme aktivní hru RC, ale obrana soupeře je zatím pozorná.

62
    Štrasburk kombinuje na útočné polovině a pokouší se vypracovat si velkou šanci, obrana soupeře ale plné své úkoly na výbornou.

64
    Kamara nyní musel zasahovat proti nepříjemné střele z velké dálky, ale dokázal si poradit.

65
    Goncalves se nabízel spoluhráčům pro přihrávku, ale balon se k němu nedostal, a tak hraje soupeř.

65
    Žlutou kartu dostává Grimm (RC Štrasburk Alsace).

67
    Volný kop pro Chambly. Přímou střelu na branku jemně vyrazil brankář na rohový kop. Ten byl rozehraný hodně rychle a také nepřesně.

68
    Chambly ukázalo, že pokud dostane šanci, rozhodně se pokusí vypálit.

70
    Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu, sledujeme hodně opatrnou hru. Šance k vidění sice jsou, ale žádné velké.

71
    Seka se pokoušel něco vymyslet na útočné polovině, hledal spoluhráče před brankou, ale pas byl nepřesný.

73
    Volný kop pro fotbalisty v černém. Šanci má Chambly. Padovani vypálil na branku, jenže minul. Gólman zasahovat nemusel.

75
    Hra se nyní vyrovnala. Nicméně po bleskové akci má tým vedený jako domácí k dispozic rohový kop.

76
    Balon se snesl před branku, ale obrana dokázala odhlavičkovat.

76
    Grimm odkopl míč mimo hrací plochu, další rohový kop.

77
    Znovu rohový kop, brankář Kamara nyní balon snadno sebral a bude vkopávat. Patnáct minut hry zbývá do konce druhého poločasu.

78
    Obrana RC si nyní tak tak dokázala poradit s akcí, kterou vedl Henry. K zakončení se on ani jeho spoluhráči nedostali.

79
    Po nepřesné akciChambly bude vykopávat brankář Kamara.

81
    Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Saadi, přichází Bahoken.

82
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhém poločase.

83
    Chambly právě vstřelilo branku!
    Krásný balon a je to 1:0. Tým vedený jako domácí se zaslouženě dostává do vedení. Po centru před branku usměrnil balon do sítě pohotově LASSANA DOUCOURE.
    83. Lassana DOUCOURE - 1:0

83
    Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Blayac, přichází Foulquier.

86
    Štrasburk se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře, ale velmi rychle přišel o míč, a tak se musí znovu bránit.

86
    Chambly hraje velmi dobře, naopak hosté už mnoho času na vyrovnání nemají.

87
    Z pohledu RC čas běží velmi rychle, naopak jeho soupeři mají pocit přesně opačný.

88
    Žlutou kartu dostává (FC Chambly-Thelle).

89
    Chambly rozehrávalo volný kop, ale rána byla nepřesná. Štrasburk rychle rozehrává a snaží se nejrychleji dostat do útočné fáze.

90
    Probíhá poslední minuta druhého poločasu, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

90+1
    Dvě minuty mají fotbalisté Štrasburku na vyrovnání.

90+2
    Hraje se na polovině hrací plochy, Alsace se nemůže dostat do zakončení.

90+2

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 2:7. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:13.

FC Chambly-Thelle byl zejména ve druhém poločase jasně lepším týmem, dokázal v 83. minutě vstřelit branku, díky které postupuje ve francouzském poháru dál. Naopak RC Štrasburk Alsace v turnaji končí. (21:04:47)