Česko – USA 3:2 (1:0 po s.n.) | OŠ z Ruska – Nórsko 6:1 (kon.) | Švédsko – Nemecko 3:4 (po pr.)
Kanada – Fínsko 1:0 (kon.)
Olympijskí športovci z Ruska
6:1 (3:0, 2:1, 1:0)
Nórsko
Streda 21.02.2018, 08:40Olympijské Hry - muži • Štvrťfinále

Oleg Znarok nemôže byť po skupinovej fáze úplne spokojný, nakoľko jeho tím z Ruska, hrajúci kvôli dopingovým hriešnikom pod menom Olympijskí športovci z Ruska, síce skončil na prvom mieste, ale vstup do turnaja nemal dobrý. Slovensko otočilo stav u 2:0 na 2:3. Následne si však "zborná" zastrieľala, proti Slovinsku vyhrala 8:0 a USA porazila 4:0. Za šesť bodov z toho bolo prvé miesto v skupine B, priamy postup do štvrťfinále a taktiež najlepšia ofenzíva šampionátu /14/. Nórsko by mala byť jednoduchá prekážka na ceste do semifinále. Najproduktívnejším hráčom tímu je Ilja Kovaľčuk (4+1). S Ryanom Donatom je zároveň najlepším strelcom ZOH.

Nórsko

Nóri skončili v skupine C na poslednom mieste, keď získali iba jediný bod za prehru v nájazdoch v záverečnom stretnutí proti Nemecku (1:2). Navyše strelili iba dva góly, inkasovali až jedenásťkrát. Od Švédska dostali debakel 0:4, Fíni nad nimi vyhrali 5:1. Nórsko do štvrťfinále dostalo nepríjemného, no hrateľného súpera, takže aj napriek nie príliš vydarenému pôsobeniu v skupine postúpilo cez Slovinsko do štvrťfinále. Víťazný gól na 2:1 v predĺžení strelil Bonsaksen. Proti tímu z Ruska je však Nórsko jednoznačným outsiderom. Najproduktívnejšími hráčmi tímu sú Patrick Thoresen a Tommy Kristiansen s bilanciou 1+1, Anders Bastiansen získal dve asistencie.

Víťaz tohto zápasu sa v semifinále stretne s Českom.

Olympijskí športovci z Ruska: Košečkin (Sorokin) – Gavrikov, Vojnov, Kiselevič, Nestěrov, Zub, Zubarev, J. Jakovlev – Andronov (A), Kalinin, Kovaľčuk (A) – Kaprizov, Daciuk (C), N. Gusev – Prochorkin, Širokov, Barabanov – Mozjakin, Telegin, Grigorenko – Kablukov.

Nórsko: Haugen (Haukeland) – Holös (C), Nörstebö, Bonsaksen, Sörvik, Espeland, Ödegaard, Johannesen – P. Thoresen (A), Roest, Rosseli Olsen – Hoff, K. A. Olimb, M. Olimb (A) – S. Thoresen, K. Forsberg, Reichenberg – Kristiansen, Bastiansen, Röymark – Trettenes..

00:01

00:26
    Zakázané uvoľnenie Nórska.

00:41
    Kiselevič vyslal prvú strelu ruského tímu, pokus od modrej čiary zastavil brankár Haugen.

01:29
    Ruský tím sa nedostáva z vlastnej tretiny, teraz Nórsko veľmi dobre napáda rozohrávku súpera.

02:29
    Rusko zatiaľ nevystrelilo nejako vážnejšie na bránu nórskeho brankára. Puk skončil na ochrannej sieti.

03:12
    Kalinin sa takmer dostal z krídla do nájazdu, Haugen vykorčuľoval pred bránkovisko a puk hokejkou rozohral.

03:38
    Na dobrú strelu od modrej čiary Haugen nevidel, puk bránu minul.

03:52
    Kaprizov v dobrej pozícii pred Haugenom, nórsky brankár si ľavou rukou so zakončením mladíka poradil.

04:20
    Matthias Olimb strieľal cez svojho brata, Košečkin nevidel najlepšie, ale zasiahol. Nasleduje icing Ruska.

05:05
    Krásne sa prekľučkovali Nóri až do bránkoviska Košečkina, ten si dal pozor proti Olimbovi.

05:21
    Zubarev strieľal mimo priestoru brány, puk sa ale vrátil do bránkoviska, čiže Haugen prerušil hru.

05:35
    Jakovlev vystrelil do betónu Haugena, ktorý puk nechal pred sebou, ale ruskí hráči sa k dorážke nedostali.

06:14
    Košečkin pod tlakom súperov rozohral nahodený puk, založil tým akciu svojich spoluhráčov.

06:42
    Kovaľčuk prihrával nepresne v útočnom pásme. Ruskí hráči puk ale veľmi rýchlo získali.

07:03
    Kiselevič vyslal poriadne dobrú strelu k žrdi, Haugen sa veľmi rýchlo premiestnil.

07:16
    Úplne voľný Kaprizov dostal puk od Datsyuka pred bránu do veľkej šanci, skvelý Haugen dobre vykorčuľoval a zasiahol.

07:28
    Spomedzi kruhov strieľal z prvej bez prípravy Mozjakin, jeho zakončenie smerom pod brvno išlo nakoniec nad.

08:08
    Nórska kombinácia v útočnom pásme sa pohybovala pri mantineli, odkiaľ neprišlo žiadne zakončenie smerom na bránu Košečkina.

08:54
    Olympijskí športovci z Ruska práve vsietili gól!
    MICHAIL GRIGORENKO sa dostal k odrazenému puku od postranného rozhodcu v útočnej tretine a okamžite ho poslal do rohu brány. Haugen bol bez šance.
    08:54 Michail Grigorenko (OAR) - 1:0

09:21

09:23
    Ilja Kovaľčuk pálil okamžite po buly, jeho strela letela mimo priestoru Haugenovej brány.

10:03
    Pavel Datsyuk vystrelil z mierneho uhlu do Haugena, dorážka ruského útočníka išla tesne vedľa brány.

11:28
    Ruskí hráči veľmi rýchlo prešli do útočného pásma, kde sa k strele dostal Prochorkin. Našiel Haugena, ktorý bol pripravený.

11:45
    Barabanov nenašiel spoluhráčov na pravej strane, puk sa dostal až do obranného pásma ruských hráčov, odkiaľ začína akcia.

12:17
    Strela z otočky smerovala mimo, Jakovlev od modrej objavil lapačku Larsa Haugena.

12:34
    Vylúčenie v tíme Nórsko (Niklas Roest – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

12:56
    Kaprizov dostal puk medzi kruhy, z prvej vo veľmi dobrej pozícii vystrelil vedľa brány nórskeho typu.

13:25
    Mozjakin vystrelil z dobrej pozícii nad, avšak puk sa odrazil od zadného mantinelu a NIKITA GUSEV z uhlu prekvapil Haugena.
    13:25 Nikita Gusev (OAR) - 2:0

14:44
    Nórski hráči sa snažia držať puk ďaleko od svojej tretiny, čo sa im síce nedarí najlepšie, avšak ruskí hráči momentálne neútočia.

15:13
    Košečkin išiel za pukom za bránu, avšak zle rozohral. Nakoniec sa stihol vrhnúť do siete, pomohli mu aj obrancovia a puk do siete neprešiel, ale preto, že ho Reichenberg minul.

15:51
    Gusev sa v rohu ihriska nádherne zbavil dvoch hráčov súpera, poslal prihrávku na druhú stranu bránkoviska pre Datsyuka, jeho strelu Haugen vyrazil do žrde.

16:29
    Patrick Thoresen získal puk vo svojej tretine, Holos ho potiahol do útočnej tretine, kde oň prišiel.

17:21
    Ruskí hráči sa držia v útočnej tretine, Nóri ich veľmi dobre vytláčajú k mantinelom, kde sa hra odohráva.

17:58
    Grigorenko strieľal z prvej od modrej čiary, prudká rana si našla betóny Larsa Haugena.

18:33
    Forsberg získal puk za vlastnou bránou, Olimb ho dostal dopredu. Holos strieľal od modrej mimo, Thoresen už nedorazil.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:20
    Obranca VIAČESLAV VOJNOV poslal presnú strelu k žrdi a navyšuje ruské vedenie. Pravdepodobne už teraz môžeme povedať, že poznáme súpera pre Česko v semifinále.
    19:20 Viačeslav Vojnov (OAR) - 3:0

19:48
    Zakázané uvoľnenie OŠ z Ruska.

19:56

20:00

Olympijskí športovci z Ruska po prvej tretine vyhrávajú celkom jednoznačne nad outsiderom stretnutia z Nórska a smerujú do semifinále, kde už čaká Česko. Za Haugenom skončili v úvodnej časti tri puky, postupne z hokejok Grigorenka, Guseva a Vojnova.

20:01

20:01
    Striedanie v tíme Nórsko: z ihriska odchádza Lars Haugen, prichádza Henrik Haukeland.

20:27
    Vylúčenie v tíme Olympijskí športovci z Ruska (Sergej Andronov – 2 min., hákovanie).

21:11
    Nórsko sa nevie dostať do útočného pásma, OŠ z Ruka sa bránia veľmi dobre.

21:48
    Ruskí hráči ako keby hrali v plnom počte, nakoľko Nóri sa nedostali do ničoho zaujímavého.

22:27
    Olympijskí športovci z Ruska v plnom počte.

22:31
    Spomedzi kruhov vystrelil Ilja Kovaľčuk, ale mieril do stredu brány, takže brankár Haukeland dokázal zasiahnuť.

23:20
    Ruskí hráči sa síce dostali do útočného pásma, kde sa chcel rozbehnúť Kaprizov, ale ocitol sa v ofsajde.

23:57
    Ruská kombinácia síce neviedla k strele, ale Haukeland musel zasahovať, nakoľko puk sa odrazil pred jeho bránkovisko.

24:31
    Vylúčenie v tíme Olympijskí športovci z Ruska (Ivan Telegin – 2 min., nedovolené bránenie).

25:15
    Nahodenie od modrej čiary bolo vôbec prvou strelou nie len v tejto presilovke pre Nórsko, ale vo všetkých dvoch, ktoré dnes Nóri mali.

25:43
    Rosseli Olsen takmer tečoval ďalšie nahodenie, puk ale smeroval mimo priestor troch žrdí.

26:31
    Olympijskí športovci z Ruska hrajú v plnom počte.

27:06
    Po dobrej práci Širokova strieľal od modrej čiary Vojnov, druhý gól strelou do hráčov súpera nepridal.

27:21
    Nórsko dalo gól!
    Mathis Olimb prihral medzi kruhy na voľného ALEXANDRA BONSAKSENA, ktorému síce puk nesadol, ale trafil k žrdi za dezorientovaného Košečkina.
    27:21 Alexander Bonsaksen (NOR) - 3:1

27:39
    Vylúčenie v tíme Nórsko (Alexander Bonsaksen – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

28:16
    Prihrávka pred bránu nórskeho tímu nebola presná, puk Nóri okamžite dostali do bezpečia.

28:35
    SERGEJ KALININ dostal krásnu prihrávku do bránkoviska od Iľju Kovaľčuka a nemal najmenší problém zakončiť.
    28:35 Sergej Kalinin (OAR) - 4:1

29:24
    Po štvrtom góle v nórskej sieti sa hra dostala do tretiny ruského tímu, kde sa Nóri snažia niečo vymyslieť, čo im zatiaľ nejde.

30:03
    Rusi dostali puk do útočného pásma, bol tam však len jeden hráč, pretože ostatní išli striedať, takže to tak aj dopadlo.

31:04
    Hrá sa z jednej strany na druhý a nie v najlepšom tempe. Navyše, neregistrujeme žiadne strely na bránu.

31:26
    Ken André Olimb sa k strele cez obrancu súpera pred bránkoviskom nedostal, puk smeroval mimo bránu Košečkina.

32:07
    Andronov sa aj so šťastím dostal do veľkej šanci. Pred bránkovisko vykorčuľoval Haukeland a zasiahol.

32:10
    Vylúčenie v tíme Nórsko (Mattias Nörstebö – 2 min., držanie).

32:54
    Mozjakin vystrelil od modrej čiary, nedokázal nájsť bránu ani spoluhráčov.

33:06
    NIKITA NESTĚROV nahadzoval puk pred bránu súpera, avšak ten sa od korčule Bonsaksena odrazil za bezmocného Haukelanda. Spomínaný Nór prekonal už oboch brankárov.
    33:06 Nikita Nestěrov (OAR) - 5:1

34:11
    Ken André Olimb dostal puk pred bránkovisko na Hoffa, ten spred prázdnej brány nedokázal trafiť priestor troch žrdí.

34:14
    Vylúčenie v tíme Olympijskí športovci z Ruska (Vladislav Gavrikov – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme Nórsko (Ludvig Hoff – 2 min., hrubosť).

34:45
    Prvýkrát hráme vo formáte štyroch proti štyrom. Na strelu tento otvorenejší priestor využil Espeland, našiel Košečkina.

35:22
    Nahodenie do ruského bránkoviska dokázal vytesniť Košečkin, ale paradoxne má momentálne viac z hry Nórsko.

36:00
    Datsyuk sa po krásnej kľučke dostal pred bránkovisko súpera, v dobrej možnosti zasiahol Haukeland.

36:14
    Oba tímy hrajú v plnom počte hráčov.

36:34
    Mathis Olimb v dobrej pozícii. Keby puk zodvihol, asi by to bol gól, avšak Košečkin zakročil betónom.

37:21
    Rusi dostali puk do útočného pásma, Sorvik ho okamžite vrátil do tretiny súpera, kde však Patrick Thoresen po kľučkách nezakončil.

38:22
    Rosseli Olsen si chcel hodiť puk cez Vojnova do šance, ruský obranca úmysel protivníka prečítal.

39:01
    Začína sa posledná minúta druhej tretiny.

39:13
    Kalinin si pekne potiahol puk z krídla k bráne, zakončenie do rohu svätyne, kde zakročil brankár Haukeland.

39:34
    Ofsajd tímu Olympijskí športovci z Ruska.

40:00

Olympijskí športovci z Ruska vyhrali aj druhú tretinu, aj keď nižším rozdielom. Nóri znížili zásluhou Bonsaksena, za favorita sa presadili Kalinin a Nesterov. Tretia tretina začne približne o 10:15.

40:01

40:29
    Zdá sa, že tretia tretina sa bude hlavne dohrávať, ale ak ruskí hráči ucítia šancu na ďalší gól, tak ju budú chcieť využiť.

41:20
    Hrá sa hlavne v strednom pásme, pretože po nahodení za jednu či druhú bránu zapracujú defenzívy.

42:50
    Naďalej pokračuje hra bez prerušenia. Hrajú hlavne ruskí hokejisti, ale nedokážu si vypracovať strelecké pozície.

43:34
    Roest si hľadal miesto pred bránou súpera, prihrávku nedostal, preto nemohol ani zakončovať.

43:59
    Ludvig Hoff strieľal z otočky spred bránkoviska, trafil pripraveného brankára Košečkina.

44:11
    Vylúčenie v tíme Olympijskí športovci z Ruska (Vladislav Gavrikov – 2 min., podrazenie).

44:45
    Veľmi pekná akcia Nórska našla pred bránou voľného Bastiansena, ten po prihrávke od Patricka Thoresena mieril mimo.

45:08
    Ofsajd hráčov Nórska.

45:42
    Ken André Olimb sa spoza brány nedostal do bránkoviska, počas jeho cesty mu ho Rusi zobrali.

46:11
    Olympijskí športovci z Ruska hrá s piatimi hráčmi.

46:16
    Barabanov nedostal prihrávku na spoluhráčov v situácii 2 na 1, ale sám strieľal spred bránkoviska backhandom vedľa.

47:07
    Kristiansen dlho držal puk v útočnej tretine. Od modrej vyslal nahodenie, ktoré Košečkin rýchlo rozohral.

47:12
    Zakázané uvoľnenie Olympijských športovcov z Ruska.

47:28
    Košečkin vyrazil puk pred seba, dorážka z veľmi dobrej pozície backhandom od Thoresena išla od ruského brankára do žrde.

48:49
    Znova sme sa dostali do fázy, kedy sa hra neprerušuje a oba celky sa striedajú v útokoch z jednej strany na druhú bez nejakého zakončenia.
    48:49 Patrick Thoresen (NOR)

49:28
    Nórski hráči získali puk za bránou súpera, po prihrávke do kruhu na vhadzovanie smerovalo zakončenie mimo.

50:32
    Kovaľčuk sa dostal do súbojov v rohu ihriska, kde Nóri držia súperov na odstup od Haukelandovej brány.

51:08
    Nahodenie do svojho bránkoviska si Košečkin postrážil a hru pred dvojicou útočníkov radšej prikryl.

52:07
    Nórsko držalo puk v útočnom pásme, žiadne zakončenie však na bránu Košečkina neprichádzalo.

53:06
    Ruská kontra neskončila úspechom. Nóri puk získali a vyrazili iba na chvíľu dopredu.

53:15
    IVAN TELEGIN bol na konci peknej akcii. Spomedzi kruhov vystrelil smerom k vzdialenejšej žrdi po tom, ako mu puk prenechal Michail Grigorenko.
    53:15 Ivan Telegin (OAR) - 6:1

54:14
    Olympijskí športovci z Ruska naďalej v útočnom pásme. Ich kombinácia v týchto chvíľach nevedie do zakončení.

54:59
    Vylúčenie v tíme Olympijskí športovci z Ruska (Nikita Gusev – 2 min., hákovanie).

55:43
    Mathis Olimb hľadal medzi kruhmi svojho brata Ken Andrého, ten bol dobre bránený. Rusko vyhadzuje druhýkrát v oslabení.

56:16
    Kablukov získal puk za bránou súpera, prihral medzi kruhy na Kalinina, jeho zablokovaná strela do prázdnej časti brány nešla.

56:55
    Vylúčenie v tíme Nórsko (Jonas Holös – 2 min., sekanie).

56:59
    Olympijskí športovci z Ruska hrajú v plnom počte hráčov.

57:03
    Röymark sa v oslabení natlačil cez dvoch hráčov do zakončenia, jednou rukou a backhandom našiel betóny Košečkina.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty stretnutia a Nórska na ZOH 2018.

58:53
    Kaprizov to skúsil po dlhej kombinácii v útočnom pásme z uhlu, Haukeland si bližšej žrdi dal veľký pozor.

58:55
    Nórsko v plnom počte.

59:37
    Ruské hráči sa ešte tlačia dopredu, je to už iba také, aby bolo. Zápas pomaly končí.

V tretej tretine ešte skóre zvýšil Telegin, ale iba uzavrel konečný výsledok. Olympijskí športovci z Ruska nemali s Nórskom vážnejší problém, a tak postupujú do semifinále. Poznáme prvú dvojicu tejto fázy turnaja a to víťaz tohto duelu proti Česku, teda Olympijskí športovci z Ruska – Česko.

Nateraz sa s vami lúčim a ďakujem za pozornosť, ale už o 13:10 môžete sledovať ďalšie štvrťfinálové merania síl Kanada – Fínsko a Švédsko – Nemecko. (10:49:31)

Ku každému repre dresu SVK 2014 vám pribalíme šál! Dres vám zašleme do 3 dní od uhradenia objednávky. www.fanstore.sk.

Matej Kubove

Góly a asistencie: 9. Grigorenko (Kablukov, Telegin), 14. N. Gusev (Mozjakin, Daciuk), 20. Vojnov (N. Gusev, Kaprizov), 29. Kalinin (Kovaľčuk, Vojnov), 34. Nestěrov (N. Gusev, Daciuk), 54. Telegin (Grigorenko, Kablukov) – 28. Bonsaksen (M. Olimb, K. A. Olimb)

Olympijskí športovci z Ruska: Košečkin (Sorokin) – Vojnov, Gavrikov, Kiselevič, Nestěrov, Zub, Zubarev, J. Jakovlev – Kalinin, Andronov (A), Kovaľčuk (A) – Kaprizov, Daciuk (C), N. Gusev – Barabanov, Prochorkin, Širokov – Grigorenko, Kablukov, Telegin – Mozjakin.
    Nórsko: Haugen (21. Haukeland) – Holös (C), Nörstebö, Sörvik, Bonsaksen, Espeland, Ödegaard, Johannesen – P. Thoresen (A), Roest, Rosseli Olsen – Hoff, M. Olimb (A), K. A. Olimb – Reichenberg, K. Forsberg, S. Thoresen – Kristiansen, Bastiansen, Röymark – Trettenes.