Strýcová – Kerberová 0:2 (kon.) | Garcíaová – Šafářová 2:0 (kon.)
6 7
Lucie Šafářová
0
3 5
cz Utorok 20.02.2018, 17:28WTA Dubaj - Dubai Duty Free Tennis Championships (tvrdý povrch) • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:35.

Příjemný podvečer všem fanynkám a fanouškům tenisu! Vítejte u sledování textového přenosu z turnaje v Dubaji mezi Caroline Garcíaovou a Lucií Šafářovou!

Lucie Šafářová je jednatřicetiletá tenistka z České republiky. Šafářové aktuálně patří třicátá pozice žebříčku WTA. V letošní sezóně se jí zrovna nedaří. Před Australian Open prohrála obě svá vystoupení před úvodním Grand Slamem.V Melbourne poté došla do třetího kola, kde padla s Karolínou Plíškovou. Do turnajového kolotoče se vrátila minulý týden v Dauhá, kde podlehla Němce Goergesové ve dvou setech.

Čtyřiadvacetiletá tenistka z Francie má aktuálně o něco lepší formu než Šafářová. Garcíaová je na světovém žebříčku na sedmé pozici. Na letošním Australian Open dokráčela do osmifinále, kde skončila na raketě Keysové. Minulý týden rovněž startovala na turnaji v Dauhá, kde po bitvě porazila Cibulkovou a poradila si také s Blinkovou. Ve čtvrtfinále ale nestačila na pozdější finalistku Muguruzaovou.

Vzájemné zápasy

Dnešní soupeřky se spolu střetly jen jednou. V roce 2015 spolu hrály ve Fed Cupu a Šafářová nakonec zvítězila 2:1.

Obě tenistky právě dorazily na dvorec. Po krátkém rozehrání začne samotné utkání.

0:0

15-0
    Caroline Garcíaová si na úvod dnešního souboje vybrala servis. Francouzka začíná přímým bodem.

30-0
    Sedmá hráčka světového žebříčku si Šafářovou rozběhala z jedné strany dvorce na druhou. Česká tenistka trefila míček jen rámem rakety.

40-0
    Tentokrát se české tenistce nepovedl return. Její riskantní forhend dopadl těsně za čáru.

40-15
    Lucie Šafářová returnovala pod nohy své soupeřky. Garcíaová se sice stačila otočit, jenže úderem hned po odrazu poslala míček do autu.

1:0
    Caroline Garcíaová si na úvod dnešního utkání bez větších problémů drží podání. Šafářová měla problémy s agresivní hrou soupeřky.

0-15
    Také Lucie Šafářová začíná při svém servisu skvěle. Česká tenistka se dostala do aktivní hry a donutila soupeřku k chybě.

15-15
    Česká tenistka měla připravený útok, jenže forhendu dala příliš mnoho razance a její úder dopadl za základní čáru.

30-15
    A přichází také první dvojchyba dnešního souboje! Dočká se Caroline Garcíaová brejkbolu?

40-15
    Ano! Francouzka zariskovala na returnu a tvrdým úderem dostala Šafářovou pod tlak. Česká tenistka poté netrefila dvorec.

40-30
    První brejkbol maže Šafářová přímým bodem z podání.

40-40
    I druhá možnost je pryč! Caroline Garcíaová se pokusila o vítězný bekhend po čáře, nicméně její úder byl příliš dlouhý.

A-40
    Nicméně ihned přichází brejkbol číslo tři! Lucie Šafářová v těžké pozici chybovala z bekhendu!

2:0
    Caroline Garcíaová bere české tenistce hned v úvodu dnešního utkání podání a dostává se do vedení 2:0!

15-0
    Garcíaová pokračuje ve vydařeném vstupu do utkání! Přímý bod z prvního servisu.

30-0
    Další skvělý první servis! Lucie Šafářová se nyní vůbec nemůže dostat do hry.

30-15
    Napotřetí už česká tenistka vrátila míč do dvorce a dočkala se fiftýnu. Garcíaová odehrála bekhend do autu.

40-15
    Světová sedmička si pomohla také druhým servisem a s přehledem si vybojovala dva gemboly.

40-30
    První z nich však neproměnila. Uspěchaný útok po čáře zakončila forhendem do sítě.

3:0
    Caroline Garcíaová si znovu bez větších problémů pohlídala své podání, potvrzuje brejk z předchozího gemu a v prvním setu vede už 3:0!

3:0
    Následuje přestávka a výměna stran.

3:0
    Konec přestávky, podávat bude Lucie Šafářová.

0-15
    Lucie Šafářová se dostala ke kratšímu úderu své soupeřky a parádním bekhendem do rohu dvorce jí nedala šanci.

0-30
    Česká tenistka doběhla parádní return světové sedmičky a forhendem do otevřené poloviny dvorce získala fiftýn.

0-40
    Caroline Garcíaová se pokusila o útok po druhém servisu Šafářové, jenže úder jí vůbec nesedl a míček dopadl do autu.

15-40
    Také Lucie Šafářová si nyní vybrala slabší chvilku. Její razantní forhend od základní čáry dopadl těsně za čáru.

3:1
    Napodruhé už si Lucie Šafářová své podání s přehledem pohlídala a snižuje stav první sady na 3:1!

0-15
    Lucie Šafářová se natáhla po povedeném servisu soupeřky a nádherným returnem umístila míček přesně na čáru.

15-15
    Další riskantní return už české tenistce nevyšel. Její forhendový pokus doletěl daleko za základní čáru.

30-15
    Po delší době jsme viděli dlouhou výměnu. Francouzka byla v přestřelce od základní čáry trpělivější a počkala si na chybu.

30-30
    Šafářová si počkala na úder do forhendu a nádherným forhendem po čáře nedala soupeřce šanci. Garcíaová se jen ohlédla.

40-30
    Jenže světová sedmička zatím Šafářovou k brejkbolu nepouští. Caroline Garcíaová byla znovu trpělivá, zatímco česká hráčka poslala míček ven z kurtu.

4:1
    Caroline Garcíaová si bez problémů drží své podání a pokračuje v sebejistém výkonu. Francouzka v prvním setu vede už 4:1.

4:1

4:1

15-0
    Caroline Garcíaová je obrovská bojovnice. Francouzka se dlouho bránila daleko za základní čárou a donutila Šafářovou chybovat.

15-15
    Česká tenistka své zaváhání napravila. Šafářová se vydala na síť a přesným forhendem nedala soupeřce šanci.

15-30
    Po delší době si Lucie Šafářová pomohla parádním servisem. Přímý bod.

15-40
    Caroline Garcíaová chtěla zariskovat na returnu po druhém servisu, jenže její bekhend skončil těsně za čárou.

4:2
    Lucie Šafářová si i díky chybám své soupeřky znovu dokázala pohlídat servis a snižuje stav prvního setu na 4:2.

15-0
    Caroline Garcíaová zahajuje další gem na servisu esem.

30-0
    Francouzská tenistka pokračuje v dobrém výkonu přímým bodem z podání.

40-0
    A třetí parádní servis v tomto gemu! Lucie Šafářová se ještě nedostala do výměny.

5:2
    Caroline Garcíaová zakončuje sedmý gem prvního setu esem ven z dvorce a vede 5:2! Šafářová bude podávat na prodloužení prvního setu.

5:2

0-15
    Lucie Šafářová rovněž trefuje své první eso v utkání!

15-15
    Caroline Garcíaová zůstala trpělivá v přestřelce od základní čáry. Šafářová chtěla zaútočit, jenže minula kurt.

15-30
    Česká tenistka si pohotově pomohla dobrým prvním servisem.

15-40
    Dalším parádním podáním zahnala soupeřku daleko ven z dvorce a zakončila výměnu forhendem do volné části kurtu.

5:3
    Lucie Šafářová si drží své podání a ještě prodlužuje trvání úvodní sady. Caroline Garcíaová však půjde servírovat na její zisk.

0-15
    Lucie Šafářová ještě bojuje! Česká tenistka si počkala na kratší podání a razantním returnem zatloukla míček do dvorce.

0-30
    A po nevynucené chybě své soupeřky se česká tenistka dostává k zajímavému skóre. Dočká se brejkbolu?

15-30
    Zatím ne! Riskatní forhendový return minul dvorec o dobré dva metry.

15-40
    Tentokrát už ano! Caroline Garcíaová se sice dlouho bránila v rohu dvorce, jenže nakonec jejímu forhendu stála v cestě síť!

30-40
    První brejkbol maže Caroline Garcíaová přímým bodem z podání.

40-40
    I druhá možnost Lucie Šafářové je pryč! Caroline Garcíaová tlačila bekhendem do rohu a Šafářová v pádu nedokázala vrátit míček přes síť.

A-40
    Po skvělém servisu má Francouzka první setbol!

6:3
    Caroline Garcíaová s přehledem zakončuje první sadu! Francouzka sice musela odvracet dva brejkboly, ale po půlhodině hry získává první set poměrem 6:3!

0-15
    Francouzské tenistce po druhém podání Šafářové vůbec nesedl return a míček dopadl daleko za čáru.

0-30
    Česká tenistka si navíc pomohla přímým bodem.

0-40
    Ani napotřetí nedostala Caroline Garcíaová míček do výměny. Šafářová se v úvodu druhého setu může uklidnit.

15-40
    Až nyní trefila francouzská tenistka return na základní čáru. Šafářová musela hrát v těžké pozici a míček už nevrátila přes síť.

30-40
    No a Caroline Garcíaová ještě bojuje! Šafářové zbývá poslední gembol.

0:1
    Lucie Šafářová si v úvodu druhého setu drží své podání a ujímá se vedení 1:0.

15-0
    Také Caroline Garcíaová zahajuje druhý set na podání přímým bodem.

15-15
    Lucie Šafářová se jen lehce natáhla po druhém servisu své soupeřky a parádním returnem za síť nechala Francouzku v údivu.

30-15
    Riskantní return české tenistky po druhém servisu světové sedmičky zastavila síť.

40-15
    Caroline Garcíaová navíc zapisuje další eso!

1:1
    Caroline Garcíaová rovněž vstupuje do druhého setu spolehlivým výkonem na podání a srovnává na 1:1.

15-0
    Lucie Šafářová si dobrým servisem připravila pozici, jenže následný forhend vyhodila za základní čáru.

15-15
    Vzápětí si česká tenistka dokázala pomoci přímým bodem z podání.

30-15
    Caroline Garcíaová bušila do Šafářové od základní čáry. Česká tenistka už jeden z bekhendů neustála a zahrála do autu.

30-30
    Lucie Šafářová srdnatě bojuje! Eso!

30-40
    Česká tenistka si počkala na kratší return světové sedmičky a forhendem do rohu dvorce nedala soupeřce sebemenší nárok.

40-40
    Drama pokračuje! Šafářová vyrobila dvojchybu!

A-40
    Caroline Garcíaová se krásně natáhla po prvním servisu soupeřky a obloučkem na základní čáru si vypracovala brejkbol!

40-40
    Jenže Lucie Šafářová si v pravou chvíli pomohla tvrdým podáním ven z dvorce. Přímý bod.

40-A
    Garcíaová se musela bránit daleko za základní čárou. Francouzka chtěla zkusit forhend po čáře, ale její útok zastavila páska.

1:2
    Lucie Šafářová dokázala odvrátit brejkbol světové sedmičky a zatím si drží podání. Česká tenistka ve druhém setu vede 2:1.

1:2

1:2
    Konec přestávky, podávat bude Caroline Garcíaová.

15-0
    Caroline Garcíaová pokračuje na podání ve skvělém výkonu! Dlouhými údery donutila českou hráčku k chybě.

30-0
    Tentokrát vytáhla z rukávu tvrdé podání na střed. Šafářová returnovala jen do sítě.

40-0
    A nyní přichází eso!

40-15
    Až nyní se Lucie Šafářová dostala do výměny. Francouzka chtěla pohotově útočit bekhendem, jenže trefila síť.

40-30
    Parádní return české tenistky! Šafářová tomu sama nevěří, ale její forhend skutečně dopadl přímo na čáru.

2:2
    Caroline Garcíaová si dalším přímým bodem zajišťuje zisk čtvrté hry druhého setu. Je srovnáno 2:2!

15-0
    Caroline Garcíaová doběhla povedený kraťas, přehoupla míček za síť a může slavit fiftýn. Šafářová byla bez šance.

15-15
    Česká tenistka se fantasticky natáhla po prudkém bekhendu z levé strany dvorce a se štěstím dostala míček za síť.

15-30
    Garcíaová musela hrát forhend daleko za základní čárou. Úder se jí vůbec nepovedl a míček prosvištěl do autu.

15-40
    A další nevynucená chyba francouzské tenistky. Lucie Šafářová se v tomto gemu příliš nenadře.

2:3
    Lucie Šafářová si i napotřetí v průběhu druhého setu drží své podání a dostává se do vedení 3:2.

2:3

2:3

15-0
    Caroline Garcíaová vstupuje do dalšího gemu na servisu přímým bodem.

30-0
    Přímý bod přichází také z opačné strany dvorce.

40-0
    Lucie Šafářová se během servisu světové sedmičky jen velmi těžce dostává do hry. Garcíaová má tři gemboly.

3:3
    Čistou hrou si Caroline Garcíaová drží své podání a srovnává stav druhé sady na 3:3! Druhý set je nesmírně dramatický.

15-0
    Francouzka pokračuje ve skvělém výkonu i při podání soupeřky. Její bekhendový return dopadl mimo dosah Šafářové.

30-0
    Česká tenistka nyní vyrobila nevynucenou chybu a pouští soupeřku k zajímavému skóre.

40-0
    Tři brejkboly pro světovou sedmičku! Caroline Garcíaová trefila další vítězný return a s Šafářovou to vypadá bledě!

4:3
    Caroline Garcíaová využívá hned první možnost, čistou hrou získává podání české tenistky a ve druhém setu se ujímá vedení 4:3!

4:3

4:3

15-0
    Caroline Garcíaová je na koni! Francouzská tenistka si na úvod servisu pomohla přímým bodem.

15-15
    Nyní si světová sedmička vybrala slabší chvilku. Připravený útok zakončila forhendem dva metry za čáru.

30-15
    Garcíaová si českou tenistku rozběhala ze strany na stranu a zakončila výměnu forhendem do rohu dvorce.

30-30
    Lucie Šafářová ještě bojuje! Garcíaová trefila míček rámem rakety a česká hráčka její chybu potrestala vítězným forhendem.

40-30
    Šafářová měla dobrou možnost, jenže nezůstala dostatečně trpělivá a uspěchaný útok zakončila nepřesným bekhendem.

40-40
    Na straně české tenistky teď stála páska, od které se pomalý forhend Lucie Šafářové odrazil mimo dosah světové sedmičky.

40-A
    Je tady brejkbol! Caroline Garcíaová hrála v hodně svízelné situaci a poslala míček kousek za základní čáru!

40-40
    Neskutečné! Světová sedmička odvrací brejkbol esem z druhého podání! Risk je zisk!

40-A
    Jenže Lucie Šafářová dostává ještě jednu možnost! Proti francouzské tenistce teď stála páska!

40-40
    Garcíaová si ve správnou chvíli pomohla esem! Šafářová je hodně frustrovaná.

40-A
    Lucie Šafářová stále žije! Garcíaová měla připravený útok z bekhendové strany, ale takřka vyhranou výměnu pokazila úderem do sítě!

4:4
    Na třetí pokus už Lucie Šafářová bere své soupeřce podání a srovnává stav druhého setu na 4:4. Drama pokračuje!

0-15
    Šafářová udržela míček v přestřelce od základní čáry, počkala si na volný dvorec a okamžitě tam poslala prudký forhend.

0-30
    Česká tenistka si navíc pomohla přímým bodem z podání.

0-40
    Šafářová je na koni! Dalším nechytatelným servisem si vypracovala hned tři gemboly.

4:5
    Lucie Šafářová si čistou hrou drží své podání a ve druhém setu vede 5:4! Caroline Garcíaová bude podávat na prodloužení druhé sady!

4:5

4:5

15-0
    Caroline Garcíaová zahajuje další hru na podání přímým bodem.

15-15
    Lucie Šafářová si počkala na slabé druhé podání své soupeřky a zatloukla míček do rohu dvorce.

30-15
    Garcíaová okamžitě reaguje esem.

40-15
    Francouzská tenistka je zpátky ve hře. Dalším přímým bodem z podání si zajistila dva gemboly.

40-30
    Jenže Lucie Šafářová na slabší servis dosáhla a prudkým returnem donutila soupeřku k chybě.

5:5
    Caroline Garcíaová si tentokrát dokázala pohlídat svůj servis a srovnává stav druhého setu na 5:5.

15-0
    Garcíaová začíná skvěle také na returnu! Její úder do rohu dvorce odvrátila Šafářová jen do autu.

15-15
    Tentokrát si česká tenistka svou soupeřku skvěle rozběhala ze strany na stranu a zakončila výměnu forhendem do protipohybu.

15-30
    Šafářová si pomohla druhým servisem. Francouzka returnovala pouze ven z dvorce.

30-30
    Caroline Garcíaová si počkala na vysoký odskok druhého servisu a nechytatelným returnem nedala Šafářové šanci.

40-30
    Brejkbol pro světovou sedmičku! Garcíaová dokonale zaskočila českou tenistku vítězným bekhendem do rohu dvorce!

6:5
    Lucie Šafářová trefuje proti brejkbolu dvojchybu! Caroline Garcíaová se ve druhé sadě ujímá vedení 6:5 a za malou chvíli bude servírovat na postup!

6:5

6:5

15-0
    Caroline Garcíaová vykračuje za postupem esem!

30-0
    Tentokrát se Lucie Šafářová dostala do výměny, jenže francouzská tenistka si připravila útok a bekhendem po čáře získala fiftýn.

30-15
    Garcíaová trefila bekhend od základní čáry jen rámem rakety a její úder dopadl do autu.

40-15
    Další eso a Caroline Garcíaová má dva mečboly!

7:5
    Caroline Garcíaová využívá hned první mečbol a v Dubaji poráží Lucii Šafářovou po setech 6:3 a 7:5!

Konec zápasu

Caroline Garcíaová si bez větších problémů poradila s Lucií Šafářovou, kterou poráží po setech 6:3 a 7:5! Hned v úvodu první sady vzala české tenistce podání a svůj náskok už nepustila! Ve druhém setu si obě hráčky dlouho držely servis. Za stavu 3:3 Garcíaová znovu prolomila Šafářové servis, jenže česká tenistka si jej vzápětí vzala zpátky. Garcíaová ale využila i další brejkbol, získala výhodu a celé utkání už s přehledem doservírovala.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den! (18:54:07)